Treść opublikowana przez baskecior
-
[B5 AFN] chwilowe zaniki mocy...pomocy!
Nie trzeba ich naprawiac a jedynie wyczyścić.
-
[B5 AFN] Termostat ? czujnik ? Troszkę inne niż wszystkie
Voucher, co pokazuje klima kanał 49 lub na VAG`u w 007 ?
-
[B5 AFN] Pierwszy diesel- troche watpliwosci- buczenie
Powodów moze byc kilka: - lozysko w któryms z przednich kół - umiera jedna z poduszek - wyje łozysko oporowe sprzęgła Bez sprawnego ucha doswiadczonego mechanika sie nie obejdzie.
-
[B5 AFN] Prośba o analizę - logi statyczne
Przepraszam ... ciezki dzień ... ;( Zamykam ponownie. sam się pogubiłem i latałem pomiędzy tymi tematami i się dziwowałem... [pre_pl]
-
[B5 AFN] Prośba o analizę - logi statyczne
Edited by Baskecior: Otworzyłem wątek i poprawiłem linki, a chrapuscie na drugi raz dam po uszach za wklejanie fotek ... Do rzeczy: 1. Kat wtrysku do poprawy. w 000 dla BS musi być 51 jednostek. 2. Jesli auto było rozgrzane, to sugeruję przyjrzeć się termostatowi. Jesli po normalnej jeździe nie osiagasz 90 st C w 007 , zmien na oryginalny termostat BTT z ASO. 3. Ze statycznych zrób jeszcze 013 (wyłaczone wszystkie odbiorniki prądu) 4. Jesli slyszysz świst spod maski, masz niewielką nieszczelnośc. Poproszę o logi dynamiczne z 003, 008 i 011.
-
straszne krzaki nalogach a auto zasuwa cudnie _ AFN B5 97 rok
Macaj ręką od spodu całą drogę od turbo do ic i spowrotem. Jesli w ktoryms miejscu od spodu umażesz łapkę olejem - masz dziurkę Tak znalazłem u siebie dziurę, autko lekko niedoładowywało. Po wymianie łacznika jest cacy :th: Podpowiem tylko ze zamias oryginału z Audi za 69 zł mozna kupic od Golfa/Octavii za 39 zł
-
[B5 1Z] ja źle jeżdze czy co?
Jak wspomniałem mialem do dyspozycji tylko biegi i sprzęgło. Rozpedzasz go i zmieniasz biegi, oczywiście wszystko z głową Jak już złapie 5-ty bieg i zacznie ciągnąć - wjedzie nawet pod spore wzniesienie. Testowane nieraz :th:
-
[B5 AHH] Wskazówka temp. płynu chłodniczego nie dźwiga się na 90st.
Czujnik jest zamontowany tlko na zapince , wymiana trwa 10 minut.
-
[B5 AFN] "Naprawa" przepływki..........denaturatem - to działa
Kolego ... zrób logi grup 003 i 011 a dowiesz się prawdy o swoim autku, bez tego materiału zaczynamy kolejny wątek filozoficzny , który zmierza donikąd. Zainwestuj pare groszy w interface od Viakena, reszta wiedzy leży w dziale zrób to sam , łączne z filmem instruktażowym.
-
Pytanie o 1.9TDI 110 Km w VW
Wygląda na nieszczelność w dolocie albo smierć kata ,ale zaprzyjaźnij się z VAG`iem
-
[B5 AFN] Termostat ? czujnik ? Troszkę inne niż wszystkie
Nie wiem po co się produkujemy na tym forum, skoro nikomu nie chce się pogrzebać chwili w archiwum... ;( Kanał 49 to temperatura wyświetlana na desce rozdzielczej , pobierana z 007 z coolant temp., kanał 51 pokazuje temperaturę z małego obiegu nagrzewnicy, stad błysklawicznie osiąga 90 st C. Ciebie interesuje kanał 49. Temperatura po długim postoju w kanale 49 powinna wskazywać 49 st C. Jesli pokazuje bzdury - mozesz mieć problem z czujnikiem temperatury. PS: Tyle naprodukowaliśmy się o termostatach pare miesiecy temu a nadal niektórzy wybieraja loterie w postaci kupna Wahlera , zaoszczędzając na tym kilkadziesiąt złotych i ryzykujac nastepne koszty ... Cycki opadają kochani ...
-
[B5 AFN] gaz a tu kupa dymu
Na początek zacznij od wymiany filtra powietrza. Przy najbliżej okazji poprosimy o komplet logów statycznych i dynamicznych.
-
[B5 AFN] chwilowe zaniki mocy...pomocy!
Do analizy blok 011 - obstawiam zapaskudzone kierownice spalin.
-
[B5 ATJ] Moja czarniawa A4 1,9 TDI QUATTRO :)
Wszystko na swoim miejscu. Sluszny motor ze slusznym napedem w slusznym nadwoziu. :th:
-
straszne krzaki nalogach a auto zasuwa cudnie _ AFN B5 97 rok
Nieszczelność w dolocie jak na dłoni. Obstawiam, ze padł tradycyjnie krótki łacznik , na górnym odcinku rur. Poza tym termostat do wymiany - oryginalny BTT z ASO.
-
[B5 1Z] ja źle jeżdze czy co?
AFN posiada turbo ze zmienna geometrią. Stąd ta wyższa elastyczność. 1Z pojedzie na 5 biegach bez dodawania gazu - 2 razu tak wracałem z Łodzi jak strzelił mi łacznik przy pedale gazu, 5-ka i 43 km/h.
-
[A4 1,9 TDI AFN] Jakie przewody gumowe do interkulera.
Wypij sobie to piwko za nasze zdrowie, a kiedyś i tak się spotkamy :th:
-
[B5 AFN] "Naprawa" przepływki..........denaturatem - to działa
Przepływke czyści się fajnie spirytem technicznym. Padnieta przepływka moze powodować najwyżej frustrację w postaci niskiej ilości zmierzonych jednostek, ale zeby powodowała notlauf - to juz raczej konfabulacje. Euzebiox - odrób lekcje , zloguj co trzeba VAG`iem a przekonasz się że powodem notlaufów jest albo N75 albo zapieczone na amen kierownice spalin w suszarce.
-
[B5 1Z] Problem z termostatem
Kanał 49 na klimatroniku, ale najpewniej będzie VAG`nąć 01- silnik / 007 - temperatury / pozycja: coolant temp.
-
[B5 AFN] Wymiana wentylatora elektrycznego chłodnicy
Naprawiony i wstawiony, działa cichutko i śmiga jak nalezy Dzięki za wszelką pomoc Iceman :th:
-
[B5 1Z] ja źle jeżdze czy co?
Klekot pojedzie i na 5 biegu na wolnych obrotach Niemniej tocząc się w korkach wolę jechac na 2-ce na wolnych obrotach niż zarzynac jedynkę. Na wyższych biegach raczej nie schodź niżej niż 1700 rpm.
-
[B6 AWX] Smród ropy ...
Nie ma prawa śmierdzieć ropą. Spaliny tez nie powinny byc duszące adadur ...
-
[B5 AFN] zanik mocy
Zatarte kierownice spalin i w konsekwencji notlauf i bład 00575. Czyszczenie turbiny rozwiąże problem, lub jeśli na razie półśrodkami - przgonić gada po autostradzie.
-
[B5 1Z] ja źle jeżdze czy co?
To nie są wózki dla lalek, tylko silniki samochodowe. Nic się stać nie powinno. Przypadek kolegi nuti to raczej zwykły pech.
-
[B5 AFN] Wymiana wentylatora elektrycznego chłodnicy
Iceman, może mała podpowiedź , jak się do niego dobrać ?