Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

baskecior

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez baskecior

  1. Co mówi norma i gdzie analizują spaliny w dieslach ?
  2. Piękne dzięki :th: Z opisu wynika aby obciąć złączkę i połączyć wszystko bezpośrednio - lutując ? Rozumiem , że bez demontażu kierownicy nie ma szans ? (pytam o twoja wersję z dogięciem końcówek i sprayem) ?
  3. Przed wymianą połowy silnika, proponuję za radą Spankyego przejrzeć połaczenie wtyczki przy ECU - a jesli to nic nie da - podmienić ECU na sprawne z bliźniaczego modelu. Jeśli po podmianie ECU będzie dobrze, wystarczy udać się do najbliższego chiptunera z prośbą o nowe kości na fabrycznym sofcie (ew kupić używane ECU o identycznych numerach).
  4. Niestety - tylko pełna wersja pozwala na obserwację 000 Basic Settings ... Polski VAG pokazuje bzdury niestety , bezużyteczny gniot ...
  5. Proponuję tak genialne rady dawać na forum wiejskich filozofów ... W temacie: Irek41 - podejrzenie pada na kilka z prawdopodobnych przyczyn: - brak powietrza (zapchany filtr powietrza, zabrudzony przepływomierz, turbosprężarka słabo ładuje, problemy ze sterowaniem turbiny - uszkodzone N75, dziura w dolotach, uszkodzony EGR ...) - leży dynamiczna regulacja kąta wtrysku Proponuję na "dzień dobry" wymienić filtr powietrza na nowy (MANN), wyjąć i przeczyścić przepływomierz , a w następnej kolejności wykonać logi dynamiczne następujących grup: 01 (silnik) grupy: 003,004,008,010,011. Każda grupa logowana osobno, zgodnie ze sztuką. Know-how leży na forum. Z wynikami zapraszam ponownie, ale wcześniej filtry i czyszczenie + wzrokowa kontrola stanu węzy ciśnieniowych w układzie turbodoładowania. Oczekiwane wartości w poszczególnych grupach dla AHU: 003 - ok 850 mg/h w przedziale 1500-3600 rpm 011 - ok 1846 mBAR w przedziale 1800-3600 rpm 004 - wartości muszą być prawie identyczne w oczekiwanym i wysterowanym kącie dynamicznym. Różnica > 1 stopnia jest niepokojąca. 010 - powinno być ok 1830-1846 mBAR w zakresie 1800-3500 rpm 008 - nie pamiętam Ps: przestrzegam innych "geniuszy" przed udzielaniem "złotych rad". Posypią się kartki.
  6. Skąd masz te informacje ? Jakaś serwisówka Audi , czy z innego forum ? Pytam, bo bateria w kluczyku nie ma nic wspólnego z immo - to jest transponder zasilany polem elektrycznym cewki w obudowie kolumny przy stacyjce. Sam borykam się ostatnio właśnie z podobnym problemem i zastanawiam się czy zacząć od wyczyszczenia połaczeń, czy jak radzi mój dobry znajomek - udac się do ASO po nową cewkę ...
  7. Dzieki :th: Z braku czasu warsztatowców, musze rezać sam. [br]Dopisany: 19 Maj 2008, 08:34 _________________________________________________Naprawione. Oczywiście tradycyjnie mam szczęście do regulatorów napięcia - został wymieniony na nowy i ładuje jak powinien. Szczotki były już bardzo krótkie, a sprężyna słabawa. Kilka uwag: oczywiście można go wymienić bez demontażu alternatora (zdemontować 3 przewody w tym 2 dokręcane nakrętkami M6 i M8), ale dostęp jest dość niewygodny i ograniczony. Przydadzą się łamane śrubokręty, klucz kopytkowy 13, klucz kopytkowy 10 i trochę cierpliwości. Dziękuję Wam za pomoc. Można zamykać
  8. Kontrolka ładowania pojawila sie dzis w czasie jazdy - od delikatnego migania po jasny i wyraźny sygnał. Dojechawszy do domu poczyłem iż aut słabo kręci rozrusznikiem. Nie mam juz dzis siły i ochoty na pomiary, ale na moje kaprawe oko, legł regulator.
  9. Dzięki :th: Czyli jutro altek idzie na gruntowny przegląd (o ile traktor odpali)
  10. Pytanie jak w temacie. Widzę że mój altek jest zabudowany i nie wiem jak się do stać do regulatora, który ewidentnie rzucił robotę. Trzeba demontować alternator ?
  11. Zbyt wysokie napięcie nastawnika. Powietrza niezbyt dużo , a paliwa ktoś nalał wiadrem, ale przeholował z napięciem nastawnika, stąd błąd. "Windows" do reinstalacji
  12. Wszystko powozsze , tyle ze bez wizyty u pompiarza i regulacji cisnien sie nie obedzie. Osobiscie wolałbym całe wtryski i plug&play.
  13. Teraz jest ładnie, ale leży regulacja ciśnienia doładowania. Sugeruję podmianę N75 i ponowne logowanie 011 dyn. Lmm odżył
  14. Sprawdź jak działa vacum pompa ... Przyda się ciśnieniomierz z funkcją pomiaru podciśnienia.
  15. 00575 na pewno nie był spowodowany brakiem styku na czujniku ciśnienia doładowania N75 szaleje, lub masz problemy z podciśnieniem (vacum, wezyki, lub akumulator ciśnienia). Mimo praktycznie zerowego overboost`u , regulacja ciśnienia doładowania fatalna ... Wrzuć jeszcze statyczne 013. PS: naucz się robić logi
  16. Przeskoczył rozrząd. Holowaniem mogłeś go dobić ...
  17. O jakim silniku piszesz ? O AFN`ie, który jest tak sprawny i oszczędny , że w normalnych warunkach nie ma szans aby zobaczyć 100 st w 007 czy 49 , czy też o benzyniaku, który rozrzuca nadmiar mocy na prawo i lewo (głównie w chłodnicę) ? Nie napisałem nigdzie że 100 st spowoduje przegrzanie silnika, ale może to się stać w konsekwencji jazdy z niesprawnym termostatem. Po drugie - skoro przy obecnych temperaturach silnik kolegi osiągał bez problemu 100 st C, co będzie latem ? Podkreślam iż nadal mówimy o super sprawnym i oszczędnym AFN`ie . Po trzecie - szafa zaczyna pokazywać 90 w chwili, gdy w 007 pojawia się 84 st C i nie drgnie do chwili, gdy silnik przekroczy ok 105 st C. [br]Dopisany: 23 Kwiecień 2008, 08:34 _________________________________________________ Tutaj zaś fragment bzdury wkleconej nie wiedzieć czemu w ten wątek ...
  18. oki zakupię ori termostat , a wiesz może jaki jest jego nr kat. bo u mnie w mieście to sami nie wiedzą w aso co mają Nie mam teraz dostępu do ETKI, ale odezwij się wieczorem na GG , to zajrzę i Ci podam nr katalogowy.
  19. Bzdury pier**licie aż miło AFN ma trzymac 88-91 w normalnych warunkach. 100 st C to sygnał że dzieje sie coś bardzo złego. @maniusiek28: po pierwsze wymień termostat na oryginalny zakupiony w ASO - firmy BTT. Po wymianie obserwuj dalej wskazania i będziemy szukać dalej dziury w d... Nie lekceważ tego problemu ! Może skończyć się przegrzaniem silnika !
  20. Moc za nisko, moment za wysoko ...
  21. baskecior odpowiedział(a) na mlodyy temat w 1.9TDI
    Sprawdzałeś zawieszenie wydechu ?
  22. W 013 miałem 1,1 1,2 i 1,8 (ostatnio w porywach do 2,1).

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.