Treść opublikowana przez mily
-
[B5 AFN] Uciekający prąd
Pod + szeregowo, nie wiem jaki powinien być wynik ale raczej nie więcej jak 1A (to jest 12W, komputer i inne odbiorniki raczej nie biorą więcej)
-
Jakie paliwo tankować ?
Wiem czytałem, jednak tam się strasznie bulwersują jak się wypowiada ktoś kto nie ma 2,5 tdi w V6. A na marginesie co to jest to żółte pieniące się i wyglądające jak żygi, bo raczej nie ON.
-
Spociki w Skierniewicach
Zróbmy listę kto będzie. Ja będę próbował się do Was dołączyć, ale nie wiem jak wyjdzie. Mam 200 KM do pokonania (+40 do skierniewic) w czasie 3 godziny myślę że jest to do zrobienia, jak nie stanę w jakimś korku. Więc tak 50/50 jestem.
-
Wrażenia z jazdy BMW 520 (99r).
Wszystko jest bardzo toporne. Żeby otworzyć cokolwiek trzeba użyć siły, w audi tylko się dotyka klamki lub schowka. Mnie BMW bardzo zraziło.
-
Jakie paliwo tankować ?
Hej! Już mi ręce opadają ale od początku. Wcześniej miałem A100. Od zawsze tankowałem na Bliskiej. Aż pewnego dnia postanowiłem zatankować to niebieskie paliwo (Bio ON, Eko ON, czy jak to tam się zwie). Po zatankowaniu okazało się że zaczęły się dziwne rzeczy dziać z autkiem, ale nie ważne, w każdym razie nie polecam). W między czasie zmieniłem autko na A4 podjeżdżam na bliską i tankuje ON i zaglądam co leci a tam takie żółte pieniące się żygi. Zacząłem szukać innej stacji i znalazłem Neste, patrze co leję jest ropa ku mojemu zdziwieniu, ale gdy tankowałem za trzecim razem, patrzę no i tu też dotarły te żółte pieniące się żygi. Teraz zamierzam zatankować na BP, tylko powiedzcie co?? Bo tam jest kilka rodzaji ON. Czy ON na BP to ON, czy jakiś wynalazek, a to ON Ultimate to jest prawdziwa ropka?? Bardzo mnie to wku..... piszą ON a tankuję jakieś gówno. Aha jeszcze mam do wyboru LUK-oil ale ruskich nie chciałbym dorabiać.
-
[ALL] CB - przedłużenie przewodu antenowego
A skąd Ty wytrzasnąłeś te 4,5 metra??[br]Dopisany: 13 Sierpień 2009, 09:57_________________________________________________Jeżeli już to 3,64m (połowa długości fali z uwzględnieniem współczynnika skrócenia). Jednak to nie jest do końca prawda. Kabel może mieć dowolną długość, resztę da się zestroić promiennikiem.
-
[B5 AFN] Uciekający prąd
Podłączyłeś voltomierz a nie amperomierz. Masz mieć wielkośc w A a nie w V. Tylko amperomierz podłącz szeregowo (a nie równolegle jak woltomierz), czyli odłącz klemę i jeden koniec przewodu miernika do odpiętej klemy, a drugi koniec do bolca akumulatora. Dalej jak koledzy mówią wyjmuszesz bezpieczniki.
-
Jakie macie skrzynie (statystyki) ?
Ale ja porównywałem ze zwykłym automatem a nie z tip czy multi ;( Napisałem że Tip lub Multi bym nie pogardził zwłaszcza w trybie ręcznym.
-
Jakie macie skrzynie (statystyki) ?
OK to plus jeszcze w korkach dla automatu. Tylko u mnie bardzo rzadko się zdaża że stoję w korku.
-
Jakie macie skrzynie (statystyki) ?
heheh, no tak jasne jest ze wiecej jest manuali. ale na multi kliknela jedna osoba a z samych tematow o problemach z ta skrzynia widac ze naprawde sporo ludzi jej uzywa;] Albo każdy kto ją ma to mu się sypie. Dla mnie manual ma kilka potężnych plusów: - konstrukcja jest stara, ale mało zawodna, - to ja decyduje kiedy zmienić bieg, a nie komp (jadę po trasie to zmiana biegów na niższych obrotach, po mieście na wyższych, a na wyprzedzaniu ... wiadomo i sama zmiana biegów jest przyjemnością) - u większości jest mniejsze spalanie na manualu, a różnice potrafią być nawet ok 2 litrów (5 na manualu a 7 na automacie, dla mnie to sporo) - koszty utrzymania manuala są sporo niższe Jeżeli chciałbym automata to raczej tip i pewnie bym jeździł w trybie ręcznym.
-
[ALL B5] Problem z wyciągnięciem radia
Teraz ma z panelem.
-
Jakie macie skrzynie (statystyki) ?
I dziewczyn Manual oczywiście, a jajka trzeba myć, a nie się po nich drapać
-
Spociki w Skierniewicach
U mnie zmiana planów (tak nie dokońca). W Piątek muszę zrobić małą trasę i w sobotę powinienem dojechać do Sochaczewa na 16 więc o 17 mógłbym być. Tylko to jest tak na styk, więc jak będzie nadal 15 altualny to ja postaram się być ale nie wykluczone że mogę nie dojechać, różnie to bywa.
-
Nawigacja - co polecacie ?
W mio też tylko zmieniasz ścieżkę, mało tego do mio są porobione bardzo ciekawe panele, które umożliwiają odtwarzanie filmów, gier, offica itp: http://peb.pl/sprzet-do-nawigacji/526976-tapety-pupit-mio-moov-500-a.html zdjęcia są kiepskiej jakości ale w rzeczywistości prezentuje się to naprawdę super. Kiedyś za taki panel trzeba było zapłacić, ale w tej chwili chyba już nie[br]Dopisany: 11 Sierpień 2009, 08:51_________________________________________________Mio też nie wymaga odblokowywania, tylko zmiana ścieżki.
-
Domykanie szyb z kluczyka
Wkład się nagrzewa raczej po podciągnięciu i chwilowym przytrzymaniu klamki kolego... Przecież często do zamarzniętego wkładu nie da się włożyć kluczyka więc takie rozwiązanie byłoby głupie. Podgrzewany jest wkład w drzwiach kierowcy i ponoć tylko w autach bez zdalnego sterowania radiowego (tak twierdzi instrukcja) EOT Ale mówimy o B5??
-
[B5 AJM] Włączenie immo
A co masz na myśli wyłączenie immo i włączenie?? Chodzi Ci o wypięcie go z kostki?? Jeżeli chcesz coś grzebać w układzie elektrycznym typu immo, odłącz na wstępie akumulator i dobiero wypinaj. Nic nie powinno się stać, ale u niektórych się rozkodowywuje (ale to chyba przez błędne odłączanie akumulatora)
-
Domykanie szyb z kluczyka
Małe OT Gdzie tak jest?? Które wersje A4 takie cos mają?
-
Wrażenia z jazdy BMW 520 (99r).
Z A6 ta wersja BMW nie ma startu nawet. Takie jest moje zdanie. A6 w wersji z 2.0 benzynką (130KM) ma do setki 10,5 sekund, audi a6 jest większe i jeszcze lepiej wykonane niż a4. Więc tutaj już nie ma sensu nawet porównywać. Nie wiem ile spala takie audi ale podejrzewam że ok 8 litrów. PS ja nie porównywałem tylko dziele się wrażeniami z jazdy i stwierdzam że wolę audi, nawet A4 (jest gorszy komfort jazdy w A4, ale to nie ta ligia, komfort jazdy powinno się porównać z A6, ale wydaje mi się że są podobne)
-
Wrażenia z jazdy BMW 520 (99r).
Witam! Porównuję z moim passatem 116KM (1,9 tdi) oraz A4 90KM (1,9 tdi) Chciałem się podzielić wrażeniami z jazdy 520 (150 KM). Przejechałem nim wczoraj 600 km. Auto wygodne, super jest dźwięk silnika i to wszystko chyba co mogę powiedzieć na ten temat. Myślałem że po przejażdżce przekonam się do BMW a tu wręcz odwrotnie. - jak na 150KM to auto się nie zbiera, no chyba że mu się da obroty powyżej 5 tys obr/min. Jednak nawet wtedy nie czuję się tej mocy no i wtedy jest spalanie 20l/100km. W porównaniu z moimi dieselkami to audi miałbym problem ale pasek powinien dać BMW radę, pomimo że ma niecałe 40KM mniej. Natomiast na trasie ani z jednym ani z drugim nie ma startu (chodzi mi o wyprzedzanie aut, czyli przyśpieszenie na 5 biegu od 90 do 120). Trzeba zrobić redukcję na 4 a najlepiej na 3 żeby poczuć że się przyśpiesza. - klamki do otwierania drzwi chodzą strasznie ciężko co zaowocowało urwaniem jednej z nich (tydzień przed wyjazdem się popsuła), - bardzo wysokie spalanie przy naprawdę delikatnym traktowaniu gazu 8l/100km (tyle pokazywał komputer, ale po zalaniu do pełna i wyliczeniu wyszło 10), - wszelkiego rodzaju schowki i inne klapki otwierają się z oporem (co jest dość męczonce takie siłowanie się z nimi), - jakoś dziwnie pracowało sprzęgło (nie wiem czy jest tak w każdym BMW), chodziło strasznie sztywno i szarpało, nawet właściciel nie potrafił płynnie zmienić biegu - napęd na tył do którego ja nie mogę się przekonać (fajny jest jak chce się poszaleć, tylko ja nie szaleję bo po co sobie auto niszczyć, a zdradliwy jest w zimie. Z przednim napędem w zimie mogę sobie wciskać gaz do oporu i nic się nie stanie, a w tylnym napędzie trzeba to kontrolować, zresztą już jedno BMW ten chłopaczek rozbił na wyprzedzaniu poszedł bokiem i nic nie był w stanie zrobić). A w audi już nie raz przejeżdżając kałuże obrotomierz szedł do góry i tylko po tym dało się odczuć że koła straciły przyczepność. Na koniec spojrzałem na dane techniczne: A4 od 0 do 100 przyspiesza w 13,3sek i spala do 6 l/100km Passat ma 10,7 i spala też do 6l/100km BMW 5 ma 10,6 i spala 10l/100km Tylko w moich dieselkach wciskam gaz i czuję jak przyśpiesza, a w BMW jeszcze trzeba zrobić redukcję i patrzeć jak ekonomizer pokazuje spalanie 30l na 100 km.
-
[ALL] Popularne auta złodzieji
Jak by ucianli ręcę za karę to drugi raz nie ukradnie, bo nie będzie miał jak (no chyba że protezę kupiłby). A moim zdaniem każdy powinien mieć prawo do obrony swojego dobytku i jak spotka na swojej takiego delikwenta to prawo powinno zezwalać na zrobienie mu krzywdy (a jak się jeszcze rusza to dobić, po co ma się męczyć).
-
[B6 AWX] "Używanie" turbosprężarki
Ja jeżdżę swoim na słuch. Nie patrzę na obrotomierz podczas zmiany biegów, ale tak na oko to wygląda to tak: - od poniedziałku do piątku jeżdżę do 2 tys (bo mam aż 4 mk do pracy i nie bardzo wskazówka od temperatury chce się podnieść) - ale w weekendy robię 100 km jednorazowo i tu już wrzucam biegi miejwięcej w przedziale 2500-3500 tys (ale przyśpieszam raczej delikatnie), mocniej deptam tylko przy wyprzedzaniu gdzieś do ok 4 tys z pedałem w podłodze, ale to się zdarza ze 3 razy na trasie.
-
Jakie auto zamierzacie kupić następne, dlaczego i co polecacie ?
Jeżeli chodzi o merce to się skończyły w latach 90-tych. Miałem przyjemność jeździć przez miesiąc 190-tką na 2.0 diesel. Jedyne co mi się nie podobało to kierownica jak w statku okrętowym - wielka. Ale ogólnie to samochód bardzo dopracowany i bark jakichkolwiek większych usterek. Teraz ten sam Pan ma klasę C z 97 roku (i bardzo żałuje że sprzedał tą 190) i palą mu się chyba wszystkie możliwe kontrolki (ABS, ESP, hamulec ręczny i jeszcze cos było) i nikt nie wie co mu jest. Do tego dochodzi jeszcze rdza.
-
Jakie auto zamierzacie kupić następne, dlaczego i co polecacie ?
Ja nie lubię tylnych napędów (fajnie się nimi szaleje, ale są nieobliczalne w zimie). Dlatego BMW i Merc odpada. Jeżeli następnym autem nie bęzie Audi (chciałbym A6), to jako alternatywę wybiorę Volvo S80.
-
[ALL] Popularne auta złodzieji
Kolego kto reaguje na to że Ci auto zabierają?? Nikt nie zareaguje, Dlatego zakłada się alarmy z powiadamianiem, czy to przez sms, czy to drogą radiową (droga radiowa lepsza bo jak zakłócają sygnał to też o tym wiesz, że pilot stracił zasięg). Nie ma możliwości żeby wejść do auta nie uruchamiając alarmu, a skoro tak to Ty o tym wiesz że ktoś coś kombinuje. Wtedy idziesz do autka (ja u siebie auto widzę z okna) i jak się cos faktycznie dzieje to wzywasz policję i to wszystko co można zrobić (wg prawa). Teraz kwestia kto będzie szybszy, policja czy złodzieje.[br]Dopisany: 06 Sierpień 2009, 12:36_________________________________________________ Jak masz blokadę kierownicy założoną (chodzi mi o te blokady co sie zakłada na kierownicę a "pałąk" zapiera się o deskę), to ułatwiłeś własnie złodziejowi zadanie, bo ma dźwignię żeby złamać standardową blokadę kierownicy (tą co się zabezpiecza po wyjęciu kluczyka ze stacyjki)
-
[ALL] Popularne auta złodzieji
to coś macie ch***j...wych złodziei bo w Poznaniu już nawet rewelacyjnie zabezpieczone auta idą do złodzei, np. Musashi, dawno temu pisałem Vario, gdy gineło dużo aut na jego osiedlu że jak jest zlecenie na jego auto to żeby nie wiem co robił i tak go ukradną i się niestety nie myliłem. i dalej tak uważam... A może wy ch***j ...wych instalatorów. Wiem słyszałem o tym przykrym fakcie, ale to nie zmienia faktu, że żaden z Was się nie pokwapił żeby zrobić samoróbkę. Właśnie dlatego założyłem wątek w Zrób To Sam. Pozdrwiam