Treść opublikowana przez Michał
-
[B5 AVG++] Lichtsilber Madafaka by Michał
też jestem ciekaw co to padło wypluje na rolkach po strojeniu BTW z nudów pobawiłem się trochę starą fotką Dopisany: 12 Grudzień 2010, 15:30_________________________________________________ to tylko cyferki ale jak będzie mniej niż 165KM to zrzucam srebrną z mostu i kupuje bilet miesięczny
-
[B5 AVG++] Lichtsilber Madafaka by Michał
wiem, wiem zabieram się do tego jak pies do jeża, ale zawsze pojawi się coś ważniejszego i tam trzeba kasę pompować zresztą mówiłem Ci o co chodzi poza tym ja nie zarabiam € tylko pln ale myślę że do końca stycznia się z tym uporam
-
[B5 AVG++] Lichtsilber Madafaka by Michał
no właśnie też się zastanawiam, chociaż na żywo aż tak tego nie widać może poprzedni właściciel poduszki coś z nią kombinował...
-
[ALL] Choroba szalonych Diesli.
ja tylko zacytowałem a diesel oprócz ciśnienia i paliwa potrzebuje jeszcze powietrza, dlatego zastanawiam się czy zatkanie węża między turbo a filtrem zdałoby tutaj egzamin
-
[ALL] Choroba szalonych Diesli.
chyba nie wszyscy kliknęli na link :gwizdanie: Panowie zapraszam do lektury: "Ostatnio, coraz częściej, zaczęły do mnie dochodzić doniesienia na temat dziwnego problemu z niektórymi turbodieslami. Mam na myśli "rozbieganie się" silnika na skutek spalania oleju silnikowego dostającego się do kolektora dolotowego. Sam przebieg awarii jest niezwykle spektakularny. Najczęściej wygląda to tak: - samochód stoi na skrzyżowaniu, włączony jest bieg neutralny (luz) - obroty zaczynają wzrastać aż do końca skali obrotomierza - próba zgaszenia silnika poprzez wyciągnięcie kluczyka kończy się niepowodzeniem, silnik dalej pracuje - osłupiały kierowca nie wie co zrobić, obroty przekraczają dopuszczalny poziom - ostatecznie kończy się np. na urwaniu korbowodu (zbyt wysokie obroty - zbyt duża siła bezwładności) i totalnym zdemolowaniu silnika. Co jest przyczyną? Awaria jest skutkiem uszkodzenia uszczelnienia turbosprężarki. Olej wydobywający się z obiegu przedostaje się do kolektora dolotowego i dalej do cylindrów. Tam (tak samo jak "zwykły" olej napędowy) ulega samozapłonowi i spaleniu. Głównym czynnikiem sprzyjającym kataklizmowi jest tu skłonność do rozbiegania silnika z zapłonem samoczynnym. Jest ona naturalna dla tego typu silników, ale gdy spalane jest paliwo podawane przez układ paliwowy to jego ilość jest ograniczana przez regulator obrotów (lub elektronikę). W przypadku wycieku z turbosprężarki, gdy prędkość obrotowa silnika rośnie to również wyciek się zwiększa. A dalej, większy wyciek to więcej "paliwa" a więc jeszcze większe obroty - i tak się tworzy błędne koło... Na dodatek silnik ZS nie ma przepustnicy, która mogłaby zdławić go i ograniczyć prędkość obrotową. W przeciągu ostatnich kilku dni słyszałem o kilku takich przypadkach. Taka drobna usterka w postaci uszkodzenia uszczelniacza sprężarki może doprowadzić do kompletnego zniszczenia silnika. A przyczyną na ogół jest brak dbałości o turbosprężarkę. Nasuwają mi się trzy wnioski: 1. Jeśli coś takiego się zdarzy to nie należy czekać na efekt, tylko włączyć (wysoki) bieg i trzymając hamulec zdławić silnik 2. Jeśli kupuje się używany samochód z silnikiem diesla to warto sprawdzić na diagnostyce czy nie były przekroczone dopuszczalne obroty. W przypadku przecieku widoczny będą także ślady oleju w układzie dolotowym (np. na intercoolerze). Z zewnątrz sprzedający napewno umyje przewód... 3. Należy dbać o turbo. Nie gasić silnika bezpośrednio po zatrzymaniu się i czasami zaglądać pod maskę. Widziałem już silnik przy którym z przewodu dolotowego olej ciekł "ciurkiem". Po zobaczeniu czegoś takiego nie warto czekać z odstawieniem samochodu do warsztatu. W tym momencie pewnie niektórzy zatęsknili za wolnossącym dieslem. Niestety takie silniki nie są już produkowane - głównym powodem jest niska moc i moment obrotowy (z danej pojemności) takiego silnika. Wolnossące silniki diesla mają niższy moment nawet od wolnossących silników benzynowych. Powodem jest wyższy, wymagany poziom nadmiaru powietrza w silniku z zapłonem samoczynnym. Zakładając, że oba silniki zasysają taką samą ilość powietrza, to w silnikach z zapłonem iskrowym można spalić większą ilość paliwa na cykl. Efektem jest większa ilość doprowadzonego ciepła a więc wyższe średnie ciśnienie użyteczne i wyższy moment obrotowy. Przykład: 1.5 diesel [PSA] miał 95 Nm, 1.4 benzyna [PSA] 111-130 Nm (zależnie od wersji). Dodam jeszcze że problem "rozbiegania" nie dotyczy silników benzynowych z turbodoładowaniem. Stopień sprężania jest tam relatywnie niski, więc trudno wywołać samozapłon, a dopływ powietrza można zdławić zamykając przepustnicę."
-
[ALL] Choroba szalonych Diesli.
A gdyby zagiąć/ścisnąć wąż między turbiną a filtrem powietrza? Odcinamy wtedy dopływ powietrza i silnik powinien zgasnąć Druga sprawa, czy urwanie węży paliwowych pomogłoby w tym przypadku? Przecież po wyjęciu kluczyka pompa nie podaje już paliwa, czy się mylę?
-
B6 DIVISION
- [ALL] Choroba szalonych Diesli.
http://autofoto.pl/blogs/blog_silnika/archive/2009/05/25/choroba-szalonych-diesli.aspx EOT, swoją drogą to chyba temat na nowy wątek- [ALL B5] Gwint z regulacją twardości pytanie
Plastuch sprawa z regulacją twardości wygląda tak: -tak jak mówił norka, wciskasz tłoczysko do końca, zakładasz imbus i kręcąc całym tłoczyskiem wyczuwasz lekki skok, wtedy zaczynasz regulować twardość (w prawo-twardo, w lewo-miękko) -jest też druga opcja, w tłoczysku u góry jest mała śrubeczka imbusowa, nie musisz wciskać tłoczyska do końca, wystarczy że kręcisz tą śrubeczką i regulujesz twardość twardość jest bez problemu wyczuwalna w rękach, przy maksymalnie skręconej twardości ciężko jest ruszyć tłoczyskiem na foto masz obydwie opcje, strzałką zaznaczona ta mała śrubeczka- [B5 1Z] A4 TDi
no ale co dokładnie się stało że taki nisko siedziała?- [B5 AJM] zdzira na 19kach
chodzi mi tylko o szerokość i wysyokość, bo zastanawiam się czy uda mi się zapodać te kratki do a4, one mają plaster miodu jak rs slepy zajrzyj do battalionu, nie róbmy tutaj OT- Takie se A4 do latania po wsi i lansu pod remizą
chyba maja tez se musze taka na wiosne wydziergac dawno nie byłem pod autem i nie pamiętam też sobie takie wyrezam, zwykły płaskownik powinien wystarczyć :gwizdanie:- Takie se A4 do latania po wsi i lansu pod remizą
a wymieniałeś te łapy? czy te co miałeś ori na aucie miały uchwyt pod rozpórkę?- Takie se A4 do latania po wsi i lansu pod remizą
Krycha a jak tam, dolna rozpórka już on board?- [b5,5 AVF q++] Project B5 S-line
ja widzę że NIKONA COOLPIX P1- [ALL B5] Gwint z regulacją twardości pytanie
który też jest w oleju mówię o swoim KW Variant 2 z regulacją twardości- [ALL B5] Gwint z regulacją twardości pytanie
tylko nie kręć tego bo Ci olej ucieknie- [ALL B5] Gwint z regulacją twardości pytanie
chodzi o te dwie dziurki? one są do odkręcania dekla, żeby wymienić wkład amora np przy regeneracji regulacja twardości jest u góry tłoczyska, tak jak na foto- Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
nie jego to jakaś eSa, prawda?- [ALL B5] Co sądzicie o tym zderzaku?
dramat- Pomoc dla Psiaka !!!!!!!!
- [ALL] Zamarznięty płyn do spryskiwaczy
poszukaj w kodach wyposażenia 9T1 = podgrzewane spryskiwacze, przód ewentualnie podnieś maskę i sprawdź czy przy spryskach są jakieś przewody- [B5 AFN] A4 TDI Quattro a'la S4!
dobrze się zapowiadała...- [B5 AVF] Czysta seria :)
pięknie na kiedy przewidujesz mody motorowni? a nie myślałeś może o lampach poliftowych na tył? ewentualnie diodowych? w połączeniu z klapą świetnie by odmłodziło zadek- [B5 AGB] Czy wejda 16"
przy heblach 312mm minimalny rozmiar felg to 16", a jakie tarcze ma eSa? Nie 321mm? Zawsze myślałem że 17" to minimum w S4 - [ALL] Choroba szalonych Diesli.