Treść opublikowana przez luzur
-
[B5 1Z] Wyciek oleju z pod oringu chłodniczki oleju
No ale po co spuszczać płyn ? Jak odkręcisz filtr, odkręcasz nakrętkę którą przykręcona jest chłodniczka, wykręcasz tą nagwintowaną rurkę i możesz wymienić oring. Nie trzeba spuszczać płynu i odpinać wody.
-
[B5 AFN] Olej w wężu odmy
Nie ma się co stresować śladowymi ilościami oleju w dolocie. Żeby ich nie było trzeba odpiąć odmę.
-
[B5 1Z] Końcówki wtrysków
Między sprężynami we wtrysku są podkładki, reguluje się odpowiednio dobierając ich grubość.
-
[B5 1Z] Drgania na wolnych obrotach do 1500obr/min - potrzebna burza mózgów :)
A EGR jest sprawny ?
-
[B5 1Z] Końcówki wtrysków
Każdemu TDI VP przy przebiegu ponad 200k km przydała by sie regulacja ciśnień otwarcia. A po zmianie na końcówki o innej średnicy tym bardziej. Oczywiście jak nie wyregulujesz to silnik zapali i będzie jeździł, ale nie ta moc, spalanie itd...
-
[ALL] Czyszczenie turbiny
Prawdopodobnie uszczelniacze w turbinie się skończyły. Nagar nie powstaje szybko jeżeli spaliny nie łączą się z olejem. Tak w dolocie jak zaślepimy EGR to nagar praktycznie się nie odkłada, w turbinie tworzy się szybko bo wysokie temperatury sprawiają że olej zamienia się w sadzę...
-
[B5 1Z] Skrzynia o oznaczeniu DUK do A4 1Z ??
Dużo czytałem o skrzyniach do A4 B5 TDI i wszędzie były informacje że każda z modelu B5 pasuje i z passatów wzdłużnych również.
-
[ALL B5] Koło dwumasowe czy jednomasowe
Ale w AJM-ie ? Osobiście nie widzę wad kół jednomasowych zastosowanych w silnikach VP. Nie mam doświadczenia jak jest w PD...
-
[B5 AJM] Błędnie sygnalizuje niski poziom oleju.
Te czujniki często padają... ale przed wymianą należy sprawdzić czy problem się powtarza po odpięciu krańcówki maski.
-
[B5 AJM] Błędnie sygnalizuje niski poziom oleju.
Odepnij krańcówkę od maski zobacz czy dalej się będzie pojawiać.
-
[B6 AWX] Po wymianie oleju mniejsza moc
Może przepływki nie podłączył ?
-
[B5 AJM] Wymiana przedniej gumy silnika
A czy w przypadku silnika na pompie A4 z 1998 roku też trzeba zdejmować zderzak to wymiany tego odbijaka/poduszki ?
-
[B5 AFN] Olej w wężu odmy
Olej w wężach odmy zawsze będzie.
-
[ALL] Imitacja samopoziomowania xenon
A z jakich czujników "system poziomowania" bierze informacje ? Rozbierałem ostatnio oryginalne reflektory soczewkowe i xenonowe z B5 poliftowego i chyba niczym (oprócz tego że mają przetwornice i żarnik zamiast żarówki H7) się nie różnią.
-
[B6 AWX] Na fisie zapala się smarowniczka oleju, olej w normie
Ten sam problem zauważyłem w AJM-ie brata, ale olej był na minimum. Po dolaniu nadal się zapala w całkiem losowych momentach...
-
[ALL B5] Hamulce tył
Jeżeli nie ustawisz tego równo, czyli podczas obracania koła czujnik ABS będzie tracił "kontakt" z pierścieniem będą takie właśnie objawy.
-
[B6 AWX] Wężyki podciśnienia turbo ?
Jeżeli będziesz miał nieszczelności w układzie podciśnienia to sterownie turbiną nie będzie działać prawidłowo co objawi się pewnie błędem o przeładowaniu/niedoładowaniu. Mogą też hamulce osłabnąć...
-
[ALL B5] Hamulce tył
Tutaj np: http://allegro.pl/pierscien-abs-audi-a4-a6-80-90-100-tyl-germany-new-i1516118210.html
-
[B5 AFN] Różnica ciśnienia doładowania
Jeżeli masz zaznaczoną pozycję fabryczną to zacznij w pozycji fabrycznej.
-
[B5 AFN] Różnica ciśnienia doładowania
Myślę że sam nie dasz rady tego zrobić jeżeli jest to Twój pierwszy kontakt a VAG-iem. Ale zapytaj o pomoc kogoś z Twojej okolicy.
-
[ALL B5] Demontaż górnych wachaczy
Przed zimą u brata wymienialiśmy górne wahacze, śruba była posmarowana, niedługo trzeba będzie łożysko wymienić, mam nadzieję że obejdzie się bez masakry
-
[ALL B5] Hamulce tył
Tak się dzieje jak czujniki ABS nie mają odniesienia, czyli jak np jeden z czujników się minimalnie wysunie.
-
[ALL B5] Demontaż górnych wachaczy
Chyba jakiś błąd w opisie.[br]Dopisany: 26 Marzec 2011, 11:55_________________________________________________ A gdzie zdjęcie ?
-
[ALL B5] Demontaż górnych wachaczy
heh, rzeczywiście są specjalne ściągacze. Ciekawe jaka skuteczność, używał ktoś ? http://allegro.pl/sciagacz-gornej-sruby-vw-audi-nowy-sacz-autona-i1512321533.html http://allegro.pl/s59-sciagacz-sruby-centralnej-gornej-vw-audi-i1493166104.html http://allegro.pl/sciagacz-do-demant-sruby-centralnej-wahacza-i1510676653.html
-
[B5 AFN] Różnica ciśnienia doładowania
Zadzwoń pod numer 503399909, chłopak jest z Rembertowa. Zapytaj za ile Ci ogarnie maszynę.