Treść opublikowana przez baskecior
-
[B5 1Z] autko przy 150km/h dostaje muła... :-( /znowu/
Zapnij VAGA i nie wróż z fusów. Jakas przyczyna byc musi.
-
[1.9TDI] Moje Audi jest leniwe.. :-\
Moze poprzedni wlasciciel jeździł PSJ`tem, dzieki temu zapiekły Ci się kierownice spalin ... ?
-
[B5 1.9 AJM]dymek przy odpaleniu/jakosc ON
1. Jest gorąco 2. Mógł ci się zasyfić filtr powietrza 3. Mógł Ci przeskoczyć rozrząd (sprawdzić VAG`iem kąt wtrysku) 4. Mogło Ci się pół silnika popsuć (małe prawdopodobieństwo) 5. Mogłes zatankowac czegoś ropopodobnego. Generalnie jeśli dymi na czarno to olac to i poczekać do następnego tankowania.
-
Cechy i wady silnika 2,5 TDI V6?
to trafila kosa na kamien ..... :twisted: Czyli ogólnie rzecz biorąc ... lypa
-
[B5 1Z] przeplywomierz - jakie objawy ?
Masz padniętą przepływkę
-
[ALL B5] Blokowanie drzwi od wewnątrz
DI to tylko takie oznaczenie silnika 55kW a silnik ma turbo czyli jest to TDI AFF ma turbosprężarkę i chłodnicę powietrza taką samą jak 90 konny tdi !!! Ma ustawione mniejsze ciśnienie otwarcia zaworu wastegate stąd jego 75 km i 150 Nm ale za to pali mniej niż 90 konny i ma czystsze spaliny. Ale mimo wszystko silnik ten ma oznaczenie 1.9DI Wiem ze to TDI, ale chyba nie czytales ze zrozumieniem :razz: :mrgreen:
-
klimatyzacja zabiera silnikowi moc
Czuc, zwlaszcza gdy masz q.
-
A4 1.9 TDI 90KM
Moj stary 1Z jak go zaraz kupilem nie puscil ani jednego bączka , mimo ze byl mocno wysilony, teraz czasem przy pełnym bucie leci obłok czarnego dymu :twisted:
-
Air Bag
Problemem może być uszkodzona poduszka, przewód do którejś z poduszek, lub fizyczny jej brak. Zapnij VAG`a i zacznij od odczytu błedów ze sterownika poduszek. Będziesz miał czarno na białym co nie działa. Każda awaria odnotowane jest w ECU w postaci błedu.
-
klimatyzacja zabiera silnikowi moc
dokladnie tak jest ....... BTW słyszalem ze przy gwałtownym ruszaniu (daniu w palnik) klima (agregat) na moment sie wylacza (za pomoca jakiego sprzegla czy cos) moze ktos o tym slyszal i wie cos wiecej ...... juz wiem gdzie to czytalem : http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=2346&highlight=klima Wyłacza się , nie czujesz tego w swoim TDI`ku?
-
[ALL] Podgrzewanie zamka
:razz: sliczny, a nie nie zaladny instrukcja do modelu od sierpnia 99 czyli po 2 lifcie czyli ciebie to dotyczy szczęsciarz pds. lubię duze wyświetlacze :mrgreen: Ja tez, ten nowy jakichs kaprawy jest :mrgreen:
-
A4 B6 TDI czy O2 TDI
Chyba w Toruniu musze z Tobą poważnie porozmawiać :twisted:
-
[B5 1Z] zywotnosc A4 1.9 TDI
Małe OT A założymy się że się da :mrgreen: A założymy się że nie ? Moje B4 TDI przez 3 lata było ganiane jak wściekły pies, ci ktorzy mnie znaja , wiedza ze to były tortury ... jakos silnika nie przekreciłem, ale faktem jest ze oliwa i serwis zawsze byl na czas.
-
jaki mam slinik
Na naklejce we wnęce koła zapasowego jest numer silnika. Wpisz go na forum a my go zdekodujemy i tajemnica sie rozwiąze.
-
[ALL B5] Blokowanie drzwi od wewnątrz
To ja jeszcze poszerze twoją wiedze i dodam 115KM 75 KM to nie TDI ale DI (takie niedoje....ne TDI) :mrgreen:
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
Z ciekawosci , sprawdź dawki korekcyjne, u mnie na 3-cim cylindrze mam 2 mg/skok i mniemiam ze ten wtrysk akurat chyba juz umiera, moze u Ciebie jest podobnie ?
-
A4 B6 TDI czy O2 TDI
Oczywiście że B6. Jakość wykonania, komfort i ergonomia Audi Vs. Skoda jest nieporównywalna. Nawet w O2. Sam bardzo lubie Octavki, ale do OOOO nie ma co ich po prostu porownywac. Silnik 2.0 TDI niesamowity to fakt, ale nadal siedzi w Skodzie, moze gdybym nie mial paru Audi kupilbym O2, ale w takiej sytuacji .... zdecydowanie B6 AWX.
-
To moje ścierwo panowie!!
Bardzo ładna bliźniaczka. Szkoda że z tym akurat silnikiem , ale za to ładnie wyposazona i na ładnych felgach Gratuluję
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Mi wychodzi jakies 7-7,5/100 i mniej nie chce. Styl jazdy z przewaga emeryta (przy 2500 rpm zmiana biegu) ale 30% jazdy raczej dynamicznej (zmiana przy 4500-5000 rm), czyli tak jak lubię :twisted: AFN quattro rzecz jasna, bo b4 pali od 7-8 ON,OO,OR lub czego tam mu naleję :mrgreen:
-
Pęknięta gumowa opaska między rurą intercoolera a kolektorem
W sklepach z wężami do hydrauliki siłowej znajdziesz zmainny kawałek węża za ... 5zł ...
-
[B5 AEB] Brzydki zapach po wyłączeniu klimatyzacji
Klimę trzeba odgrzybić
-
Domykanie szyb z kluczyka
Na co ci ten szyberdach??? co by czółko zjarać, jak jest klima to to zbędny bajer Widzisz ... jadac wieczorkiem przez las lub powoli w trasie wole miec otwarty dach niz sie dusic nawet z klimą dokladnie tak .... B4 TDI to mialo ... to byly czasy ..... jednak szyber daje duzo frajdy .......... Oj tak , łezka się w oku kręci jak sobie przypominam zloty ... jeździło się w otwartym dachu ... :twisted:
-
[AJM AWX]Który silnik mam kupić 1.9 tdi 115 czy 130 KM ??
Do quattro sa drozsze amortyzatory i pare elementow zawieszenia, inny wydech. MAsz dodatkowo dyfer w ktorym trzeba czasem zmienic olej. Nie slyszalem zeby komus sie quattro zepsuło.
-
[AJM AWX]Który silnik mam kupić 1.9 tdi 115 czy 130 KM ??
Odczekać, dołożyć parę zł i kupić B6 AWX (AVF) quattro.
-
Domykanie szyb z kluczyka
Na co ci ten szyberdach??? co by czółko zjarać, jak jest klima to to zbędny bajer Widzisz ... jadac wieczorkiem przez las lub powoli w trasie wole miec otwarty dach niz sie dusic nawet z klimą