Treść opublikowana przez soolek
-
Laptop zgubił myszkę w jednym gniazdku
Dzisiaj przestała mi działać myszka z USB, którego zawsze używałem (sama się kiedyś oczywiście zainstalowała). Po podpięciu do pozostałych USB, działa jak należy, a w tym dotychczasowych NIE. Inne urządzenia są wykrywane w tym gnieździe, tylko nie mysza. O co kaman? Powiedźcie co zrobić, bo mnie to z lekka irytuje No dobra, zwaliło się chyba coś bardziej, bo ... to gniazdo nie widzi teraz ani aparatu, ani telefonu Czy coś gdzieś można kliknąć, żeby zadziałało, czy to już raczej będzie uszkodzenie mechaniczne? Myszce lub kompowi przeszedł foch i dzisiaj już działa
-
[ALL B5] Temperatura silnika: termostat i czujnik - krótko i treściwie
Sam oring można kupić - kilka złotych w ASO. Przy ruszaniu czujnikiem faktycznie leci płyn. Tak miałem w starym, a w nowym nie pamiętam. Aby odpiąć wtyczkę, musisz zdjąć metalować zawleczkę, która zaczyna się u góry, idzie lewą stroną (patrząć od przodu samochodu) i kończy na dole. Trzeba ją lekko podważyć z prawej strony i dalej powoli już schodzi (jest mocno powyginana). Zawleczka od czujnika jest plastikowa, w kształcie literu U - z boku ją można lekko wypchnąć wkrętakiem, trochę z jednej strony, trochę z drugiej (jeśli dobrze pamiętam). A czy gdzieś odstaje Chyba raczej nie.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Biedaczek
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Pierwszy moskal... do raportu !!! (Czyżby się za robotę wziął )
-
[B5 AJM] Temperatura na Climatroniku na 49 Kanale
W tej chwili 90 łapię przy spokojnej jeździe po jakichś 8-10 km. Zimą, przy -15/-20 po 13 km (jak dojeżdżałem do pracy), więc 20 to przesada i to gruba. Kanał 49 pokazuje dokładnie to co VAG w 17 instrument's grupa 003. Najważniejsze, aby w 1 engine grupa 007 VAG pokazywał 90. Pojeździj kilka dni. Jak będzie tak samo, to ... nie wiem. Jak będziesz łapał coraz niższa temperaturę, to czujnik, jak dla mnie.
-
Odbiór nowego samochodu
Nie mam pojęcia. Nic nie wiem. Jak będę miał chwilę to podjadę i pogadam. Tam pracuje tyle narodu (Fiat, Suzuki, Nissan, Seat, Mitsubishi itd. itp) Jak się czegoś ciekawego, pomocnego dowiem, to dam Ci znać. A kiedy masz odbiór?
-
Odbiór nowego samochodu
A kiedy? Mam tam znajomego (dostawcze Fiata). Jak będę miał czas podjechać do niego, to może podpytam na co ewentualnie zwrócić uwagę...
-
Odbiór nowego samochodu
Blandman, a w którym salonie bierzesz samochód?
-
[B5 AJM] Temperatura na Climatroniku na 49 Kanale
Skoro termostat otwiera się przy 87 stopniach, to tutaj nawet nie łapie temperatury do otwarcia (no granica). Podepnij VAGa i sprawdź temperaturę cieczy raz jeszcze. Zalatuje mi tu czujnikiem...
-
[B5 AJM] Temperatura na Climatroniku na 49 Kanale
Jakoś tak mi się wydaje, że to dalej wina czujnika. W początkowej fazie problemu u mnie, właśnie łapał mi max 86-87 stopni. Po jakimś czasie lapałem 82, a potem dochodziło tylko do 78. Skąd miałeś czujnik?
-
[B5 AJM] Temperatura na Climatroniku na 49 Kanale
Termostat otwiera się chyba przy 85 stopniach. Jeżeli silnik był wcześniej rozgrzany, to 4,5 km powinno starczyć a osiągnięcie, ale ... zrób trasę 10-15 km. Wtedy musi się silnik rozgrzać. Jeżeli nadal nie osiągnie temperatury to proponuję ponownie podpiąć VAGa.
-
[B5 AJM] Temperatura na Climatroniku na 49 Kanale
Fakt, też mało. Proponuję podpiąć VAGa raz jeszcze i sprawdzić temperaturę - istnieje możliwość, że nowy czujnik jest "kiepski". Ale termostat może też być jednak najpierw do wymiany. Najpierw VAG jednak zanim zaczniesz wydawać kolejne pieniądze. (zakładam, że pokonałeś przynajmniej kilkanaście kilometrów, aby miał szansę się rozgrzać).
-
Odbiór nowego samochodu
... i z rzeczoznawcą ... Ale fakt faktem, że ... na dzień dobry to Ci powiedzą, że ten typ tak ma. Albo musi sie dotrzeć, jeśli chodzi o sprawy mechaniczne. Obawiam się, że nawet jak znajdziesz coś "poważnego", to i tak będziesz musiał odebrać samochód - wkońcu będzie on już kupiony i zarejestrowany na Ciebie. Jeżeli cokolwiek nie będzie Ci dawało spokoju, to od razu zgłaszaj to na piśmie, żeby był jakikolwiek ślad.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
PIXI najlepszego
-
[ALL] Spreżyny z Avanta , czy podejdą do sedana ?
Tył chyba nie będzie pasował - a jak użyjesz to napewno znajdziesz pewne informacje nt. temat.
-
[B5 AFN] Problem z doładowaniem
Skoro była czyszczona i problem powrócił, to zapewne nadaje się już do wymiany. Chyba że problem nie tkwi w turbinie. Proponuję udać się do Rogala (Rogalotti) na pełną diagnozę - jeśli zaleci wymianę, to pewnie też poleci punkt, gdzie taką turbinkę zakupić.
-
Odp: [B5 AHH] Biala Parowka A4 Avant ;> -40/40, nowe kolo 18" str 7
WOLNOŚĆ. Wolność spalin Wolny przelot :>
-
[B5 AJM] Temperatura na Climatroniku na 49 Kanale
Koledzy, a czytaliście wątek który Wam podlinkowałem? Napewno nie, bo tam jest wszystko opisane. Ja obstawiam, że to czujnik. A jak poczytasz mój wątek, to będziesz wiedział jaki kupić, jak wymienić - banalnie prosta sprawa. A tak wkółko gadacie gadacie i ... do niczego nie dojdziecie.
-
stłuczka :(
Kolego nie bój się - ubezpieczyciel napewno nie zapłaci jej więcej niż się należy. Oni umieję liczyć. Ty masz tylko potwierdzić co faktycznie uszkodziłeś i dalej będzie się ubezpieczyciel bujał z nią. Co do zniżek, to nawet jak będziesz zmieniał ubezpieczyciela to musisz przedstawić historię ubezpieczenia i tam będzie wzmianka o szkodzie. Nowy ubezpieczyciel napewno za to podwyższy składkę.
-
[B5 AJM] Temperatura na Climatroniku na 49 Kanale
Chyba może zwiększyć - komp daje większe dawki paliwa, bo rzekomo silnik zimny. Czujnik 109 zeta w ASO lub taniej na allegro - znajdziesz numer w wtym wątku. Błąd raczej nie wyskoczy. Musisz sprawdzić temperatury na VAGu i wtedy będzie wiadomo co padnięte - poczytaj wątek i będziesz wiedzial o co kaman.
-
stłuczka :(
Być może babka zrobi to ze swojego AC, żeby było szybciej. A może nie wiedziała co i jak. Jeżeli zgłosi do ubezpieczyciela, to ten przyśle Ci pismo z prośbą o potwierdzenie zdarzenia, gdzie musisz opisać cała sytuację i powstałe szkody. Więc raczej ubezpieczyciel nie pokryje naprawy całości samochodu, tylko to co stwierdzi podczas oględzin plus Twoje oświadczenie.
-
[B5 AJM] Temperatura na Climatroniku na 49 Kanale
Prawdopodobnie masz czujnik temperatury płynu chłodzącego do wymiany (G2/G62). Po osiągnieciu 78-79 stopni wskazówka zapie... na 90, przy 75 lekko odchyla się od pionu. Tu masz moje przeboje z temperaturą -> http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_temperatura_silnika_termostat_i_czujnik_krotko_i_tresciwie-t131272.0.html i rozwiązanie.
-
[B5 AFN] Jak sprawdzić czy jest zrobiony program?
Bardzo prawdopodobne, że masz dobrą serią + hamowania trochę zawyża. Te roczniki AFNa (jakaś ostatnia wersja oprogramowania) lubią mieć bonusy - kolega ma w Pasku 119 a na forum chyba nawet ktoś 122 wyciągnął, jeśli dobrze kojarzę. Jak do tego dołożysz trochę naciągającą hamownię, to właśnie tyle możesz mieć w serii.
-
[INNE] Mocny huk przy zjezdzaniu z garbu poprzecznego - prośba o diagnoze
Najprościej chyba będzie wleźć pod auto i szukać?! A może poprostu jest za niski lub ma stare amorki i walisz spodem o ten garb?!
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Jak czujnik G2 wskazuje temp. 77-79oC (klima i 17-Instruments), to sprawdź wtedy ile wskazuje G62 (01-Engine) Sprawdzę jak tylko będzie możliwość, ale ... jakiś czas temu robione były logi (jeszcze na starym termostacie). W momencie robienia logów klima pokazyła 85 a blat 90 stopni, a na logach ... http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t120206.0.html;highlight=logi niecałe 60 stopni jak widać w powyższym wątku. I tam też ktoś stwierdził, że termostat szrot. Co Wy na to? Dzisiaj dopatrzyłem się dziwnej rzeczy. Samochód stał na dworze 8 godzin w temperaturze 10-11 stopni i przy odpalaniu grzał świeczki (lampka) jakiejś 10 sek, Chyba tak to być nie powinno Chyba jednak jakiś czujniczek wariuje. Możecie jeszcze raz napisać ktory czujnik za co dokładnie odpowiada, bo nie bardzi chce mi się kopać 50 stron aby się upewnić Sprawdź na VAG-u błędy przypuszczalnie możesz mieć zapisany błąd czujnika temperatury. Miałem taki przypadek w a4 z silnikiem AVG. Jak prześledziłem na VAG-u temperaturę to do około 70 stopni wszystko się zgadzało gdy nagle pojawił się odczyt -11 stopni który po jakimś czasie powrócił do 70 i po jakimś czasie znowu pojawiło się -11. Dlatego ja osobiście uważam, że większość problemów z temp. jest po stronie elektroniki. Sprawdziłem dzisiaj temperaturki, i wychodzi: 76 stopni na VAG grupa 003 w 17 instruments, na klimie i blacie. 47,7 na VAG grupa 007 w 1 engine. Wychodzi na to, że padł jednak czujnik Ale czy to może być ostateczna diagnoza? Niech ktoś potwierdzi, bo nie chciałbym wywalać kolejnej stówy na marne. Czujnik wymieniony = problem rozwiązany. W poniższym wątku kilka przydatnych myślę informacji: http://www.a4-klub.pl/smf/silniki_diesla/all_b5_temperatura_silnika_termostat_i_czujnik_krotko_i_tresciwie-t131272.0.html;new