Treść opublikowana przez ALBINEK
-
[ALL B7] Ulewa zalała komputer
Przy ECU osuszyłem całość , te błędy wyszły po przeprowadzeniu tego testu.Póżniej usunąłem wszystkie błędy i po zrobieniu scan całego auta ponownie nie wyszły. :drool: odpaliłem . Już miałem zaciągnąć go serwisu ale zrobiłem ostatnią próbę na PLAK i chodzi. Dzięki wielkie wszystkim którzy mi podpowiadali .
-
[B7 BLB] Dziwne objawy przyśpieszania + filmik
Też obstawiam że sprzęgło się ślizga, po obejrzeniu filmiku jestem prawie pewny.
-
[ALL B7] Przekaźniki
Dzięki wielkie.
-
[ALL B7] Ulewa zalała komputer
Wykonałem test elementów wykonawczych i niby ok. włączało się i wyłączało to wydaje mi się że jest ok. Chociaż po tym były jakieś błędy .Co do zapowietrzenia się to on nie był zapowietrzony .Póżniej miałem coś takiego po tym teście. VCDS Version: Release 908.0 Data version: 20090911 -------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------- Address 01: Engine Labels: 03G-906-016-BLB.lbl Control Module Part Number: 03G 906 016 GN HW: 028 101 211 3 Component and/or Version: R4 2,0L EDC G000SG 9618 Software Coding: 0000072 Work Shop Code: WSC 00483 210 91485 4 Faults Found: 17055 - Cylinder 1 Glow Plug Circuit (Q10): Electrical Fault P0671 - 000 - - Freeze Frame: RPM: 0 /min Torque: 76.0 Nm Speed: 0.0 km/h Load: 0.0 % Voltage: 11.93 V Bin. Bits: 00101100 Temperature: 18.0°C Bin. Bits: 01010000 17056 - Cylinder 2 Glow Plug Circuit (Q11): Electrical Fault P0672 - 000 - - Freeze Frame: RPM: 0 /min Torque: 76.0 Nm Speed: 0.0 km/h Load: 0.0 % Voltage: 11.93 V Bin. Bits: 00101100 Temperature: 18.0°C Bin. Bits: 01010000 17057 - Cylinder 3 Glow Plug Circuit (Q12): Electrical Fault P0673 - 000 - - Freeze Frame: RPM: 0 /min Torque: 76.0 Nm Speed: 0.0 km/h Load: 0.0 % Voltage: 11.93 V Bin. Bits: 00101100 Temperature: 18.0°C Bin. Bits: 01010000 17058 - Cylinder 4 Glow Plug Circuit (Q13): Electrical Fault P0674 - 000 - - Freeze Frame: RPM: 0 /min Torque: 76.0 Nm Speed: 0.0 km/h Load: 0.0 % Voltage: 11.93 V Bin. Bits: 00101100 Temperature: 18.0°C Bin. Bits: 01010000 Readiness: 0 0 1 1 1
-
[ALL B7] Przekaźniki
Proszę o dokonanie identyfikacji następujących przekażników znajdujących się pod komp. na podszybiu . Do czego one służą 614/ 461 / 395.
-
[ALL B7] Ulewa zalała komputer
Sprawdzałem jest ok. na chwile się włącza po przekręceniu stacyjki, tak jak należy. Dzięki za wszelki podpowiedzi ,może uda się znależć przyczynę że nie odpala.
-
[B5 AVV] Wskaźnik temperatury silnika.
A ja myślę że wskażnik w liczniku padł skoro po odpięciu czujnika dalej stoi w tym samym miejscu.
-
[B5 ADR] Brak sprzęgła
To co opisałeś to nie były objawy ślizgającego się sprzegła. To że silnik ma muła to inna bajka.
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
To go załóż i wklej pierwsze foty.
-
[ALL B7] Ulewa zalała komputer
Otwory odpływowe są drożne. Jak woda ścieka z podszybia to kapie na obudowe komputera a że śrubki były nie dokręcone to przy tak silnej ulewie jaka tu była wczoraj to naleciało do środka.Nie mogę teraz stwierdzić czy słychać pompę bo ładuje akumulator, był padnięty.
-
[ALL B7] Ulewa zalała komputer
Ktoś kiedyś tam zaglądał i nie zakręcił jednej ze śrubek a reszty nie dokręcił, dostała się tam woda i zalała przekażniki. Przekażniki kupiłem i wymieniłem ale to nic nie dało. Niby wszystko ok. ale cóż nie pali na Vagu brak błędów . U Ciebie po wymianie przekażników odpalił bez problemu ?.
-
[ALL B7] Ulewa zalała komputer
Żeby to było w PL. to nie ma problemu ale tutaj to jest duży problem. Wymieniłem przekażniki ale dalej bez zmian nie pali.
-
[ALL B7] Ulewa zalała komputer
Zacznę od tego że szukałem ale nie znalazłem .Dzisiejszej nocy padał ulewny deszcz, kiedy przyszedłem rano do auto włączony był wentylator chłodnicy przez co rozładował akumulator.Po podładowaniu go auto zapaliło ale ujechało jakieś 5 km. po czym zgasło. Do czego doszedłem : zalało skrzynkę w której mieści się komputer i przekażniki.Wodę wybrałem wszystko wysuszyłem ale auto nie zapala. Vag nie pokazuje żadnych błędów.Kiepsko wyglądają przekażniki.Poradżcie co robić bo brak mi dalszych pomysłów.
-
[ALL B5] Brak nawiewu na nogi
Myślę że to nie ten dział, napisz to w dziale Klimatyzacja . Ten silnik jest przy nagrzewnicy otwiera i zamyka klape sterująca powietrzem na dół.
-
[B6 AWX] Jak wymienić poduszkę silnika...
Nie musisz rozszczelniać klimy,musisz niestety spuścić płyn chłodniczy i zdjąć przewody od chłodnicy.Przód odchylisz i to na tyle.
-
[B6 AWX] Jak wymienić poduszkę silnika...
Jakbyś zdjął przód to wyjmiesz bez problemu i bez podpierania silnika . Tylko że trochę pracy trzeba w to włożyć.
-
[B5 AHH] Nie odpala po wymianie pompy wtryskowej
Jak znaki na rozrządzie dobrze ustawione , odpowietrzony to powinien łapać. Możesz mu pomóc chociaż to drastyczny ruch. Psiknij mu przy odpalaniu do filtra powietrza albo bezpośrednio do kolektora ssącego PLAK do deski rozdzielczej. Ułatwi mu to rozruch i może pociągnie w końcu paliwo.
-
[1.9 SDI] VW polo, za wysokie obroty biegu jałowego + inne problemy
Z tymi Polo faktycznie coś jest nie tak , ojciec ma 1.4 D. i też trzepie nim na wolnych obrotach. Najbardziej deska rozdzielcza się telepie. Wyjąłem ją i powkładałem gąbki , trochę lepiej ale nie wiele.
-
[ALL B7] Brak komunikacji CAN z całym samochodem
Miałem kiedyś podobnie ale po wyjęciu licznika, po włożeniu ponownym kostek do licznika zaczęło działać.
-
Boks zawodowy w Polsce i na Świecie...
Wałczył podobnie jak dwa lata wcześniej, obrona ok. ale ataku to prawie żadnego.Pojedyńcze strzały i nic więcej. Musi jeszcze troche popracować jak chce walczyć o pas mistrzowski.
-
[B5 ADR] Brak sprzęgła
W odpowiedzi na pytanie dotyczące sprzęgła myślę o dwóch rzeczach : pękła rurka do wysprzęglika albo poszedł wysprzęglik. Wcześniejsze objawy w postaci ubytków płynu na to wskazują. Jak będziesz już wiedział co było przyczyną napisz.
-
[INNE] A3 AZS- Diesel 10 stopni i nie odpala . Prosze o pomoc
A czy przypadkiem świece nie zaczynają działać od minusowej temp.
-
[B6 AVJ] Speed sensor G-28
W serwisie jak powiedziałem że potrzebuje sensor G-28 to typ zrobił wielkie oczy jak karp świąteczny i nie wiedział o czym mówię. Całe zdarzenie miało miejsce w UK.
-
[B6 AVJ] Speed sensor G-28
Proszę o podanie numeru części Speed sensor G-28. Mowa tutaj chyba o czujniku obrotów wału korbowego. Auto po zagrzaniu się gaśnie ,a Vag pokazuje błąd odnośnie tego czujnika.Dotyczy to Audi B6 2002r. 1.8 T kod silnika AVJ. Z góry dziękuje.
-
[ALL B7] Wymiana/uzupełninie płynu chłodniczego
Audi też samo się odpowietrza.Jak wyjmiesz kratkę ze zderzaka to tam jest zaworek przy chłodnicy na wężu . Możesz spuścić cały płyn tamtędy.Dobrze jest zdjąć osłonę pod silnikiem.