Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

baskecior

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez baskecior

  1. Kolega widział przypadek rozerwania silnika w Zetorze ... jeden z uczniów zalał PB95 ... zrzuciło go z fotela kierowcy a silnik nadawał sie na szrot ... tłoki wyszły górą. Z mojej praktyki ... prawie 3 lata temu rezaliśmy mojego 1Z`ta ... przemyliśmy intercooler benzyną i zagadani zalozylismy go dosc szybko do auta ... auto odpaliło i pociągneło opary benzyny ... silnik nie dał się wyłaczyć przez 30 sekund i pracował bardzo głośno ... staliśmy osłupieni i nawet zapomnieliśmy o możliwości zduszenia silnika na biegu ... Pozostawiam waszej wyobraźni , co się stanie z TDI , któe zalejecie czystą benzyną ...
  2. zalezy ile .... Zimą można mieszać w proporcjach 40% PB /60% ON. BMW dopuszcza w czasie szczegołnie silnych mrozów nawet 50/50 :shock: mowisz o nowych silnikach dizla :?: Tak. W instrukcji E34 524 i 524 TD jest taka informacja. O ile mi wiadomo w Audi (tych starszych 1,6 D i pochodne oraz 1Y ) dopuszczano 40/60. W silnikach TDI nie ma takiej potrzeby. Procudent nawet nie zaleca dodawania depresatorów ... cóż , w warunkach niemieckich nie ma takiej potrzeby ... u nas ... cóż sami wiecie.
  3. Po wymianie uszczelki powinno przestać kapać. Oby tylko micha nie była wyszczerbiona lub pogięta ... na początek umyłbym porządnie cały silnik i obserwował ... być może leci z innego miejsca.
  4. Wbij sobie na klimatroniku kod 17c i ponow próbę v-max. Tyle nie lata nawet fabryczne S2, ktore jest kupe leżejsze i ma 230 KM ... Co do spalania to powtrzymam się od komentarza ... wygląda na to że twój motor bije na głowę nawet lżejsze A4`ki z AFN`ami ... gratulacje ... :neutral:
  5. zalezy ile .... Zimą można mieszać w proporcjach 40% PB /60% ON. BMW dopuszcza w czasie szczegołnie silnych mrozów nawet 50/50
  6. Wstaw wykresy na forum ... zrob pelna diagnostyke ... opis co i jak znajdziesz na forum.
  7. Nie zrozumieliśmy się.... Ty sam napisałeś "od turbo do IC" A u norbiego poszła rura z drugiej strony Łotomichodziło I tak szacunek, że na odległość "naprawiłeś" :shock:
  8. Lepsze to one są ... w cenie ... :mrgreen: Poza tym żadnej różnicy poza wyższym spalaniem. Co do wytrącania się parafiny to jedynym sposobem przy bardzo niskich temp jest depresator.
  9. Gratuluję Wam koledzy ... niestety nie zawsze jest tak różowo ... w 1Z raz przymarzło mi paliwko , cudem odpalił , ale zdechł i musiałem go wtoczyć do ciepłego garażu ... mam nadzieje że jakość paliwka się polepsza i nie trzeba będzie lać wynalazków. PS: Spanky to też moja pierwsza zima z A4 i ... quattro :twisted: :mrgreen:
  10. Najlepsza jest wersja 202 :twisted: Do zdobycia za browara
  11. Przykazania czy depresatory ?
  12. Stosuj 10 przykazań i bedzie ok :twisted: Kiedy otrzymam mojego browara ? :mrgreen: [ Dodano: 31-10-2006, 00:19 ] chyba od turbiny do IC ? :twisted: Kolego ... przewody gumowe lacza silnik z ic i ic z laderem a pozniej lader z silnikiem ... Got it ?
  13. NIe wiem po co napisałem "10 przykazan dla diesla" ... skoro i taj nikt nie czyta ... Zimą stosujemy depresatory ... i po kłopocie.
  14. baskecior odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.9TDI
    bede musial zrobic to samo .... Zrób, dobrze radzę ... bo pamietam ze cierpilismy na to samo ... z tym ze u mnie nawalało o karoserię ... teraz cisza jak po smierci organisty ...
  15. baskecior odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.9TDI
    Kolego, u mnie ostatnio wymieniłem ostatnie wieszaki na wydechu i przestało nim telepać i nie pdczuwam drgań na budzie. Zrób to samo. Koszty praktycznie zerowe ...
  16. Stawiam browara na dziurę w rurach gumowych od turbiny do ic. :twisted:
  17. baskecior odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.9TDI
    1. Umyć silnik 2. Wymienic uszczelkę pod pokrywą zaworów 3. Zmienić wszystkie wezęyki przelewowe (kupuje je się z metra) 4. Dokręcić śruby od przewodów wysokociśnieniowych oraz łapki wtrysków (po paru latach lubia się poodkręcać. 5. Sprawdzić czy dokręcone sa przewody olejowe do /od turbiny. Lubią się w 1Z`cie odkręcić. 6. Po wykonaniu w/w rzeczy , przejechać 1000 km. i ponownie obejrzeć silnik. Wtedy można wyrokować co dalej.
  18. ja nie widze powodu do zamartwien ... wrecz przeciwnie .... :twisted: P.S masz starego kondona 1Z i jak nie gwizdze to znaczy ze jest OK ... inaczej jest z turbinami VTG (o zmiennej geometrii łopatek) tam turbinka jest slyszalna juz od niskich obrotów .... i jak basket powiedzial dziwek jest cudowny .... :twisted: takze podsumowujac znajdz sobie innym problem .... :twisted: Nie doczytałem że kolega ma 1Z po chipie. Oczywiscie w takim wypadku cisza turbiny jest oznaką zdrowia. :mrgreen: Zamykam, bo temat sie wyczerpał.
  19. Pomiar źle przeprowadzony. Widać że but nie był w podłodze przez cały czas trwania pomiaru i dlatego wyniki są tak interpretowane. Kolego, pomiar wykonujesz następująco: wolna pusta równa droga o długości 2 km. Rozpedzasz auto na 3-cim biegu do predkosci obrotowaj silnika 1500 rpm, stabilizujesz przez moment obroty, wciskasz "START" (LOG) i nastepnie naciskasz pedal przyspieszenia do oporu, trzymając go tak długo az silnik osiągnie 4600 rpm, wtedy luzujesz pedał gazu, zatrzymujesz auto, wyłaczasz logowanie, obcinasz te wartości bloków dla których throttle = <100% i takie wyniki wklejasz na forum. Poddaj auto ponownej analizie tak jak napisalem i zpoprawionymi wynikami zapraszam na forum.
  20. VTG gwiżdze. Jedne niej inne mocniej (czasem wpadnie coś w śmigiełko i gwiżdze mocniej). w AFN`ach i pochodnych powinna gwizdać od momentu dotknięcia pedału przyspieszenia. PS: kocham ten gwizd :mrgreen: :twisted:
  21. No to przy moim B4 musze sobie wpisać 115 ... :twisted: Przyczyną szarpania twoim silnikiem może być uszkodzony przepływomierz lub skopany wirus. Gdzie wirusowałes brykę ?
  22. baskecior odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Silnik i Układ Napędowy
    Jest jeden taki zestaw garów , który bije resztę pod względem kultury ... R5 :twisted:
  23. Co ma odma do turbiny , hę ? Do starych setek , z rodziny 2,5 TDI montowali odpowiednio: C3: 2,5 TDI (1T 120 KM) C4: 2,5 TDI (AAT 115 KM) C4/A6: 2,5 TDI (AAT 115 KM) oraz 2,5 TDI (AEL 140 KM) Wszystkie w/w to rzedowe 5-cylindrowce, żadnych V6 :twisted: Jakoś słabo wierzę temu serwisowi, a ludzie uwierzą w byle plotki
  24. Wniosek taki, że "każda pliszka swój ogonek chwali" :razz: I jest git. Niekoniecznie kolego , niekoniecznie ... Ktoś kto pojeździł i 1,9 i 2,5 a później sprawił sobie czipunek do 1,9 ten nigdy się za 2,5 nie obejrzy. Dlaczego ? Ano trzeba zrobić 50 tys km jednym i drugim a wtedy ... jeśli miałes 1,9 to kupisz nastepne (patrz mój podpis) , a jeśli miałeś 2,5 to ... albo kupisz AKE albo wrócisz do 1,9 ...

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.