Treść opublikowana przez baskecior
-
[B5 AAH] Co to za błąd immobilizera ?
Dzięki raz jeszcze. :th:
-
[ALL] jak zmniejszyć emisję spalin CO2 - napiszcie cokolwiek
Co mówi norma i gdzie analizują spaliny w dieslach ?
-
[B5 AAH] Co to za błąd immobilizera ?
Piękne dzięki :th: Z opisu wynika aby obciąć złączkę i połączyć wszystko bezpośrednio - lutując ? Rozumiem , że bez demontażu kierownicy nie ma szans ? (pytam o twoja wersję z dogięciem końcówek i sprayem) ?
-
[B5 AFN] Błąd 65535 - brak mocy i w ogóle nie kopci
Przed wymianą połowy silnika, proponuję za radą Spankyego przejrzeć połaczenie wtyczki przy ECU - a jesli to nic nie da - podmienić ECU na sprawne z bliźniaczego modelu. Jeśli po podmianie ECU będzie dobrze, wystarczy udać się do najbliższego chiptunera z prośbą o nowe kości na fabrycznym sofcie (ew kupić używane ECU o identycznych numerach).
-
[ALL] Program vag
Niestety - tylko pełna wersja pozwala na obserwację 000 Basic Settings ... Polski VAG pokazuje bzdury niestety , bezużyteczny gniot ...
-
[B5 AHU] Silnik muli a po 4000 obr/min ma kopa i dymi na czarno
Proponuję tak genialne rady dawać na forum wiejskich filozofów ... W temacie: Irek41 - podejrzenie pada na kilka z prawdopodobnych przyczyn: - brak powietrza (zapchany filtr powietrza, zabrudzony przepływomierz, turbosprężarka słabo ładuje, problemy ze sterowaniem turbiny - uszkodzone N75, dziura w dolotach, uszkodzony EGR ...) - leży dynamiczna regulacja kąta wtrysku Proponuję na "dzień dobry" wymienić filtr powietrza na nowy (MANN), wyjąć i przeczyścić przepływomierz , a w następnej kolejności wykonać logi dynamiczne następujących grup: 01 (silnik) grupy: 003,004,008,010,011. Każda grupa logowana osobno, zgodnie ze sztuką. Know-how leży na forum. Z wynikami zapraszam ponownie, ale wcześniej filtry i czyszczenie + wzrokowa kontrola stanu węzy ciśnieniowych w układzie turbodoładowania. Oczekiwane wartości w poszczególnych grupach dla AHU: 003 - ok 850 mg/h w przedziale 1500-3600 rpm 011 - ok 1846 mBAR w przedziale 1800-3600 rpm 004 - wartości muszą być prawie identyczne w oczekiwanym i wysterowanym kącie dynamicznym. Różnica > 1 stopnia jest niepokojąca. 010 - powinno być ok 1830-1846 mBAR w zakresie 1800-3500 rpm 008 - nie pamiętam Ps: przestrzegam innych "geniuszy" przed udzielaniem "złotych rad". Posypią się kartki.
-
[B5 AAH] Co to za błąd immobilizera ?
Skąd masz te informacje ? Jakaś serwisówka Audi , czy z innego forum ? Pytam, bo bateria w kluczyku nie ma nic wspólnego z immo - to jest transponder zasilany polem elektrycznym cewki w obudowie kolumny przy stacyjce. Sam borykam się ostatnio właśnie z podobnym problemem i zastanawiam się czy zacząć od wyczyszczenia połaczeń, czy jak radzi mój dobry znajomek - udac się do ASO po nową cewkę ...
-
[B5 AVG] [INNE] Co ja w końcu mam pod maską ?
:polew:
-
[B5 AFN] Regulator napięcia - jak go wyjąć ?
Dzieki :th: Z braku czasu warsztatowców, musze rezać sam. [br]Dopisany: 19 Maj 2008, 08:34 _________________________________________________Naprawione. Oczywiście tradycyjnie mam szczęście do regulatorów napięcia - został wymieniony na nowy i ładuje jak powinien. Szczotki były już bardzo krótkie, a sprężyna słabawa. Kilka uwag: oczywiście można go wymienić bez demontażu alternatora (zdemontować 3 przewody w tym 2 dokręcane nakrętkami M6 i M8), ale dostęp jest dość niewygodny i ograniczony. Przydadzą się łamane śrubokręty, klucz kopytkowy 13, klucz kopytkowy 10 i trochę cierpliwości. Dziękuję Wam za pomoc. Można zamykać
-
[B5 AFN] Regulator napięcia - jak go wyjąć ?
Kontrolka ładowania pojawila sie dzis w czasie jazdy - od delikatnego migania po jasny i wyraźny sygnał. Dojechawszy do domu poczyłem iż aut słabo kręci rozrusznikiem. Nie mam juz dzis siły i ochoty na pomiary, ale na moje kaprawe oko, legł regulator.
-
[B5 AFN] Regulator napięcia - jak go wyjąć ?
Dzięki :th: Czyli jutro altek idzie na gruntowny przegląd (o ile traktor odpali)
-
[B5 AFN] Regulator napięcia - jak go wyjąć ?
Pytanie jak w temacie. Widzę że mój altek jest zabudowany i nie wiem jak się do stać do regulatora, który ewidentnie rzucił robotę. Trzeba demontować alternator ?
-
[B5 1Z] Log i kod błedu, odcinka przy 3500 rpm
Zbyt wysokie napięcie nastawnika. Powietrza niezbyt dużo , a paliwa ktoś nalał wiadrem, ale przeholował z napięciem nastawnika, stąd błąd. "Windows" do reinstalacji
-
[B5 AFN] Co oznacza termin "leje wtrysk" ?
Wszystko powozsze , tyle ze bez wizyty u pompiarza i regulacji cisnien sie nie obedzie. Osobiscie wolałbym całe wtryski i plug&play.
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów dieselka
Teraz jest ładnie, ale leży regulacja ciśnienia doładowania. Sugeruję podmianę N75 i ponowne logowanie 011 dyn. Lmm odżył
-
[B5 AFN] 519, 575, 115km/h - notlauf /help
Sprawdź jak działa vacum pompa ... Przyda się ciśnieniomierz z funkcją pomiaru podciśnienia.
-
[INNE] Proszę o analizę logów (Seat Toledo 150PS ARL)
Słabiutkie doładowanie.
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów dieselka
00575 na pewno nie był spowodowany brakiem styku na czujniku ciśnienia doładowania N75 szaleje, lub masz problemy z podciśnieniem (vacum, wezyki, lub akumulator ciśnienia). Mimo praktycznie zerowego overboost`u , regulacja ciśnienia doładowania fatalna ... Wrzuć jeszcze statyczne 013. PS: naucz się robić logi
-
[B5 AFN] Czy to moze byc pompa
Przeskoczył rozrząd. Holowaniem mogłeś go dobić ...
-
[B5 AFN] Zbyt wysoka temperatura na kanale 49
O jakim silniku piszesz ? O AFN`ie, który jest tak sprawny i oszczędny , że w normalnych warunkach nie ma szans aby zobaczyć 100 st w 007 czy 49 , czy też o benzyniaku, który rozrzuca nadmiar mocy na prawo i lewo (głównie w chłodnicę) ? Nie napisałem nigdzie że 100 st spowoduje przegrzanie silnika, ale może to się stać w konsekwencji jazdy z niesprawnym termostatem. Po drugie - skoro przy obecnych temperaturach silnik kolegi osiągał bez problemu 100 st C, co będzie latem ? Podkreślam iż nadal mówimy o super sprawnym i oszczędnym AFN`ie . Po trzecie - szafa zaczyna pokazywać 90 w chwili, gdy w 007 pojawia się 84 st C i nie drgnie do chwili, gdy silnik przekroczy ok 105 st C. [br]Dopisany: 23 Kwiecień 2008, 08:34 _________________________________________________ Tutaj zaś fragment bzdury wkleconej nie wiedzieć czemu w ten wątek ...
-
[B5 AFN] Zbyt wysoka temperatura na kanale 49
oki zakupię ori termostat , a wiesz może jaki jest jego nr kat. bo u mnie w mieście to sami nie wiedzą w aso co mają Nie mam teraz dostępu do ETKI, ale odezwij się wieczorem na GG , to zajrzę i Ci podam nr katalogowy.
-
[B5 AFN] Zbyt wysoka temperatura na kanale 49
Bzdury pier**licie aż miło AFN ma trzymac 88-91 w normalnych warunkach. 100 st C to sygnał że dzieje sie coś bardzo złego. @maniusiek28: po pierwsze wymień termostat na oryginalny zakupiony w ASO - firmy BTT. Po wymianie obserwuj dalej wskazania i będziemy szukać dalej dziury w d... Nie lekceważ tego problemu ! Może skończyć się przegrzaniem silnika !
-
[B5 AFN] WYkresik do oceny
Moc za nisko, moment za wysoko ...
-
[B5 AFN] Poduszki silnika
Sprawdzałeś zawieszenie wydechu ?
-
[B5 AFN] ... quattro. Wtryski - zostawić, czy regenerować pompe ?
W 013 miałem 1,1 1,2 i 1,8 (ostatnio w porywach do 2,1).