Treść opublikowana przez kred
-
Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza w Audi A4 B5 1.8 oraz 1.8T
i wlasnie z tad sie biora mity zwiazane z demontazem przez osoby ktore tego nie robily. jak by byla taka mozliwosc to bym zostawil w spokoju lewy waleki przezucil tylko łancuch. trzeba sciagac 2 bo nie ma fizycznej mozliwosci inaczej go wyjac chyba ze ktos jest jakims magikiem (zobacz 9 zdjecie). slizgi napinacza sa z jakiegos twardrgo tworzywa. moze zauwazyles rowek na srodku to kanal od smarowania - jest on bardzo obficie smarowany stad takie male zuzycie. co do budowy samego napinacza wewnatrz jest jebitna sprezyna ktora wypycha lancuch do gory z pomoca oczywiscie oleju (czyli napiecie jest ztałe). napiecie dolu jest jedynie dopychane cisnieniem oleju. sam lancuch dostaje porzadnie po kosciach sciagniesz to zobaczysz o czym mowie. co do czesci to nie podam ci wiarygodnej ceny bo wszystko zalatwial mi koles z pewnego serwisu i za calosc (łancuch, napinacz, uszczelki, uszcz. pod klawiature) zaplacilem niecale 400 zl p.s. sprawdz napinacz i lancuch sciagnij pokrywke zobacz zurzycie slizgow i napiecie lancucha i wszystko bedziesz wiedzial
-
Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza w Audi A4 B5 1.8 oraz 1.8T
bardzo powazna sprawa i takze omijana przez wszystkich uzytkownikow a4 z silnikiem 1.8. duzo jest tez rzeczy niedopowiedzianych i nikt naprawde nie wie co jak i gdzie wymieniac. z danych ktore zebralem wymiany łańcucha powinno sie dokonywac po przejechaniu 200 tys km takie dane podaje serwis i troche prawdy w tym jest (zwlaszcza ze nie wiadomo czy ktokolwiek wymienial ten element przed nami) naszczescie przed dokonaniem wymianki mozemy pomoc sobie sluchem. wystarczy przyłozyc ucho do tylnej czesci silnika i posuchac pracy lancucha na wolnych obrotach - jesli rzezi to niewatpliwie zbliza sie czas wymiany. napinacz ?? podobno takze sie powinno wymieniac ale ... i znowu zero danych. ja swoj wymienilem choc wcale nie musialem. ten element zuzywa sie w bardo malym stopniu. rowek praktycznie wyczowalny dotykiem. moge to napisac bardzo odpowiedzialnie - napinacza nie trzeba wymieniac ****************** TEST NAPINACZA WYKONUJEMY POPRZEZ WCIŚNIĘCIE GO DOŚĆ MOCNO PALCEJ ZARAZ PO ZDJĘCIU POKRYWY ZAWOROWEJ - JEŻELI NADDAJE SIĘ 2-3 mm KWALIFIKUJE SIE DO WYMIANY !!!!!!!!!!!!!!!! MA STAWIAĆ OPÓR NIE MA PRAWA SIĘ WCISNĄĆ CHARAKTERYSTYCZNA OBJAW ZUŻYCIA KLEKOTANIE PO ODPALENIU 1-2 s ************************** oczywiscie do calej wymiany potrzebujemy łancuch oraz pare uszczelek oraz uszczelke pod klawiature zaczynamy wymianke po zdjeciu pokrywy demontujemy plastik zabezpieczajacy i bierzemy sie za walki rozrzadu.przed demontarzem oznaczamy polozenie lancucha wagledem zebatek oraz polozenie paska rozrzadu w pierwszej kolejnosci prawy zdejmujemy zabezpieczenie z naszego nowego napinacza i identycznie jak w nowym napinaczu montujemy go na stary. odblokowujemy napinacz paska rozrzadu i zdejmujemy pasek z zebatki. demontujemy napinacz lancuszka i lewy walek przekladamy zabezpieczenie napinacza i montujemy go na nowy zciskajac do oporu. przezucamy oznaczenia z lancucha na nasz nowy i wszystko montujemy w odwrotnej kolejnosci z nowymi uszczelkami jak jestesmy przy napinaczu (bo oczywiscie jest pelno niedopowiedzianych spraw odnosnie "jaki mam napinacz czy zwykły czy elektroniczny) wystarczy sie wychylic w tylna czesc silnika i spisac nr katalogowy. dodatkowo dopowiem ze jesli nie masz zmiennych faz rozrzadu to napewno nasz ta tansza wersje ) nr mojego czyli zwykly 058 109 217 po zlozeniu przekrecamy walem przynajmiej 2 razy do okola czy jest wszystko ok. jesli nic nie blokuje odpalamy silnik i cieszymy sie udanym zabiegiem. - procedura jest bardzo podobna, jedyne przeszkody napotkane prze ze mnie to rygiel napinacza paska który trzeba sobie samemu dorobić a tak sie go montuje oczywiście to zdjęcie poglądowe bo rolki nie trzeba demontować było także dużo pytań o ściągacz więc daje fotke co trzeba kupić aby zdemontować napinacz hydr. łańcucha a to mała przestroga co sie może stać jak nie wymienicie na czas łańcucha lub kupicie jakąś podróbke wiec pilnujcie wymian na załączonym obrazku 40 tyś ponad kreske każda wymiana do 150 tyś nie więcej. dlatego polecam po zakupie auta sprawdzić naciąg łańcucha. napinacz przy każdej wymianie radze dokładnie przemyć rozpuszczalnikiem wewnątrz kanałów napewno pomoże
-
[B5 ADR] Wymiana łańcuszka rozrządu
porobie troche fotek i wrzuce do warsztatu. zobaczymy jak to wyjdzie
-
[B5 ADR] Wymiana łańcuszka rozrządu
i tym sposobem kolejne moje pytanie zostaje bez odpowiedzi !! ludzie wystarczy spojrzec w przekroju na budowe silnika lub uzyc funkcji szukaj na forum i wszystko jest jasne. zaczyna sie debata czy jest lańcuch czy nie a mi jedynie chodzi o sposob na wymianke tego elementu
-
[B5 ADR] Wymiana łańcuszka rozrządu
niecałe 310 zł
-
[B5 ADR] Wymiana łańcuszka rozrządu
mam pytanko chce sam zabrac sie za wymianke i mam podstawowe pytanie?? czy trzeba podnosic walki zrby dostac sie do lancucha i napinacza czy jest jakis patent na jego wymianke?? dodam ze wraz z lancuchem wymieniam napinacz
-
[B5 ADR] hydropopychacze - ina
co sadzicie o tych popychaczach?? cena jest przystępna a jak z jakoscia ??
-
[B5 ADR] Popychacze - ranking co polecacie, a czego należy unikać
mam pytanie do Klubowiczów. mam zamiar wymienić cały komplet popychaczy i znalazłem parę rodzajów rożnych firm a także no name. których sie wystrzegać !! co polecacie oto przykładowe aukcje http://moto.allegro.pl/item363961753_popychacze_nowe_szklanki_popychaczy_vw_audi_skoda.html http://moto.allegro.pl/item365264968_popychacze_szklanki_audi_vw_1_8_1_8t_v6_.html http://moto.allegro.pl/item370564717_popychacze_hydrauliczne_vw_audi.html http://moto.allegro.pl/item370195258_popychacz_popychacze_hydr_skoda_vw_seat_audi_nowe.html sam nie wiem co o tym sądzić ??
-
[B5 ADR] Jak podpiąć wzmacniacz pod radio concert 1 - czy to ta kostka ?
czerwiec w tamtym roku był lepszy niz lipiec wiec moze i w tym tak bedzie - zapraszam :>
-
[B5 ADR] Jak podpiąć wzmacniacz pod radio concert 1 - czy to ta kostka ?
dzieki wielkie - choc jedna osoba na tym forum potrafi pomoc i poradzic dobre rozwiazanie. za duzo na forum bzdetnych watkow a zero fachowych opinii. jeszcze raz dzieki :th:
-
[B5 ADR] Jak podpiąć wzmacniacz pod radio concert 1 - czy to ta kostka ?
mam wzmacniacz magnat power bull2 i chce go podpiąc pod radyjko concert 1. radyjko nie ma wyjsc audio na chincz wiec pewnie potrzebny jest jakis patent. ???? . to jest to wejście ???
-
[B5 ADR] dobre dosc mocne glosniki 16/16,5 i piecyk
przerabialem temat w poprzednim autku i duuuzo kombinowalem zeby jakos to gralo i poza wooferem w bagerzniku i jednostka jvc kameleon dzwi wypadly bardzo kiepsko. nie chce popelnic podobnego bledu. zaczynalem od boschmana a skączyłem na jbl i wydaje mi sie ze było za mocno przekombinowane. poszukuje dobre - choc nie za mocne okolo 50/60 watt rms wydaje mi sie ze wystarczy. ma być to czyściutki basik nie rzade 2/3 drozne.
-
[B5 ADR] dobre dosc mocne glosniki 16/16,5 i piecyk
mam pytanko. poszukuje dobrych 16' basowych i nie bardzo wiem jakiej firmy zakupic. budzet 200 zl i ewentualnie koszt piecyka.
-
[B5 AAH] Wieje, szumi, drga - drzwi od kierowcy.
jest jeden sposob na swistanie ale bardzo drastyczny. mozna pobawic sie zdejmując tapicerke i regulujac sama ramke okna lub opuscic szybe i dogiac "lekko" :> ramke wtedy idealnie dopasuje ci sie do uszczelki i karoserii i po świstaniu
-
[ALL B5] Remont hamulców, malowanie zacisków
piekna sprawa estetyka przedewszystkim ja mysle o pomalowaniu na niebiesko zaciskow. ile placiles za zestaw naprawczy??na wszystkie koła
-
[B5 ADR] Demontaz przedniej klamki oraz zamka - fotostory
wszystko wyglada tak. niby prosta sprawa ale nie do konca: u mnie jest wlasnie ten i ten wlasnie opisze: demontujemy tapicerke dzwi i naszym oczom ukazuje sie klamka z zamkiem: demontujemy wszystkie ciegna od klamki i zamka. odkrecamy torx z lewej stront oraz przesowamy rygiel pod wkladka zamka: od strony zew. mozna sciagnac obudowe klamki i pociagajac w lewo mozna wyjąc klamke. jezeli chcemy zdemontowac magazynek zamka wkładamy klucz w zamek i z wew. strony zciagamy zawleczke - zabezpieczenie (w tej opcji nie jest potrzebny demontaz klamki i od tego zabiegu zaczynamy) najlepiej zabezpieczyc wkladke zeby mam mie wyleciala (np kluczem w zamku)i wyciagamy zabezpieczenie (dzwigienke) ze sprezynka: bardzo wazne zeby pamietac ułozenie sprezynki warto to sobie zaznaczyc. u mnie na dzwigience sa wypusty pod zebatke od mikrostyku. na samym srodku jest widoczny wpust a na kole zebatym podciety zabek nalezy to bardzo dokladnie zlozyc bo mozemy miec klopoty z zamykaniem centralnym lub otwieraniem i mamy klamke z zamkiem zdemontowana cały korpus wygląda tak a tak wygląda czujka i zebatka od centralnego a tak to wygląda po złożeniu i mamy zdemontowana klamke montaz zaczynamy od wlozenia klamki oraz obudowy magazynka z mikrostykiem (wczesniej nie zlozymy wkladki zamka musimy to zrobic po zamontowaniu w drzwiach) przykrecamy obudowe zew klamki sroba torx. i zakladamy rygiel wyglada on mniej wiecej tak wkladamy go pomiedzy obudowe magazynka zamka a wystajace zabki obudowy zew. klamki i przekrecamy rygiel w lewo. mozna pomoc sobie wkretakiem ogolnie montaz tego jest przeje.... skladamy wkladke zamka i montujemy rygle. teraz tylko montaz tapicerki i test klamki i zamka :th: mialem tylko 3 fotki bo telefon mi padł ale mysle nadrobiłem opisem
-
[B5 ADR] zabezpieczenie bębenka zamka przednich dzwi-prośba do klubowiczów
mam pytanie do klubowiczow. napewno ktos spodkal sie z podobnym problemem co ja a mianowicie uszkodzilem zabezpieczenie bebenka zamka od wewnetrznej strony dzwi. jest to dokladnie ten element zlamany zostal bolczyk dzwigienki co trzyma sprezynke. po probach zlozenia zniszczylem takze sprezynke. calosc zostala zlozona ale brak sprezynki i oblamany bolczyk chalasuje w dzwiach. na aukcjach internetowych nikt nie rozkompletuje mi calego zamka, serwis ma jedynie dzwigienke ale jest opcja ze bedzie innego rodzaju niz moja w autku. sprezynki nie posiada.nie chce kupowac calego zamka wiec zwracam sie z prosba do was moze ktos takowe elementy posiada.
-
[B5 ADR] jak wyjąć przednią klamke z zamkiem ????
masakra z tym zamkiem. wszystko zrobilem ale meczylem sie caly dzien. nie popisali sie niemcy z tym rozwiazaniem dojscie do bani a montaz samego rygla do klamki zupelne nieporozumienie konstrukcyjne . mam pare fotek z montazu wkrotce wrzuce w garaz napewno sie przyda. na szczescie wszystko juz ok dzieki za pomoc
-
[B5 ADR] jak wyjąć przednią klamke z zamkiem ????
sa jakies miejsca gdzie to podwazyc bo wydaje mi sie ze latwo ta oslonke uszkodzic. czy ktos moze wrzucic screena z etki jak to wszystko wyglada.
-
[B5 ADR] jak wyjąć przednią klamke z zamkiem ????
jak w temacie. mam zdjety boczk dzwi i mam wielki problem ze zdjeciem klamki odkrecilem jedna widoczna srobe torx i wszystkie ciegna i nic sie nie dzieje. klamka nadal sie dosc mocno trzyma dzwi.
-
[B5 ADR] Ori subwofer - prośba o foto
dajcie jakas porzadna fotke jak wyglada ori sub w a4
-
[B5 ADR] głośniki na tylnej półce orginał czy jakas firmowka ??
mam zamiar zamontowac glosniki na tylna polke. mam ori radio concert 1 glosniki w przednich dzwiach. zakupilem maskownice na tylna polke i mam dylemat. czy montowac ori glosniki czy pobwic sie w mocniejsze ze wzmacniaczem. nie mialem okazji slyszec jak graja orginalne glosniki na polce i mam pytanie czy warto montowac ?? i czy dzwiek jest zadowalajacy. jesli nie to co montowac na polke ??
-
[B5 ADR] dziwny wyciek oleju
wysadzalo spod filtra oleju. widocznie jakas tandetna uszczelka mi sie trafila. konieczna wymianka. filtr mam firmy "filtron" czytalem na forum ze paru klubowiczow tez mialo problem z ta firma
-
[B5 ADR] dziwny wyciek oleju
mam taki maly problem. od pewnego czasu walcze z malym wyciekiem oleju w okolicach chlodnicy oleju. jakis miesiac temu zabralem sie do naprawy zuzytej uszczelki, wymienilem czujke oleju tak dla spokojnosci w trakcie okazalo sie ze jest takze przerwane kolanko odpowietrzenia skrzyni korbowej, zostalo wymienione na nowe. wszystko zostalo bardzo dokladnie wymyte i ... niestety w dolnej czesci skrzyni korkowej w miejscu gdzie laczy sie ze skrzynia jest widoczny maly wyciek. pytanko mam nastepujace. wymacalem wszystkie elementy wymienione sa suche jednak w miejscu gdzie jest mokro od oleju jest jakas podczepiona czujka (pojecia nie mam od czego ona jest) moze to ona jest powodem wycieku ?? czy moze korpus chlodnicy laczacy sie z blokiem jest nieszczelny ?? problem zlokalizowany - mozna zamknac
-
[B5 ADR] czujka poziomu plynu spryskiwacza
podobno jak sie ma fisa to sprawa jest jasna a jak to wyglada bez komp. jest jakies powiadomienie ?? nie wiem czy u mnie ta funkcja nie dziala czy jej poprostu nie ma