Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ROBERT

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ROBERT

  1. Dokładnie :oklaski:
  2. 1 Sprawdź jutro jak z Twoim "EGR-em". Mówię Ci że jak nie ma jakiegoś systemu to powinien być zdany 2Czyli Eco pompa była by ok. Tylko nie rozumiem czemu np. w lecie włącza się każdego dnia rano , a teraz mniej więcej co trzeci dzień 3Mówię Ci że wchodząc w 15 READINESS A3 teścia ma wszystko w zdanym, może przez to że właśnie nie ma tych systemów i przez to są cały czas zdane Dostałem od takiego gościa z innego forum procedurę "robienia" kodów gotowości dla silnika [ANA]. Z tego co dostałem od niego powinienem mieć 1010 0000 , trochę to dziwne bo wiem że powinno wszystko być w 0000 0000 , tak ma np. silnik [ALZ] bardzo zbliżony do mojego. Trzecia poz. która wedłóg niego powinna być w 1 sama się mi robi w 0 [br]Dopisany: 22 Listopad 2009, 22:08_________________________________________________ Witam. I jak sprawdzałeś jak to wygląda u Ciebie ?
  3. ROBERT odpowiedział(a) na grubsor temat w Audi A4 B5
    Powinno zmieniać się między 0.1V-0.9V , ale jak sprawdzasz to jakimś zwykłym miernikiem możesz tego nie zauważyć lub miernik uśrednia Ci te wartości. Najlepiej sprawdzić oscyloskopem,ale zapewne takiego urządzenia nie masz. Spróbuj jeszcze zobaczyć na wskazania VAGa
  4. To najwidoczniej przedtem zakładali Ci nieoryginalny. Możesz powiedzieć jaki koszt tego czujnika ? Za tamten pisałeś że dałeś 40 złoty,ten na pewno był droższy ?
  5. Według mnie jak by termostat sie nie otwierał to najpierw rosła by temp. aż by się płyn zaczął gotować i wtedy dopiero wylatywał by ze zbiorniczka. Może masz coś zapchane ? Sprawdź korek zbiorniczka może w nim leży wina. Jak go odkręcisz i potrzęsiesz to powinno w nim tak "tykać"
  6. W bagażniku obok koła zapasowego (u mnie z prawej strony) są kody wyposażenia (kwadratowa naklejka) i jest też tam m.in. nr. VIN,kod silnika itp Ale w tych rocznikach pompa była raczej osobno,wydaje mi się że gdzieś obok alternatora. [br]Dopisany: 24 Listopad 2009, 15:57_________________________________________________Jeśli masz A4 z silnikiem 1.6 z 1996r to możesz mieć [ADP] lub [AHL]. W [ADP] pompa jest napędzana osobnym paskiem ( nie jest na rozrządzie) W [AHL] jest na rozrządzie
  7. Ja nie mogłem zaadoptować przepustnicy VAGiem 311.2, załatwiłem sobie VAGa 409 i bez problemu poszła adaptacja.
  8. Trzeba było trochę dołożyć i nie kupować tego Chińskiego. Ja kupiłem ten http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=103 i śmiga jak ta lala A po drugie masz pełną wersję VAGa ???
  9. Oczywiście nie zapomnij kupić oringa !!!
  10. Termostat , pompa wody lub luźny pasek od pompy (w ostateczności niedrożny układ, ale to w ostateczności) Najpierw sprawdził bym pasek od pompy czy nie jest za luźny. Poza tym jak jeszcze nie wymieniałeś pompy to chyba najwyższy czas na to ???!!! W Twoim silniku to bardzo prosta sprawa(nie jest na pasku rozrządu),nawet możesz to zrobić sam. No i termostat , tak to jest jak się chce oszczędzić parę złoty i nie zawsze się udaje , ja też już się parę razy "przejechałem" na zamiennikach i teraz w miarę możliwości kupuję tylko ORI. Radziłbym Ci tak: Kup termostat ORI ew. WAHLER + pompa wody (SKF lub RUVILLE) + pasek od pompy(Contitech lub Gates). Powinieneś zmieścić się w ~ 250PLN
  11. Czujnik pokaże błąd jeżeli ma przerwę lub zwarcie. Jeżeli przekłamuje to nie pokaże błedu[br]Dopisany: 22 Listopad 2009, 23:15_________________________________________________Jeżeli na VAGu są różnice we wskazaniach obu czujników to ten na króćcu jest walnięty(od wskazań na zegary) Za 40 PLN to jakąś podróbę Ci założył,jedź do ASO Koszt (w moim przypadku 120PLN,ale ja mam jak wspomniałem podwójny)
  12. ROBERT odpowiedział(a) na Michał P temat w 1.8
    raczej z nieistniejacym tempomatem-wymieniona kiera i tyle No myślałem że wspomaganie,albo multikiera
  13. Jak mówi kolega domjenick nr.32 to czujniki temp. ten na górze od zegarów,na dole od ECU
  14. ROBERT odpowiedział(a) na Michał P temat w 1.8
    Jakieś problemy ze wspomaganiem ??? Ach ta elektronika
  15. No to według mnie czujnik od wskazań na zegarach do wymiany,ale porównaj jeszcze wskazania w 01 ENGINE i 17 INSTRUMENTS wtedy będzie wiadomo, powinny być bardzo podobne Jak nie to niestety termostat elektr. poszedł się je....
  16. Teraz Ci nie powiem jak jest w B6 , ale myślę że tak samo jak w B5 odnośnie czujnika temp. tzn czujnik jest jeden ale podwójny G2/G62 G2 temp. na blacie , 17 INSTRUMENTS G62 temp. dla ECU , 01 ENGINE Możliwe że "sekcja" czujnika G2 szaleje Co do termostatu elektr. - może on szwankuje ??? Wiesz jak to z elektroniką
  17. ROBERT odpowiedział(a) na Michał P temat w 1.8
    odczyt bledow ze sterownika silnika(tylko) mozesz zrobic nawet bez kluczyka' date='reszta sterownikow,potrzebuje przekrecenia klucza,na zapalonym silniku tez odczytasz bledy,diagnoza-logi,tylko testu sterownika nie wykonasz na odpalonym silniku U mnie nie połączysz się ze sterownikiem jeżeli nie przekręcisz kluczyka w ON(oczywiście nie odpalając silnika) odczyt bledow ze sterownika silnika(tylko) mozesz zrobic nawet bez kluczyka' date='reszta sterownikow,potrzebuje przekrecenia klucza,na zapalonym silniku tez odczytasz bledy,diagnoza-logi,tylko testu sterownika nie wykonasz na odpalonym silniku [/quote'] Nie myl go że bez kluczyka, musi mieć włączony zapłon przecież bo sie nie połączy,tylko nie musi być odpalony silnik,ale zapłon w ON nieprawda dzis specjalnie to sprawdzalem i bledy silnika mozesz odczytac i skasowac bez klucza w stacyjce ...ale czy w B5 tez tak bedzie?nie wiem-u mnie na pewno... :gwizdanie: , a tym bardziej bez kluczyka Nie myl go że bez kluczyka, musi mieć włączony zapłon przecież bo sie nie połączy,tylko nie musi być odpalony silnik,ale zapłon w ON nieprawda dzis specjalnie to sprawdzalem i bledy silnika mozesz odczytac i skasowac bez klucza w stacyjce To dziwne bo u mnie się nie połączę ze sterownikiem jeżeli nie przekręcę kluczyka. Może B6 ma już taki "bajer"
  18. ROBERT odpowiedział(a) na Michał P temat w 1.8
    odczyt bledow ze sterownika silnika(tylko) mozesz zrobic nawet bez kluczyka,reszta sterownikow,potrzebuje przekrecenia klucza,na zapalonym silniku tez odczytasz bledy,diagnoza-logi,tylko testu sterownika nie wykonasz na odpalonym silniku Nie myl go że bez kluczyka, musi mieć włączony zapłon przecież bo sie nie połączy,tylko nie musi być odpalony silnik,ale zapłon w ON
  19. Jak pisałeś że po wymianie czujnika temp. podczas jazdy wynosiła ~75*C, a podczas postoju 90*C to stwiałbym na termostat, powiedź mi czy Ty przypadkiem nie masz termostatu elektronicznego [br]Dopisany: 22 Listopad 2009, 22:32_________________________________________________
  20. ROBERT odpowiedział(a) na Michał P temat w 1.8
    Według mnie to nie możliwe żeby wszystkie 4 świece naraz poszły się je.... :mysli: Chyba że jakieś konkretne przebicie , może wina cewki A może wymienił wszystkie bo jedna padła , a Ty myślisz że wszystkie padły
  21. A w tym roczniku nie jest już potrzebny inny kabel np. CAN-BUS , HEX-CAN :mysli:
  22. Kiedy była wymieniana ??? Może pasek luźny od pompy??? Wiem że ADP ma jeszcze pompę osobno ( nie na rozrządzie)
  23. To mam 2 pytania: -Jak nie mam EGR (mam tzw.kombizawór współpracujący z ECO pompą) to powinien być w ZDANY a nie jest Z tego co wiem jeżeli nie ma "kontroli jakiś system" to po prostu jest cały czas w "zero"-ZDANY(kompletny,zaliczony) -Czemu Wtrysk powietrza wtórnego (tzw.ECO pompa) czasami się włącza a czasami nie (raz robi TEST a raz nie) Może jestem przewrażliwiony bo jakby nie było nie mam żadnego błędu, wiec wszystko powinno być ok Teść ma A3 z 96r. I przed odpaleniem ma wszystko na "zero" ZDANY. Chyba że jego sterownik nie ma jeszcze tej funkcji "kontroli ECO systemów"
  24. OK. jak możesz to sprawdź. Czy po włączeniu zapłonu od razu masz wszystko w PASSED ? Wiem że jeżeli nie ma jakiegoś "elementu"systemu u mnie EGR to cały czas powinien być w "zero" zdany
  25. ROBERT odpowiedział(a) na Michał P temat w 1.8
    A masz 100% pewność że padły wszystkie naraz

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.