Treść opublikowana przez kred
-
(B5 AEB) Doładowanie - wymiana elektrozaworu
zależy też gdzie i jak mierzył ciśnienie. robiłeś logi dymamiczne??
-
(B5 AEB) Doładowanie - wymiana elektrozaworu
poprawne doładowanie 0.4-0.6 na serii jak czujesz ze nie idzie tak jak przed wymiana cos dalej musi byc nie tak
-
(B5 AEB) Doładowanie - wymiana elektrozaworu
baw sie dalej w używki to tak bedziesz miał. chcesz dłuzej pojezdzić kupuj nowe części
-
[B5 AHL] Czarne Świece, Czarny Dym, Ubytki Oleju...[ZDJĘCIA]+ FILMIK
jedz na poprawke. jezeli chodzila ci wczesniej lepiej niz po naprawie to nawet nie ma sie nad czym zastanawiac. najlepiej jak bedziesz przy naprawie h...j wie co oni tam założyli
-
[ALL B5] Przewód od wlewu
dokładnie - odprowadza on wode pod zderzakiem masz koncówke tego weza
-
[B5 ADR] Kontrolka oleju przy 1600 obrotach
sprawdz chłodniczke oleju. moze ktos ją kiedyś zle złożył i z tąd problem
-
[B5 AHL] Czarne Świece, Czarny Dym, Ubytki Oleju...[ZDJĘCIA]+ FILMIK
wszystkie podane w linku poniżej http://www.micksgarage.ie/autoparts.aspx?dept=116&MakeID=5&ModelID=253&CarID=4613&AssemblyID=100048&b=244&ga=
-
[B5 AHL] Czarne Świece, Czarny Dym, Ubytki Oleju...[ZDJĘCIA]+ FILMIK
rano jak odpalasz auto skład mieszanki zczytuje z map. potem - po odpowiednim rozgraniu oscyluje lambda. masz walnięta lambde wiec ją wymien. i wtedy zobaczysz czy ok jak nie trzeba szukac dalej. vag do reki sprawdz lambde, przepływke, wyryski ipt
-
[B5 AHL] Czarne Świece, Czarny Dym, Ubytki Oleju...[ZDJĘCIA]+ FILMIK
kolego vag do reki. napewno jakies babole wypluje
-
[ALL B7] Usunięcie katalizatora
pytam z ciekawości. spalanie po takim zabiegu sie zwiększa ?? słyszałem już różne opinie jak u was ??
-
[ALL B7] Uruchomienie świateł do jazdy dziennej bez włącznika
zmieniasz kodowanie regionu na skandynawie i same ci sie zapalają po przekreceniu kluczyka
-
[B6 ALZ] Ile sond w ALZ
są 2 przed i za katem
-
[B6 AVJ] Jaki to zawór
dokładnie tak jak pisze CUB@
-
[B6 AMB] Odczepiony wężyk- do czego służy? (FOTO)
zawór dv. weżyk jest podczepiony pod kolektorem ssącym do zaworu . dv napewno do wymianki - cisnienie z tyrbiny napewno rozerwało membranke która steruje oddaniem nadmiaru cisnienia w układzie. lepiej sie szubko tym zajmij szkoda turbo
-
[ALL B5] 1.8T falowanie przez pierwsze 5 sekund po odpaleniu. PILNE!
a przypadkiem napinacz hydrauliczny nie ma dość. typowy objaw klekotania przy odpaleniu. puszcza cisnienie po dłuższym postoju. obroty falują około 3-4 sec.
-
[B6 BFB] Dziwny wkład przepływomierza, gdzie platynowy drucik
dziwne to troche . przewertowalem internet i dokładnie jest tak jak piszecie. zdarzają sie takie dziwne wytwory. dzieki za info
-
[B6 BFB] Dziwny wkład przepływomierza, gdzie platynowy drucik
o to właśnie chodzi że wszystko idealnie śmiga. troche to dziwne - na jakiej zasadzie to robi pomiar zwłaszcza że wkład do tej przepływki Uploaded with ImageShack.us wygłąda tak :mysli:
-
[B6 BFB] Dziwny wkład przepływomierza, gdzie platynowy drucik
jak w temacie. chciałem sie zabrac do czyszczenia tego ustrojstwa lech moim oczom ukazał sie podobny widok jak na fotce(zdjęcie poglądowe) Uploaded with ImageShack.us raczej watpie że tak ma być ale czekam na opinie
-
[B5 ASJ] Błędy sond lambda
vag do reki bloki pomiarowe 33 i 37 wrzuc screeny. 17545 - Zbyt bogata mieszanka powietrze-paliwo - może dotyczyc jakiejs sondy. 17539 - Oxygen (Lambda) Sensor: B2 S1: Internal Resistance too High P1131 - 35-10 - - - Intermittent add - oznacza, że niewłaściwość będzie występowała wraz ze wzrostem obrotów Intermittent - czyli sporadyczny. sprawdz v na lambdach
-
[B5 AEB] Co to za zawór ?
to odma ma mieć przelot z obu stron
-
[B7 BFB] 1.52 v napięcie pierwszej sondy lambda !!!!!!!!! - problem rozwiązany
chwilowo miałem wsadzonego down pipa ale z powrotem wrócił kat więc myśle że ok. dałeś mi do myślenia z tym czujnikiem bo miałem podobne objawy rok temu... zaczyna mnie także zastanawiać przepływka czyli troche roboty z tym bedzie. pobawie sie troche z logami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!temat rozszyfrowany !!!!!!!!!!!!!!!! 1 sonda zarówno w 1.8 t po 2001 roku jak i 2.0 (alt) mają zamontowane przed katalizatorem sondy szerokopasmowe 5 przewodowe w których optymalna praca to właśnie 1.5-1.6v (być może ze w tfsi jest podobnie) lambdy 4 lub mniej przewodowe są wąskopasmowe gdzie napięcie dochodzi do 1v
-
[B7 BFB] 1.52 v napięcie pierwszej sondy lambda !!!!!!!!! - problem rozwiązany
pierwsza. napiecie nie spada poniżej 1v. pali około 16l na 100 km !!!!!!!!!!!!!! 2 jest nowa i pięknie oscyluje wręcz wzorowo 0.4-0.6v czujka cieczy sprawdzana na vagu i wydaje sie ok małe różnice ze wskażnikiem około 10 st zawyża. termostat raczej dobry nie ma problemów z grzaniem. po odpaleniu momentalnie sie kabina nagrzewa. ale to nie wyznacznik czujke wymieniałem rok temu ale zapakowałem jakiś zamiennik. devastation tu dałeś mi do myślenia. podpinałem druga sonde i jest bardzo podobnie napięcie 1.52-1.54 na wolnych praktycznie stoi. po ostrej przygazówce dochodzi do 1.3-1.1v poniżej dorzucam filmik z przebiegu pracy sondy wkur...... mnie już to a wacha ponad 5 zł !!!!!!!!!!!
-
[B7 BFB] 1.52 v napięcie pierwszej sondy lambda !!!!!!!!! - problem rozwiązany
jak w temacie zakres pracy 1-1.9 v blok pomiarowy (04) grupa 033 o co kaman?? z tego co wiem powinna oscylowac w okoloicy 0.7 v podmieniłem na używke i to samo druga jest nowa i pracuje ok około 0.4-0.6 v pomocy w temacie
-
[ALL B6] Zaślepka śruby tylnej lampy sedan - sukces znalazła sie !!
chyba mam takie 2 w kolorze ciemny szary lub ciemny bo w serwisie sie pomylili jak chcesz wal ma priv
-
[ALL B6] Zaślepka śruby tylnej lampy sedan - sukces znalazła sie !!
wreszcie znalazłem przyznam że całkiem przypadkowo. oryginalnie było u mnie coś takiego Uploaded with ImageShack.us nr zaślepki 8d0 803 583 L koszt około 3 zł