Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

marjon

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marjon

  1. wywal ta sciane, naprawde warto, tu masz opis ktory zrobilem przy robocie: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=200903.new#new
  2. wiem ze to obciach holowac audi ale przemysl to
  3. u mnie tak samo bylo, turbina sie przycinala, rozruszalem, przegonilem auto i dziala
  4. a jest gdzies na forum jak rozebrac tylny zacisk zeby wyczyscic ten trzpien od recznego?? bo jakos nie moge znalezc
  5. panowie jesli zdecydujecie sie opchnac to na allegro radze uwazac na cwaniaczkow, a w szczegolnosci na goscia o nicku Sirjuan1. zwykly zlodziej! licytuje katalizator przebijajac wszystkie oferty, wplaca pieniadze na konto a potem dzwoni z pretensjami ze katalizator jest w polowie pusty o czym nie bylo mowy i domaga sie zwrotu czesci pieniedzy. straszy sadami i takie tam. po prostu koles do zabicia
  6. u mnie ten sam problem. przestalo dzialac miesiac po nabijaniu i nie wiem co robic.
  7. moze kabel gdzies slabo styka albo przetarty kolo wentylatora
  8. ja jak rozbieram to skladam na smar i nie mialem jeszcze problemow, a kilka razy juz rozbieralem
  9. jakby byl ktos chetny moge przerobic to komus. kwestia dogadania sie na pw
  10. marjon odpowiedział(a) na lookas temat w Audi A4 B5
    chlopaki wstawilem juz opis ze zdjeciami jak zamontowalem u siebie skladana kanape. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=200903.new#new zapraszam do przeczytania i zycze milej roboty
  11. witam. ostatnio w swojej audiczce wywalilem kanape ze sztywnym oparciem na kanape ze skladanym dzielonym oparciem. nie znalazlem na forum nic podobnego wiec postanowilem to opisac. najpierw wyjalem szmaty filcowe z bagaznika i siedzenia stare i pozbylem sie metalowej sciany miedzy bagaznikiem a kokpitem. wbrew pozorom jest to banalnie proste, zajelo mi to nie wiecej jak 10 minut i nie pozostalo po tej scianie wiele sladow. od gory odcialem ja szlifierka katowa tuz obok profilu prostokatnego pod tylna polka. dol i boki to jeczcze szybciej poszly, byly tam tylko takie punktowe zgrzewy ktore przy pomocy plaskiego srubokreta i mlotka odskakiwaly jeden po drugim. po wyjeciu sciany oszlifowalem miejsce ciecia i resztki po zgrzewach i po pomalowaniu praktycznie zniknely slady sciany. kolejnym krokiem bylo przymocowanie srodkowego uchwytu oparcia. w podlodze raczej nie zrobi sie gwintu pod sruby tak jak w oryginale ze skl. oparciem bo blacha jest za cienka. od spodu tej blachy tez nie zalozy sie nakretek bo w tym miejscu jest akurat profil zamkniety i nie ma jak. przewiercic profil na wylot i zalozyc dluzsze sruby nie da rady bo zaraz za profilem jest zbiornik i wtedy napewno sie go przewierci (ja prawie przewiercilem i dalem spokoj). poza tym profil jest trojkatny... docialem blache grubosc ok 2mm ciut wieksza niz stopa uchwytu. wywiercilem otwory i od spodu na warsztacie przyspawalem nakretki. w podlodze wywiercilem duze otwory aby te nakretki weszly w srodek profila w podlodze i blache przynitowalem do podlogi. podczas calej roboty wolalem nic nie spawac w aucie ze wzgledu na elektronike. wszystkie polaczenia sa na nity i sruby. blachy pod uchwyty boczne na podobnej zasadzie tylko juz nie spawalem nakretek bo tu jest dobry dostep wiec juz mi sie nie chcialo. przy wierceniu pod nity trzeba uwazac zeby nie przewiercic plastikowego nadkola. trzeba pamietac ze tu trzeba wiercic w blotniku i z czasem moze wdac sie rdza. dlatego kazdego nita tuz przed montazem moczylem w farbie podkladowej i po zacisnieciu nita farba fajnie zasklepila kazdy otwor. dla dodatkowej ochrony jak bede mial czas od strony kola zdejme nadkole i posmaruje to biteksem. przyszedl czas na zaczepy gorne z plaskownika gr ok4mm, szer ok 4cm. odpowiednio wyprofilowalem i przymocowalem do gornej polki na saruby, i na dole do obudowy amortyzatora na nity jak wyzej. w plaskowniku umiejscowilem nagwintowane ucho wlasnej roboty z mozliwoscia regulacji na nakretkach. wszystko pomalowalem podkladem zblizonym kolorem do fabrycznego podkladu w bagazniku. zamocowalem wszystkie uchwyty wyjete z innego auta razem z fotelami. teraz juz zalozylem cale oparcie i wyregulowalem uszy aby sie ladnie zamykaly i otwieraly. zalozylem boczki oparcia na fabryczne uchwyty ktore odziwo juz byly w moim aucie. zalozylem filcowe boki bagaznika, obcinajac im brzegi przy oparciu ktore odstawaly do srodka bagaznika i teraz wyglada to tak dla spokoju sumienia na ostry kant po odcinaniu sciany pod polka nalozylem rozciety przewod do paliwa i przypialem opaskami oto efekty po robocie: moze powinno to byc inaczej ale nigdy nie widzialem dokladnie jak to jest w oryginale. na tym narazie zakonczylem robote. z czasem moze tylko zakonserwuje te nadkola i miedzy boczkami oparcia i boczkami filcowymi bagaznika tez wstawie taki czarny filc aby zawet po otwarciu siedzen nie bylo widac golej blachy.
  12. marjon odpowiedział(a) na lookas temat w Audi A4 B5
    wlasnie dzisiaj skonczylem przerobke. pasuje i rozklada sie idealnie :> jak ktos sie nie zna to nie pomysli nawet ze bylo cos zmieniane. jak znajde chwile to opisze to dokladnie i mam troche zdjec to tez moze wrzuce . tylko nie wiem czy w tym watku czy zalozyc nowy w dziale warsztat??
  13. marjon odpowiedział(a) na lookas temat w Audi A4 B5
    ze tak odswierze temat. wie ktos moze czy da sie przerobic nieskladana kanape na skladana??[br]Dopisany: 25 Marzec 2011, 21:01_________________________________________________panowie wlasnie przerabiam u siebie kanape ze sztywnej na skladana i da sie to zrobic bez wiekszych problemow w domowych warunkach. jak ktos chetny moge wstawic opis ze zdjeciami po robocie.
  14. mi tez po tej zimie skrzypialo z obu stron po kolei. okazalo sie ze to dolne przednie wahacze. tylko nie wstrzykiwalem oleju przez gume tylko rozpialem wahacze (na wszelki wypadek wszystkie) zdjalem pierscienie z gum i pod te gumy napchalem smaru i razruszalem. teraz gitara, cichutko :>
  15. ja z lenistwa i oszczednosci przy zmianie kol pomalowalem zwyklym podkladem szarym i teraz strasznie smierdzi jak wysiadam z auta [br]Dopisany: 05 Kwiecień 2011, 22:56_________________________________________________wczesniej malowalem srebrna farba do felg i bylo git
  16. moze u Ciebie masz jakies inne mocowania to wychodzi lepiej. moze inne sanki albo na jakichs grubszych tulejkach zamontowane. ja wyciagalem te wachacze juz po 2 razy z obu stron i zawsze musialem chociaz pol centymetra odchylic sanki w dol. z prawej strony sruba zahacza o przewody paliwowe a z lewej juz nie pamietam.
  17. to widocznie ładnie przepłaciłeś
  18. nie wiem jak rozumiec twoja wypowiedz. jesli ty masz swoje audi z czterech innych spawane to moze ci ta sruba wychodzi bez niczego...
  19. kolego nie porownuj renowki do audi. a moim zdaniem koledzy co tak chwala benzyniaki to kupili je tylko dlatego ze nie bylo ich stac na dielelka
  20. jedyna madra wypowiedz w tym watku wnoszaca cos do tematu
  21. no wlasnie. ropa zdrozala to kazdy teraz bedzie chwalil gaz. ja tam nigdy gazowca nie kupie bo to ani bagaznika w tym ani zadnego uroku. co do mocy i trwalosci silnika na gazie to tez bym sie zastanowil. nie wspomne o drozszym przegladzie co rok. kilka aut z gazem jest u mnie w rodzinie i kazdy jeden jest duuuuuuzo bardziej klopotliwy od mojego dieselka. ale jak to sie mowi: róbta co chceta
  22. a ja kupilem kupilem na allegro ladny zbiorniczek za 30 zl a stary pchnalem za 20 i problem z glowy a swoja droga moj brat czyscil swoj zbiorniczek kwasem siarkowym i tez ponoc pomoglo
  23. marjon odpowiedział(a) na mirex76 temat w Audi A4 B5
    tylko mam nadzieje ze nie zalozyles tanich tarcz tylnych z allegro??? ja zalozylem i do dzisiaj zaluje. strasznie sie w nich gwinty zrywaja i teraz boje sie jezdzic zeby kol nie pogubic :gwizdanie:
  24. a ja znalazlem na to rozwiazanie. wywalilem te fabryczne blaszki, ktore powinny zalaczac prad ale rzadko kiedy to robilty, i zalozylem porzadny wlacznik z innego auta (nawet nie wiem jakiego, prawdopodobnie to nawet krancowka od drzwi). zalozylem go z prawej strony schowka pod ta klapka od strony drzwi i poprowadzilem kable. teraz swiatelko dziala bez zarzutu :>
  25. jak to jaka śruba plywajaca?? nie wiesz?? moze nie tak sie to nazywa ale wiadomo o co chodzi. wg mnie kolega moze miec racje o tej srubie. ja wiem bo przy kazdej zmianie klockow smaruje te sruby. ale moze to byc tez inna przyczyna.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.