Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

zbijar5

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zbijar5

  1. zbijar5 odpowiedział(a) na sasza1 temat w Audi A4 B5
    Wymieniłem jeden górny wahacz a po ok 4.000 km do wymiany dolny-banan.Obecnie jestem na etapie wymiany całej zawiechy oraz amorów.
  2. Witam! Podobny przypadek?" Dziwny proces rozładowywania akumulatora " elektroda.pl
  3. Witam! W celu wyeliminowaniu przenoszenia drgań układu wydechowego na nadwozie, dołożyłem jeszcze jedno złącze elastyczne o długości 250mm [ przed I tłumikiem].
  4. Witam! Miałem podobne objawy. Po wymontowaniu rozrusznika, umyciu, przeczyszczeniu styków i ponownie delikatnym przesmarowaniu [ szczególnie zwróć uwagę na elektromagnes] problem ustąpił.
  5. Witam ! " Dziwny proces rozładowywania akumulatora " elektroda.pl może masz podobny przypadek.
  6. Witam! Miałem podobny przypadek. Wymiana na inny i wróciło do normy.
  7. Witam! Zakupiłem ori czujnik temp. w ASO Skoda. Po 2 tygodniach oddałem ze względu na niewłaściwe wskazania , zaniżał o 20 st.
  8. Witam! Ja również mam zamontowane webasto . Uruchamianie 2 opcje : I - włącznikiem w kabinie , II - telefonem [ wysyłany sms ] z możliwością ustawiania długości czasu grzania , pomiaru temp. silnika oraz temp. otoczenia.
  9. Miałem podobne objawy . Wymieniłem ten czujnik 3 tyg. temu .W serwisie Skody cena tego czujnika ok.75,- zł.
  10. Witam! Tydzień temu miałem podobny objaw temp. podnosiła się i opadała. Po wymianie czujnika wraz ze spinką [ koszt 74,95 zł w serwisie skody] wróciło do normy.
  11. AJM po rozgrzaniu 90 st C. W okresie letnim do 105 st C. Olej Specjal Plus SAE 5W-40 [serwis VW].
  12. Już po rezanku 25 min pracy i super efekt a jak cieszy. Pozdrawiam.
  13. Witam! Miałem podobnie " zacinał się elektromagnes " w rozruszniku. Po umyciu i przesmarowaniu pomogło. Działa właściwie.
  14. pozbyłem się zapachu palonych papierosów w następujący sposób: do naczynia np. patelnia duża wlałem 250mil denaturatu i postawiłem na podłodze w samochodzie, pozamykałem drzwi,okna. Samochód stał w garażu do czasu odparowania denaturatu, następnie wietrzenie. Fakt ,że 2 dni czuć było"dyktę " ale po tym czasie było ok.
  15. Witam,w b5 mam podobnie.Jednak przy hamowaniu podczas jazdy są b.skuteczne.
  16. bardzo krótka żywotność tych postojówek ,w mojej a4 tylko 3000 km i wymiana,następna wymiana po 2800 km,wróciłem do zwykłych żarówek i po problemie
  17. przy wyciąganiu tłoczka strzykawki powstaje podciśnienie które powoduje ruch sztangi,
  18. Zgadza się. Strzykawkę zakupiłem bezproblemowo w aptece. Kluczem nie ma zbytnio jak podejść. Trzeba by sporo gratów demontować. A z tą strzykawką to może być rzeczywiście dobry patent ;] Sprawdzę u siebie na dniach. Tak jak napisal kolega powyżej. Kluczem troche sztucznie wywołujemy ruch sztangi. A podcisnienie jest naturalne, łatwo zauważyć i ocenić jak działa sztanga w tych warunkach. Ponadto za pomocą strzykawki możemy zrobić pewne doświadczenie, które pokaże nam czy "przepona" w grusze nie jest przypadkiem przerwana(nieszczelność=nieprawidłowe działanie). Otóż naciągamy strzykawkę od 0 do poziomu ok 60-80ml (tworzy się wówczas podciśnienie) i trzymamy tak w bezruchu pewien czas. Jeśli wciąż utrzymuję sie podciśnienie w strzykawce, możemy domniemywać iż "przepona" jest cała. Jeśli jednak podciśnienie zanika to świadczy to o przerwaniu "przepony"(nieszczelności w grusze). Należy przy tym pamiętać aby układ (strzykawka - wężyk - grucha) był szczelny!
  19. Witam, jakiś czas temu miałem problem z zacinającą się sztangą turbiny, co objawiało się nieprawidłową pracą silnika. Otóż powyżej 3k obr/min silnik wchodził w tryb awaryjny. Chciałem temu w jakiś sposób zaradzić. Początkowo myślałem o rozbiórce turbiny, co wiąże się z dużą ilością pracy. Postanowiłem jednak spróbować rozwiązać ten problem nieco inaczej. Mianowicie: Zakupiłem wężyk o średnicy 4mm i dł 50cm oraz strzykawkę o poj. 100ml. Po zdjęciu pokrywy silnika, zdjąłem przewód z „gruchy”. Następnie zamontowałem zakupiony wcześniej wężyk: Za pomocą strzykawki można w łatwy sposób rozruszać sztangę od turbiny. Aby dostrzec skuteczność tej operacji zaznaczyłem sobie kolorystycznie zakres wychyłu sztangi, robiąc punkty na sztandze oraz turbinie(punkt odniesienia). Ponieżej foto: W moim przypadku pomogło (Przebieg 182kkm). Nie wiem jak to będzie działać gdy (kierownica turbiny) jest mocno zapieczona. Co pewien czas powtarzam profilaktycznie tą operację. Dla ułatwienia można wyprowadzić ten wężyk w okolice dolotu powietrza, aby nie zdejmować każdorazowo pokrywy silnika.
  20. Witam! Czy mógłbyś zamieścić zdjęcie naklejki ze schematem z radia ??
  21. Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem forum. Posiadam audi a4 2000.r. 1.9 TDI AJM 115 PS. Pozdrawiam

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.