Treść opublikowana przez baskecior
-
[B5 AFN] Prośba o analize logow
Ja najpierw ruszyłem, ale sztanga rusza się bez problemu , niemniej autostradę potraktowałem jako środek dodatkowy i pomogło. W twoim przypadku sądzę , że bez rozbiórki turbawki się nie obędzie ...
-
[B5 AFN] Kopcenie 1.9 tdi
Odma w 1Y Odma w 1Z Nie chce mi się lecieć do A4 i pstrykać ... w AFN jest w tym samym miejscu ...
-
[B5 AFN] Prośba o analize logow
Tymczasowo można je rozruszać bez demontażu . Kluczyk 14-15, tylko krótki, żeby nie wadził i 2 godzinki machania rączką. ja po 30 minutach wymiekłem .... mozna jeszcze inaczej ... podpiac Vag'a basic settinig 011 i pozostawic odpalona furke na dwie godzinki w garazu ..... przynajmniej rece nie bola .... :diabelek: p.s nie jest to tak efektywne jak reczna robota ale moze pomoc Jest jeszcze inny sposób ... :diabel2: A2 i 200 km z gazem w podłodze ... u mnie trochę pomogło ... :one:
-
[B5 AFN] Kopcenie 1.9 tdi
Trzeba będzie wymienić odmę :diabelek:
-
[B5 AFN] Syk z dolotu
Browarek przyda się na zlocie ... :diabelek:
-
[B5 AFN] Kopcenie 1.9 tdi
Tak jak napisał Sprinter. Nie przejmuj się zbytnio ...
-
[B5 AFN] Syk z dolotu
Sprawdzałeś co pokazuje blok 011 ? Bez logów to rozmowa o niczym.
-
1,9 TDI AFN 110KM Prośba o analize logów
a i pomiar tez dobrze zrobiony ..... :diabelek: Szkoda tylko , że małe oświeżanie, bo pewnie kilka grup na raz poleciało, ale jest ok :one:
-
[B6 1,9 TDI] Przebieg - 192 tys - czy to duzo ??
Jeśli przebieg faktyczny a autko zadbane - raczej w porządku.
-
1,9 TDI AFN 110KM Prośba o analize logów
Pomimo , że pytasz na drugim już forum potwierdzę , że stan silnika jest doskonały
-
[B5 1Z] Jaka ilość oleju odpowiada na miarce: od min do max?
1 l.
-
[B5 AFN] Zwiększone zuzycie paliwa w TDi!!!!
Filtry, zapchany katalizator ... Wrzuć na wszelki wypadek logi z 003,011 i statycznie z 013, bo jeszcze warto się przyjrzeć układowi wtryskowemu.
-
Diagnostyka VAG - turbo i lmm - videostory
Witam. To pierwszy projekt z cyklu videostories: "Audi - Zrób to sam" Film jest jeszcze w fazie dorezowywania, więc wszelkie opinie mile widziane. Jeśli pomysł się spodoba, będzie więcej filmów. http://chomikuj.pl/steve69/Dokumenty/Audi+A4/Audi+-+Zrob+to+sam+-+VAG-+lmm+i+turbo,458557161.wmv https://www.youtube.com/watch?v=r5bV62N69ZU# [ Komentarz dodany przez: adadur: 07-05-2007, 11:00 ] Przypominam że ewentualne odpowiedzi ma coś wnieść do zagadnienia wiec powstrzymujcie sie od pochwał, ocen itp
-
[B5 AFN] Prośba o analize logow
Już
-
[B5 AFN] Prośba o analize logow
Chyba czas podwiesić 10 przykazań ...
-
Chyba (zimą) zmienię na letnie kapcie.
pre_pl - wyślij nam trochę tego śniegu, najlepiej z 5-stopniowym mrozem ... :diabelek: Jak tak dalej pójdzie to sprzedam w diabły moje A4 ...
-
[B5 AFN] Prośba o analize logow
Pomiar przeprowadzony wzorowo. Czujnik ciśnienia atmosferycznego jest w porządku. Przepływomierz sprawny. Niestety - wyniki jednoznacznie wskazują na zapieczone kierownice spalin. Potwierdza to lag w zakresie od 1596 - 2625 rpm oraz co za tym idzie - silne przeładowanie (0,3 BAR`a) w zakresie 3234 - 4452 rpm. Turbosprężarkę trzeba rozebrać i wyczyścić. Jeśli nie będziesz interweniował, czekają cię coraz częstsze notlaufy ...
-
[ALL TDI] Jaki olej do tdi?
standardowo .... osłona na glebe i zlewam ... :diabelek: :one:
-
[B4 TDI] - moja ex-Audica .....
Ehhhh stare dobre czasy co Spanky ? :diabelek: Stary kibel ale jary , ostatni z gniotsa nie łamiotsa ... :one:
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Z ostatniej chwili: U kolegi w AAH (2,8 V6 benz) założyliśmy Wahlera (uparł się bo 50% tańszy), temp nie spada poniżej 95 st C. (stary 13-letni trzymał 85 st C, po wymianie płynu umarł). Za chwilę jadę zmienić w 1Z Wahlera, który od prawie 2 lat niedogrzewa mi silnika (81 st C), na oryginał. Wieczorem juz będę mógł opisać efekty. PS: w 1Z i AFN`ku są identyczne termostaty i oringi gdyby ktoś nie wiedział Edit: niestety w B4 mam problem z czujnikiem lub instalacją - po wymianie termostatu nic się nie zmieniło. Wahler w tym przypadku się obronił
-
Chyba (zimą) zmienię na letnie kapcie.
Pozostawiłem na letnich oba auta i jeździ się doskonale. Średnia temperatura dobowa nie spada ponożej 5 st C - szkoda gumy na zimowych oponkach Założę dopiero wtedy gdy zobaczę śnieg ... ale kilka cm śniegu. Na razie zima z nami pogrywa :fuckyou:
-
1.9TDI przy obrotach1500-1700strasznie terkocze śr.tłumik
W q jest jakoś inaczej, ale z pamięci nie będę teraz się wymądrzał , przy wymianie strzelę fotki dla potomności
-
1.9TDI przy obrotach1500-1700strasznie terkocze śr.tłumik
Nie mam Etki zeby sprawdzić, ale wymieniłem tylko 2 wieszaki, a jest ich więcej ... mogłem wymienić wszystkie od razu :
-
1.9TDI przy obrotach1500-1700strasznie terkocze śr.tłumik
własnie bede to robil ... juz nawet zakupiłem wieszak (narazie jeden bo wydaje mi sie ze tylko jeden wystarczy (ten od końcowego tłumika) wymienic aby wibracje ustąpiły) ... wyglada tak: Obrazek oby pomoglo powinno ... koncowy tłumik lata mi jak wsciekly ... :diabelek: Wymieniłem te wieszaki i przez miesiąc była cisza ... teraz odezwał sie wydech na tych elementach, których nie wymieniłem
-
[B5 AFN] Prośba o analize logow
Pomiar źle wykonany. Powtórz go , ale naciśnij gaz do dechy przy 1500 rpm i trzymaj cały czas wciśniętego aż silnik uzyska 4500 rpm. Wtedy puszczasz gaz. Wyniki okroj do zakresu 1500-4500 rpm. Logi wykonuj niezależnie dla każdego bloku. Zyskujesz wtedy na próbkowaniu a pomiar jest bardziej miarodajny. Z poprawionymi wynikami zapraszamy ponownie. Niemniej z uzytecznego fragmentu logów widać już wyraźnie że masz laga spowodowanego wadliwie działającymi kierownicami spalin. Przy 3612 rpm ECU odcięło turbo. Kierownice należy wyczyścić. [ Dodano: 11-01-2007, 15:28 ] Bład 00575 - ewidentne przeładowanie.