Treść opublikowana przez baskecior
-
[B5 1Z]-zmiana biegow
Ze wszystkim mogę się zgodzić oprócz ostatniego punktu. :diabel2: Jazda ostra to: 1- 5000 rpm 2- 4600 rpm 3- 4600 rpm 4- 4500 rm 5- ... :diabelek: Jakbys chcial sprzedac auto to daj mi znac................... napewno od ciebie nie kupie :diabelek: Mojego 1Z`ka - nigdy Niestety dziadkuję tylko AFN`em ... bo szkoda zawiechy na tych parszywych drogach , co pewnie odbije się wkrótce na kierownicach ... :/ PS: przy okazji naprawy licznika dziennego w B4, postanowiłem wyskalować prędkościomierz do wartości rzeczywistej - porównywałem z GPS i ustalając pozycję wskazówki w prędkościomierzu skalibrowałem go tak, że pokazuje prawdę. Oj można się zdziwić ... :diabel2: Różnica pomiędzy prędkością rzeczywistą a wskazywaną wynosi 7 km/h ... to samo zauważyłem w A4 ... Niemniej jako że drażymy 1Z`ta ... prędkość rzeczywista max na 2-ce wynosi ... 79 km/h przy 5000 rpm ... a zawsze myślałem że te 86 km/h z szafy jest prawdziwe ... Oczywiście te dane odnoszą się do B4 TDI, w A4 TDI skrzynia jest krótsza, więc prędkości rzeczywiste będą niższe, postaram się kiedyś to pomierzyć i wrzucić na forum.
-
1.9TDI przy obrotach1500-1700strasznie terkocze śr.tłumik
Po wywaleniu kata nie trzeba nic wspawywać, przy takiej małej puszeczce nie ma ryzyka zawirowań. Co do drgań - wymiana kompletnego zawieszenia wydechu pomoże (na jakichś czas).
-
[B5 1Z] Silnik kaput ?
Pasek prawdopodobnie był zbyt słabo naciągnięty. Trzeba się cieszyć, że nie przeskoczył o kilka ząbków - wtedy tłoki spotkałyby się z zaworami i było by niemiło :/
-
[B5 1Z]-zmiana biegow
Morgoth: fabryczny faktycznie tak nie ciągnie, ale po chipku zauważysz różnicę
-
[2.5 TDi AKN] Wlałem Pb98 do DIESLA !!!
Zainteresowała mnie twoja wypowiedź, możesz to rozwiąć i czymś poprzeć? Wygaje mi się to dość ciekawe lecz nie znam nikogo aby ktoś to praktykował, a dlaczego? Swojego czasu wpadłą mi w łapki instrukcja obsługi BMW 524D, tam jak wół było napisane o 50/50 w czasie silnych mrozów. Odnośnie Audi , jest to wyczytane gdzieś w starszej instrukcji obsługi ... którego Audika , teraz nie odpowiem , ale wydaje mi się że B3 lub B4. Teraz w dobie lepszych paliw , takich porad (m in w instrukcji A4 nie znalazłem). Osobiście znam osoby, które m in w VW Busach czy Transporterach stosowały ten patent z powodzeniem
-
[B5 1Z]-zmiana biegow
Ze wszystkim mogę się zgodzić oprócz ostatniego punktu. :diabel2: Jazda ostra to: 1- 5000 rpm 2- 4600 rpm 3- 4600 rpm 4- 4500 rm 5- ... :diabelek:
-
[B5 1.9 Di 75KM AFF] tymczasowy zanik mocy
Tak, dynamicznie ... kup długi przedłużacz ... :diabelek:
-
[B5 1.9 Di 75KM AFF] tymczasowy zanik mocy
alfuta: wrzuć proszę logi z 01/ 003 i 011, będziemy mieli papkę do spożycia [ Dodano: 09-01-2007, 00:16 ] spanky, kurde nie udal mi sie zart. :/ albo ja sie nie znam na zartach ..... Jest nas dwóch .. :one: Pikuś: nie gniewamy się ... :564:
-
[2.5 TDi AKN] Wlałem Pb98 do DIESLA !!!
Nic nie robić i jeździć spokojnie. Producenci samochodów w tym BMW i Audi zalecają odpowiednio max do 50% i 30% dolewki PB na pełny bak paliwa w czasie silnych mrozów. Nic Ci się z silnikiem nie stanie , możesz jeździć bez obaw.
-
[ASB B7] 3.0 TDI Avant po lekkim modzie :D ...filmik
myslałem ze Ty juz bardziej nie mozesz ... :diabelek: :diabelek: :diabel2:
-
[ASB B7] 3.0 TDI Avant po lekkim modzie :D ...filmik
Powiem tak ... zerwało mi beret ... :galy: Coraz bardziej kocham śmierdzące diesle ... ono - gratulacje. :one:
-
[B5 1Z] Silnik kaput ?
Mocno przestawiony kąt wtrysku - padł regulator początku kąta wtrysku lub przestawił się rozrząd ... Zapnij VAG`a i odczytaj blok 000 poz 02 - jesli jest bliska 0 lub 255 - masz przyczyne.
-
[B5 1.9 AJM] ciężko pali gdy jest ciepły
Od denaturatu można popsuć jedynie wątrobę Niemniej twój tato przesadził z trunkiem i będzie musiał wyjeździć bak i problem minie Pomysł dobry, ale lejemy cut mniej - 0,25 litra na bak wystarcza w zupełności.
-
[B5 1Z] N75 i wskażnik temp.
To zależy od tego jak dlugo autko parkowało. Jeśli krótko - może cykać miarowo i często - jełśi dłużej , raczej powinno byc cicho. Co do Pytania nr 2 - nic nie rozumiem. Napisz to na spokojnie i opisz wszytkie objawy.
-
[ALL TDI]Pierwszy bieg w klekocie hmm czemu taki krótki ?
W A4 jest pierońsko krótka, w B4 1Z`ku jest super i tej jedynki brakuje mi w moim AFN`ku Nie wpomnę już o skandalicznie krótkiej dwójce (A4) ... :|
-
[B5 1.9 AJM]dymek przy odpaleniu/jakosc ON
Źle się wyraziłem. Chciałem napisac że w PD nie reguluje się kąta wtrysku, bo nie ma czego regulować - brak pompy wtryskowej. Oczywiście macie irację, że taki parametr istnieje - choć jest wyznaczany w pełni automatycznie bez potrzeby ingerencji.
-
jakiego wyposażenia brakuje nam w naszych A4???
1. Podgrzewanych foteli 2. Xenonów 3. Elektrycznych szyb na tyle 4. + 200 Nm 5. FIS`a 6. Qu..... - aaaaaaa mam :diabelek: :one:
-
[1Z/AHU] szarpanie silnikiem
Na pierwszym biegu - tak, na trzecim nie ma szans , tak jak napisałeś 4700 to max
-
[B5 1Z]-Spalone swiece
12V 72 Ah polecam Exide`a lub Centrę. Prad rozruchu > 600 A. Odnośnie świec żarowych - nie ma reguły w 1Z`ku po 3 latach zdechły 2 a w chwili gdy go kupowałem nie działała żadna
-
[B5 1.9 Di 75KM AFF] tymczasowy zanik mocy
Klasyczny przypadek naprawy auta metodą prób i błedów, w sytuacji gdy pacjenta można przebadać od stóp do głów ... :/ 00575 to uszkodzone N75 , szkoda tylko że od razu nie zapięto VAG`a i nie wykonano najprostszych testów. Po wymianie moc powróci.
-
[B5 1Z] Gwizd turbo przy odplaniu
przy odpalaniu :?: :okulary2: Slyszałeś żeby twój czy mój czy inny sprawny 1Z gwizdał z suszary przy odpalaniu ? jakos nie zwracałem na to uwagi ..... :diabel2: a moze to nie turbulum gwizdze przy odpalaniu ... :okulary2: To na co Ty zwracasz uwagę ... na spódniczki ? :diabel2: :diabelek:
-
[1.9 TDI AVG] moc przybyła
Faaaaajny programik :one:
-
[B5 1Z] Gwizd turbo przy odplaniu
przy odpalaniu :?: :okulary2: Slyszałeś żeby twój czy mój czy inny sprawny 1Z gwizdał z suszary przy odpalaniu ?
-
[B5 1Z] Gwizd turbo przy odplaniu
Masz rację - nie ma prawa gwizdać - nie w 1Z. a ja dodam że jak gwiżdze to oznacza kłopoty :mikolaj:
-
Historia serwisowa
Zapytaj na AKP użytkownika o nicku: Dred Sprawdzony człowiek i ma taką możliwość ( m in sprawdzał moje autko i paru innym znajomym).