Treść opublikowana przez baskecior
-
[B5 1Z] ile oleju do 1Z
Chyba napiszę 11-te przykazanie: "Kto myśli że Castrolem w Niuni więcej koni spłodzi - niechaj leje , wszakże tylko głupi sam sobie szkodzi." :mrgreen: PS: Shell
-
metaliczny terkot w silniku
Ten silniczek jakoś znajomo wygląda ... :twisted: :mrgreen: ... Autor wyraza zgodę
-
[ALL] Przepływomierz w TDI
Nie róbcie tak, chyba że chcecie zmieniać przepływkę na 100%. To że ci nie uwaliło przepływomierza to czysty przypadek. Jeszcze do tego szmatą go wycierałeś. W 1Z były dwie przeplywki w starszych tych do 94 był bosh który sie często psuł i był delikatny, i był pierburg po 94 który z reguły sie nie psuje, i jest bardziej odporny mechanicznie, dlatego mozna go przepłukać. .:Tutaj jest wątek:. o moich problemach i rozwiazanie jakie podsuneli mi na form diagtronika. Nie wiem czy wiesz jak wyglada przepływomierz w 1Z, albo moze nie doczytałes tego co napisalem, ale chodzi o przetarcie siatek osłaniających przepływomierz z obu końców. Bosch delikatny i się psuje ... ??? :shock: Klapowy Bosch delikatny ... :shock: Odwróciłeś role kolego ...
-
[B5 1,9]Lekki spadek mocy i kopcenie 1.9 tdi????
Moga być 3 przyczyny 1) Przyczyną jest obluzowanie się przewodów gumowych na odcinku od turbiny do intercoolera. Obluzowaniu uległy opaski lub mogłaś złapać dziurę w którymś z wezy lub samym ic. Typowa przypadłość tego modelu z tym silnikiem. :mrgreen: 2) Drugą z przyczyn może być awaria zaworu N75 (sterowanie ciśnieniem doładowania turbiny). KOszt zaworka ok 150 zł. Wymiana trwa 15 minut. 3) Awaria turbiny, ale prawdopodobieństwo wynosi 1% . Obstawiaj to na samym końcu jak 2 pierwsze próby zawiodą. Osobiście obstawiam 1. :twisted:
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
ale tobie afn silnik jak gasnie i zapala??zatelepie calym silnikiem i tlucze sie czy wszystko normalnie?? Generalnie odpala cicho, ale gasnie telepiąc się - obciążene kompresorem. Dodatkowo niestety szkop cofając uderzył wydechem i troche mi tłucze na wolnych obrotach o podłogę, co jednak daje niemile efekty akustyczne. NIemniej sadze ze gdyby nie wydech gasłby w miarę ok.
-
[B5 1.8] Mój Władca Pierścieni A4
Sęk w tym że moje B4 nie jest zadbane i mialo pare przygód. Najlepszy w niej jest silnik ,tutaj daje głowę, dlatego z góry uprzedzam.
-
[B5 1.8] Mój Władca Pierścieni A4
Tak 1,9 na osce jak to nazwales Gwoli scislosci pierwszym silnikiem TDI był 1T czyli 2,5 TDI 120 KM 5-cylindrowy rzędowy (premiera 1990 rok) , ktory nie mial nawet przeplywomierza :mrgreen: 1Z byl drugim w kolejnosci (premiera 1991 rok) Sprzedawac bede za jakichs czas
-
Brak Turbo, mocy hamulcow...totalny chaos
Po ostrym katowaniu mojego B4 na zlocie w Łodzi tez chcialem turbine wymieniac ... przyczyna zamieszania byl pekniety przewod gumowy pomiedzy turbo a ic ... cóż czasem pierdoła potrafi napsuć nerwów
-
[B5 1.8] Mój Władca Pierścieni A4
Mam nadzieje ze pojedzie wiecej niz moje B4 (205 km/h)
-
[B5 1.8] Mój Władca Pierścieni A4
No to obaczym ... :twisted:
-
[B5 1.8] Mój Władca Pierścieni A4
Hmmm ... ciekawe rzeczy tutaj wypisujecie ... ale sam jestem ciekaw tego co mój traktor pokaże na autostradzie ... katalogowo 192 km/h. A moze ktos z klubowiczow juz testowal v-max w B5 TDI (AFN) quattro ?
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
Mój AFN też się telepie jak pijak po weekendzie, ale tylko gdy silnik jest rozgrzany. Mniemam że jest to wynik obciążenia kompresorem i bardzo skąpej dawki paliwa. Z kolei mój 1Z przy najcięzysch upałach i mrozach chodzi równiuteńko i nie trzęsie za nic. Stawiam na dawkę paliwa.
-
[B5 TDI] Silnik TDI + quattro - czy to dobre rozwiazanie ?
110 KM (AFN) + quattro niestety na kolana nie powala. 130 KM (AWX) + quattro jedzie już bardzo fajnie, ale prawdziwa frajda zaczyna się powyżej 150 KM w quattro. Dlatego niebawem c*p. :twisted:
-
Chip do 2.6 z '95
To o czym piszesz to tylko pogoń za pojedyńczymi konikami. Szkoda zabawy - wydasz sporo pieniędzy a efekt będzie żaden. Atmosferyczne silniki średnko nadają się do chipowania - chyba że nie liczy się dla Ciebie kwota jaką wydajesz na paliwo - wtedy z tego silnika zrobisz i 200 KM (np nasz kolega z Łodzi ma bypas`a na pompce paliwa i autko ma ok 200 KM). Pali mu 21/100 :mrgreen:
-
moja a4 - Tczew
Witamy bliźniaczkę (bez gekona co prawda). Śliiczna niunia. Dbaj o traktorka jak nalezy. :mrgreen: Zazdroszczę Ci webasto :twisted:
-
Skrzypiąca roleta bagażnika w Avancie
boje sie pomyslec co zrobisz jak Ci zaczna drzwi skrzypiec ..... :twisted: Albo koło zapasowe , tudzież klocki hamulcowe ... :mrgreen:
-
[B5 S4 2.7 BT] Moja S4
Ładniutka :twisted:
-
Skrzypiąca roleta bagażnika w Avancie
Ktos mi ostatnio podpowiadał ze kawałek filcu samoprzylepnego powinno pomóc ... dadam ze u mnie tez cichutko skrzypiało podczas drogi powrotnej ... :twisted: Na szczescie klekot wszystko zagłusza ... :mrgreen:
-
TDI-ki + wirusek z całego kraju łączcie się
BYł kiedyś taki temat u Tory na forum, ale niestety szczegołów nie pamiętam NIe robiłem nic w tym temacie u siebie poza wymiana sprzegła na nowe.
-
moje fotki
Bardzo ładna, z 1Z`ecikiem pod machą, ale za ten wydech to bym ci jajka urwał ... Chipek jakichś jest czy będzie ?
-
TDI-ki + wirusek z całego kraju łączcie się
Powiem tak ... gdyby inżyniery z Ingolstadt ruszyli nieco beretami i do B4 kładli AFN`a ... to z Wawki przytargał bym pucharek za inne miejsce niż ostatnio ... :twisted: Wtedy A4 musiało by kucnąć przy B4 jeśli chodzi o osiągi ...
-
HELP!!! Padł mi brzęczyk świateł!!! Miał to już ktoś???
BYlbym tym zainteresowany, jesli kto wie jak to wlaczyc to proszę o info
-
[B5 AFN] AUDI A4 1,9 TDi '96 co ile zmienia się olej ???
:mrgreen: No problem.
-
HELP!!! Padł mi brzęczyk świateł!!! Miał to już ktoś???
Podłączam się pod temat. Nie syszę w moim A4 brzęczyka w chwili gdy właczone jest radio (fabryka) , lub załaczone światła. Oczywiście mowa o chwili gdy otwieram drzwi. Czy macie jakąś wiedzę w tym temacie, i czy nie jest to funkcja ktora się np programuje VAG`iem czy tez z panelu climatronica ?
-
[B5 AFN] AUDI A4 1,9 TDi '96 co ile zmienia się olej ???
Powinno być ok. Ja przeszedłem z minerała na pełny syntetyk i silnik bangla ok.