Treść opublikowana przez baskecior
-
[2,5 TDI 150KM] Panie i Panowie tego nie radzimy kupować
Na wstępie napiszę , to co zawsze przy okazji takich dyskusji: To sa silniki specjalnej troski z uwagi na kilka rzeczy: - wadliwa konstrukcja wałków rozrządu (poprawiono w silnikach serii Bxx) - podatna na uszkodzenie przez zapowietrzenie pompa wtryskowa - podatne na uszkodzenie turbullum - podatna na uszkodzenie pompa spietrzająca - auto "serwisowane" w trybie long-life ma 95% szansę na awarię O innych drobnostkach nie wspominam. Generalnie - trzeba miec świadomość kupując takie autko. Poza tym - motor zapina niemiłosiernie (miałem okazję ujeżdzać B6 AKE q) Inną sprawą są koszty utrzymania.
-
[B5 AFN] Statyczny kąt wyprzedzenia wtrysku
Czyli nie właczyłeś BS , a dzięki temu rzeczywisty statyczny kąt ma wartość ok 35-40 jednostek ... Doczytaj procedurę ustawiania kąta wtrysku, jest podana na tacy na tym forum w dziale zrób to sam ...
-
[2,5 TDI 150KM] Panie i Panowie tego nie radzimy kupować
Ja zaś wyciągnąłbym wnioski. Tony już o tym napisano ...
-
[B5 AFN] Problem z odpaleniem - zapowietrzony??
1. Wymień filtr paliwa. Mann`a. 2. W AFN`ie NIE MA pompy paliwa. 3. Na cały zbiornik ropy zalej 0,25 l. denaturatu - masz nieziemski syf w baku a do tego zapchany filtr paliwa.
-
[B5 AFN] Statyczny kąt wyprzedzenia wtrysku
Ustawiałeś z właczonym basic settings ?
-
[B5 AFN] Problem z temp. cieczy chłodzącej - nie trzyma stałej temp.
80-90 zł. Tanich zamiennków unikamy. :>
-
[B5 AFN] Problem z temp. cieczy chłodzącej - nie trzyma stałej temp.
Termostat do wymiany. Kup BTT w ASO. Nie pytaj dlaczego unikac tanich termostatow, jesli nie chcesz powtorki z rozrywki
-
[B5 AFN] Silnik złapał temperaturę
Teoretycznie mogla pasc uszczelka pod głowica, ale to pojedyncze przypadki. Jesli miales szczescie - skonczy sie na strachu.
-
[ALL 1.9 TDi] srednie spalanie - test
7,2 (głownie miasto) - to prosze dodac jako srednie. 6.0 długa trasa + miasto.
-
[B5 AFN] Prosba o analize logow
Tak.
-
Poszaleć audi po jeziorze :)
Auto bedzie się słuchało tak dobrze , że się mocno zdziwisz. Pamietaj tylko, że hamowanie gorsze niż w ośce ... masz cięższy samochód ! Korzystaj częściej z hamowania silnikiem.
-
[B5 AFN] Prosba o analize logow
Przepływomierz mierzy bardzo kiepsko. Niemniej resztę podąłem Ci na tacy.Powodzenia.
-
Ustawienie kąta wtrysku - TDI na pompie wtryskowej (VP)
AEL powinien mieć ok 58-60 jednostek (basic settings).
-
[1Z B5 95] Prośba o uwagi do logów dynamicznych...
Książkowo i idealnie :th: But był w podłodze, pomiary zgodne z filmem instruktazowym ?
-
[B5 AFN] Prosba o analize logow
3 mozliwości niepawidłowego ciśnienie doładowania: - zapchany filtr paliwa - delikatna nieszczelność w dolocie - uszkodzenie N75 - słabo mierzące lmm - zapchany katalizator - słaba turbina (najmniej prawdopodobna)
-
[B5 AFN] Obserwacja sztangi turbiny (na VAG + silniku) w silnikach 1,9 TDI - vid
http://www.planetsecurity.pl/filmy/Audi%20-%20Zrob%20to%20sam%20-%20obserwacja%20sztangi%20turbiny%20AFN%20i%20podobne.avi 24 MB , 720x576, high quality. Alternatywne serwery: http://rapidshare.com/files/52281965/Audi_-_Zrob_to_sam_-_obserwacja_sztangi_turbiny_AFN_i_podobne.avi http://depositfiles.com/files/1632007 http://www.filefactory.com/file/2e0f66/ http://www.megaupload.com/?d=HQRLXVSS Miłego ssania. Uwagi mile widziane.
-
[B5 AFN] Olej w układzie chłodzenia
Nie kombinuj , tylko kup nową. Masz gwarancję i nowy element. Dobrze radzę.
-
[B5 AFN] Termostat ? czujnik ? Troszkę inne niż wszystkie
Dzwonilem do ASO. 17zł/szt. Nie rozumiem w czym problem ... 34 zł i masz spokój na lata ...
-
[B5 AFN] dlaczego gasnie?
Filtr paliwa lub bardzo opóźniony kąt wtrysku.
-
[B5 AFN] Olej w układzie chłodzenia
Uszkodzenie chlodniczki oleju to standard w 1,9 TDI.
-
[B5 AFN] Termostat ? czujnik ? Troszkę inne niż wszystkie
Uchwyty pokrywy silnika kupisz w ASO. Koszt - kilka zł.
-
[B5 1Z] Problem z termostatem
Godzina pracy. Zrob to sam.
-
[B5 AFN] Termostat ? czujnik ? Troszkę inne niż wszystkie
Wymien termostat. U mnie tez slychac ten dziwek. Podejrzewam ktoras z rolek. Jest ok. Skasuj inspekcję IN1.
-
[B5 AFN] "Naprawa" przepływki..........denaturatem - to działa
Swojego czasu przedmuchałem swoją klapówkę, ale poprawy nie zanotowałem - auto zasuwało jak wcześniej - poza tym te przepływki sa niezniszczalne.
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
000 logowałeś zwłaczonym basic settings ? Poza tym - zrób logi dynamicznie.