Treść opublikowana przez ROBERT
-
[B5 AJL] Niedogrzewa się... Temp. silnika i oleju na pierwszej kresce.
Jak nie masz Vag-a sprawdź na postoju czy dojdzie do 90oC jeżeli tak to wtedy przejedź się kawałek czy temp. spadnie. Jeżeli tak będzie to termostat kaput. Polecam ASO ew. Wahler
-
[B5 AJL] Niedogrzewa się... Temp. silnika i oleju na pierwszej kresce.
Zegary i klima to czujnik G2, a ECU to czujnik G62. Oczywiście to jeden czujnik tylko podwójny. na 51 po odpaleniu silnika pokazywało 27 jak ruszyłem spadło do 25 a potem już tylko rosło do 90 a na 49 wyświetla około 66.... ale z tego co wyczytałem to temperatura oleju. Na 49 kanale masz temp. z czujnika G2, jezeli podczas jazdy temp. wynosi grubo poniżej 90oC, a jak się zatrzymasz od razu rośnie to na 100% wina termostatu
-
[B5 ADR] Rurka miarki oleju
Do różnych silników są różne rurki np. do silników 1.6 są trzy rodzaje-przerabiałem też ten temat. Na rurce jest nr. i po tym numerze zakup nową. Ja kupiłem w IC za ~17 złoty z "TOPRANA" ale porównując z cześcią starej było widać kilku milimetrowe różnice, pojechałem do ASO i kupiłem nówkę ORI za ~22 złote. Także proponuję podjechać do najbliższego ASO tam po nr. VIN dostaniesz taką jak potrzebujesz
-
[B5 ADR] Tikanie na rozgrzanym silniku
A kolego zmieniłeś filtr oleju? Spuszczałeś olej odkręcając śrubę w misce, czy za pomocą "ściągarki"? Może olej jakaś podróba. Ja opowiem jak to wyglądało u mnie. Kupiłem auto z Niemiec, HELMUT stosował tzw. LONGLIFE czyli wym. oleju co 30-35 kkm. Syfu pod pokrywą zaworów było mnóstwo. Zrobiłem tak zalałem Castrola 10W40 pojeździłem ok 2kkm(olej był czarny jak smoła) i jeszcze raz to samo czyli wymiana i 2kkm(oczywiście przy każdej wymianie wym. filtra oleju(który ważył chyba ze 5kg!!! tyle syfu w nim było). Przed "właściwą" wymianą zastosowałem tzw. płukankę i wszystko szybko spuściłem,wymieniłem filtr oleju. Zalałem Liqui Molly 10W40 i zrobiłem na nim narazie ok 5kkm i olej jest czyściutki, żadnego syfu pod deklem I tak jeszcze o "płukance" nic się nie rozszczelniło, nie straciła się kompresja i nie bierze ani grama oliwy mimo powszechnych MITÓW
-
[B5 ADR] Sprzęgło wiskotyczne
U mnie wentylator tez kreci się cały czas tylko można zatrzymac go ręką powiedzmy w rękawicy, natomiast jak temp. cieczy osiągnie ~94oC(po dłuższej pracy silnika na postoju) wtedy zasprzęgla się wisko i wtedy po dodaniu gazu słychać jak wentylator zwiększa też swoje obroty( dźwięk jakby pod maską było V8 ) i nie da się go zatrzymać ręką.
-
[B5 ADR] Drżenie silnika
Jakby co to polecam Roberta , ma tez zamienniki np. SKF, LMI, MEYLE, INA,..... http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t82823.0.html;highlight=rtocki
-
[B5 ADR] Drżenie silnika
http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t30793.0.html;highlight=tom77 http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t82823.0.html;highlight=rtocki
-
[B5 AMX] Szarpie podczas jazdy
na gazie ma to samo więc odpada :gwizdanie: no tak
-
[B5 AMX] Szarpie podczas jazdy
Miałem podobnie Sprawdź paliwo czy nie ma wody, może są kryształki lodu w paliwie ja wlałem dodatek STP usuwający wodę z paliwa i jest dużo lepiej
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
[quote name=Sebek () ] Tak wszystko się dzieje podczas jazdy :] a ma to wpływ na ogrzewanie? Czyli winny termostat. Kup ori ew. Wahler. Oczywiście ze ma to wpływ na ogrzewanie
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
[quote name=Sebek () ] Witam, u mnie jest tak że na climatroniku na 49 dochodzi do ~82 to wtedy na liczniku pokazuje 90 ale żeby takie coś uzyskać to długo trzeba go namęczyć i po chwili spada w granice ~70, przeważnie utrzymuje się w granicy 68-75. Nie mam możliwości sprawdzenia VAG'iem Czy to może wina termostatu czy czujnika? Ma to wpływ na ogrzewanie w aucie? Według mnie winny jest termostat. Temp. spada podczas jazdy?
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
hula cały czas ale przy ~94oC na chwilę zaczyna się kręcić równo z obrotami silnika aż spadnie trochę temp.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Dokładnie. Ja mam benzynę, może w Pb jest inaczej niż w ON ale w te mrozy na Vagu mam 87-89oC(czujnik G62). A w lecie temp. jest 91-94oC(wtedy włącza mi się wisko). Według mnie to że temp. spada w takie mrozy to normalne, ale nie może być to widoczne na zegarach. Jak tak spadnie sprawdź klimatronikiem ile to jest dokładnie oC, albo lepiej Vagiem jeżeli jest to 10oC lub więcej to raczej coś jest nie tak
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
uszkodzenie twojego termostatu może polegać na tym, że całkowicie się nie domyka a u tych co im w trasie spada to niedomknięcie jest znacznie większe wtedy w trasie by dopiero temp. spadała a kolega pisze ze jest ok. Spada tylko na postoju
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Bo u ciebie temp. z G2 jest na kanale 51 Na 49 to po lifcie
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Nie wiem. W każdym razie temp. na postoju nie powinna spadać aż o 10 *C. Nadmuch ciepłego powietrza oczywiście schładza nagrzewnicę ale nie aż tak
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Jeżeli nagrzeje się do 90*C to nie ma prawa spaść niżej nawet jeśli ogrzewanie masz na HI, może spść najwyżej ze 2-3 stopnie nic więcej ale tego nie zauważysz na zegarach.
-
[ALL] Problem z logowaniem basic settings
Spróbuj z innym programem. Jaki masz kabel ma dwie linie k tj. KKL ? Poza tym nie potrzebujesz już np.VAG K + CAN COMMANDERA ?
-
[B5 AGB] Co sądzicie o takiej kombinacji tarcze + klocki przod
ATE nie ma DOT 5 Proponuje "ATE TYP 200", lub "ATE SL6" - oba DOT 4 http://www.allegro.pl/item766334494_super_plyn_hamulcowy_ate_typ_200_dot4.html http://motokram.com.pl/index.php?products=product&prod_id=242
-
[ALL] Problem z logowaniem basic settings
Sprawdź w [About] License Status czy jest Fully Registered/Activated
-
problem z vag-com
Ja też korzystam z vagcat.com , mam jeszcze VAG 311 i 409 (oczywiście full) Ale przydała by się ETKA
-
problem z vag-com
wszystko zalezy od tego,na jakim oprogramowaniu lata laptopik... A masz na XP ?
-
problem z vag-com
Jakiego bonusa ? Powiedz ze jeszcze ETKĘ by dostał ?
-
problem z vag-com
Ale Mikołaj w tym roku dobry :>
-
problem z vag-com
pogadaj z jakimiś kolegą z forum a na pewno prześle Ci na PW lub e-maila taką FULL WERSJĘ. Lub podaj e-mail to dostaniesz na MIKOŁAJA ode mnie