Treść opublikowana przez baskecior
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów
Turbina do rozruszania, później w trasę celem odmulenia zapieczonych kierownic. Jeśli to nie pomoże - turbo do wyjęcia i czyszczenia. Silnik we wzorowej kondycji (013 - miód, 003 - bdb).
-
[B5 AFN] Czy to na pewno N75 ?
Przecież dupohamownia pokazuje 110/242, więc ocb ? Weź VAG`a do łapki i wykonaj logi dynamiczne z: 003,008 i 011 Będzie wsio jasne.
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów
Logi w cały świat ... Po pierwsze loguj niezależnie każdą grupę. Po drugie widac że pierwsze logi wykonywałeś na zimnym silniku , stad takie piekne korekcje w 013, a kolejne na prawie rozgrzanym. Pamiętaj, że logujemy na silniku rozgrzanym do 90 st C , lub do max temp jaka uda Ci się uzyskać <90 st C. Logujemy: 000 BS 003 BS i DYN 004 STAT i DYN 007 STAT i na zimnym silniku przed pierwszym uruchomieniem rano - bez uruchamiania silnika 008 DYN 011 BS i DYN 013 STAT Każda grupa OSOBNO !!! Z wynikami zapraszamy ponownie. Know-how w filmie instruktażowym i poście o diagnostyce.
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów
Z logów nie wynika nic złego. Lmm wzorowy, dawki ok, a w pierwszej kolejności przepałuj silnik na autostradzie - jak Spanky słusznie zauważył twoje turbo przeładowuje.
-
[B5 AHU] po dluzszej jezdzie traci troche mocy i moc jak by faluje?
Niewykluczone, ale prawdę powiedzą logi ...
-
[B5 AHU] Brak mocy
Silnik z jakiegoś powodu przechodzi w tryb awaryjny. Prawdopodobne przyczyny - awaria wtrysku sterującego lub połączenia z nim (słaby styk na kostce połączeniowej) - niedoładowanie (potężna dziura w dolocie) - przeładowanie (N75 lub nie działające podciśnienia lub sztanga) Prawdę powie analiza błędów ze sterownika silnika. Koniec wróżenia z fusów z mojej strony.
-
[B5 AFN] temperatura silnika skacze!!!Pomocy!!!!
Bez. Odpowietrzałem zawsze w ten sposób i 1Z i AFN i inne ścierwa z tego gatunku i zawsze w ten sposób. Gazowanie silnika na postoju nie jest dlań zdrowe i dlatego odradzam ten wariant ...
-
[B5 AFN] Analiza logów
Ewidentnie parametry życiowe 1Z`ta. Kat wtrysku do korekty, lmm mierzy słabo, albo brakuje mu O2 - stąd pieknie obcięte dawki (filtr powietrza;)
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
Nie widzę rzeczy, do ktorej mógłbym się doczepić. Oprócz jednej : masz problem z regulacją kąta wtrysku. Możliwe, że klin na wale na małym kole przechodzi do historii ... Układ wtryskowy w stanie idealnym.
-
[B5] Kilka błędów na VAGu oraz migajaca kontrolka.
Pierwszy ignoruj a dwoma ostatnimi się zainteresuj. Czy układ akumulator - alternator działa poprawnie ? Pytam , bo te 2 ostatnie błędy mogą być z tym związane.
-
[B5 AHU] po dluzszej jezdzie traci troche mocy i moc jak by faluje?
Problem nr 1: sprawdź działanie zaworu N75 oraz szczelność dolotu, być może powietrze idzie w gwizdek, stąd ECU wykrywa niedoładowanie i przechodzi w tryb awaryjny. Kopcenie w takiej sytuacji jest czymś logicznie z tą usterką powiązanym. Problem nr2: Problem z wtryskiem sterującym. Sugeruję podmianę na sprawny i jazdy testowe przed ostatecznym zakupem nowego. Zalecenia: Logi dynamiczne z 011, a przy okazji 003,004 i 008 a także odczyt kodów błędów ze sterownika silnika (01). Z logami zapraszam ponownie na forum.
-
[B5 AFN] temperatura silnika skacze!!!Pomocy!!!!
Ja jestem za metodą dynamiczną, czyli bańka z płynem obok i jazda w trasę Jak się termostat uchyla, wysiadamy i dolewamy. Tak aż do skutku. Efekt nie raz , nie dwa - murowany.
-
[B5 AFN] temperatura silnika skacze!!!Pomocy!!!!
Zle odpowietrzony układ chłodzenia. Wbrew opiniom , nie jest to takie proste w R4 TDI ...
-
[B5 AHU] Kiedy "sztanga" powinna się poruszać ?
Nastąpi gwałtowne przeładowanie i notlauf.
-
[B5 AHU] Kiedy "sztanga" powinna się poruszać ?
Obejrzyj sobie ten film, powinno Ci się nieco rozjaśnić. http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/b5_afn_obserwacja_sztangi_turbiny_na_vag_silniku_w_silnikach_19_tdi_vid-t16358.0.html;msg191468#msg191468 Resztę dokładnie opisał Rogal.
-
[B5 AFN] Analiza logów
Zapomniałeś o 003,008,011 dyn Co do błędu w sterowniku centralnego zamka - ten typ tak ma. Zapomnij o tym.
-
[B5 AFB] Duże korekcje wtrysków
Tak wysokie korekcje in plus swiadczą zazwyczaj albo o skrajnie niskiej kompresji, albo o skrajnie słabej pompie wtryskowej , która nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia wtrysku. Po kolei: - upewnij się w 100% czy masz prawidłowo ustawiony rozrząd oraz kąt wtrysku. - pomierz ciśnienie sprężania - zleć testy pompy wtryskowej oraz wtryskiwaczy
-
[B5 AFN] Problemy z odpalaniem na ciepłym silniku
ale on niema pompy od silnika 2,5 vp44 tylko od AFN,a regeneracja polega na zrobieniu tego co jest uszkodzone....wiec te 1700 to jest duzo Jesli kolega dostał niebotyczny rabat na części a robotę wykonano za friko, jestem w stanie uwierzyć w 1700 PLN. Same graty potrzebne do remontu kosztują prawie 2 kPLN, nie mówiąc o robocie. U mnie w okolicy taka usługa kosztuje 2700-3000 PLN.
-
[B5 1Z] CZasami nie zapala
Zagadaj z Hugo, on na pewno Ci kogoś poleci
-
[B5 AFN] ... quattro. Wtryski - zostawić, czy regenerować pompe ?
Dzięki.
-
[B5 1Z] CZasami nie zapala
Zajrzyj VAG`iem do sterownika silnika i immoboilizera. Odczytaj kody błedów. Odpowiedza na pytanie , czy winny jest immo (kluczyk) , czy zawór odcinający paliwo.
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów w AFN
Twoja przepływka mierzy perfekcyjnie - jak nowa. Im wyższa różnica in plus tym wieksza dawka paliwka popłynie do cylindrów - u Ciebie jest ok. Problemów szukałbym gdzie indziej, dlatego poprosiłem o kolejne logi.
-
[B5 1Z] Silnik gaśnie po odpaleniu
Zapnij VAG`a i zajrzyj do sterownika immobilizera, odczytując kody błędów. Obstawiam klasyczny problem z pastylką w kluczyku ...
-
[B5 AFN] Problemy z odpalaniem na ciepłym silniku
Ocena nalezy do chiptunera. Mój AFN`ek tez ma słabą pompę, ale resztę zdrową i dostał wiruska. Na razie (odpukać) wszystko ok.
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów w AFN
Wszystko jest w porządku. Poproszę jeszcze o 000 BS , 004 dynamicznie, 013 statycznie.