Treść opublikowana przez baskecior
-
[A4 1.9 TDI AVG] syczenie . . .
Mowilem Ci juz wczoraj ze obstawiam alternator a scisle to ze ktoras lopatka świszczy
-
Jaki silnik do A4 B5 Avant quattro??
Mój AFN`ek quattro ma nalatane 278 kkm i generalnie w mieście nie zamieniłbym go na nic innego. Kopie od dołu bardzo fajnie, może mocy nieco za mało jak na autko które waży 1500 kg, ale myśle ze lekkie wspomaganie ze strony MT rozwiąże wszelkie problemy.
-
[B5 1.6 101KM] "Gwizd" dobiegajacy z silnika.
Obstawiam alternator i zagiętą łopatkę.
-
[ALL TDI] Jaki olej do tdi?
To seryjny motorek, tyle że staram się dbać o niego i robić naprawy na bieżąco. Ot cała tajemnica
-
czy to normalne ze v6 przy butowaniu ma prawo palic olej ???
NIczym sie nie martw. Twoj motor wyjatkowo mało olejku spożywa
-
[B5 1,9] Czy winne są świece żarowe ?
Kontrolka musi zgasnąc natychmiast przy taich temp jakie mamy na dworzu obecnie. Świece żarowe zaczynają pracować w pełni dopiero przy -5 st C ... powyżej tej temp zdrowy klekot musi palić jak należy. Największe znaczenie ma stan wtrysków, kąt wtrysku , zdrowe aq etc ... zresztą w 10 przykazaniach wszystko jest opisane
-
[ALL B5] Wymiana płynu chłodniczego
6,5 l. Spuść wszystko odpinając rurę przy termostacie i na dole chłodnicy. Później mordęga z odpowietrzaniem , ale jakos dasz radę :mrgreen:
-
[A4 AFN quattro`97] Czujnik prędkości - gdzie się znajduje ?
Jak naprawie to napewno opiszę. Bez obaw
-
[A4 AFN quattro`97] Czujnik prędkości - gdzie się znajduje ?
Dzieki za podpowiedzi. W wolnej chwili musze poszukac i naprawic. Dam cynk co i jak. :mrgreen:
-
Fotki mojej B6
B6 w avancie to poezja. Szkoda ze pod maską nie siedzi AKE :mrgreen: Śliczna. :twisted:
-
[A4 AFN quattro`97] Czujnik prędkości - gdzie się znajduje ?
te wtyki za tablicą - trzeba zdjąćBTW - gdzie ty w naszym kraju tempomatu używasz ?? :shock: Wszedzie gdzie sie da i bardzo czesto. :mrgreen:
-
[A4 AFN quattro`97] Czujnik prędkości - gdzie się znajduje ?
Ktory konkretnie ?
-
[A4 AFN quattro`97] Czujnik prędkości - gdzie się znajduje ?
Pytan ponieważ zaczyna mi szwankować właśnie ten element (wskazówka prędkościomierza potrafi sobie skakać dość dowolnie). Szczegolnie dokuczliwe jest to w czasie jazdy z wlaczonym tempomatem. Dzięki.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Jestem po piwrwszej dluzszej trasie. 1450 km z czego ok 1050 km po trasie z predkosciami raczej umiarkowanymi (90-140) + jazda po Krakowie ok 120 km + reszta to jazda po górach i serpentynach i tutaj sie nie oszczedzalem. Srednie spalanko 6,45l. /100 km. Generalnie spalil 0,45 l wiecej niz fabryka pisze :mrgreen:
-
Dziwne zjawiasko na górskich drógach.
Zapnij VAG`a. To wyglada na awarie przeplywki lub pedalu gazu.
-
czy orginalny silnik?
gdzieś czytałem, że 50zł Jaki wydruk .. nasze ASO nie maja jakiegokolwiek stalego linku z |ASO z zagramanicy. Lipa i tyle. Jedyna historia to taka dostarczana mailem grzecznosciowo. That`s the word.
-
[A4 AFN `97] Rozbiórka i naprawa fotela kierowcy
Pęknięta linka mechanizmu regulacji doprowadziła do uszkodzenia tylnej maskownicy fotela oraz mojego bólu kręgosłupa. Rozebrałem fotel i kawałek profila aluminiowego podpiera mechanizm podparcia odcinka lędźwiowego. W wolnej chwili zakupię linkę i naprawię fotel. Chętnym opowiem co i jak rozłożyć/złożyć.
-
[A4 AFN `97] Rozbiórka i naprawa fotela kierowcy
Pikuś, zaczynam się powaznie zastanawiać nad wycieczką do ASO ... :???:
-
[A4 AFN `97] Rozbiórka i naprawa fotela kierowcy
Pikuś, jedyne co umiem o zdjąć materiał , po prostu trzyma się na uszczelkach. Nie zawracałbym sobie głowy gdyby nie to że dziś szybciorem zaliczyłem trasę 150 km i naprawdę rozbolał mnie kręgosłup
-
[A4 AFN `97] Rozbiórka i naprawa fotela kierowcy
Witam Czy ktoś z Was wie jak rozebrać część górną fotela kierowcy ? Uszkodził mi się mechanizm regulacji podparcia części lędźwiowej, mój kręgosłup cierpi a ja nie potrafię rozebrać fotela. Z góry dziękuję za podpowiedzi.
-
[All] Jaki alarm i blokadę ?
Dokładnie tak. Chodzi o to żeby czas kradziezy wydłużyć maksymalnie ... wtedy masz sznasę najść złodzieja na goracym uczynku i połamać mu kręgosłup. Sam założyłem Proximę, i faktucznie ma sporo możliwośći (moduł konfortu z domykaniem drzwi, szyb ) , ale programuje się go wujowo ... :mrgreen:
-
Wtryski - czas wymiany ?
oj przesadzasz ..... z tego co czytałem i doswiadczyłem na własnej skorze to tylko Ty miales "problemy z wtryskami od AFN-a" ... ;-) jezeli zmieniac to tylko na AFN-a .... :twisted: Ja tylko powiedziałem swoje :mrgreen:
-
Moc przybyła - powered by CTV Tuning i MT
Brawo wyobrażam sobie Twojego banana na twarzy :mrgreen: nie rozumiem dlaczego tak póżno. Czy fabryka przypadkiem nie podaje trochę więcej tych niutków niż 285 ? Późno bo brak czasu , a fabryka daje 285Nm dla skrzyni 5 i 310Nm dla skrzyni 6 AVF
-
Wtryski - czas wymiany ?
Po moich perturbacjach z AFN`owskimi , sugeruje wstawic 1Z`towskie.
-
A4 1,9 TDI AVANT 97/98 rok
oj chyba chciales powiedziec AHU ... ;-) P.S ładne TDI ... :twisted: Jedna cholera :mrgreen: