Treść opublikowana przez baskecior
-
[B5 1,9 AFN] Podwyższenie obrotow biegu jalowego
12233
-
Ropa - gnojówka w zimę
Kolega widział przypadek rozerwania silnika w Zetorze ... jeden z uczniów zalał PB95 ... zrzuciło go z fotela kierowcy a silnik nadawał sie na szrot ... tłoki wyszły górą. Z mojej praktyki ... prawie 3 lata temu rezaliśmy mojego 1Z`ta ... przemyliśmy intercooler benzyną i zagadani zalozylismy go dosc szybko do auta ... auto odpaliło i pociągneło opary benzyny ... silnik nie dał się wyłaczyć przez 30 sekund i pracował bardzo głośno ... staliśmy osłupieni i nawet zapomnieliśmy o możliwości zduszenia silnika na biegu ... Pozostawiam waszej wyobraźni , co się stanie z TDI , któe zalejecie czystą benzyną ...
-
Ropa - gnojówka w zimę
zalezy ile .... Zimą można mieszać w proporcjach 40% PB /60% ON. BMW dopuszcza w czasie szczegołnie silnych mrozów nawet 50/50 :shock: mowisz o nowych silnikach dizla :?: Tak. W instrukcji E34 524 i 524 TD jest taka informacja. O ile mi wiadomo w Audi (tych starszych 1,6 D i pochodne oraz 1Y ) dopuszczano 40/60. W silnikach TDI nie ma takiej potrzeby. Procudent nawet nie zaleca dodawania depresatorów ... cóż , w warunkach niemieckich nie ma takiej potrzeby ... u nas ... cóż sami wiecie.
-
[B5 1,9 AFN] Uszczelka pod miską olejową!!
Po wymianie uszczelki powinno przestać kapać. Oby tylko micha nie była wyszczerbiona lub pogięta ... na początek umyłbym porządnie cały silnik i obserwował ... być może leci z innego miejsca.
-
[2.5 TDI] dlaczego go tak krytykują.
Wbij sobie na klimatroniku kod 17c i ponow próbę v-max. Tyle nie lata nawet fabryczne S2, ktore jest kupe leżejsze i ma 230 KM ... Co do spalania to powtrzymam się od komentarza ... wygląda na to że twój motor bije na głowę nawet lżejsze A4`ki z AFN`ami ... gratulacje ... :neutral:
-
Ropa - gnojówka w zimę
zalezy ile .... Zimą można mieszać w proporcjach 40% PB /60% ON. BMW dopuszcza w czasie szczegołnie silnych mrozów nawet 50/50
-
[B5 1.9 TDI] Brak ciśnienia w Turbinie
Wstaw wykresy na forum ... zrob pelna diagnostyke ... opis co i jak znajdziesz na forum.
-
[B5 1.9TDI 90KM]dlaczego slaba!!!
Nie zrozumieliśmy się.... Ty sam napisałeś "od turbo do IC" A u norbiego poszła rura z drugiej strony Łotomichodziło I tak szacunek, że na odległość "naprawiłeś" :shock:
-
Ropa - gnojówka w zimę
Lepsze to one są ... w cenie ... :mrgreen: Poza tym żadnej różnicy poza wyższym spalaniem. Co do wytrącania się parafiny to jedynym sposobem przy bardzo niskich temp jest depresator.
-
Ropa - gnojówka w zimę
Gratuluję Wam koledzy ... niestety nie zawsze jest tak różowo ... w 1Z raz przymarzło mi paliwko , cudem odpalił , ale zdechł i musiałem go wtoczyć do ciepłego garażu ... mam nadzieje że jakość paliwka się polepsza i nie trzeba będzie lać wynalazków. PS: Spanky to też moja pierwsza zima z A4 i ... quattro :twisted: :mrgreen:
-
Vag
Najlepsza jest wersja 202 :twisted: Do zdobycia za browara
-
Ropa - gnojówka w zimę
Przykazania czy depresatory ?
-
[B5 1.9TDI 90KM]dlaczego slaba!!!
Stosuj 10 przykazań i bedzie ok :twisted: Kiedy otrzymam mojego browara ? :mrgreen: [ Dodano: 31-10-2006, 00:19 ] chyba od turbiny do IC ? :twisted: Kolego ... przewody gumowe lacza silnik z ic i ic z laderem a pozniej lader z silnikiem ... Got it ?
-
Ropa - gnojówka w zimę
NIe wiem po co napisałem "10 przykazan dla diesla" ... skoro i taj nikt nie czyta ... Zimą stosujemy depresatory ... i po kłopocie.
-
[B5 1.9 TDI 110KM AFN]
bede musial zrobic to samo .... Zrób, dobrze radzę ... bo pamietam ze cierpilismy na to samo ... z tym ze u mnie nawalało o karoserię ... teraz cisza jak po smierci organisty ...
-
[B5 1.9 TDI 110KM AFN]
Kolego, u mnie ostatnio wymieniłem ostatnie wieszaki na wydechu i przestało nim telepać i nie pdczuwam drgań na budzie. Zrób to samo. Koszty praktycznie zerowe ...
-
[B5 1.9TDI 90KM]dlaczego slaba!!!
Stawiam browara na dziurę w rurach gumowych od turbiny do ic. :twisted:
-
[B5 1Z] Problem z pompą wtryskową ?
1. Umyć silnik 2. Wymienic uszczelkę pod pokrywą zaworów 3. Zmienić wszystkie wezęyki przelewowe (kupuje je się z metra) 4. Dokręcić śruby od przewodów wysokociśnieniowych oraz łapki wtrysków (po paru latach lubia się poodkręcać. 5. Sprawdzić czy dokręcone sa przewody olejowe do /od turbiny. Lubią się w 1Z`cie odkręcić. 6. Po wykonaniu w/w rzeczy , przejechać 1000 km. i ponownie obejrzeć silnik. Wtedy można wyrokować co dalej.
-
[B5 1Z] Nie słychać turbiny
ja nie widze powodu do zamartwien ... wrecz przeciwnie .... :twisted: P.S masz starego kondona 1Z i jak nie gwizdze to znaczy ze jest OK ... inaczej jest z turbinami VTG (o zmiennej geometrii łopatek) tam turbinka jest slyszalna juz od niskich obrotów .... i jak basket powiedzial dziwek jest cudowny .... :twisted: takze podsumowujac znajdz sobie innym problem .... :twisted: Nie doczytałem że kolega ma 1Z po chipie. Oczywiscie w takim wypadku cisza turbiny jest oznaką zdrowia. :mrgreen: Zamykam, bo temat sie wyczerpał.
-
[B5 AJM] Prośba o przeanalizowanie wykresu z Vag-a.
Pomiar źle przeprowadzony. Widać że but nie był w podłodze przez cały czas trwania pomiaru i dlatego wyniki są tak interpretowane. Kolego, pomiar wykonujesz następująco: wolna pusta równa droga o długości 2 km. Rozpedzasz auto na 3-cim biegu do predkosci obrotowaj silnika 1500 rpm, stabilizujesz przez moment obroty, wciskasz "START" (LOG) i nastepnie naciskasz pedal przyspieszenia do oporu, trzymając go tak długo az silnik osiągnie 4600 rpm, wtedy luzujesz pedał gazu, zatrzymujesz auto, wyłaczasz logowanie, obcinasz te wartości bloków dla których throttle = <100% i takie wyniki wklejasz na forum. Poddaj auto ponownej analizie tak jak napisalem i zpoprawionymi wynikami zapraszam na forum.
-
[B5 1Z] Nie słychać turbiny
VTG gwiżdze. Jedne niej inne mocniej (czasem wpadnie coś w śmigiełko i gwiżdze mocniej). w AFN`ach i pochodnych powinna gwizdać od momentu dotknięcia pedału przyspieszenia. PS: kocham ten gwizd :mrgreen: :twisted:
-
[B5 1.9 TDI 110KM AFN] szarpanie 80-90km/h
No to przy moim B4 musze sobie wpisać 115 ... :twisted: Przyczyną szarpania twoim silnikiem może być uszkodzony przepływomierz lub skopany wirus. Gdzie wirusowałes brykę ?
-
Technologia czy Pojemność ??
Jest jeden taki zestaw garów , który bije resztę pod względem kultury ... R5 :twisted:
-
[2.5 TDI] dlaczego go tak krytykują.
Co ma odma do turbiny , hę ? Do starych setek , z rodziny 2,5 TDI montowali odpowiednio: C3: 2,5 TDI (1T 120 KM) C4: 2,5 TDI (AAT 115 KM) C4/A6: 2,5 TDI (AAT 115 KM) oraz 2,5 TDI (AEL 140 KM) Wszystkie w/w to rzedowe 5-cylindrowce, żadnych V6 :twisted: Jakoś słabo wierzę temu serwisowi, a ludzie uwierzą w byle plotki
-
[2.5 TDI] dlaczego go tak krytykują.
Wniosek taki, że "każda pliszka swój ogonek chwali" :razz: I jest git. Niekoniecznie kolego , niekoniecznie ... Ktoś kto pojeździł i 1,9 i 2,5 a później sprawił sobie czipunek do 1,9 ten nigdy się za 2,5 nie obejrzy. Dlaczego ? Ano trzeba zrobić 50 tys km jednym i drugim a wtedy ... jeśli miałes 1,9 to kupisz nastepne (patrz mój podpis) , a jeśli miałeś 2,5 to ... albo kupisz AKE albo wrócisz do 1,9 ...