Treść opublikowana przez baskecior
-
Ustawienie kąta wtrysku - TDI na pompie wtryskowej (VP)
Taka sama, czyli 51 jednostek w 000 dla BS.
-
[B5 1Z] Kąt wtrysku czy teraz oki?
Idealny. Odchyłki o 2 jednostki są dopuszczalne.
-
[B5 AFN] wymiana oleju 260 tys - A4 1,9 TDI 1997
Dzieju, do AFN`a zalecany jest 5W40 lub 0W40 (zima). To jest fullsyntetyk zgodny z 505.00 Mechaników zmień , bo pierd...lą głupoty.
-
[B5 1Z] Prosba o analize logów i znalezienie problemu
Przy imporcie każda kolumnę zaznaczasz jako STANDARD. Pozniejsze formatowanie nie przyniesie efektu.
-
[B5 AHU] czujnik temperatury cieczy chłodzacej w AHU
JAkiej firmy zalozyles termostat /
-
[B5 1Z] Prosba o analize logów i znalezienie problemu
Podmień przepływkę na sprawną, a przy okazji obejrzyj dolot, czasem mała dziurka moze narobić zamieszania.
-
[B5 AHU] zapalam jadę jest ok gaszę i mam tryb awaryjny
1. Poprosimy o kod błedu, jaki wypluje blok 01- silnik 2. Podejrzewam uszkodzenie zaworu N75, ale logi bloku 01, grup 003, 008 i 011 utwierdzą mnie zapewne w przekonaniu ... Bez vagowania trzeba będzie kupić kryształową kulę.
-
[B5 AFN] 5W-40 czy 10W-40 ?
Ja w tej sytuacji zalałem syntetyka.
-
[B5 AFN] prośba o analize logów
Logi są ok, nic złego z ich nie wynika. Zacznij od wymiany filtra powietrza ...
-
[C4/A6 AEL] ustawienie klimatronika
1. Tak, do tego służą przyciski "+" oraz "-" na lewej części panelu klimatronika. Nie jest Ci do tego potrzebny VAG. 2. Nie
-
[B5 AHU] Ciężko pali
[quote name=Sebek () ] jak w temacie cięzko pali trzeba troche nim pokrecic żeby odpalił, ale tylko tak rano jest :/ Co moze by tego przyczyna??? Na początek, u zyj opcji szukaj, po drugie poczytaj 10 przykazań dla diesla i przenalizuj twój silnik pod tym kątem. Po trzecie i ostatnie, zakładając sie o skrzynkę Whisky , masz źle ustawiony statyczny kąt wtrysku (nie zapłon !). Wizyta u fachowca i zostawione 70 zł rozwiąże twój problem.
-
[B5 AFN] Problem z temp. cieczy chłodzącej - nie trzyma stałej temp.
1Z i pochodne tak juz maja , że leci z króćców plastikowych na głowicy. Ja mam tę sytuację i w 1Z i AFN`nie ... Nie mam tylko czasu się ty zająć ...
-
[B5 AFN] 5W-40 czy 10W-40 ?
Teraz lej dalej 10W40, choc nie wiem po co lales polsyntetyka ...
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
Przy okazji wymien filtr powietrza , turbo sie ucieszy :>
-
[B5 AFN] Mrugajaca lampka swiec zarowych
W swoim pytaniu zawarłeś odpowiedź. Podpinaj VAG`a i szukaj przyczyny.
-
[B5 1Z] czy dolewać oleju do ropy ?
Ciału opiniotwórczemu, które wymyśliło podobną bzdurę zaproponuj szklankę Mixolu przed śniadaniem, raz na pół roku. Wtryskiwacze i pompa wtryskowa są smarowane olejem napędowym.
-
AFN słabnie przy wyższych obrotach
575. Turbina do wyjęcia, rozkręcenia i wyczyszczenia. Niemniej - poprosimy o komplet logów.
-
[B5 AFN] Obserwacja sztangi turbiny (na VAG + silniku) w silnikach 1,9 TDI - vid
Najpierw włączasz 011 a później BS czy odwrotnie ? [br]Dopisany: 06 Październik 2007, 23:29 _________________________________________________ Silnik nie łapie notlaufów ? Próbuj rozruszać ręczenie, wcześniej psikając WD po sztandze w dół.
-
[B5 AFN] Słychać popychacze zaworów
nigdy nie zmienialem .... zastanawiam sie czy warto/jest sens ... ? Temp płynięcia dla 5W i 0W jest inna - na korzyść 0W zimą. Robię tak od lat ...
-
[B5 AFN] Słychać popychacze zaworów
moj AVG jest bardziej wysilony niz twoj AFN wiec ja zalewam w dalszym ciagu 5W50 .. swoja droga co masz na mysli piszac polepszyło .... Przy uruchamianiu silnika, delikatne poklepywanie zaworów ustało do zera, odczułem iz motor delikatnie lepiej wkręca się na obroty i czuć kopa od vtg sporo niżej. To tak na szybko. Testuję dalej. Na zimę nie zmieniasz oleju na 0Wxx ?
-
[B5 1Z] Prośba o analize logów
oprócz tego, że kierownik nie wcisnął do końca gazu :> (98%) Dywanik
-
[B5 1Z] Prośba o analize logów
Po kiego czorta logi z włączoną klimą ? Poza tym - z logów nic złego nie wynika.
-
[B5 AFN] Słychać popychacze zaworów
Zima idzie ... http://www.ew2.lubesinfo.com/frameset.asp?sid=317&bid=181&sc=1317&langid=12 Do ppompowytrysków: http://www.ew2.lubesinfo.com/frameset.asp?sid=317&bid=181&sc=1317&langid=12 czyli z 5W50 zrezygnowales ... [ciekawe] p.s pokaz mi Mobil 1 5W40 który tak nagminnie polecasz [juz w dwoch postach ] bo jakos nie moge znalezc ... wystepuje tylko [ Mobil Synt/Syst S 5W-40 ] wiem ... czepiam sie ... Zauważyłem , że na 5W40 latem i 0W40 od tygodnia jakoś mojemu traktorowi się polepszyło. Staram się postępować zgodnie z normami Mobila i na razie z sukcesami. 5W50 jest olejkiem do bardziej wysilonych silników - dlatego odpuściłem go w AFN`ie a leję go do 1Z`ta, który jak wiadomo lekkiego życia nie ma
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów
Zacznij od podmiany N75. Regulacja ciśnienia doładowania w twoim motorku po prostu nie działa ...
-
[B5 AFN] Obserwacja sztangi turbiny (na VAG + silniku) w silnikach 1,9 TDI - vid
mnie sie wydaje, ze raczej jest odwrotnie Wystarczy posłuchać ...