Treść opublikowana przez baskecior
-
Jak użytkować klimę- proszę o rady praktyczne!!!!
Wlacza ci sie elektryczny wentylator na chlodnicy klimy ? Ja mam ten problem i tez klima nie chlodzi mocno na postoju bo w czasie jazy jest ok. Niemniej ostatnio testowalismy w nowiutkim Seacie klimę i po wlozeniu koncowki termometru w nawiew po 3 minutach wskazywało ... 3 st C :shock: Wentylator musi sie wlaczyc zeby schlodzic parownik i on raczej nic nie ma do temp. jaka daje klima. Moim skromnymzdaniem moze byc juz malo czynnika chlodzacego i to jest powod slabo dzialajacej klimy. Dla przykladu ja wczoraj u siebie musialem ustawic na 23st przy zewnecznej ponad 30 i bylo git w srodku. :mrgreen: Czynnik mam świeży ... ma 3 dni :mrgreen:
-
Domykanie szyb z kluczyka
To w takim razie czemu np u mnie zamykanie z kluczyka dziala a otwieranie nie ?? :roll: Moze problem z instalacją ? ale jaki ... dziala w jedna nie dziala w druga ... :?: troszke dziwne ... moze takie wersje tez byly .... :?: ;-) Trzeba popatrzeć na schemat, ale imo powinno dzialac w obie strony.
-
Domykanie szyb z kluczyka
To w takim razie czemu np u mnie zamykanie z kluczyka dziala a otwieranie nie ?? :roll: Moze problem z instalacją ?
-
Jak użytkować klimę- proszę o rady praktyczne!!!!
Wlacza ci sie elektryczny wentylator na chlodnicy klimy ? Ja mam ten problem i tez klima nie chlodzi mocno na postoju bo w czasie jazy jest ok. Niemniej ostatnio testowalismy w nowiutkim Seacie klimę i po wlozeniu koncowki termometru w nawiew po 3 minutach wskazywało ... 3 st C :shock:
-
Domykanie szyb z kluczyka
zamykanie i otwieranie szybek z kluczyka dziala Szkoda ze tyl mam na korbę i brak szyberdachu. sorry basket nie ten przycisk wcisnale i zedytowalem twojego posta zamiast zacytowac .. spanky Spoko. Nie gniewam się :twisted: Basket.
-
Jak użytkować klimę- proszę o rady praktyczne!!!!
10 przykazań dla użytkownika klimatronika ver. 1.0 1. Nie przeginac z temperaturą, gdyż kiedy taka gorąca pogoda - gardła szkoda 2. Używać jak najrzadziej , szkoda paliwa, pasków klinowych i medali mamonowych 3. Dbać i serwisować i kasy na czynnik nie żałować 4. Odgrzybić czasem i osuszyć w dolot psiknąć coby się grzybem nie udusić 5. Kabinę na postoju przewietrzyć albo się drobnoustroje zaczną ... rozmnażać :mrgreen: 6. Przed wyjściem z autka wcześniej ocieplić kabinę nieco - inaczej się grypska do gardła zlecą. 7. Stan wentylatora klimy sprawdzić czasem - szkoda by instalka wybuchła z gazem. 8. Nabić klimę czynnikiem z barwnikiem, szybciej wyciek namierzysz i usterkę uśmierzysz 9. Zimą ma mrozie nie martwić się że nie działa - widać tak fabryka chciała 10. Dbać pieścić i szanować i wierności instrukcji obsługi dochować. All rights reserved by Baskecior Pabianice dn. 13.07.2006 :mrgreen: PS: no to mam pierwszą premierę na A4K jak dla mnie pkt 2 delikatnie mówiać jest ..dziwny :roll: to tak jakbym kupił w Polsce quattro i i nie jeżdził zimą bo jest dużo...soli genaralnie... To dopiero ver 1.0 do idealu jej sporo brakuje
-
Zlot Mazury Lipiec
Sorki ze tak pozno, ale czy przyjelibyscie jeszcze 2 do 4 osób ?
-
Jak użytkować klimę- proszę o rady praktyczne!!!!
10 przykazań dla użytkownika klimatronika ver. 1.0 1. Nie przeginac z temperaturą, gdyż kiedy taka gorąca pogoda - gardła szkoda 2. Używać jak najrzadziej , szkoda paliwa, pasków klinowych i medali mamonowych 3. Dbać i serwisować i kasy na czynnik nie żałować 4. Odgrzybić czasem i osuszyć w dolot psiknąć coby się grzybem nie udusić 5. Kabinę na postoju przewietrzyć albo się drobnoustroje zaczną ... rozmnażać :mrgreen: 6. Przed wyjściem z autka wcześniej ocieplić kabinę nieco - inaczej się grypska do gardła zlecą. 7. Stan wentylatora klimy sprawdzić czasem - szkoda by instalka wybuchła z gazem. 8. Nabić klimę czynnikiem z barwnikiem, szybciej wyciek namierzysz i usterkę uśmierzysz 9. Zimą ma mrozie nie martwić się że nie działa - widać tak fabryka chciała 10. Dbać pieścić i szanować i wierności instrukcji obsługi dochować. All rights reserved by Baskecior Pabianice dn. 13.07.2006 :mrgreen: PS: no to mam pierwszą premierę na A4K
-
Chce wstawic chipa
Pare postow nizej jest goraca dyskusja na ten temat. Sugeruję przyłaczyć się do tamtego wątku. Zamykam.
-
[B5 AFF] jaki olej do 55kW?
... bądź kończy się pompa wtryskowa. Spanky, kąt wtrysku ma znaczenie dla zimnego silnika. Co do oleju to tak jak pisze Spanky , dodam jeszcze Shella i Valvoline`a. Oczywiście pełne syntetyki.
-
[B5 AFN] Spalanie A4 AFN quattro
Generalnie nie sądzę żebym mógł mieć wiekszy wpły na spalanie. Można co prawda zdjąć dawkę np na 3mg/skok, ale dzieki temu autko osłabnie a przy właczonej klimie wątroba się oberwie. Dziś pojeździłem trochę bez klimy i autko zapinało jak szatan. Jednak kompresor strasznie obciąża silnik i w/g mnie to przyczyna wyższego spożycia paliwa. Silnik jak wspomniałem nie wygenerował najmniejszego błedu, ciśnienie doładowania, kąty etc idealne. Jak dotrze do mnie interfejs to zdejmę dawkę i zobaczymy Opisze Wam co i jak [ Dodano: 2006-07-12, 18:56 ] Oryginalny VAG pożyczony z serwisu :mrgreen:
-
[B5 AFN] czy to tez zaworek n75
Obstawiam kłopoty okołoturbinowe. VAG`a na kolanach , blok 011 i testować testować testować ... :twisted:
-
1xairbag w A4 ??
U mnie na naklejce sa wpisane 2 poduchy a mam 4 :mrgreen:
-
[ALL] Sprzęgło wiskotyczne wentylatora chłodnicy
Im goretsze powietrze je opływa tym bardziej wizkoza zaciska się na wentylatorze wprawiając go w coraz szybszy ruch obrotowy.
-
[B5 AJM] Pierwsze doświadczenia z VAGiem i prośba do tych co mają
Tak , po wejściu w 08 , wybierz blok 011 i z lapkiem na kolanach (popros asystenta) pomierzcie cisnienie doładowania. Wtedy wszystko sie wyjasni
-
[B5 AJM] Pierwsze doświadczenia z VAGiem i prośba do tych co mają
Hmmm, przecież 011 to ciśnienie doładowania, 013 to korekcja na wtryskach. Mea culpa. Oczywiście że blok 011.
-
[B5 AJM] Pierwsze doświadczenia z VAGiem i prośba do tych co mają
1. Sprawdź w 01/08/013 wartość ciśnienia doładowania. Imo czujnik cisnienia doładowania padł, następuje notlauf (przeładowanie) czego efektem jest tryb awaryjny. 2. Po kolei: 01 - elektronika silnika , 08 - odczyt wartości mierzonych, 013 - mierzysz ciśnienie doładowania, jeśli suma przekroczy ok 2,3 - 2,5 bar to masz problem na tacy. Wymień czujnik ciśnienia doładowania i po krzyku
-
błąd sterownika 65535
nie wymieniałem jeszcze aq bo działa bez zarzutu czasem i z godzine sprzęt gra na wyłączonym silniku i działa dalej brak problemów z odpalaniem więc raczej jest dobry no chyba że mogą być jakieś inne uszkodzenia :?: czy to ten z lawej strony na podszybiu w plastikowej puszce :?: Bystry z Ciebie chłopiec. :smile: Autko nie było walone czy też nie była rezana instalacja silnika ?
-
błąd sterownika 65535
AQ- akumulator ECU- Engine Control Unit :smile:
-
[B5 AHU] Włączająca się kontrolka ABS?
Zapnij VAG`a
-
błąd sterownika 65535
Albo uszkodzony AQ, albo ECU powoli umiera :neutral:
-
[B5 AFN] Spalanie A4 AFN quattro
No i po badaniach. Turbo pompuje całkowitego ciśnienia 2,2 Bara (real 1,2) przepływka ok, i tu ciekawostka skąd się nierze wysokie spożycie ... Dawka na wolnych obrotach 5.0 mg/skok bez klimy a z klimą ... 8,5 mg/skok. Ot i cała tajemnica :mrgreen: Przejeździliśmy pół Łodzi z VAG`iem na kolanach. Dawki korygujące w miarę od 1 do 1,8 mg/skok a auto po wymianie olejów i filtrów ciut odżyło. Daję sobie spokój i uznaję że w te upały z klimą tttm. Kąt wtrysku książkowy, zero błedów a jedyna usterka to nie załaczający się wentylator od klimy (ciekawostka taka ze szkop przed sprzedaza nabil klime bo byla nabita w 95 %).
-
ubytki oleju
A moja V6 nie bierze oleju...po 11 500 mam tyle ile nalałem przy wymianie...to jak to jest? Masz TDI, które kręci się do 4500 rpm. Pisałem o silnikach benzynowych które kręcą się ciut wyżej.
-
[B5 1Z] auto przy 130-150 zaczyna nagle "się mulić"
Sprawa wyjaśniona. Zamykam.
-
[B5 1.9 TDI 110KM AFN]
To logiczne, im wyzsza temp zewn tym mniejsza dawka paliwa. Stad drżenie silnika. Dodatkowo starzenie się zawieszenie silnika i samego silnika wpływają niekorzystnie na poziom kultury pracy silnika. Masz 2 drogi: zwiększyć dawkę albo wolne obroty.