Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

baskecior

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez baskecior

  1. baskecior odpowiedział(a) na iza123 temat w 1.9TDI
    Chyba napiszę 11-te przykazanie: "Kto myśli że Castrolem w Niuni więcej koni spłodzi - niechaj leje , wszakże tylko głupi sam sobie szkodzi." :mrgreen: PS: Shell
  2. Ten silniczek jakoś znajomo wygląda ... :twisted: :mrgreen: ... Autor wyraza zgodę
  3. Nie róbcie tak, chyba że chcecie zmieniać przepływkę na 100%. To że ci nie uwaliło przepływomierza to czysty przypadek. Jeszcze do tego szmatą go wycierałeś. W 1Z były dwie przeplywki w starszych tych do 94 był bosh który sie często psuł i był delikatny, i był pierburg po 94 który z reguły sie nie psuje, i jest bardziej odporny mechanicznie, dlatego mozna go przepłukać. .:Tutaj jest wątek:. o moich problemach i rozwiazanie jakie podsuneli mi na form diagtronika. Nie wiem czy wiesz jak wyglada przepływomierz w 1Z, albo moze nie doczytałes tego co napisalem, ale chodzi o przetarcie siatek osłaniających przepływomierz z obu końców. Bosch delikatny i się psuje ... ??? :shock: Klapowy Bosch delikatny ... :shock: Odwróciłeś role kolego ...
  4. Moga być 3 przyczyny 1) Przyczyną jest obluzowanie się przewodów gumowych na odcinku od turbiny do intercoolera. Obluzowaniu uległy opaski lub mogłaś złapać dziurę w którymś z wezy lub samym ic. Typowa przypadłość tego modelu z tym silnikiem. :mrgreen: 2) Drugą z przyczyn może być awaria zaworu N75 (sterowanie ciśnieniem doładowania turbiny). KOszt zaworka ok 150 zł. Wymiana trwa 15 minut. 3) Awaria turbiny, ale prawdopodobieństwo wynosi 1% . Obstawiaj to na samym końcu jak 2 pierwsze próby zawiodą. Osobiście obstawiam 1. :twisted:
  5. ale tobie afn silnik jak gasnie i zapala??zatelepie calym silnikiem i tlucze sie czy wszystko normalnie?? Generalnie odpala cicho, ale gasnie telepiąc się - obciążene kompresorem. Dodatkowo niestety szkop cofając uderzył wydechem i troche mi tłucze na wolnych obrotach o podłogę, co jednak daje niemile efekty akustyczne. NIemniej sadze ze gdyby nie wydech gasłby w miarę ok.
  6. Sęk w tym że moje B4 nie jest zadbane i mialo pare przygód. Najlepszy w niej jest silnik ,tutaj daje głowę, dlatego z góry uprzedzam.
  7. Tak 1,9 na osce jak to nazwales Gwoli scislosci pierwszym silnikiem TDI był 1T czyli 2,5 TDI 120 KM 5-cylindrowy rzędowy (premiera 1990 rok) , ktory nie mial nawet przeplywomierza :mrgreen: 1Z byl drugim w kolejnosci (premiera 1991 rok) Sprzedawac bede za jakichs czas
  8. Po ostrym katowaniu mojego B4 na zlocie w Łodzi tez chcialem turbine wymieniac ... przyczyna zamieszania byl pekniety przewod gumowy pomiedzy turbo a ic ... cóż czasem pierdoła potrafi napsuć nerwów
  9. Mam nadzieje ze pojedzie wiecej niz moje B4 (205 km/h)
  10. No to obaczym ... :twisted:
  11. Hmmm ... ciekawe rzeczy tutaj wypisujecie ... ale sam jestem ciekaw tego co mój traktor pokaże na autostradzie ... katalogowo 192 km/h. A moze ktos z klubowiczow juz testowal v-max w B5 TDI (AFN) quattro ?
  12. Mój AFN też się telepie jak pijak po weekendzie, ale tylko gdy silnik jest rozgrzany. Mniemam że jest to wynik obciążenia kompresorem i bardzo skąpej dawki paliwa. Z kolei mój 1Z przy najcięzysch upałach i mrozach chodzi równiuteńko i nie trzęsie za nic. Stawiam na dawkę paliwa.
  13. 110 KM (AFN) + quattro niestety na kolana nie powala. 130 KM (AWX) + quattro jedzie już bardzo fajnie, ale prawdziwa frajda zaczyna się powyżej 150 KM w quattro. Dlatego niebawem c*p. :twisted:
  14. To o czym piszesz to tylko pogoń za pojedyńczymi konikami. Szkoda zabawy - wydasz sporo pieniędzy a efekt będzie żaden. Atmosferyczne silniki średnko nadają się do chipowania - chyba że nie liczy się dla Ciebie kwota jaką wydajesz na paliwo - wtedy z tego silnika zrobisz i 200 KM (np nasz kolega z Łodzi ma bypas`a na pompce paliwa i autko ma ok 200 KM). Pali mu 21/100 :mrgreen:
  15. Witamy bliźniaczkę (bez gekona co prawda). Śliiczna niunia. Dbaj o traktorka jak nalezy. :mrgreen: Zazdroszczę Ci webasto :twisted:
  16. boje sie pomyslec co zrobisz jak Ci zaczna drzwi skrzypiec ..... :twisted: Albo koło zapasowe , tudzież klocki hamulcowe ... :mrgreen:
  17. Ładniutka :twisted:
  18. Ktos mi ostatnio podpowiadał ze kawałek filcu samoprzylepnego powinno pomóc ... dadam ze u mnie tez cichutko skrzypiało podczas drogi powrotnej ... :twisted: Na szczescie klekot wszystko zagłusza ... :mrgreen:
  19. BYł kiedyś taki temat u Tory na forum, ale niestety szczegołów nie pamiętam NIe robiłem nic w tym temacie u siebie poza wymiana sprzegła na nowe.
  20. baskecior odpowiedział(a) na Flaha temat w Audi A4/S4/RS4 B5
    Bardzo ładna, z 1Z`ecikiem pod machą, ale za ten wydech to bym ci jajka urwał ... Chipek jakichś jest czy będzie ?
  21. Powiem tak ... gdyby inżyniery z Ingolstadt ruszyli nieco beretami i do B4 kładli AFN`a ... to z Wawki przytargał bym pucharek za inne miejsce niż ostatnio ... :twisted: Wtedy A4 musiało by kucnąć przy B4 jeśli chodzi o osiągi ...
  22. BYlbym tym zainteresowany, jesli kto wie jak to wlaczyc to proszę o info
  23. :mrgreen: No problem.
  24. Podłączam się pod temat. Nie syszę w moim A4 brzęczyka w chwili gdy właczone jest radio (fabryka) , lub załaczone światła. Oczywiście mowa o chwili gdy otwieram drzwi. Czy macie jakąś wiedzę w tym temacie, i czy nie jest to funkcja ktora się np programuje VAG`iem czy tez z panelu climatronica ?
  25. Powinno być ok. Ja przeszedłem z minerała na pełny syntetyk i silnik bangla ok.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.