Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ROBERT

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ROBERT

  1. gr. 003 Wstawię zaraz loga z tej gr. ale mam tylko ze starego lmm[br]Dopisany: 06 Listopad 2009, 22:43_________________________________________________003 DYN 003 STAT 003BS
  2. Kupując używany silnik kupujesz "kota w worku". jak chcesz nim pojeździć i masz tyle kasy to radzę zrobić remont. Możliwe że to tylko uszczelniacze (szkoda że masz ich 20) ale i tak koszt nie aż taki duży , od tego bym zaczął. Ile Ci bierze tego oleju , chodzi mi dokładnie o km. Powiedzmy że jeżeli w miesiącu robisz 2 kkm i za ten czas weźmie Ci litr oliwy to stawiam na uszczelniacze, w gorszym przypadku pierścienie olejowe(zgarniające)
  3. Witam. Dziś wymieniłem przepływomierz. Teraz pytanie za 100 pkt. : Czemu wart. na VAGu z lmm (LOGI DYN.) są jednakowe: z odpiętym lmm, podpiętym starym(uszkodzonym) i nawet z nowym ??? [br]Dopisany: 06 Listopad 2009, 21:22_________________________________________________Po resecie w 10[ADAPTATION] kanał 00 >>> 000 >>> SAVE Obroty kilka razy zatrzymały się ~1100 RPM po czym opadły na ~850RPM Czy sterownik po wymianie przepływomierza potrzebuje trochę czasu żeby się "nauczyć" nowego ???
  4. Biały nalot na korku oleju może być spowodowany krótkimi dystansami przejeżdżanymi w taką pogodę-wilgoć sie zbiera i nie ma kiedy "wyparować" odmą. Najważniejsze to zrób jakąś dłuższą przejażdżkę z "ciężką nogą" i wtedy sprawdź.
  5. Jak brak komunikacji to może kabel gdzieś uszkodzony ??? Najpierw sprawdź to. Tylko z tego co wiem jak jest przerwa to większość czujników pokazuje cały czas -48*C lub +30*C Czujnik kup sobie ORI w ASO ok. 120 PLN (raz a dobrze)
  6. Kanał 49 -60*C ??? Czujnik G2/G62 do wymiany (dziwne że na klimatroniku różni się od zegarów bo to czujnik G2, od ECU odpowiada G62)
  7. Dzięki. A czemu nie pokazuje błędu ,nawet jak go wypnę ?
  8. Ok. jutro podepnę VAGa i zobaczę[br]Dopisany: 16 Październik 2009, 13:27_________________________________________________Witam. Dziś byłem w servisie diagnoza: uszkodzony lmm Teraz mam pytanie:jak go wymienię nie trzeba go jakoś zaadoptować,"włączyć" wiem że było już na forum o tym i lmm się nie adoptuje, ale jak jest uszkodzony ,nawet jak go wypnę nie pokazuje błędu. Przez to mam pyt. czy jest możliwe że ECU w tym momencie go ignoruje i jak podłączę nowy to będę musiał o jakoś uaktywnić?
  9. Zrób "płukankę" przy spuszczaniu minerała i zalej semi,tylko w miarę szybko
  10. Ja mam ponad 200kkm i leje półsyntetyk LM i nic się nie poci i nie bierze ani grama. Niedawno robiłem nawet płukankę.
  11. Zawór N156 to ten zaznaczony na obrazku poniżej(nr.14 zawór magnetyczny 037 906 283A).Otwiera się on przy wysokich obr. i przez niego przechodzi podciśnienie z kolektora ssącego do elementu nr.2(zespół napędu regulacji 06B 133 619B) który skraca długość kolektora. [br]Dopisany: 26 Październik 2009, 17:16_________________________________________________A wie może ktoś przy jakich obrotach dokładnie powinien się przełączać ?
  12. Witam miałem taki sam problem. Ja zrobiłem tak: Zrzuciłem pasek wielorowkowy i przytrzymałem koło pasowe dużym kluczem francuskim
  13. Kiedy powinno się to przełączać? Tylko jak są obroty bardzo wysokie? Chodzi mi o to czy ten element ma jakiś wpływ na obroty np. Jak wcisnę sprzęgło to spadają bardzo szybko i nie zatrzymują się na ~850RPM tylko lecą niżej tj. 700RPM a czasami nawet 500RPM.
  14. Witam. Za co odpowiedzialna jest ta część? Może mieć wpływ na obroty jeżeli się nie przełącza ? Jest to część z nr. 06B133619B
  15. Witam. Co to takiego to 15 READINESS w VAGu? Czy nie powinno wszystko być na PASSED ? Jeżeli tak jak to zmienić ? [br]Dopisany: 21 Październik 2009, 15:23_________________________________________________I dodatkowo taki komunikat na TEST OBDII :
  16. to samo powiedzieli mi warsztacie,jak mialem problem z AHL-ten czujnik jest wszystkiemu winien-polecili-albo wymienic ten modol,albo cala przepustnice-ja wybrale druga wersje-problem ustal po przejechaniu kilkudziesieciu km,w miedzy czasie resetowanie kompa i adaptacja na nowo A miałeś jakieś błędy na VAGu(dotyczące potencjometru przepustnicy)?
  17. Lepiej tego nie ruszaj,bo możesz mieć problem ustawić to w takiej pozycji jak było
  18. Witam. Po lekkim naciśnięciu pedału gazu i trzymaniu cały czas wciśniętym w tej samej pozycji obroty rosną (to chyba normalne) powiedzmy do 1300RPM po czym spadają do 800RPM i znowu rosną do 1300 i zaraz spadają do 800 czyli falują przy lekko wciśniętym pedale przyśpieszania.Dzieje się tak tylko na rozgrzanym silniku,na zimnym jest ok tzn. wcisnę gaz trzymając go cały czas w jednej pozycji i obroty rosną powiedzmy do 1300RPM i tak cały czas trzymają się w tym zakresie. Co może być przyczyną? Przepustnica czysta,zaadoptowana,brak błędów na VAG-u.
  19. Tzn. co źle ? Jak według Ciebie pracują sondy według tego obrazka ? Tutaj jeszcze log 031
  20. Ja znowu się doczytałem że jak pierwsza pracuje dobrze to przebieg drugiej powinien być prawie prosty-druga sonda wtedy nie wprowadza prawie żadnych korekt. Chyba ze źle doczytałem niech się jeszcze ktoś wypowie.
  21. ROBERT odpowiedział(a) na lorner temat w 2.0
    Termostat na 100%
  22. Witam. Może mi ktoś powiedzieć czy poniższy przebieg sond jest ok. tzn. czy sondy pracują prawidłowo ? Jak widać przebieg 1 sondy (przed kat.) nie jest to idealna sinusoida, a przebieg drugiej to prawie linia prosta i utrzymuje się cały czas w okolicy 0.7V. Można coś stwierdzić na podstawie tego? Dodam jeszcze ze wczoraj przeczyściłem pierwszą sondę (do drugiej nie mam szans dostać się zwykłym kluczem) i po tym przeczyszczeniu jest trochę lepiej tzn. obroty po puszczeniu gazu powolutku spadają do ok.850RPM, przedtem prawie zawsze spadały dużo szybciej aż czasami "spadły" do 500RPM.
  23. Witam Mam takie pytanie: Mam dwie sondy lambda. Za co odpowiedzialna jest pierwsza a za co druga? Wiem ze pierwsza jest diagnostyczna a druga korekcyjna. Jak ktoś może niech mi wytłumaczy na czym to polega. Czy działa to na takiej zasadzie że pierwsza tylko mierzy skład spalin, a druga wprowadza korekcje do ECU, czy pierwsza już korektuje dawki paliwa a na dodatek druga jeszcze ją poprawia(czyli jak pierwsza działa poprawnie to druga nie wprowadza korekt-nie zmieniają się dla niej wartości jak dla pierwszej) Pozdr.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.