Treść opublikowana przez pawel1985
-
[B5 1Z] Pompa wspomagania - płyn wycieka
ja wczoraj kupiłem nowa orginlana popmpe ori, o takim oznaczeniu powinienes szukac jesli szczech kupic orginał 8DO 145 155QX, na mojej starej pompie pisał ten sam numer tyle ze bez litery X na końcu, koles z aso powedział ze tych pomp z samym Q juz nierobai tylko sa z tym QX i te pasuja napewno wiec szukaj z tym oznaczeniem, jesli chodzi o zamiennik to szukaj firmy ZF, orginalna popma tez jest produktem tej firmy, a te pompy po 300zł to podobna sa niskiej jakosci zamienniki,ja bym radził albo ori nowa albo ZF, mozesz tez poszukac używki o takim oznaczeniu pod warunkiem ze bedzie nie bedzie zatarta, a jeszcze pytałes ile ma byc barowa musi byc 100 barowa tak pisze na mojej orginalnej i tak smao pisało na starej
-
[B5 ADR] Przeguby Metelli
Kupuj lepiej Lobro to sprawdzona firma a koszt podobny
-
[B5 APT] Cena pompy wspomagania
jasne zf musi kosztowac 650zł ale nie 250zł mi nawet zadnych zamienników nie proponowali w takiej kwocie, ale i tak zdecydowałem sie na nowa ori
-
[B5 1Z] Jeśli nie sprzęgło to co ?
mialem podobny problem jak kolega yankees,borykałem sie z tym rok czasu i mialem juz dosyc tego samochodu i takiej jazdy, stalo sie to po wymianie sprzegła mechannik wstawił mi sash ale po tej wymianie po 3 kilometrach zaczeło cos tak jakby rechotac cos w skrzyni na puszczonym sprzegle, sprzeglem szarpalo niesamowicie myslalem ze mi silnik wpadnie na kolana, mechannik oczywiscie zwalił na skrzynie i powiedział ze to musiało jakies łożysko sie zuzyc a ze to sie stalo po wymianie sprzegła to przypadek, pojechałem do innego warsztatu wstawili mi kamplet luka i od tamtego mometu skonczyla sie moja katorga, okazało sie ze wczesniejszy pan mechannik wstawił mi jakies stare sprzegło od innego auta takich ludzi to sie powinno wystrzelac, ja za komplet luka zaplaciłem 750zł i takie powinno byc uciebie zadne inne, jesli masz problem z tym sprzeglem to napewno jakas wada fabryczna, jest jeszcze sprzeglo z axa do naszego auta te podobno idzie na 1 montaz ale kosztuje chyba ponad tysiaka wiec poco przepłacac jak luka jest ok, na twoim miejscu wyja bym te sprzeglo i dał do reklamacji
-
[B5 1Z] Buczenie pod maską przy 2000 obr.
tak reaguje na dodanie gazu i powraca na swoja pozycje , tylko chodzi bardzo luzno bez najmniejszego oporu, lekko go depne a wchodzi odrazu caly w podłoge
-
[B5 1Z] Buczenie pod maską przy 2000 obr.
Witam mam taki problem jesli jade na 4 biegu obroty siegaja koło 2 tys, kiedy cisne gaz to slyszalne jest takie buczenie pod maska tak mi sie wydaje ze stamtad to dochodzi odpuszczam gaz przestaje raptownie dodaje znowu to słychac na wolniejsyzch biegach slychac to minimalnie najbardziej własnie na 4 biegu od 60 - do 80 jak pociskam gaz, dodam ze jak stoje na psotoju i na luzie i cisne gaz nic takiego nieslychac, auto normalnie sie rozpedza. [br]Dopisany: 27 Luty 2009, 12:02_________________________________________________ wczoraj po jezdzie pedał gazu zupełnie, ze tak powiem mi sflaczał chodzi tak luzno bez najmniejszego oporu tak wczesniej zdecydowanie niebylo, moze to jest przyczyna mego problemu który opisałem wyżej moze ktos madry wkoncu cos doradzi
-
[B5 1Z] Skrzynia - wymienić czy remontować ?
marecki_78 ten olej co masz zalany tafix 75w/90 to jest dobry olej sam na taki wymienialem 2 lata temu i jezdze bez problemu i nic sie niedzieje
-
[B5 1Z] Czy przewody wspomagania od AHU będą pasowały do 1Z ?
pewnie nie beda pasowały kolumna kierownicza jest po 2 stronie wiec raczej nie
-
[B5 1Z] Czy przewody wspomagania od AHU będą pasowały do 1Z ?
to ze niemal to doskonale wiem, tylko ze te przewody to w takim stanie ze jeszcze gorszy syf niz umnie
-
[B5 AFN] Biegi czasami haczą
ja mam tafix castrol 75 w 90, w całosci wymieniłem i bezproblemowo juz 2 lata jezdze, dolewki sie robi wtedy jak wiesz co bylo zalewane jak niewiesz to zlewasz stary i wymieniasz na nowy
-
[B5 ADP] Czy po wymianie wahacza (górny tył) trzeba ustawiać zbieżność ?
trzeba robic zbieznosc ja tez ostatnio wyminiłem tylko 1 wahacz a juz jadac i trzymajac kiere prosto sciaga, przed wymiana było idelanie
-
[B5 1Z] Huk w tylnym kole
dzieki koledzy
-
[B5 1Z] Huk w tylnym kole
panowie doradzcie co to moze byc wyje mi z tyłu jak cholera dobiega to z tylu auta jakby z pod kół im szybciej jade tym bardziej wyje, wjechałem troche na jakis bruk to juz całkiem zaczeło cos walic z tyłu czy te łożysko sie całkiem rozpiepszyło? mysle ze to łożysko bo w innym aucie mialem podobne objawy
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
po przeczytaniu tych wszystkich postów to ja juz sam niewiem naco zmienic skoro nie produkuja juz tego G002000, czy na G004000 czy lepiej febi zielony
-
[B5 AKN] Wkurzający szelest
panowie nie polecam dorabianych przewód, jak przewód to tylko na orginalny a ten akurat troche kosztuje
-
[B5 1Z] Czy przewody wspomagania od AHU będą pasowały do 1Z ?
Mam takie pytanko czy przewody wspomagania od kodu silnika AHU podejda do 1Z?
-
[B5 1Z] Problem ze wspomaganiem
Yelo, moze cos podpowiesz z tymi przewodami
-
[B5 1Z] Problem ze wspomaganiem
pasek ma przejechane jakies 20 tys km bo kompletny rozrzad robiłem, płyn jest w normie ma odpowiednia barwe i jakos mi go tam specjalnie nie ucieka tak jak wczesniej pisałem 100ml raz na pare miesiecy dolewam choc wyciek jest widoczny z przewodu przy pompie. Moje pytanie czy lepiej regenerowac pompe czy kupic nowa oczywiscie jakis zamiennik, pewnie ori kosztuje majatek, a co do przewodów czy tez to da sie zregenerowac bo wiem ze z zamiennikami jest roznie
-
[B5 1Z] Problem ze wspomaganiem
Mam taki problem ze juz od dłuzszego czasu widziałem wyciek ze wspomagania na przewodach przy pompie, ale w zbiorniczku ubywało mi płynu dosłownie 100 gram na pare miesiecy jazdy.Od kliku dni jak zapale silnik słysze taki pisk przy delikatnym kreceniu kierownica,na nizszych obrotach zwróciłem uwage ze wogóle brak wspomagania jak podczas jazdy mam wyzsze obroty wspomaganie powraca.
-
[ALL B5] Kierownica nie odbija
ja tez mam podobny problem kierownica niby powraca ale nie dokońca trzeba jej pomagac
-
[B5 ADR] Kasujące się ustawienia radia
Powiem ci, że mam taki sam problem po przekreceniu kluczyka resetuja sie ustawienia radia,naszczescie umnie ten problem wystepuje żadko wiec jakos nie biore tego szczególnie do głowy
-
[B5 1Z] Rozbite zawieszenie
Już wymienione okazało sie, ze to tylko jeden wahacz i przegub odrazu wymieniłem bo zaczynał tyrkotac na skretach
-
[B5 AFN] Co myślicie o wahaczach Febi ?
Kolego iemen może nie bedzie tak zle ja głównie jeżdze pod dziurawych drogach miasta wiec raczej trudne warunki, no ale spodziewałem sie czegos wiecej po febi,ale sie zawiodłem
-
[B5 AFN] Co myślicie o wahaczach Febi ?
Witam koledzy ja miałem komplet febi, pojedziłem poł roku po 15 tys juz poleciał banan,potem kolejne pół roku było cicho, a teraz to juz sie nieda jezdzic 3 wytłuczone z 1 strony z 2 dwa,zdecydowanie teraz biore lemfordera.Zajechałem do sklepu a gośc mi za komplet lemfordera zaspiewał 2500zł pogieło go chyba.
-
[B5 1Z] Problem ze skrzynią
dokładnie sam sobie odpowiedziałes na to pytanie