Treść opublikowana przez Daimos
-
[B5 1Z] Co to za kabelki ?
Napięcie pojawia się po włączeniu zapłonu i grzeje bez względu na temperaturę
-
[ALL B5] Zabrudzil mi klej typu superglue szybkę od licznika - czy da się to wyczyścić ?
Tylko pewnie ten zmywacz działa rozpuszczająco na plastik :gwizdanie: Wg mnie można spróbować wypolerować szybkę, a jak nie będzie efektu to wymiana
-
[B5 ADP] Czasem szarpie i słyszę metaliczny stukot
Sprawdź poduszki silnika i skrzyni biegów, może być któraś zerwana.
-
[B6 AWX] Problem z zaskoczeniem biegu
Nie kazdemu pomoze wymiana sprzegla , moim zdaniem jakby wina byla w sprzegle to chyba wszystkie biegi by ciezko wchodzily Właśnie przy uszkodzonym sprzęgle będzie problem z wrzuceniem 1 i wstecznego na postoju. Podczas jazdy reszta biegów będzie działać idealnie ponieważ jadąc nie ma aż tak dużych różnic prędkości obrotowych pomiędzy wałkami. Natomiast jeżeli jedynka nie chce wejść przy minimalnie toczącym się samochodzie to stawiam na synchronizator.
-
[B5 ADR] lampyt przednie zmiana
Załóż sobie lampy od B5 po lifcie Tutaj masz temat: http://www.a4-klub.pl/smf/b5_reflektory_zespolone_po_ii_lifcie_rezanie_i_montaz-t15032.0.html
-
[B5 AFN] Problem z temperaturą silnika - słaba wydajność ogrzewania
Poczytaj tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_brak_ogrzewania-t59186.0.html
-
[B5 AFN] Po naprawie auta ABS wariuje
Sprawdź czujnik, połączenie we wtyczce i ewentualnie go dociśnij Temat już był poruszany wiele razy :gwizdanie:
-
[B5 ADP] Co to za wtyczka (zdjęcie)
A jakie kolory przewodów dochodzą do wtyczki?
-
[B5 AFN] Nie można włączyć długich światel - drogowych
Poczytaj tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ajm_montaz_tempomatu-t30224.0.html
-
[B6 AVB] Huczenie/buczenie w trakcie jazdy
Przyczyną mogą być opony, zużyte łożysko, wydech... Spróbuj zlokalizować czy to z przodu buczy czy z tyłu, na zakrętach czy na prostej... może się coś wtedy wymyśli
-
[B5 AFN] Czy tak powinno być z rurką biegnącą do chłodnicy klimatyzacji ?
No nie powinno tak być Jeżeli jest to rurka idąca do chłodnicy klimatyzacji to ma nr: 8D0 260 701 H
-
[B5 1Z] Huk w tylnym kole
Łożysko do wymiany, koszt jednej strony SKF to ok 100zł
-
[B6 AWX] Różne pompowtryskiwacze w silniku
W takim razie podczepiając się do tematu, jakie dostępne pompki można założyć do AJM'a poza oryginalnymi które nowe ciężko dostać
-
[B6 AWX] Jaki akumulator ?
Reanimacja na niewiele się zda, kupuj nowy, jak jesteś z Łodzi to podjedź do gościa na Zaolziańską, zna się na rzeczy i od razu ładowanko sprawdzi
-
[B5 AJM] Proszę o analizę logów
Kolego, na mrozie taki rozruch to normalka, u mnie też przez 3 do 5 sek. zatrzęsie silnikiem i następnie chodzi już równo. Możesz jeszcze spróbować zalać innego paliwka
-
[B5 ACK] Które łożysko będzie pasowało ?
Jednym z oryginalnych dostawców na pewno jest SKF, jak pamiętam to już w latach 70-tych wszystkie łożyska w audi były tej firmy. Osobiście przejechałem 175000 km na ori łożyskach, ale to stara, pancerna 80-tka była
-
[INNE 1Z] Chwilowy zanik ciśnienia oleju ?
Sprawdź ciśnienie manometrem wtedy wykluczysz awarie silnika, jak będzie ok to posprawdzaj czujniki ciśnienia (powinny być dwa) i przewody idące do nich.
-
[ALL] Twardy hamulec
Sprawdziłbym też czujniki od ABS'u, tzn zobaczył czy są dobrze dociśnięte, pomierzył ich opornosć (ok 1200 omów) oraz posprawdzał wtyczki czy nie są zaśniedziałe.
-
[B5 AFN] Czy ten plastik wygłuszający jest taki sam w I lifcie i II lifcie ?
Jest to osłona półosi, wg etki numery są następujące: - wersja po lifcie prawa: 8D0 863 188 B lewa: 8D0 863 187 B -wersja przed liftem te same oznaczenia co wyżej Wniosek: powinno pasować
-
[B5 AVG] Dziwne odgłosy podczas jazdy
Jak jest zimny plastik to normalka a druga sprawa to stan naszych dróg też robi swoje, pojeździsz trochę po dziurach i prędzej czy później zaczyna coś trzeszczeć U mnie po nagrzaniu wnętrza jest cisza, ale jak jest zimny to też potrafi sobie potrzeszczeć
-
[B5 AFN] Skrzypiąca tylna klapa
Używałem coś takiego jak na przykładowej aukcji: http://www.allegro.pl/item553536480_silikon_do_uszczelek_k2_najlepszy_na_rynku_300ml.html a kupiłem na stacji
-
[B5 AFN] Skrzypiąca tylna klapa
Sprawdź dokładnie co skrzypi bo może to roleta daje się we znaki a o tym znajdziesz wiele tematów na forum Możesz też przesmarować uszczelkę specjalnym środkiem do uszczelek z silikonem u mnie pomogło w przypadku drzwi.
-
[ALL B5] Regeneracja deski rozdzielczej
Rozumiem,że chodzi Ci o zestaw wskaźników . Oczywiście, że można to naprawić, koszt 300-500zł (wymiana procesora) i zegary masz jak nowe A o wymianie na pełny fis poczytaj na forum, znajdziesz bez problemu
-
[B5 AFN] co tak piszczy
Sprzęgiełko które może być przyczyną :gwizdanie: wygląda następująco: http://www.allegro.pl/item553610483_kolo_pasowe_alternatora_a6_a4_1_9_vw_tdi_oryginal.html
-
[B5 AJM] Proszę o analizę logów