Treść opublikowana przez baskecior
-
[B6 AVF] Prośba o analizę logów
Nie mogę do niczego się prczyczepić poza tym , że masz ograniczoną dawkę ...
-
[B5 AVG] ...i następna stówka stuknęła
Mój traktor na 300 tysięczny kilometr dostał koksu. Gratuluję i życzę kolejnych x-kkm :th:
-
[B5 AFN] ... quattro. Wtryski - zostawić, czy regenerować pompe ?
ciezko bedzie dostac nowe wtryski .... [a jak juz to za kosmiczna cene] ... chyba ze masz dojscia .... W Łodzi legalnie i na FV za 1500 PLN. Do 1Z kupowałem w tym samym miejscu za 1400 PLN.
-
[B5 AFN] ... quattro. Wtryski - zostawić, czy regenerować pompe ?
Dzięki Panowie :th: Ciekaw tylko jestem, czy po założeniu nowiutkich korekcje pójdą jeszcze bardziej w stronę zera ... :gwizdanie:
-
[B5 AFN] ... quattro. Wtryski - zostawić, czy regenerować pompe ?
http://www.planetsecurity.pl/vag/Zamiana%20wtryskow%20-%2020080319.pdf ?
-
I znowu zima...
Letnie ogumienie noszę od połowy lutego i nie narzekam Dziś było ciut ślisko , ale różnica niewielka, nie wiem o co to bicie piany
-
[B5 AFN] Co jest grane ....dlaczego tak dużo mg/h
Niestety wygląda mi to na uszkodzenie ECU lub (jak ktoś wpomniał) kosmiczny c*p tunink ... Panowie - co ma wspolnego źle napisana mapa / uwalone ECU do EGR`a ? Koledze sugeruję podmianę ECU , wzglednie wizyte u chiptunera i wgranie oryginalnej mapy.
-
[B5 AHU] Kontrolka świec żarowych - dziwne objawy
Piotr ma rację. Wystarczy zapiąć VAG`a aby pojawił się bład czujnika świateł STOP`u.
-
[B5 AFN] przewody przelewowe
3,2 mm średnica wewnętrzna - wężyki elastyczne.
-
[B5 AHU] Dzisiejsze logi mojego silniczka 1,9 TDI 98rok sedan manual
Daj jeszcze logi z 008. Chciałbym zobaczyć , czy pompa poda tyle paliwa aby zapewnić prawidłowa mieszankę - powietrza masz dużo ... nie wiem czy za duzo ... Poza tym - logi źle wykonane (logujemy kazdą grupę osobno !)
-
[B5 AFN] Kasowanie inspekcji
W B5 `96 kasowanie inspekcji - tylko VAG`iem. 17 - liczniki kanały : 5 6 7 8
-
[ALL B5] Pytanko odnośnie bloku i silników TDi
Kupuj silnik z gwarancją i koniecznie na fakturę - mozesz wtedy spokojnie reklamować.
-
[B5 AFN] Zasada pracy wiskozy.
Tak. Opisałem to jako funkcja nr 1
-
[ALL B5] Pytanko odnośnie bloku i silników TDi
Generalnie silniki R4 TDI mają ten sam dół, średnice cylindrów i skoki tłoka. Niemniej chcąc uniknąć niespodzianek w postaci niepasującej pierdółki, sugeruję poszukiwania dołu od R4 TDI montowanego wzdłużnie. Oczywiście święty spokój po zakupie dołu od AFN`a - tego jest zdecydowanie najwięcej w ogłoszeniach - niezwykle popularny silnik.
-
[B5 AFN] Buczenie/dudnienie od 1500obr. po jezdzie bez oleju
Moim skromnym zdaniem - powinieneś. Szkoda powstała nie z twojej winy. Nic nikomu do tego jak niski masz zawias.
-
[B5 AFN] Niskie obroty biegu jalowego
Sprawdź w adaptacjach w bloku silnika, jaką wartość masz ustawioną. 32768 ?
-
[B5 AFN] Zasada pracy wiskozy.
Elektryczny wentylator spełnia 2 funkcje: - dodatkowego zabezpieczenia na wypadek wysokiej temperatury płynu chłodniczego (jako uzupełniający dla wentylatora opartego na sprzęgle wiskotycznym) - chłodzi czynnik klimatyzacji - załącza się automatycznie po naciśnięciu klawisza "*" na panelu klimatyzacji lub naciśnięciu klawisza"auto". Tylko w tym przypadku będzie działał tak długo jak działa kompresor klimatyzacji.
-
[B5 AFN] Buczenie/dudnienie od 1500obr. po jezdzie bez oleju
Spokojnie, jazda na dystansie 600 m. bez oleju nie mogła wpłynąć w żaden sposób na stan silnika, pamietajcie, że pozostał film olejowy na ściankach cylindrów, poza tym to diesel - tłuste paliwo smaruje ścianki cylindrów. Podejrzewam , że od uderzenia o muldę uszkodziłeś zawieszenie silnika/skrzyni i tutaj upatrywałbym problemu. Obejrzyj również dokładnie mocowanie wydechu oraz sam wydech.
-
[B5 AFN] Niskie obroty biegu jalowego
Co pokazuje VAG ?
-
[B5 AHU] Turbo padło!
Dawaj logi ... w przeciwnym wypadku dalsza dyskusja jest pozbawiona sensu, skoro nie wiemy o czym dyskutujemy ...
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
Przyjrzyj się N75, i katalizatorowi - turbina fatalnie pompuje od dołu. Pełne napompowanie powinieneś uzyskac już przy ok 1850-1950 rpm. U ciebie - niestety dopiero przy 2500 rpm.
-
[B5 AVG] VAG - dlaczego w tym przypadku przekłamuje ??
Przy 2570 nie będzie jeszcze notlaufa - ostatnio miałem AFN`a , który przeładowywał do 2580 i jeszcze nie wchodził w tryb awaryjny.
-
[B5 AFN] Wskazania temperatury....
Wszystko masz w najlepszym porządku.
-
[1,9 tdi 115 km ] jakie ma oznaczenie silnika?
Na naklejce we wnęce koła zapasowego masz nadrukowany kod silnika.
-
[B5 AFN] Redukcja z 5 na 3 i... silnik kaput! Czy to normalne?
Pasek , jeśli miałby przeskoczyć to tylko w fazie rozruchu, kiedy obciążenie jest największe. Nie przyjmuję takiego tłumaczenia. Robotę spaprał poprzedni mechanik, źle dokręcając koło zębate lub nie kontrolując jego stanu / mocowania.