Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

damos

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez damos

  1. Wielkie dzięki !! W końcu jakieś konkrety :mrgreen: :mrgreen: mam nowe piny i kostki - będzie raczej lutowanie - nie wiem, jak wydobyć piny już wciśnięte W takim razie pomierzę i dam znać - tu raczej nie ma żartów :/
  2. Vitam ! Skompletowałem wszystko poza wiedzą :mrgreen: i dziś mam dzień wolny, więc będę robić przekładkę świateł ze zwykłych na xenony. W związku z tym mam kilka nie rozwiązanych zagadnień, ponieważ miałem do czynienia z elektroniką użytkową a nie samochodową. 1 - sterowanie świateł jest masowe - czyli przewód wspólny dla wszystkich świateł to plus ? 2 - w starych lampach przewody do silnika regulującego są w osobnej wtyczce 3-pinowej ? 3 - mam stare lampy Boscha, więc halogeny są w nie wbudowane i sterowanie nimi jest w głównej, okrągłej wtyczce ? 4 - ma ktoś rozpiskę przewodów w okrągłej wtyczce ? (wiem, sam mogę sobie pomierzyć - ale nie mam nikogo do pomocy ani warszatu, więc warunki mocno "polowe") 5 - silnik poziomowania świateł jest sterowany 3-ma przewodami (jeden masowy i dwa plusowe ?) - złe podłączenie grozi uszkodzeniem silnika ? Czy to sterowanie jest podawane z jakiegoś przekaźnika, czy stopnia mocy z zabezpieczeniem ? Jeśli bezpośrednio ze wzmacniacza różnicowego, to można go spalić przez "zwarcie" kabelków ? 6 - tu jest rozpiska okablowania nowych lamp Valeo i gniazda, którą sobie właśnie zrobiłem Zakładam, że 5,6,7 to sterowanie poziomowaniem świateł a 1-4 wyg opisu (4 to plus ?) Za pomoc z góry dziękuję
  3. Wiem, że jej zamazałeś, ale właśnie efekt końcowy nieszczęśliwy Na allegro widziałem lusterka "chrome" - to to samo, co "alu" ?To auto ma wszystko, czego trzeba do pełnej elegancji. Ja bym ew. tylko z felami i grillem eksperymentował :mrgreen:
  4. Super... auto robi wrażenie a chromy wyglądają najlepiej na czarnym :mrgreen: BTW - na pierwszej fotce dziewczyna wygląda, jakby miała na twarzy swastykę :?: :!: :?:
  5. No... jeśli intercooler chłodzi ci spaliny, :shock: :shock: to jestem pełen podziwu, że auto daje radę jechać te 130 kph :!: :mrgreen: :mrgreen: :twisted: BTW - osiągi wskazują na "notlauf" - może zaworek N65
  6. Auto piękne, ale przebieg momentu obrotowego tragiczny.... :mad: Na wykresie moc zamienila sie przebiegiem z momentem
  7. Czytałeś dokładnie pierwszy post ??
  8. Nie mam pewności, ale otwory są mocno "owalne" i beleczka też, co w przypadku pracy zwisającej części rolety powoduje mocne naprężenia. Gdyby beleczka miała okrągły przekrój - prawdopodobnie problem by nie występował tak często.
  9. czujniki są na przednich KLOCKACH samo się "skasuje"
  10. Bo oni nie nie toczą tylko szlifują - tak powinno się robić. Teoretycznie operacja dozwolona dla tarcz różniących się od oryginalu o max. 1mm grubości. Praktycznie - "zależy jak leży"
  11. Ale jaja... sprawdzę u siebie i zdam relację... Normalnie wysokie temperatury są dla półprzewodników szkodliwe - ale tam może chodzi o mechanikę wewnątrz procka... ?? Kto i jak wpadł na ten pomysł ?? :mrgreen:
  12. te wtyki za tablicą - trzeba zdjąćBTW - gdzie ty w naszym kraju tempomatu używasz ?? :shock:
  13. To cośty za śruby miał ? Alusy oryginalne i śruby oryginalne ? Jak tak - to koło nie miało prawa odpaść !!
  14. Moze koles mial Corrado G60 ? Tam jest kompresor fabrycznie Zaleta kompresora: brak turbodziury, pompuje od samego dołu Wada kompresora: słaba wydajność przy wysokich obrotach
  15. Nic bardziej mylnego. U mnie, kiedy "woda" ma 90 st. to wskazówka oleju dopiero drgnie i rusza do 70 st.C.
  16. JurekTCS tez ma polamane... roleta
  17. damos odpowiedział(a) na wiki temat w Nadwozie i Wnętrze
    hhmm... mam to samo :/
  18. Witam ! W avancie B5 roleta bagażnika po rozwinięciu jest zaczepiana z tyłu o odpowiednio wyprofilowane "gniazda". Są one częścią plastikowych boczków. U mnie w ciągu 3 m-cy pękły oba gniazda !! To normalne w Avantach z tych lat (97), czy u mnie wystąpił jakiś wyjątkowy przypadek ? Jest na to rada ? Krańcowa belkeczka rolety jest owalna i jakikolwiek ruch obrotowy powoduje duże naprężenia i to mogło "wykończyć" plastiki. Zastanawiam się nad dorobieniem metalowych końcówek, ale to masa rezania :/
  19. ostatnio - Świeradów Zdrój - Wrocław: średnio 5.2/100 pomimo quattro i klimy. Ale zakrawało na PSJ W ramach eksperymentu
  20. U mnie nie ma takiego efektu.....
  21. A to inna gadka... Chio rulez Jeśli taki czips i mojemu odejmie 2,5 sek do 100. to już zaczynam zbierać Ale Daniel w TTC nie ma mozliwosci hamowania 4x4. Swoją ośką kiedyś tam byłem. Na benzynie na jednym baku robiłem średnio 400 km (żeby nie było off-topic )
  22. !!??!! Masz czipowany silnik ? Dla serii 110 KM podaja ok. 12 sek. do 100...217kph tez brzmi ... wysoko Ja w miescie ok 800 km na baku, w trasie czasem ponad 1000 km, jednak klima i quattro swoje biorą
  23. A to niefart... na zime powinna sie obnizyc :razz:
  24. looknij tam: temat na forum A4 (szukaj postu Sprintera z 2006-04-14, 15:57 ) i tam: http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=34438&highlight=dwumasowe Jak juz wstawiac i czipowac, to lepiej chyba od 2.8 ....
  25. 1 - Błędnie zakładasz, że płyn T2 nie ma styku z blokiem silnika a płyn T1 nie ma styku z żebrami chłodnicy 2 - powierzchnia styku obu płynów jest wielokrotnie większa niż powierzchnia styku płynu z blokiem/chłodnicą więc przy sprzyjających warunkach opór cieplny tego styku może mieć kluczowe znaczenie - a on zależy od własności fizycznych tych 2 preparatów (i jest nieznany), a w sprzyjających okolicznościach może być pomijalny przy dużo większych oporach na styku płyn-metal(ale wtedy te płyny są już mieszalne ?? :?: ) 3 - nie można pomijać kolejnego spektu - zmieszanie 2 płynów, których mieszać nie należy może doprowadzić do nieprzewidzianych i nieoczekiwanych tudzież niepożądanych reakcji chemicznych... szczególnie w podgrzanym środowisku... (może zrobić się galareta albo silnie kwasowy/zasadowy środek, z jednego mogą wytrącić się niektóre składniki i "zamulić" układ chłodzenia... ) metanol/etannol i podobne, to nie spirytus To tak, jakby na każdego diesla wołać "Audi !" Ten płyn najczesciej zawiera glikol etylenowy, który należy do alkoholi Nie polecam picia - 100g jest podobno dawką śmiertelną (nie dotyczy Polaków i Rosjan ? )

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.