Treść opublikowana przez _Makki_
-
[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
Jezeli chodzi o moja B8 to na poczatku bylem zdecydowany na 99% zeby zciagnac nowa z Niemiec. Zrobic konf taka jak chcialem u znajomego w DE i pozniej zciagnac ja do Norkowni. Przeliczalem to chyba z miesiac Ale pozniej dostalem bardzo dobra oferte od dealera z Haugesundu - trafilem akurat na kryzys w branzy samochodowej.. Wytargowalem naprawde dobra cene + sporo gratisow, grilla 3.0TDI itp.. A na koniec (troche po swinsku) przyszedlem z umowa rabatowa miedzy Audi Norge a firma dla ktorej pracuje.. Troche sie to nie spodobalo sprzedawcy ale co tam W sumie chyba z 70tys NOK wyszlo taniej.. Porownujac to pozniej z cena z DE wyszlo okolo 30tysNOK drozej w Norwegii. ALE w Norwegii dostajesz 3 lata gwarancji a w DE wiadomo 2 lata. Co jest oczywiscie ogromna przewaga w momencie sprzedazy auta w NO. Dlatego kupilem w NO. 3.0TDI w manualu sprzedaja okolo 2% w NO. Widzialem statystyke z 2009 u dealera w Bergen... Wydaje mi sie ze warto poczekac na facelift A6 2011.. Chyba ze naprawde znajde ladna sztuke w NO ewentualnie DE... Wracajac do foteli w B8 to mozna zamowic od 2010 takie fotele jak ma S4 B8. Roznia sie troche alcantara i samym gornym zakonczeniem foteli na wysokosci ramion.. Doplata TYLKO 25tys.. Pojawily sie wreszcie LEDy przyciemnione do B8!
-
[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
Dawno nic nie pisalem bo jakos czasu brakuje ale nareszcie maly update Teraz 34000. Patrzac cenowo to za tyle co moja kosztowala to moglbym kupic golasa 3.0TDI.. Ale tak jak piszesz, co to by byla za przyjemnosc wtedy jezdzac golasem itp.. Ostatnio pojawilo sie kilka B8 3.0TDI na finn w calkiem dobrych cenach.. Ale teraz juz wiem ze popelnilem kilka bledow kupujac A4 B8... Po pierwsze BRAKUJE nam miejsca Po 2 fotele S-Line w B8 sa zajeb*** niewygodne na dlugie trasy. W wakacje zrobilismy prawie 6000km i moje plecy maja dosyc. Probowalem ostatnio fotele w S4 B8 i jakos innaczej sie w nich siedzi. A najbardziej brakuje mi foteli Recaro z ex A6 Po malu zaczynam sie rozgladac za A6 3.0TDI QAVA manual. Bardzo ciezko znalesc cos fajnego. Jezeli nie znajde to poczekam na facelift 2011 i kupie nowe. Dokladnie.Temat przerobiony na wylot i podchodzny nie przez takich specow Z mieniem przesiedlenczym to prawda. Ale import aut do Norwegii w wielu przypadkach sie oplaca. Dlatego jest tylu importerow w Norwegii:) Zciagnolem 3 auta do Norwegii z Polski/Niemiec i w kazdym przypadku wychodzilem na tym na plus.. Najbardziej oplaca sie alternatywne wyliczenie oplat celnych ze zwrotem za zuzycie auta.. No i oczywiscie trzeba kombinowac z norweskim vatem Przyklad: http://www.finn.no/finn/car/used/object?finnkode=16207759 Kupilem za ok 100000kr, pojezdzilem 2 lata. Oplaty celne i norweski vat wyszedl ok 100000kr. Sprzedalem w ciagu 5 dni za 259000kr Noras przyjechal i nawet sie nie targowal..
-
[ALL B8] Cubrowóz ,Czarny Avant ,quattro, S-line Plus !!!!
Cuber: Gratuluje ladnej B8 i witam w gronie B8 Szkoda ze nie blabla V10 i szkoda ze nie lata.. OMFG jak mnie takie teksty wk**** Wazne ze wlasciciel jest zadowolony i wazne zeby sluzyla! Widze ze piszesz o tylnym dyfuzorze.. Jezeli myslisz o czyms takim: to mozesz kupic moj Roczny bez zadnych zarysowan ALE z tego co wiem dyfuzor od S-Line nie pasuje do zderzaka non S-Line. Zderzaki sie roznia choc "na oko" tego jakos nie widac.. Bez jakiejs cudotworczej rzezby nie zalozysz dyfuzora o tak o plug and play. Raczej moze byc plug and pray Pomysl o pozbyciu sie przednej ramki do tablicy rejst. Bez ramki przod wyglada duzo bardziej clean.. Jezeli moge Ci tez doradzic z ramka grilla to ja bym kupil grill od 3.0TDI (czarny polysk) z pakietu black optic. Taka opcja powinna juz byc dostepna. W 2009 nie bylo takiej mozliwosci.. Samej czarnej ramki do grilla nie kupisz, chyba ze uzywke.. Zgadzam sie troche z tym ze panel srodkowy bez navi wyglada troche plastikowo. Szczegolnie ze srebrnym dekorem.. Najladniejszy panel wedlug mnie to cos takiego ) Magicy, ktorzy Ci obiecuja 185KM po programie powiedzieli cos o momencie?? Bedzie wiecej niz 350Nm? Jeszcze raz gratuluje i NIECH sluzy!!
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
alo szczecin szukam jakiegos sklepu w szczecinie gdzie maja duzy wybor kaskow motocyklowych / samochodowych kask glownie potrzebny na zloty vw/audi w skandynawii gdzie wprowadzili teraz wymog posiadania kasku podczas jazdy po torze / lotnisku
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
alo 3miasto! 1. Spot dzisiaj aktualny? Potrzebuje troche pomocy 2. Poszukuje myjni recznej gdzies w Gdansku gdzie: -myjka ma dobre cisnienie -pokrywaja auto aktywna piana -mozna sie dogadac odnosnie mycia tzn: chcialbym umyc sam auto moja rekawica a nie gabka -maja kompresor do odmuchiwania aut po myciu 3. Poszukuje sklepu w Gdansku ktory ma spory wybor kaskow motocyklowych ew. samochodowych.. Pozdro Makki
-
[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
Silnik sprawuje sie bardzo dobrze. Dopiero gdzies po 15tys przebiegu zaczal jakos w miare jezdzic.. Ogolnie przez rok czasu od nowosci mialem problem z: -klima, swistala jakos tak dziwnie -dach panoramiczny sie blokowal, pozniej padl silniczek od zaslonki dachu -czujnik dotykowy w 2 klamkach sie wieszal -TURBO DZIURA Bede sprzedawal w Norwegii i za norweska cene, tzn za tyle ile w PL S4 B8 kosztuje... Nom, bladzilem po centrum za nawigacja. hehe Dzieki za info ale juz nie chce jezdzic autem z takim silnikiem bo pozniej choruje przez tydzien bo jeszcze mnie nie stac na 3.0TDI w Norwegii Potrafi ale jakbys widzial jak ten lanos byl poobijany to tez bys tak zaparkowal. Tu gdzie parkuje w poznaniu najlepiej dla bezpieczenstwa zajmowac 2 miejsca parkingowe Dach jest zafoliowany to po 1, a po 2 to chcialem dac folie do relingow ale nie dalo rady. Miedzy relingiem a plaszczyzna dachu jest taka mala rynienka i tam za chiny folia by sie nie wylozyla.. Felgi sa zrobione w polysku i jak sa umyte i nawoskowane to prezentuja sie ladnie. Szczegolnie teraz kiedy dach, grill i ramka, dyfuzor, lusterka i lotka dachowa jest w czarnym polysku.. Na ostatnich zdjeciach felgi wydaja sie matowe bo nie byly myte od hmm, ponad 2000km
-
[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
Say no more Musze jakas sesje zrobic..
-
[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
Dwa dni rzezby!! 2 zdjecia na szybko I powiem jedno, foliowanie aut wyglada za***iście ale tylko na zdjeciach!
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
czesc wszystkim! w nocy mialem niezly wiazd do poznania. Taka ulewa ze ledno co bylo widac. quattro rulez na koleinach wodnych Dania=KORKI, Niemcy=KORKI DELUXE, Polska=korki non stop. Trasa na 14h Gdzie moge umyc auto w niedziele? Pozdro
-
[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
Tak to MRR, 8,5 przod i 9,5 tyl. Jak juz to 245/30, z 255 jest problem z gleba.. Narazie mam 255/35R19 i po Polsce za ciekawie nie jest ;( Jasne, bo w A8 przy 20" mozna sobie spokojnie pozwolic na dosyc wysoki profil i szeroka gume. Tym bardziej jezeli A8 cierpi na "lek wysokosci" to pewnie i 45 profil mozna dac [br]Dopisany: 17 Czerwiec 2010, 00:05_________________________________________________Piatek 19:00 ustawiam kurs na Poznan W sobote jakis detaling i opcja luuuz po podrozy. W niedziele fryzjer psa i spot hehe W poniedzialek wydech ABT + dyfuzor S4. We wtorek foliowanie tego i tamtego! Troche to moze dziwnie zabrzmi ale juz dawno tak nie tesknilem za Poznaniem! Mam nadzieje ze folia Lamin-X na przednie oczy szybko przyjdzie.. Wymyslilem cos takiego, Lamin-X tint: Nie za ciemno?
-
Odp: Może jakis spocik w Oslo Norwegia ... jest nas już prawie 30 osób ?
to dokladnie tutaj: To zlot tylko dla VW i Audi. Nie wiem jaki jest koszt dla osob ktore nie sa w klubie VW-Audi Club Norwegen. Ale sprawdze wszystko W sobote jazda po torze i zawody. W niedziele rozne pokazy, "wystawka" autek i konkursy, pozniej jeszcze jazda na torze. Przed wjazda na tor kazde auto musi przejsc kontrole przeprowadzona przez organizatorow zlotu. Kierowca i ewentualnie 1 pasazer musze miec kask!
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Zimno i pada od rana Hehe, nudy w Norwegii. BTW: w niedziele przyjade sie przywitac.. a od poniedzialku opcja MODY!!
-
Odp: Może jakis spocik w Oslo Norwegia ... jest nas już prawie 30 osób ?
Panowie, moze jakis spot przy okazji zlotu VW Audi Club Norwegen na Rudskogen? 28-29 sierpien? info -> http://www.vwaudi-club.no/index.php?option=com_content&view=article&id=35&Itemid=26
-
[B8 CAG] Czarna S4 :) [filmy i zdjęcia w pierwszym poście]
W B8 tego nie ma. Z tego co wiem ta opcja jest w VW i Merc
-
[C5 AFN] A6 C5 by mcm (niestety ma już nowego właściciela)
Bardzo ladnie prezentuje sie ten lakier po dotyku Meguiar's Tutaj moja ex w tym samym kolorze, 20" z KW Inox 3
-
[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
Bedzie dyfuzor od S4 i wydech ABT Juz zamowione Dyfuzor zostanie odpowiednio "doprawiony" kolorystycznie ala Makki Lusterka takze beda na czarno, gloss black Bedzie czarny dach, black gloss razem ze spojlerem dachowym i "shark'iem" Dyfuzor ABTa to byl maly zarcik Koleczka sa 19", w czerni wygladaja na mniejsze.. Apropos kolek do B8 to gdybym czesto nie jezdzil do Polski, takze na zakupy to zalozylbym 20" do niuni.. Tutaj zdjecia mojego znajomego z letniego setupu: Perfect gleba.. H&R Monotube low i 8,5" z przodu oraz 9,5" z tylu.. Guma 245/30R20 :slina: Tak, pasuje na 100%.[br]Dopisany: 26 Maj 2010, 00:48_________________________________________________Moje inspiracje
-
[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
Ostatnio niewiele sie dzieje z bialaskiem Pieniadze ostatnio ida w remont domu i mieszkania pod wynajem. Ale remont na razie jest OVER i zaczyna sie sezon na mody Na poczatek cos nieprawdopodobnego. Pierwszy serwis przy 30000km sie zbliza i okazalo sie ze przeglad wyjdzie taniej w ASO Norwegii.. Po rabatach to okolo 1800zl. W Polsce sprawdzilem cene tylko w Auto Premium i wyszlo okolo 2200zl.. W lipcu planuje przyjazd do Polski. Na poczatek planuje zmiane ramki grila na z ramke z pakietu czern. Grill pozostaje oczywiscie ten sam - od wersji 3.0. Ringi wokol swiatel przeciwmieglnych pozostana od S-Line, pod kolor loga Audi Kilka zdjec swiezo sprowadzonej sztuki mojego znajomego: Nastepnie wydech i tylny dyfuzor... I tutaj nadal nie moge sie zdecydowac. Albo wydech i dyfuzor ABTa albo wydech ABTa i dyfuzor z S4. A ze dyfuzor ABTa jest w cenie z wydechem to dyfuzor moglby byc na sprzedaz.. Jezeli chodzi o dyfuzor ABTa to napewno nie moze byc on bialy. Wedlug mnie wyglada on tragicznie na bialo Wiec jest kilka opcji, mysle o polakierowaniu dyfuzora na czarny mat Wydech oczywiscie quad.. Ewentualnie dyfuzor od S4 na czarny mat, ale ta listwa w chromie jakos mi nie lezy do bialego auta... Co wy na to? Na deser zostawie sobie program ABTa [br]Dopisany: 18 Maj 2010, 01:46_________________________________________________Kilka nowych zdjec "pod praca"
-
[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
- [ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
Mnie tez sie podoba Zapomnialem sie pochwalic ze w koncu zalapalem sie na jedno ze szkolen z cyklu Audi driving experience - Audi ice experience -> http://www.audi.com/com/brand/en/experience/audi_driving_experience.html#source=http://www.audi.com/com/brand/en/experience/audi_driving_experience/audi_ice_experience.html&container=page Zostalem zaproszony przez dealera Audi, ktory zapewnil nam transport - 2010 Q5 3.0TDI S-Line Stronic z pelnym bakiem Dealer fundowal wszystko od momentu wyjazdu z salonu po powrot.. 500km w jedna strone, wysokie gory, hotel i tor do jazdy ponad 1200m npm. Pod hotelem same audice, wystawka 2 nowych aut i powitanie organizatorow z Niemiec i 2 kierowcow rajdowych ze Szwecji. Pozniej prezentacja nowych modeli i szkolenie teoretyczne prowadzone przez tych kierowcow rajdowych. Jeden z nich od 12 lat jest takze kierowca testowym Audi. Wieczorem impreza na koszt Audi Nastepnego dnia prezentacja aut do szkolen - 12 sztuk 2010 A4 B8 Avant 2.0 TFSI 211km oczywiscie z quattro i 2 sztuki 2010 S4 B8 Avant. Auta dodatkowo zmocnione od dolu ze specjanymi oponami z kolcami. Nastepnie wypad na zamarzniete jezioro, specjanie przygotowany tor i tam jazda przez 4 godziny. Caly czas pod okiem tych kierowcow rajdowych, po 2 osoby w samochodzie. JAZDA NA MAXA!! Pozniej jazda po 2 torach z przeszkodami, przygotowanych pod jazde z poslizgiem bez ESP i z wlaczonymi systemami bez. Hamowanie na sliskim, omijanie przeszkod, jazda slalomem bez ESP itp.. Jazda takze w niedziele, cwiczenia itp tym razem na pasie startowym lotniska. Kazdy z uczestnikow dostal wypasiona zimowa kurtke Audi Quattro, szalik i czapke. Do tego certyfikat ze szkolenia. Zeskanuje jakos przy okazji i zapodam. Nie mam za duzo zdjec bo mi aparat padl z zimna :wallbash: Temperatura przekraczala -20 stopni, do tego wiatr ale wiekszosc czasu spedzalismy w samochodach wiec spox. Przerzuce kilka filmow na youtuba i zapodam jakos w ciagu weekendu. Nasz transport Moja kolejna Audi ? Parking pod hotelem Nowka S4 B8 do katowania.. Wrazenia nie do opisania, szczegolnie z katowania S4 Z Q5 3.0TDI wyciagnal byl z checia silnik i wstawil do mojej.. Przejechalem chyba z 250km ta Q5 i powiem szczerze ze pomimo pelnego pakietu S-Line to i tak auto zachowuje sie jak galareta w porownaniu do mojej. Ale silnik, jak wiadomo malina..- [ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
-28 stopni, snieg po pas i drogi odsniezane bez soli czyli warunki w sam raz dla quattro- [ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
Hej! Ostatnio malo sie dzieje z niunia bo cala kase idzie w remont domu i mieszkania pod wynajem w Norkowni. Wczoraj przejechalem 25000km i zbliza sie pierwszy przeglad. Mialem takze problemy ze sprzeglem (naprawione na gwarancji). Silnik od dachu panoramicznego i zaslonki padl pewnego dnia. Ogolnie to ciekawa historia bo kolega chcial zamowic nowa A4 i zobaczyc u mnie jak ten dach w rzeczywistosci wyglada. W czasie "pokazu" silnik od dachu i zaslonki zaliczyl zgon! To takze zostalo zrobione na gwaracji - silnik trzeba bylo zamawiac z DE.- Odp: Może jakis spocik w Oslo Norwegia ... jest nas już prawie 30 osób ?
Heja 1. Planujecie cos za tydzien? Bede wracal sobota/niedziela z Polski i bede w Oslo jakos w weekend. 2. Moze ktos wybierze sie do Funasdalen na zimowy zlot VW Audi Club Norwegen? Ja jade napewno 3 raz z rzedu.. Impreza godna polecenia!- [ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
przy jakim srednim spalaniu ? Srednie 8,7l. Max predkosc 221km/h, szybciej sie balem ze wzgledu na opony zimowe.. Ale sprawdzilem teraz ze Nokiany WR G2 maja indeks 240km/h a nie jak norkowe zimowki 160km/h.. Apropos opon roznica miedzy 255/35R19 jest kolosalna. W zakretach auto na zimowkach zachowuje sie jak galareta.. Ale halasuja napewno mniej niz Brigdestony Potenza.. W Danii nadzialem sie na tajniakow przy ok 130km/h w ograniczeniu do 110. Obylo sie na ostrzezeniu Szkoda ze w Norwegii tak nie ma- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Witam Poznan- [ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
No i jestem w Poznaniu 1100km przejechane, srednia 134km/h Pozdro - [ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA