Treść opublikowana przez baskecior
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Trzeba było kupic oryginał , czyli wydasz kaskę X 2 ... niestety. Mój termostat po paru dniach nadal trzyma min 90 st C - w porywach przy bocurowaniu na parkingu do 96 st C.
-
[B5 1.9 AJM] Bialy dym, brak turbo i mocy (???)
Nooooo , czekamy na wyniki reanimacji :one: Powodzenia :564:
-
[B5 1.9 AJM] Bialy dym, brak turbo i mocy (???)
Zdeniu: oby tak dalej, ale ja już do Castrola nie wrócę
-
[B5 1.9 AJM] Bialy dym, brak turbo i mocy (???)
a to ciekawe, możesz czymś to uzasadnić ? jaką masz pewność i na jakiej podstawie twierdzisz ze to wina castrola pytam bo sam latam na tym oleju i to w nie pierwszym autku i nigdy nie mialem problemów :027: Już służę informacją, a było to tak: 2003 - zakup B4 1Z i decyzja o zalaniu go Shellem 5W50. Silnik pracował pięknie, w międzyczasie mini remont głowicy, zmiana pierścieni etc ... Po tym zabiegu nadal Shell 5W50 i nadal muzyka, przyspieszenia super , reszta piękna. Trwało to ponad 1,5 roku. Wtedy za namową kolegi zalałem autko Castrolem 5W50. Po miesiącu jazdy poczułem spadek mocy, silnik zaczął jakoś cięzko pracować i ...o zgrozo zaczął podzwaniać zaworami , gdy dałem mu po mojemu po garach (a cisnąć lubie i to mocno). Był coraz słabszy i za 110 KM zostało mu na moje kaprawe oko z 85 ... Szukaliśmy z kolegą długo przyczyny ... może zawory, moze kompresja, moze turbo ... nic , jak było źle tak zostało ... Przy kolejnej wymianie oleju podjechałem do w/w kumpla (który na początku namówił mnie na Shella), zlaliśmy Castrola i zalaliśmy Shellem. Zrobiło się ciut lepiej, myślałem , że to przypadek, ale coś nam zaświtało ... po 3 tys km, znów zlalismy olej i znów Shell ... Do dziś jest dobrze, choć już nie jest tak jak było ... silnik co prawda już nie poklepuje i jeździ ok , ale do tego co było przed zaleniem Castrolem już nie wrócił. Ci, którzy widzieli mojego 1Z`ka w akcji wiedzą o czym mówię ... z fajnie jeżdzącego autka, zrobiło się po prostu jeżdzące ...
-
[B5 1.9 AJM] Bialy dym, brak turbo i mocy (???)
Nic. Tyle że przez niego omal nie przekręciłem 1Z`ta
-
[B5 1.9 AJM] Bialy dym, brak turbo i mocy (???)
Kupuj nową jeśli Cię na to stać, albo od razu pakuj od AWX`a. Za Castrola masz u mnie kopa w zadek :029:
-
[B5 1.9 AJM] Bialy dym, brak turbo i mocy (???)
Daj to szpecowi od turbawek - niech oblooka. Wtedy niech postawi diagnozę. Łożysko uszkadzając się puszcza oleum do dolotu ... jeśli pękłoby na amen poleciełby cały olej i pogięłoby wszystko w silniku. Jeśli nie chcesz naprawiać starej turbawy - pakuj turbawę od AWX`a i rób soft na 150 KM ... widziałem takiego AFN`a quattro i wymiatało to nieziemsko. Soft robił Master`s.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
zgadzam się podłaczenie VAG szt.1 = 60 pln Interfejs = koszt 80 zł Wiedza = lezy na tym forum gratis
-
[B5 1.9 AJM] Bialy dym, brak turbo i mocy (???)
Murzyn: teraz jestem bardziej niż pewien że winowajcą jest łozysko turbinki. Miałeś szczęście że nie pękło całkowicie - wtedy z silnika nic by nie zostało ... Regeneruj turbo i będzie ok :one:
-
[B5 1.9TDI] Problem ze skrzynią !
Identyczny przypadek zaliczyłem w moim 1Z (ale w B4 co akurat nie ma znaczenia). Zakleszczona 5-ka i brak możliwości zmiany biegu na inny. Auto mogło kontynuować jazdę tylko na 5-tym biegu. Przyczyna: pęknięty synchronizator 3-go biegu, który wbił się w obudowę skrzyni biegów i zablokował skrzynię akurat na 5-ce (choć to akurat mogło się zdarzyc na innym biegu). Przy okazji wymieniłem sprzęgło i zamknąłem się kwotą 1200 zł.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Drodzy gnojomaniacy ... skończmy z opowiadaniem truizmów i biegnijmy hurtem wymieniać termostaty - widać to hit sezonu w naszych starych kondonach i trzeba się do tego przyzwyczaić. Następna okazja - za 10 lat (ale już u następego właściciela). Powiem szczerze , a nie lubię wazeliniarstwa, że tylko dzięki takim dyskusjom można się czegoś nauczyć ... Dzięki wszystkim za mądrą i rzeczową dyskusję. :one: [ Dodano: 27-12-2006, 16:55 ] Wiedza to pieniądz kolego ...
-
[B5 1.9 AJM] Bialy dym, brak turbo i mocy (???)
wielkie dzieki sytuacja na ta chwile wyglada tak: wydech caly w oleju, gumowe rury dolotowe tez sa nadmiernie zapackane turbo wyglada na ok, lopatki cale, kreca sie luzow chyba niema. Wyglada na to ze mogl pasc jakis pierscien olejowy/uszczelniajacy...cos w tym klimacie. Jak dla mnie to jest wrozenie z reki przez telefon,trzeba zaczac rozbierac silnik ale za kazde sugestie (co moglo sie zepsuc i jak to sprawdzic)jestem i bede wdzieczny. Zawsze skroci to czas naprawy niuni Czekaj ... może dym nie był biały tylko niebieski ? Olej w wydechu i niebieski (który w lusterku przypomina biały) dym wróżą uszkodzenie łożyska w turbinie ... Czy poziom oleju w silniku jest bardzo niski ?
-
[B5 1.9 AJM] Bialy dym, brak turbo i mocy (???)
Trzymam kciuki ... obym się mylił ... :|
-
[B5 1.9 AJM] Bialy dym, brak turbo i mocy (???)
a co mogloby byc tego przyczyna ?? Pęknięta uszczelka pod głowicą ... Niemniej - musisz to sprawdzić razem ze swoim mechanikiem.
-
[B5 1.9 AJM] Bialy dym, brak turbo i mocy (???)
Woda w cylindrach i pewnie pogiete korby ...
-
[B5 Avant] Spryskiwacz szyby tylniej - leci woda do środka
Bedziesz mogl tak sam pic :?: :twisted: Pomożesz mi :diabel2:
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
czy te kilka stopni a nawet ta temp.98 stopni to nie jest za duza przecież ma być 90 no może 91-92 ale 98 przecież temp. 100 st. powoduje najszybsze chłodzenie silnika przez wentylator dla mnie to silnik teraz masz przegżany :566: normalnie czytając te wszystkie posty dotyczace temp. tych objawów i diagnoz to jestem już pojebany jeden ma na kanale 49: 85 drugi 91 a jeszcze inni 98 stopni i są z siebie zadowoleni o co tu kórwa chodzi z tymi termostatami !!!!! :569: 1. Przeczytaj na spokojnie jeszcze raz 2. Napisałem wyraźnie że temp się waha w okreslonych granicach. Specjalnie napiszę jeszcze, że przez większość czasu stoi na 91 st C (VAG oraz 49). 3. Po co od razu bluzgać ?
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Uzyska się. :556: Chodzi o to aby temperatura stała w miejscu z tolerancją kilku st C w górę. W dół poniżej 90 st C nie powinna spadac. Przy okazji wymień sobie płyn jeśli dawno nie był wymieniany.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Gratuluję, ale ... z opisu jednoznacznie wynika , że twój termostat prosi o wymianę Przy tych temp otoczenia musi stać jak byk 90 st C, tym bardziej że posiadasz silnik benzynowy.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
tego nie sprawdzalem niestety narazie Sprawdź sobie w wolnej chwili - jeśli na VAG`u temperaturka oscyluje w granicach 88 - 92 st - odpuść sobie
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Co na to 01 / 007 ostatnia pozycja - na VAG`u ?
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Dobrze kombinujesz drogi Watsonie.
-
[B6 1.9TDi/AVF] Trudności z uruchomieniem silnika rano.
Aby wyeliminowac motyw czujnika temperatury nalezy postąpić zgodnie z opisem w zeszycie serwisowym Audi: Kontroli dokonujemy po nocy - chodzi o wyrównanie temperatur: - podłaczyć VAG`a do samochodu - skontrolować temperaturę w dolocie - skontrolować temperaturę silnika - skontrolowac temperaturę otoczenia Wszystkie wartości muszą być prawie identyczne. Jeśli temp wskazywana w 01/007 ostatnia pozycja (coolant temp) znacząco odbiega od pozostałych (intake temp) - mamy winowajcę. Temp paliwa nie porównujemy. Niemniej - jeśli czujnik będzie totalnie padnięty (przerwa w obwodzie lub zwarcie) w bloku odpowiedzialnym za błedy (02) pokaże się bład czujnika G62 i nie pozwoli się wykasować.
-
[AHH/1Z/AFN/AVG/AJM/ANB/ATJ] Wymiana termostatu - fotostory
Kiedy zachodzi potrzeba wymiany termostatu: - po przejechaniu ok 8-10 km w temperaturze otoczenia >0 st C silnik nie zagrzewa się do 90 st C (trzyma max 85 st C). - temperatura silnika po przejechaniu j.w jest bardzo niska (np 60 czy 70 st C). Do wymiany termostatu będziecie potrzebowali: - przyrząd do zaciskania opasek zamozaciskowych lub duuże kombinerki - klucz 10 nasadowy - wkrętak krzyżakowy średni - wkrętak płaski średni - klucz imbusowy rozmiar 6 (długość ramienia ok 15 cm) - nowy termostat - płyn G012+ (G12+) lub jego zamiennik np: Febi`ego) rozcieńczony 1/1 wodą destylowaną w łącznej ilości ok 4,5 l. Czynności: 1. Wjeżdzamy na kanał, pamiętając o tym aby silnik był rozgrzany do temp ok 50 st C max 2. Odkręcamy korek na zbiorniku wyrównawczym. 3. Zdejmujemy osłonę dolną silnika (klucz nasadowy 10 oraz śrubokret płaski średni) 4. Zdejmujemy przy użyciu przyrządu do zaciskania opasek samozaciskowych lub dużych kombinerek opaskę z węża gumowego kończącego się na króćcu termostatu. Widok obudowy termostatu, węża oraz opaski metalowej samozaciskowej 5. Ściągamy wąż gumowy z króćca plastikowego termostatu 6. W czasie zdejmowania węża , poleci płyn - trzeba się do tego przygotować - należy zlać płyn do 5-litrowego baniaka lub butelki. 7. Odkręcamy obudowę termostatu (2 śruby na klucz imbusowy nr 6) 8. Zdejmujemy obudowę termostatu jednocześnie łapiąc oring oraz termostat, który może (ale nie musi) wypaść. Pamiętajcie, że w czasie wyjmowania termostatu z bloku wyleci płyn - może mieć wyższą temperaturę niż ten, który wyleciał z węża - zachowajcie ostrożność ! Po zdjęciu obudowy termostatu - oring i termostat 9. Trzymając w jednej ręce plasitkową obudowę termostatu wkładamu do niej najpierw oring, później nakładamy termostat i unosząc go do otworu w bloku delikatnie wciskamy jednoczesnie lekko kręcąc po kilka stopni w lewo i prawo - tak aby się ułożył. 10 .Wkręcamy 2 wkręty imbusowe i dokręcamy je średnio mocno kluczem imbusowym. 11. Naciągamy wąż gumowy 12. Przesuwamy opaskę na swoje miejsce (przyrządem lub kombinerkami) 13. Ustawiamy pokrętło temperatury na konsoli w pozycję "ciepło" (dla klimatroników - właczamy zapłon [nie uruchamiamy silnika] i ustawiamy temp na "HI"). Nalewamy ok 3 litrów płynu chłodniczego , tak aby ustabilizował się na poziomie MIN w zbiorniku wyrównawczym. Następnie chwytamy za gumowy wąż biegnący z chłodnicy do bloku i ściskając go rytmicznie "pompujemy" tak długo aż płyn zacznie schodzić ze zbiornika wyrównawczego. Jesli płyn schodzi - uzupełniamy go do poziomu MIN w zbiorniku wyrównawczym. 14.Zakręcamy korek na zbiorniku wyrównawczym. Uruchamiamy silnik i wykonujemy krótką przejażdzkę (mając obok bańke z płynem chłodniczym - dolewka). Po pewnym czasie silnik się rozgrzeje - termostat się uchyli i ppoziom płynu zmniejszy się - zasygnalizuje to kontrolka na desce rozdzielczej. Wysiadamy i na pracującym silniku dolewamy płynu znów do poziomu MIN. Po dolaniu płynu za kilka chwil powinno popłynąć ciepło do kabiny a temp silnika powinna się ustabilizować na poziomie 90 st C. 15. Po przejechaniu kilku km i upewnieniu się że układ jest odpowietrzony ( leci ciepłe powietrze z nagrzewnicy, na zegarach stoi 90 st C, a płynu nie ubywa), dolewamy na pracującym silniku płynu do połowy odległości pomiedzy wskazaniem MIN a MAX na zbiorniku wyrównawczym. Kontrola poprawności wymiany: 16. Sprawdzamy temperaturę silnika np VAG`iem, lub na panalu klimatronika (wywołujemy funkcję 49). Powinno być ok 88-93 st C. Temp na wskaźniku analogowym Temperatura w kanale 49 na klimatroniku Temperatura na VAG`u (Blok 01 grupa 007) powinno być ok 88-93 st C Jeśli coś jest niezrozumiałe proszę o uwagi. powodzenia
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Zakupiłem zamiennik Wahlera o temp otwarcia 87 st C ... wiem co kupuję i co kupiłem. Poza tym zaczynasz nieco filozofowac, więc i ja odpuszczam do wyjaśnienia PS: nie mam ochoty na kłótnie przed Swiętami Wesołych Świąt