Treść opublikowana przez baskecior
-
[B4] Prośba o analizę błędów
Czujnik halla oraz czujnik położenie przepustnicy nie dają oznak zycia. Dziwię się , że w ogóle ten samochód jeździ. Doprowadź to do porządku. Co pokazuje VAG odnośnie temperatury płynu chłodzacego na właczonej stacyjce przed uruchomieniem zimnego silnika ?
-
[B5 AVG] Modyfikacja B5 114PS 242Nm->145PS 320Nm
Bardzo ładny wykres. Widać że motor zdrowy jak się patrzy. Doczepię się tylko do jednego: strasznie nisko po chipie jest moc maksymalna, można byłoby pociągnąć duuużo wyżej. Ja osobiście wolałbym też aby max moment był ze 300 obr niżej, ale to kwestia gustu już.
-
[B5 1Z] Automat ciężko rusza na zimnym silniku...
Nie jest to zjawisko normalne i na początku przyjrzałbym sie płynowi w skrzyni biegów (ATF).
-
[B5 AVG] Nie pali na rozgrzanym silniku - co zrobić ?
zgadzam sie z Toba w 100%. Brat mial identyczne objawy tylko ze w silniku AHF, koles pogrzebal przy sofcie i pali na dotyk - czy zimny czy cieply. dodam ze wczesniej "super mechanicy" wpedzili go w koszta ponad 1000 zl (grzebali mu przy głowiczce czy czyms takim ...) wiec na twoim miejscu bym sie nie martwil zbytnio. W nowych konstrukcjach soft jest pozbawiony bledow we mapie rozruchu, korekta da pewnien efekt, ale w czasie dużych upałów przekonasz się , że niewiele to da.
-
[B5 AVG] Nie pali na rozgrzanym silniku - co zrobić ?
Pomoże, ale bardzo niewiele, w tym roczniku i w tym silniku soft nie jest obarczony błędem skopanej mapy rozruchu jak wczesne AFN`y.
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów
Albo nie miałeś buta w podłodze, albo masz dziurę w dolocie, lub uszkodzony N75 lub zapchany katalizator.
-
[B5 AVG] Nie pali na rozgrzanym silniku - co zrobić ?
Szukaj używanej - koszt regenerowanej ok 1200-1400 PLN.
-
[B5 AVG] Nie pali na rozgrzanym silniku - co zrobić ?
Umiera pompa wtryskowa. Niestety
-
POMPA PADLA !!!! GRATULACJE DLA ROGALA !!!!!!!!!!!
Gratuluję Witkowi, ale boję się aby następny temat nie nazywał się identycznie i odnosił się do fizycznego padu pompy , które jak wiemy do najmocniejszych nie należą. Szczere gratulacje. :th:
-
[B5 AFN] --- Prędkość maksymalna w moim bordziuchu ---
- [B5 AFN] --- Prędkość maksymalna w moim bordziuchu ---
O ile przy napędzie możnaby dyskutować, to sama masa nie ma znaczenia przy v-max, jedynie w szybkości jej osiągnięcia Jest różnica i to odczuwalna. Seryjny AFN ośka robi 210 (licznikowe) bez większego problemu. Pytałem się kolegów posiadających AFN q i 200 km/h (licznikowe) jest granicą ...- [B5 AFN] --- Prędkość maksymalna w moim bordziuchu ---
Przecież każdy wpisuje prędkości licznikowe i każdy z nas wie, że od wskazań licznika należy odjąć 8 km/h. Czytaj uważniej. Podejrzanie duże przekłamanie zakładacie, poprawnie skalibrowany licznik (można to sprawdzić VAG'iem) nie powinien przekłamywać o więcej niż 3-4km/h. Zaczipowany AFN powinien mieć v-max w granicach 208-210km/h prędkości RZECZYWISTEJ, seryjny o te 5-10km/h mniej. Sprawdzałem to w kilku moich Audicach i porównywałem z GPS. Zawsze wychodziło circa 8 km/h. Mój seryjny AFN q ma 193 km/h prędkości rzeczywistej , czyli dokładnie tyle ile pokazuje instrukcja obsługi. Sprawdzone również z GPS. A bo już skatowany jest to i wolno jedzie, do tego siada elektronika i przekłamuje dużo Mój poprzedni latał w granicach 207-208 podług GPS, a powyższe granice stwierdzone jeszcze w kilku innych zdrowych rymplach Nie zapominaj o dysfunkcji twojego napędu połączonej z różnicą mas na niekorzyść mojego rympla.- [B5 AFN] Turbina a rozgrzewanie silnika przed jazdą
Drodzy Panowie. Z pełną powagą stwierdzam, że próbujecie od nowa wyważać otwarte drzwi a dyskusja nie wnosi nic nowego do wiedzy ogółu poza spora ilością piany. Ponieważ stanowcza większość z Was ma rację a kłócicie się sami nie wiedząc o co - na mocy nadanych mi przywilejów godzenia publiki, dziękując za dyskusję - temat zamykam.- [B5 AFN] --- Prędkość maksymalna w moim bordziuchu ---
Przecież każdy wpisuje prędkości licznikowe i każdy z nas wie, że od wskazań licznika należy odjąć 8 km/h. Czytaj uważniej. Podejrzanie duże przekłamanie zakładacie, poprawnie skalibrowany licznik (można to sprawdzić VAG'iem) nie powinien przekłamywać o więcej niż 3-4km/h. Zaczipowany AFN powinien mieć v-max w granicach 208-210km/h prędkości RZECZYWISTEJ, seryjny o te 5-10km/h mniej. Sprawdzałem to w kilku moich Audicach i porównywałem z GPS. Zawsze wychodziło circa 8 km/h. Mój seryjny AFN q ma 193 km/h prędkości rzeczywistej , czyli dokładnie tyle ile pokazuje instrukcja obsługi. Sprawdzone również z GPS.- [B5 AFN] --- Prędkość maksymalna w moim bordziuchu ---
Przecież każdy wpisuje prędkości licznikowe i każdy z nas wie, że od wskazań licznika należy odjąć 8 km/h. Czytaj uważniej.- [B5 AFN] Turbo słabo ładuje.
1. Zrób porządnie logi 011,008,003 - kazda grupa oddzielnie (warunek konieczny , nie podlegający dyskusji). Know-how leży na forum. 2. Typowe przyczyny, to zapieczone kierownice spalin lub uszkodzony N75.- [B5 AFN] --- Prędkość maksymalna w moim bordziuchu ---
Objeżdzałem 110-konne chipsowane B4`ki- [B5 AFN] --- Prędkość maksymalna w moim bordziuchu ---
Moja ex B4 1Z po chipku latała 205 km/h z 5 osóbkami na pokładzie (opony zimowe, trasa gierkowska).- [B5 AFN] --- Prędkość maksymalna w moim bordziuchu ---
Seria - 200 km/h. Po chipku jeszcze nie testowałem, ale sądzę ,że przekroczę 200 km/h. Mowa o wartościach licznikowych. Kolega sto_procent, może mieć zabity katalizator, słaba turbinkę, nieszczelność w dolocie, trudno określić bez logów dynamicznych.- [B5 AFN] Czasami nie mogę prejść powyżej 3000 obr/min...?
Do 4500 powinien sie kręcić 1Z, AFN musi zamykać szafę w serii (na pierwszych 2 biegach do 5000 rpm). Amper: zgłoś się do Spanky`ego z prośbą o porządne vag`owanko , zanim zabijesz silnik ...- Użytkownicy pokażcie sie..
Ja i mój produkt Nasza trójka Takie tam hobby ...- [B5 AFN] Mój AFN`ek po lekkim chipku ;)
Witek, tak naprawdę auto Ciągnie mocno do 5100 na trójce, ale primo - program był pisany na 140 KM a wyszło ile wyszło , secundo - mam duże korekcje o czym wiesz, tercjo - miałem ubogą serię. Jeśli masz odmienne zdanie, chętnie go wysłucham. Zresztą, wrzucę logi to będzie o czym debatować.- Ustawienie kąta wtrysku - TDI na pompie wtryskowej (VP)
W AHH identycznie jak we wszystkich R4 TDI na pompie rotacyjnej - 51 jednostek w 000 dla BS. Leoncjo: zużycie paska rozrządu oraz napinacza powoduje przestawienie kąta wtrysku i nie jest to nic anormalnego, kąt powinno się kontrolować raz do roku przed zimą.- [B5 AFN] Problem z gniazdem OBD
Wystarczyło obejrzeć mój film instruktażowy o diagnostyce i zobaczyłbyś jak wygląda spaprana przez Viakena wtyczka, którą należy potraktować kombinerkami- [B5 AFN] Przytarty silnik, co dalej?
Dobrze zrobiłeś. Podobnie zrobiłem z moim 1Z`kiem 4 lata temu , efekt? Do tej pory święty spokój z motorkiem. Co do diagnostyki - przejedź tym silnikiem 1000 km, zmień olej, przejedź kolejne 1000 km i dopiero po ułożeniu się nowych elementów testuj dynamicznie. Do tego czasu staraj się jeździć bez wykorzystywania pełnej mocy silnika. - [B5 AFN] --- Prędkość maksymalna w moim bordziuchu ---