Treść opublikowana przez _Makki_
-
A5 8T 3.0TDI quattro
No no, z detalingiem jest tak ze albo ktos jest leniem i nie chce mu sie po jakims czasie albo apetyt rosnie w miare jedzenia.. Bylem na kilku kursach i duzo czytam. Foto i video relacje, itp. Ale jak od roku zaczolem prace w delegacjach, na platformach i rafineriach to wracajac do domu, spedzam czas z rodzina. Nie mam juz tyle czasu co kiedys, ze np bylem w stanie poswiecic 25-30 godzin na jedno auto. To czyste hobby na ktorym czasami mozna troche zarobic bo mam kilku stalych klientow i sporo zainteresowanych "konkretnym myciem":) MG Starter Kit z DA ladnie wyglada. Polerowales juz kiedys mechanicznie czy dopiero bedziesz sie uczyl? DA to napewno dobry poczatek ale pozniej oczywiscie normalna obrotowa. Jezeli dopiero sie uczysz to polecam przywiesc sobie ze szrotu jakas maske i drzwi MG Scratch 2.0 jest bardzo dobry ale pamietaj ze to tylko palcowka Wiecej maskuje niz usuwa ale daje rade...
-
[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
Dzisiaj zamowilem pelen zestaw Dynamix Deluxe Repair Kit. Bede demontowal srodek Passata zony i odnawial cala skore, lacznie z lakierowaniem. Fotele, boczki, podlokietnik itp. Bedzie lepiej niz z fabryki:) Pozniej bedzie oczywiscie oddzielny watek, moze komus sie przyda Przyklady jaki efekt mozna osiagnac sa calkiem :kox:
-
A5 8T 3.0TDI quattro
Jak juz jestescie przy temacie detalingu to moge dorzucic cos od siebie. Teraz po przyjezdzie z Polski i przejechaniu okolo 2000km bez mycia (mylem dokladnie 9 dni temu) zauwazylem ze caly lewy bok auta pokryty jest jakims zoltym nalotem. No na moim kolorze widac to szczegolnie dobrze:) Okazalo sie ze to kombinacja pylu drogowego, asfaltu i soli.. Zadne plyny typu APC od Chemical Guys i Bilt Hambera nie chcialy tego ruszyc. Wiec w weekend bedzie glinkowanie.. Ostatnio glinkowalem cale auto jakos 3-4 miesiace temu i wyglada na to ze kombinacja Autoglym SRP + jednej warstwy Autoglym EGP i 2 warstw Autoglym HD Wax nie przetrzymala zimy. To dlatego ze tej zimy robie wiecej km niz rok temu i pewnie dlatego ze przed ubiegla zima zabezpieczylem lakier woskiem Swissvax Shield. Do tego jeszcze w Norwegii jezdzi sie na kolcach, co powoduje ze osad z drogi jest naprawde hardcorowy. No ale ja jestem chory jezeli chodzi o mycie i detaling a bialy ibis temu wcale nie pomaga. Na ciemnych kolorach jest to samo, tylko mniej widac, bardziej jest to odczuwalne "pod palcem". Ale oczywiscie jezdzenie palcem po lakierze, szczegolnie brudnym to Moje kombo na zime (i nie tylko) to: -felgi: P21s Power Gel, nowa wersja -odtluszczanie i mycie wstepne: Bilt Hamber Surfex HD, Chemical Guys Grime Reaper -glinka jak narazie: faworyt: Bilt Hamber Soft -plyn pod glinke: Optimum No Rinse -2 wiadra Gloss It Grit Guard -szampon: Duragloss 901 -rekawica: Meguiar’s Microfiber Wash Mitt -reczniki Chemical Guys Miracle Dryer -gel do czarnych plastikow i gumy: Black Wow -reczne maskowanie rysek: Autoglym SRP -wosk twardy i zabezpieczenie: Autoglym EGP -wosk z carnauba: Swissvax Shield i Autoglym HD Do tego pedzelki, 1001 mikrofibr i pelno innych produktow ktore trzeba chowac przed zona To tak na szybko..
-
[B8 CAG] Czarny phantom - kolejne B8
alo mumen Mam pytanko. Kolezka zakupil A4 B8 2009 2.0TDI 143 QAVA i mu troche mocy brakuje.. Mowilem zeby szukal jak juz 170km ale znalazl u Niemcow taki wypas ze glowa mala. Ma wszystko z wyposazenia co jest mozliwe w B8! Jakies auto pokazowe chyba, odkupione od Audi AG. Ale do tematu. Widze po wykresie ze 164km/364Nm to wynik z suszarka od CAH. 1. A jak bylo z orginalnym turbo, hamowales auto na serii? 2. Jaki miales przebieg w momencie modyfikacji a ile masz teraz? 3. Jak to teraz jezdzi?? Bo widze ze wynik jest lepszy niz u mnie po samym programie. 4. Zmieniales tylko turbine? Zadnych innych czesci mechaniczych? Pasuje plug&play? Z gory dziekuje za pomoc..
-
Audi S2 coupe 1991 3B
Wiesz za ile chodza te rodzynki w Norwegii? 2 lata temu przymierzalem sie do varebila RS2 ale mi zona powiedziala ze nie bedzie jezdzic "takim czyms"
-
[INNE] A6 C6 3.0tdi S-Line Quattro, Fela 20'' i LED'y+ fotochrom na przedzie;)
No wlasnie tak myslalem ze maja wiecej diod ale nie bylem pewnien. A tego co czytalem na norweskim forum to diody w A6 i A4 wymieniane sa na gwarancji do 5 lat, jezeli auto bylo kupione w Norwegii nowe. Nie wiem jak tam w Polsce... Nie wiem czy myslales o takiej opcji bo taniej wychodzi oklejenie drewna w carbonie. Wtedy tylko kierownice ewentualnie zmienic, np na ta gruba od RS6 z lopatkami W lecie zabralem listwy mojego kolegi do Polski do oklejenia i calkiem ladnie to wyszlo. Folii carbonowych jest sporo, od carbonu 3d do gladkiego, swiecacego i matowego. Jezeli ktos ogarnia temat dobrze to listwy wygladaja wtedy jak orginalne. U mojego kumpla listwy byly wczesniej lakierowane na piano i pozniej szlifowane wiec folia w niektorych miejscach jakos kiepsko wygladala. Wszystko kosztowalo okolo 700zl. Mam troche zdjec: Ale wiadomo, co orginal to ogrinal. Jakis czas temu widzialem na allegro wszystkie listwy od RS6 z panelem za chyba 2500zl.
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
A moze czarne Rotory z polerowanymi "smiglami"?
-
[INNE] A6 C6 3.0tdi S-Line Quattro, Fela 20'' i LED'y+ fotochrom na przedzie;)
Autko wyglada super! Pewnie tez tak jezdzi. Ja bede sie przymierzal do C7 3.0TDI w Avancie jak wyjdzie Jezeli sie okaze ze cena z dobrym wyposazeniem bedzie zaporowa to pewnie bedzie 2010-11 C6. 20" na C6 wyglada kozacko i pewnie az tak hardcorowo nie jest. Tylko z tego co wiem to odpowiedni rozmiar 20" opon do C6 to 265/30?? Planujesz cos zrobic z drewnem? Bo srodek wyglada jak z luksusowego jachtu Zakladales ledy na przod, powiedz mi czy ledy od RS6 pasuja do A6? Chyba w lampach od RS6 jest wiecej diod.
-
Audi S2 coupe 1991 3B
Jakos przeoczylem ta S2 Super auto, mialem cos takiego jakies 7 lat temu.. Zabawka jakiej nie zapomne. Prawie nic w nim sam nie robilem, kupilem dosyc przerobione, pojezdzilem chyba z rok a pozniej jeden kolo zrobil z niej cos okolo 500km i 650Nm. Urywalo jajka az sie rozbil i poszedl za kratki w Norwegii zbijac palety.. Z tego co pamietam zabawki w mojej byly takie: -silnik ABY -hamulce Porsche z przodu -elementy wydechu Furans -kwasowka Ferrity -mocowania silnika 034Motorsport ++++ -przednie siedzenia z RS2 Od tamtego czasu juz nigdy nie bawilem sie tak dobrze na zlotach klubowych w Norwegii. Wedlug mnie, najpiekniejszy dzwiek i melodia dla uszu to porzadnie przeladowany 5cyl 2.2 z wydechem. Rajdowe Sport Quattro :kox:
-
YouTube - filmy warte obejrzenia
Norwescy bracia Alm bawia sie Po co tam jakies BMW do driftu jak moze Audi latac calkiem widowiskowo..
-
[A3 8P] Audi A3 Sportback 2.0 TDI S-line!
Nie mowie o Tobie tylko o tym co czytalem.. Apropos mycia i podnoszenia wycieraczek: Ostatnio jak mylem w Poznaniu na myjni to jeden z pracownikow myjni powiedzial ze mi pomoze (ja myje auto zawsze sam, w Polsce jak jestem to place normalnie za mycie ale chemie mam swoja itp). Dalem chlopakowi jedna rekawice, powiedzialem ze moze umyc szyby, pozniej felgi Ten sie zabral za przednia szybe i widze jak mi podnosci wycieraczki na hama do gory. Bez wlaczenia trybu serwisowego wycieraczka odrazu zapiera sie o maske. Ja do niego zeby tego nie robil, ze zaraz mu przesune wycieraczki do gory. Wlaczylem tryb serwisowy, goscio zrobil wielkie oczy i mowi do mnie ze oni jak myja to zawsze tak podnosza wycieraczki do gory na sile w autach gdzie "normalnie" nie mozna ich podniesc!!
-
[A3 8P] Audi A3 Sportback 2.0 TDI S-line!
hehe, juz gdzies tez na forum audi czytalem ze ludzie nie wiedza jak wlaczyc tryb serwisowy wycieraczek i rwa na hama... RTFM!
-
[ALL] Nasze podróże do PL.
To moze ja nasz wypad do PL troche opisze:) Oto trasa: Wiec ruszyszlem z pracy z rafinerii 22 grudnia do domu po zone i psa:) 160km przez Bergen dalej na poludnie Norwegii, po drodze prom przez fiord i te pe.. Zonka zapakowana ze psem wiec dalej na poludnie 170km do Stavanger na prom do Hirtshals w Danii. Prom 12godzin, doplynelismy do zasypanej Danii 23 grudnia. Dunczyki niczym zaskoczeni sniegiem w grudniu - calkowity paraliz. Marznacy snieg, oblodzona autostrada ale jak 2 pasy byly odsniezone do dalo sie jechac, ja tam lecialem lewym na moich Nokian'ach tak do 110km/h. W Danii gorek nie ma wiec spoko. Do czasu kiedy naprawde zaczelo byc hardcorowo slisko i przy delikatym dotykaniu hamulca auto tracilo calkowicie przyczepnosc. Wtedy brakowalo mi typowych norweskich zimowek z inna mieszanka gumy i miekkim bieznikiem. Co chwila samochody albo z jednej strony autostrady albo z drugiej poparkowane albo w rowie. Najwieksze zamieszanie wprowadzaly oczywiscie Tiry, albo polamane w 1 albo na barierkach.. Nigdy jeszcze nie widzialem tylu aut zaparkowanych na autostradzie, w rowach albo na bajerkach. Tutaj jeden ktory sie zlozyl na naszych oczach: 450km przez Danie jakos przelecialo i mialem nadzieje ze u Niemcow bedzie lepiej. Bylo podobnie, na niektore parkingi nie dalo sie wogole wjechac a na dojazdach do stacji benzynowych ludzie sie zakopywali. Niekiedy tylko jeden pas byl przejezdy wiec szlo to wszystko jak krew z nosa. Do Poznania dojechalismy po 18 godzinach, gdzie normalnie w lecie robia to trase na luzie w 9 max 10godzin. Dokladnie 1090km. W Polsce troche pojezdzilem, Radom, Krakow, Male Ciche, Zakopane, Wroclaw, Poznan, Warszawa pozniej jeszcze raz Wroclaw. Powrot 9 stycznia z Poznania ta sama droga do Hirtshals na prom z Danii do Norwegii. Lacznie zrobilem 5140km, spalanie na calym odcinku 8,2l i srednia 71km/h.. Z Poznania do Hirtshals i pozniej do domu, okolo 1300km, srednia 119km/h i spalanie srednie 7,6l. Moj FIS przeklamuje nawet do 1,5l na 100km.
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
Felgi Lambo :kox: Ciekaw jestem jakby wygladaly na moim bialasie w czerni. Musze troche pogooglowac
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
ja nie wiem co wy widzicie w tych felgach rs4. chyba najbardziej oblatany wzor felg na swiecie. No moze jeszcze stare rs6..
-
[INNE] A6C5 AirRide, Led na tyl, Bentley 19" 180hp
Fajnie wyglada! Mam sentyment do A6 C5. Recaro rulez, nawet na bardzo dlugie trasy! Moja zona mowi ze recaro z C5 sa o 1000 razy wygodniejsze niz fotele S-Line w A4 B8. Widze ze napisales o pomalowaniu plastikow do samego dolu, bo w tym aucie to mus Jezeli moge cos podpowiedziec jeszcze do pomysl o daszku RS6 na klape - bedzie Ci sie mniej brudzic. Pewnie zauwazyles ze klampa sie niesamowicie brudzi? Ja bym jeszcze lekko przyciemnil tylne swiatla. Nie na karawan ale lekko, np folia Lamin-X. Jak Ci sie jezdzi na Nankang'ach w kraju gdzie sporo pada?? Aha, nie miales czasem problemu z tylna wycieraczka? Moja padla, tak samo jak silniczek do spryskiwacza. Z tego co wiem to ten typ tak ma. I pamietaj ze KW Inox po pewnym czasie przysiadzie jeszcze. Moj KW Inox 2 przysiadl z czasem o ponad 15mm.
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
Patryk: Czy te zdjecia w pierwszym poscie to na sprężynach Eibacha? to -20 czy -30?
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
No bylem dopiero we wrocku i na 18" nie bylo za wesolo. A dziury takie ze w Norwegii to by takie ulice pozamykali. Ten ostry zakret we Wroclawiu obok Patryka pokazywali nawet w TVN mowiac o dziurach... Zgodze sie z tym ze jak ktos miejscowy to spokojnie daje rade jezdzic po miescie na 20". Jak mialem 20" na gwincie KW Inox 2 to mialem wytyczone trasy w miescie gdzie wiedzialem ze jest spoko, a zona mowila ze jezdze jak taksowkarz U mnie wydawalo sie ze przejscie z 19" na 18" na zime to byla przepasc A4 B8 "polyka" kola mniejsze niz 18"
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
Ciemne Rotory w 19" sa ladne. Ale 20" na Wroclaw to chyba "show-no go"
-
[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
to było do gościa co mieszka w norwegi ale nie do Ciebie więc czytaj dokładniej co jest pisane Przeciez nie napisalem ze myslalem ze to do mnie. Wiem do kogo to bylo i dalej uwazam ze przesada z takim tekstem.. Naprawde roznica jest spora, a to tylko 30KM i 50Nm. Malo to zawsze jest.. Nie wyglada narazie na to zeby sytuacja z moja praca sie zmienila wiec musze pozostac z autem na norweskich blachach.. Kurde az zal dupsko sciska jak patrze za kazdym razem na ceny w PL lub DE. No ale takie realia mieszkania w norkowni. Cos za cos Juz sie zapisalem na jazde nowa A6. Jakos w marcu, ale jak narazie dostana u mnie w ASO tylko sedana 3.0TDI 204KM FWD z mlt. Pewnie z nowa 3.0TDI Q 245KM bedzie ciezko zeby znalesc do pojezdzenia w Norkowni [br]Dopisany: 11 Styczeń 2011, 00:13_________________________________________________Narazie to zbieram kase na kierownice RS6, kamere cofania i jak dobrze pojdzie MMI 3G
-
[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
To oczywiscie zarcik Ale reakcja ludu byla ciekawa, hihi. Kuredu chyba sie nie zna na zartach i troche przesadzil z tekstem ala "frajer".. Dopiero teraz odpisuje bo program byl robiony dzien przed powrotem do Norwegii. Soft jest lajtowy bo i seria nie byla za mocna, tzn normalna bez giftow. Wiec jest 201,9KM i 405,8Nm powered by EcuProject Wrocław, pomiar na hamowni Jetronik. Podobno maja jedna z najlepszych hamowni w Polsce Dzieki dla Patryka z ogarnieciem tematu i dla kolegi ktory jezdzil ze mna i stroil softa. Jestem zadowolony bo autko ciagnie bardzo ladnie, 1 zrobila sie bardzo szybka, ale najbardziej czuc roznice na 4 biegu Wrocilem zapakowany na maxa, bagaznik i tylne siedzenie bo dach do tego bagaznik na dachu zapakowany do ostatniego centymetra. Czasami na dobiciach zawadzalem az tylnymi chlapaczami Z Poznania do Hirtshals na polnocy Danii na prom, z promu do domu ok 1300km, srednia 119km/h i spalanie srednie 7,6l.. Gdyby nie odcinek w Polsce z autostrady do granicy DE i od promu w Norwegii do domu to srednia byla by duzo lepsza ale tez i spalanie wieksze.. Zapamietam jedno z tego wyjazdu do Polski, MASAKRYCZNE dziury! Slalom gigant po miescie w Poznaniu z predkoscia turysty , a Krakow i Wroclaw jeszcze gorzej. Najwieksze dziury na glownej drodze jakie widzialem w zyciu byly w Lesznie na obwodnicy! Seria: Program: Oczywiscie, nie ma problemu [br]Dopisany: 10 Styczeń 2011, 07:57_________________________________________________ Dzieki, no milo bylo Cie poznac. Powodzenia w szukaniu ladnej B8
-
[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
jest 252KM i 510Nm powered by ECUProject
-
[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
Tak tak u Patroxa. Nie kracz bo i tak juz mam dosyc jazdy po PL. Nie dosc ze dziury jak u ruskich to jeszcze kazdy gdzies sie spieszy. A ja jak jezdze na luzaka po Poznaniu, jak turysta i omijam sobie dziury to ludzie na mnie trabia A myslalem ze w centrum jest 50km/h
-
[ALL B8] Cubrowóz ,Czarny Avant ,quattro, S-line Plus !!!!
Z tego co wiem to nie ma listew non-sline do B8. Albo nie ma listew wogole albo sa S-Line. W Norwegii np wszystkie B8 wychodza z listwami progowymi. Nawet jak nie maja zadnego pakietu S-Line.
-
[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
A btw jutro bedzie program