Treść opublikowana przez baskecior
-
[B5 AFN] Kąt wtrysku rozjechany - Pomocy
Żyj dalej w nieświadomości. 1Z`ty i inne pochodne ścierwa można ustawić jak u zegarmistrza. Wystarczy odrobina wiedzy i trochę narzędzi. 1) Ustawić rozrząd na znakach (zakładając, że wcześniej rozrząd został prawidłowo wymieniony i złożony) 2) Ustawić kąt wtrysku (000 w basic settings poz 02 - wartość 51). Musi być cichutko a przy -20 będzie palił szybciej niż benzyniak (niejeden wygrany zakłąd już to potwierdził). Założycielowi wątku radzę wrócić do warsztatu i opie....ć tak mechaników żeby biegusiem poprawili co schrzanili, po tak spapranej robicie ciesz się że tłoki nie spotkały się z zaworami. Nie radzę jeździć ...
-
[B5 AFN] Filtr paliwa po wymianie, zalewać ?
Jeśli silnik sprawny - nie trzeba zalewać i odpowietrzać. Wystarczy minutiwa , przerywana sesja z rozrusznikiem. Po pierwszym szarpnięciu i zabujaniu motorem , musi po kilkunastu sekundach pracować równiutko.
-
[B5;2,5 TDI] najpierw kontrolka swiec potem kaput
Migającą kontrolkę świec żarowych można wyłaczyć , tylko przez skasowanie błędu, który ją wywołał. Znając przypadłości silników 2,5 TDI uważaj na jakość paliwa, pompy VP nie lubią słabego paliwa. Dodatkowo po tej akcji sugeruję porządną diagnostykę silnika.
-
[B5 1.9 TDi AFN] Czy wymieniać wszystkie pierścienie ?
Wymienić pierścienie na wszystkich cylindrach. Tłoki wyjąć i precyzyjnie wyczyścić rowki pierścieni. Przy okazji sprawdź stan panewek, jeśli będziesz miał głowicę w górze - wymienić obligatoryjnie prowadnice zaworów, uszczelniacze i samoregulatory. Jesli zawory nosza ślady zużycia - dotrzec gniazda zaworowe a uszkodzone zawory wymienić. Przechodziłem taką akcję 3 lata temu w 1Z - do tej pory spokój z silnikiem. Po tej operacji przeszedłem z półsyntetyka na pełny syntetyk Shella.
-
[B5;2,5 TDI] najpierw kontrolka swiec potem kaput
Migająca kontrolka świec zarowych oznacza poważny błąd związany z silnikiem - po takiej akcji bez podłaczenia VAG`a nie powinno się nawet patrzeć na silnik ... ręce mi opadają jak czytam takie posty
-
[B5 A4 1.9 AFN] NADAL SPADEK MOCY
Standard ... :biggrin: Gorzej jak guma pęka na zlocie i potrafi narobić strachu ...
-
[B5 AFN] Czy to śmierć czujnika cieczy??
Pfffff, ale jak mu ładnie tył oglądałeś P.S. koniec OT OT: Po wyrównaniu mocy zapraszam na testy na śniegu, zresztą mogę zaprosić na nie i bez chipa. Na zlocie też chyba gorszą średnią czasów miałeś i latałęs po trawnikach [ Dodano: 06-02-2007, 23:39 ] Za 35 zł to raczej nie był ori , ale widac że kolejny AFN został wyleczony
-
[b5 1.9 TDi 1Z] Tuning 90 KM --> 140 KM [brać turbo od AW
Powodzenia :twisted:
-
[B5 1.9 TDI Quattro Avant] Oto fotki mojego traktorka :)
Piękna i do tego bliźniacza Widzę że mamy identyczny wypas , z tym , że u mnie szkopy pożałowali na bydlaka
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
Tak sobie czytam ten wątek od jakiegoś czasu i chyba ulżę założycielowi tematu 1) Zapnij VAG`a i na zimnym silniku w kanale 007 porównaj temperaturę otoczenia z temperaturą płynu chłodniczego. Jeśli sa identyczne lub zblizone (tolerancja 2 st C), czujniki są ok. Dla porównania można zajrzeć na klimatroniku do kanału 55 - temp zewnętrzna i porównac wskazanie z temperaturą płynu chłodniczego. 2) Rozgrzej silnik i na VAG w kanale 007 odczytaj temperaturę płynu chłodniczego. Powinna oscylować w zakresie 89-93 st C. Jeśli pkt 1 zostanie spełniony a tutaj nie ma 90 st C - kup ORYGINALNY termostat w ASO, zmień go i śpij spokojnie. 3) Jeśli pkt 1 nie jest spełniony - szukaj przyczyny w czujniku temp cieczy chłodzącej.
-
[All TDI] W jaki sposób ustawić kąty wtrysku?
Nie. Sp.....ć mogła się jedynie psychika, kiedy auto zimą rzucało palenie
-
[All TDI] W jaki sposób ustawić kąty wtrysku?
Tak powinien być przeprowadzony zabieg wymiany rozrządu. Tak zrobił mój mechanik w czasie i po wymianie rozrządu (1Z). Obowiązakowo do kontroli/ustawienia kąt wtrysku.
-
[ B5 AFN] odpalił, zgasł i juz kicha Pomocy
Ja bym zaczął od najprostszej rzeczy Zaciągnąć auto do ogrzewanego garażu, włączyć mu farelka na noc, a rano spokojnie wsiąść i pojechac na porządną stację benzynową. Wlać porządnego gnoju do baku i wspomóc ćwiartką denaturatu. Kolega przerabia właśnie klasyczny przypadek zamarzniętej wody w paliwie Filtr paliwa odpowietrza się po 30 sekundach pracy silnika i nie powinien się zapowietrzyć 0 chyba że został źle założony
-
[B5 AFN] Czy to śmierć czujnika cieczy??
Termostat do wymiany. Byle na oryginalny Oczywiście dodam że po nagrzaniu w kanale 49 temp waha się od 90 do 92 st C (przy bocurowaniu dochodzi do 100 st C :diabelek: ) [ Dodano: 28-01-2007, 07:56 ] Oczywiście na koniec wszystkie trzy mają wskazywać 90 Z jednym się nie zgodzę. Na maksymalnie zimnym silniku klimatron zawsze stoi u mnie na 45 i od tej wartości rośnie Popsuty :one:
-
[B5 AFN] Czy to śmierć czujnika cieczy??
Generalnie powinno byc tak: - szafa: wskazówka lezy na lewym boku, 49 - 49, VAG: temperatura otoczenia - szafa: 70 st C, 49 - 70 st C, VAG: 70 st C - szafa:90 st C, 49 - 80 st C, VAG: 80 st C Później wskazanie na szafie nie ulega zmianie. tak jest w B5 AFN `97
-
[B5 AFN] Czy to śmierć czujnika cieczy??
W kanale 49 na zimnym silniku powinna byc wartość 49. Co się dzieje po rozgrzaniu silnika ? Co pokazuje VAG i wskaźnik na szafie ?
-
[B5 TDI] dziwny "gwizd" przy dodawaniu gazu
AWX gwiżdze rozkosznie ... :one:
-
[B5 1Z] Sadza przy odpalaniu
W zaleznosci od stanu silnika ilość sadzy będzie większa lub mniejsza. Jeśli wyniki diagnostyki VAG są ok, nie przejmuj się tym.
-
[B5 TDI] dziwny "gwizd" przy dodawaniu gazu
Jeśli słychać gwizd w kabinie na ciepłym silniku to albo masz bardzo cichy silnik, albo jakichś okruch uszkodził łopatkę na wirniku albo masz nieszczelność na grodzi silnik-kabina. AFN gwiżdze w czasie przyspieszania ale w kabinie raczej tego nie powinienieś słyszeć.
-
[B5 AFN] Kopcenie 1.9 tdi
Dzięki za radę :564:
-
[B5 AFN] Kopcenie 1.9 tdi
Dodam tylko że największe spozycie miałem po przyjeździe z podrozy poslubnej , ale tam gnałem cały czas autobanami i raczej z wiekszymi niz zazwyczaj prędkościami.
-
[B5 AFN] Kopcenie 1.9 tdi
Circa 1,5-2 litry od wymiany do wymiany. Jeżdzę raczej spokojnie (A4-ką rzecz jasna :diabel2: )
-
[B5 AFN] Kopcenie 1.9 tdi
Wciąga oleum. Podkapca na niebiesko. Suszara pompuje jak należy, ale nie wykluczam również tej możliwości. Zacznę od prostszej rzeczy czyli odmy
-
[B5 AFN] Kopcenie 1.9 tdi
Ja się spotkałem raz. W swoim AFN`nie. Właśnie czeka na wymianę.
-
[B5 AFN] Kopcenie 1.9 tdi
Odma z czasem się zapycha, w związku z tym podlega wymianie. Efektem zapchanej odmy jest niebieski dym wydobywający się z silnika. Często niebieski dymek z wydechu obligatoryjnie łączony jest z uszkodzeniem turbiny lub uszczelniaczy zaworowych. Dlatego wspomniałem o odmie - częstym winowajcy powodującym dymienie o niebieskim zabarwieniu.