Treść opublikowana przez baskecior
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Wypowiedzi Pikusia i Sprintera jednoznacznie przekonały mnie co do dalszych działań. Termostat idzie do wymiany. Sprinter: czy twój Wahler ma temp otwarcia 87 st C czy wyższą ? Ten kanał 51 to ciekawostka, dziś postałem chwilę w garażu , nie włączałem silnika i temp w ym kanale rosła i pewnie gdybym czekał z 10 minut urosłaby do 90 st C ( czy może to inna jednostka - nie wiem). Specjalnie pomacałem okolice 3 świeczek, poniewaz myślałem że tam się zagrzeje - niestety było zimno).
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Dzięki, czyli mamy to samo Sam już nie wiem ... u Pikusia niby 88 st C a u nas 80 ... wtf ?
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Wyszło identycznie, choć u Ciebie silnik osiąga 82 st C a u mnie dziad stoi na 80 st C Dzięki. :mrgreen: PS: Zdeniu, czy mógłbys sprawdzić czy w czasie jazdy na VAG w kanale 01/007 motor nagrzewa się do 90 st C?
-
[B5 AFN] Pasek rozrządu - po ilu km wymiana?
Pierwsza zmiana rozrządu po 90 tys km, później co 60 tys km. :!:
-
[B5 1Z] przeplywomierz - jakie objawy ?
Może to byc przepływka, ale może tez być notlauf. Podepnij VAG`a i poobserwuj kanały 003 i 011. Jeśli dodatkowo odpala tryb awaryjny - na bank notlauf.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Dzięki Pikuś. 55 to temp otoczenia - mea culpa popełniłem literówkę, chodziło mi o kanał 51. Zaraz jeszcze podepnę VAG`a i zobaczę co pokazuje z rana ... [ Dodano: 17-12-2006, 12:22 ] 15 minut temu dokonałem następnych testów. Silnik zimny po nocy w garażu, WYŁĄCZONY motor, włączona stacyjka: VAG kanał 007: coolant temp: 11,7 st C, intake air : 11,7, st C fuel temp: 12,6 st C Klimatronik: kanał 49: 49 st C kanał 51: 14 st C po 15 minutach urosło do 90 i zatrzymało się (?) kanał 55: 11 st C Wszytkie pomiary na wylaczonym motorze - przekerecony jedynie kluczyk w stacyjce. Z ciekawości wpiąłem się w liczniki a te pokazały temperature silnika ... 49 st C Czyli kanał 49 bierze sygnał z tego samego czujnika co liczniki i zapewne jest to osobny czujnik niż ten z którego korzysta VAG Moja konkluzja: Czujniki temperatury ok, na szafę nie patrzeć - pokazuje mało dokładnie , kanał 51 - nie patrzeć na niego - pokazuje bzdury, termostat ma przestawiona charakterystykę i jest do wymiany (przypomnę - silnik nagrzewa sie do 78-80,1 st C i koniec) pozdrawiam
-
[ALL] Wymiana wahacza - spostrzeżenia
Skręcanie elementów zawieszenia na podnosniku to najczestsza przyczyna ich szybkiego zuzycia. Mechanikowi powieniens postawic browara za dobra robotę
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Dziś kolejny test i ... Temp na dworzu: 5 st C Wskazania (klimatronik): kanał 49: 49 st C (wth ???) kanał 51: 5 st C (temp rośnie błyskawicznie - pewnie układ grzania dodatkowego - 3 świeczki) kanał 55: 5 st C Czy mogę Was prosić o sprawdzenie i porównanie ? Niestety nie mialam przy sobie kompka i nie sprawdziłem co wypluwa VAG ... :neutral: Co do Wahlera, to w B4 miałem identyczny problem co Spanky ... teraz kupię już tylko oryginał.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Albo masz inną wersję klimatronika , albo twój klimatrronik nie widzi czujnika temperatury.
-
[B6 AWX] Dragania silnika
Zdeniu , o ile mi wiadomo problemy z dwumasa objawiaja sie niezaleznie od temp silnika ... oczywiscie mogę się mylić, ale staram się logicznie poukładac sobie to wszystko. Pisze, poniewaz mam podobny kłopot - na zimnym silniku równiuteńko , a nagrzanym telepie delikatnie ... Dawki u mnie wahają się od 1,3 do 2,3 mg/h ...
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Mam podobne odczucia - kanał 49 to wskazania żywcem wzięte z ECU z tolerancją 2-3 st C. Niemniej twierdzisz , że w 49 pokazuje Ci 90 st C? Jesli tak - to już wiem skąd moje zwiększone spalanie Podłacz jeszcze prosze VAG`a i porównaj wskazanie z 49 z klimatronika i z VAG`a ? Dzieki. PS: Spanky - ten termostat kupowałes w ASO ?
-
[B6 AWX] Dragania silnika
Zajrzyj do bloku 013 i obejrzyj dawki korekcyjne ... jeśli duże w plusie - masz przyczynę. Wraz ze wzrostem temp silnika przy słabym układzie wtryskowym rosną dawki korygujące ...
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Si senior. W 51 motor osiąga 90 st C i stoi jak zaklęty. 49 nigdy nie sprawdzałem ale z ciekawości obaczę ... :twisted: [ Dodano: 15-12-2006, 01:27 ] Dokładnie identyczne mam wskazania w moim traktorze. 90 w 51, a na szafie 80 s i stoi na 80 st C jak zaklęty ... [ Dodano: 15-12-2006, 14:47 ] Dzis wykonałem pomiary na "rozgrzanym silniku": Klimatronik: kanał 49: 76 st C kanał 51: 90 st C Wskaźnik w licznikach: ok 82 st C VAG: 78,3 st C Mozna więc przyjąć że kanał 49 odpowiada wskazaniom VAG`a ... :roll: Teraz sam już zgłupiałem ... teoretycznie powinno się wierzyć tylko VAG`owi w związku z tym wynika chyba jasno że mam motor niedogrzany ? Zgodzicie się ze mną ?
-
[A4 B5 AFN] falowania mocy
Jak na razie to można powróżyć z fusów. Poprosimy o logi z bloków 003 i 011 dynamicznie z jazdy z sandałem w podłodze. Na forum wielokrotnie opisywana pocedura. Aha. Pomiary przeprowadzaj z odłaczonym box`em. Później załóż box`a i wykonaj je ponownie, z wynikami zapraszamy na forum.
-
[B5 1,9 TDI Q]
Fajna bliźniaczka, tyle że nie avancik ... gratulacje :mrgreen:
-
[B5 Avant] Spryskiwacz szyby tylniej - leci woda do środka
Do usług. :mrgreen: Weź tylko parę bronków , przydadzą się ... to rozbieranie foteli to żmudna i długa robota :twisted:
-
[B5 Avant] Spryskiwacz szyby tylniej - leci woda do środka
Dzięki. W wolnej chwili wyciągnę cały ten bałaganik i porezam
-
[B5 Avant] Spryskiwacz szyby tylniej - leci woda do środka
NIe stwierdzę nic więcej dopóki nie rozbiorę silniczka i mechanizmu Rozumiem , że najpierw zdejmujemy wycieraczkę, później odkręcamy silnik od blachy drzwi , a później nie wiem :twisted:
-
[B5 Avant] Spryskiwacz szyby tylniej - leci woda do środka
Dobrze zrozumiałem. Musże tylko teraz dowiedzieć się jak rozebrać wycieraczkę i silnik, może będziesz mi w tym pomocny ?
-
[B5 Avant] Spryskiwacz szyby tylniej - leci woda do środka
Pikuś, dzięki. Zajrzę tam i zobaczę czy faktycznie nie kręci się razem z wycieraczką.
-
[B5 Avant] Spryskiwacz szyby tylniej - leci woda do środka
Witajcie. Problem dotyczy mojego traktora. Doszedłem już do tego , że woda leci z 2 małych otworów na okrągłym elemencie plastikowym, na który z jednej strony nachodzi gumowy wąż , a drugi jego koniec wędruje do wycieraczki. Zauważcie na zdjęciu nr PICT0014.jpg - z otworów , które widać leci płyn - niestety nie leci on na szybę - leci do środka ? Macie jakieś pomysły ? Czy ten otwór powinien być zamknięty (zaślepiony) ? Tutaj fotki: http://www.planet-security-polska.info/zdjecia/a4spryskiwacz-tylniej-szyby/
-
[B6 1.9 TDI AVF] Analiza logów AVF
Motorynka zdrowiuteńka :mrgreen:
-
[FIAT 126P 0.65] Spuszczanie oleju
3 lata temu gdy rezaliśmy coś przy moim 1Z`ku zapomnieliśmy o korku spustowym oleju. Nalaliśmy olej, odpaliliśmy silnik celem zagrzania. Po ok 3 minutach zaczął twardo pracować i zaczęły klepać zawory. Wyłączyłem silnik i dopiero po czasie zauważylisy że cały olej poleciał na podłogę. Zakręciliśmy korek, wlaliśmy nowy olej i auto działa do dziś. Bez przesady panowie. Pamietajcie ze na cylindrze tworzy sie film olejowy, ktory nie znika po kazdym ruchu tłoka. Dodatkowo w dieslu smarowidłem jest paliwko Kilka sekund bez oleju napewno silnikowi nie zaszkodzi.
-
[B5 1.9TDI 1Z]96r Dziwne problemy z turbiną (?)
Na Allegro kupiłem za 100 zł do 1Z :twisted:
-
[B5 1Z] Kontrolka świec
Na głównej stronie forum wisi sobie instrukcja. Tam opisana jest magiczna żółta migająca kontrolka. :mrgreen: