Treść opublikowana przez kkrawat
-
[ALL B5] Klocki na tył do tarcz 256mm z S4
a czym się w takim razie różnią FDB 1083 od FDB 1788 ?? Te pierwsze mam na stanie... @Devastation Rozmawiałem z nim przez telefon bo na urlopie jest - temat aktualny jak najbardziej jak wróci - będziemy w kontakcie
-
[B5 AFN] Znowu krzywe??!!
W mojej dziewczyny A3 też się pokrzywiły TRW - w zasadzie jedna i to lekko ale powyżej 100kmh było czuć. Żeby od kałuży się pokrzywiła to musiałbys w wode wjechać głęboką, żeby tarcze zalało..Może to wina TRW w każdym razie po stoczeniu problem znikł.
-
[ALL B5] Klocki na tył do tarcz 256mm z S4
olewam
-
[ALL B5] Klocki na tył do tarcz 256mm z S4
dzięki za odpowiedź..czyli to co mam jest OK..wymiary pasują..Ale nie jestem do końca zadowolony bo te klocki są po prostu małe - rant na tarczach będzie co najmniej po 1,5mm z każdej strony ;(
-
[ALL B5] Klocki na tył do tarcz 256mm z S4
witam jak w temacie - jakie klocki do takich tarcz bo właśnie zmieniam u siebie i zgłupiałem Chodzi mi konkretnie o wymiary albo numer klocka np. z Ferodo czy Boscha. Mam u siebie FDB 1083 o wymiarach 87/53/17mm ale wydaja sie ciut za wąskie bo zostaje dośc duży rant na tarczy jak sie je włoży do zacisku...Numer z ETKI mam 4B0698451 ale tam nie ma wymiarów.
-
[B5 AEB] Wzmocnienie niuńki
Nad zmiana myśle dlatego, że moja turbina zaczęła jakieś dziwne dźwięki wydawać po zrobieniu dolotu i wydechu..Ciśnienie co prawda na razie trzyma jeszcze super..Ale jak się wysypie to bez sensu kupować by było kolejne K03 więc pomysł padł na Karambola.. @Pucek No właśnie FMIC - wiem że seryjny IC z 1.8t to kicha ale...myślałem że się uda bez nowego...bo to kolejne koszty. Gdzie się kończy wydajność seryjnego IC z 1.8t?? A ile wytrzymuja seryjne wtryski z AEB - regulator ciśn. 4 bar??
-
[B5 AEB] Wzmocnienie niuńki
Ja myśle na d czymś bardzo podobnym - wczoraj nawet dzwoniłem do Karambola i za turbo hybryde k03/04 chcą 1300-1400pln. Żeby za bardzo nie wysilać tego turba to myslałem ze 210KM powinno być bez problemu - auto to taki rodzinny dupowóz z małym pazurem heheh.. Pytanie moje natomiast jest takie - ile wytrzymają seryjne wtryski z AEB i jaka można na nich moc osiągnąć? Dolot i wydech jest już z kwasówki i nie chciałbym więcej już nic zmieniać - najwyżej wtryski.
-
[B6 AMB] Zakuta czy nie?
MAHLE
-
[B5 ADP] Spalanie stukowe again...
:gwizdanie: nie spojrzałem że to ADP...Spróbuj może nalać lepszego paliwa i zobaczysz co pokaże bo jeśli czujnik by padł to raczej pokazywał by spalanie na wszystkich złe. Albo podmień gdzieś czujnik na próbe.
-
[B5 ADP] Spalanie stukowe again...
Masz dwa czujniki spalania stukowego każdy odpowiedzialny za 2 cylindry - skoro na 2 masz spalanie stukowe to pewnie jeden padł....
-
[ALL B5] Kolumna kierownicy z anglika
witam Tak jak w temacie czy kolumna z anglika podejdzie do normalnego autka. Mam luzy albo na mechaniźmie ustawiania kierownicy albo na krzyżaku i chciałbym komplet z anglika wsadzić. Niech się mądrzejsci wypowiedzą
-
[B5 AEB] Zmiana oleju Mobil 10w40 na Vanvolline 10w60 VR1 RACING SPORT
valvo 10w60 to semisyntetyk, jak chcesz full to z valvo masz 5w50 vr1 racing. 10w60 fullsynt to shell, castrol i petronas ma w swojej ofercie.
-
[B5 AEB] Moje home made rezane 1.8T LPG
Jak będziecie jechac do Pleszewa to dajcie znać - zrobimy jakis spocik w Kaliszu albo w GoodHopowie
-
[B5 AEB] Mój projekt - AEB dmuchane przez GT2X
Gregory profi robota
-
[ALL B5] Wymiana kolumny kierownicy
Jako, że mam luzy na kolumnie a w zasadzie na mechaniźmie regulacji kierownicy to postanowiłem ją wymienić. Kolumny drogie nie są ale jaką kupić, żeby była dobra na moją kiere. Mam 3 ramienną tylko nie wiem na jaki wieloklin.....Może ktoś podpowie. Auto jak z opisu.
-
[ALL B5] Upgrade hamulców tylnich w quattro - jakie komponenty ?
pytanko jest takie - co można w B5 quattro zapodać na tył - jakieś większe tarcze czy zostaje tylko seria ewentualnie z jakąś "sportową" tarczą??
-
[ALL] Okleiny laminat (carbon, czarny połysk, mat)
też myślałem że opcja nr.2 będzie OK auto to srebrny avant z czarnymi relingami i czarnymi ramkami - do tego Avus 17" i 1BE
-
[ALL] Okleiny laminat (carbon, czarny połysk, mat)
Kowi87 sprecyzuj czemu? Środek drewniany pseudo mnie przeraża..więc będzie inny napewno..tylko jaki?? 1. całość carbon 2. listwy drzwiowe i przednia w carbon a konsola czarny mat 3.inny pomysł A lusterka i lotka to tylko taki dodatek tym bardziej ze lotka jest lekko "zmęczona"...Myślisz że to wioską zajedzie jak tak zrobie?
-
[ALL] Okleiny laminat (carbon, czarny połysk, mat)
A co myślicie nad zrobieniem lusterek i lotki do Avanta B5 w carbonie? Wtedy środek też w takiej samej okleinie by był. I jak to zrobić w B5 - tylko listwy w środku carbon a konsola np.czarny mat czy całość w carbon? Czekam na opinie....
-
Dobrzy chiptunerzy
Polecam GOODHOPE - ogarnia 1.8T spokojnie - wiem bo sam u niego robiłem moje AEB
-
[ALL] Jak prawidłowo założyć taśme termoizolacyją na wydech
witam jak w temacie - jak to zrobić? Słyszałem tylko że na mokro, ale co i jak to nie wiem..lekko spryskać czy mokre zupełnie zakładać..Jade robić DP do siebie długiego i chce całego owinąć taśmą. Taśma już kupiona Thermoteca.
-
[B5 AEB] Spadek doładowania po montażu TIPa
Panowie troche się wyjaśniło i naprawiło..samo..wczoraj po jazdach nocnych faktycznie ładowało mało tak jak pisałem..dziś pojechałem sobie w małą trase i w drodze powrotnej "czarodziejska różczka" - ciśnienie max 1bar i długo trzyma..ma tylko takie zawachanie -falowanie może z pół sekundy pomiędzy 0,75 a 0,85 bara ale potem ładnie ładuje 1 bar..Może korekta softu to zniweluje bo mam zamiar zrobic wydech z DP i jechac do GoodHope na małą korekte.
-
[B5 AEB] Spadek doładowania po montażu TIPa
Dev ale z tego co piszesz to teraz tylko nowy program robić..
-
[B5 AEB] Spadek doładowania po montażu TIPa
poza tym, że doładowanie spadło nie dzieje się nic złego..ale skąd ten spadek doładowania?? Bo jeśli po montażu TIPa tak spada to warto pojechać na korekte softu i zrobić raz jeszcze na 0,95b..Auto jeżdzi ale wydaje mi się, że brakuje mu tego poprzedniego "pociągnięcia" jak turbo ładowałona max Buba też mi się tak wydawało i dlatego zamontowałem TIPa..
-
[B5 AEB] Spadek doładowania po montażu TIPa
Autko po programie - graty seria, ładowało sobie ślicznie 0,95 i potem długo trzymało 0,6-0,7. Dziś zamontowałem TIPa, myśle że wszystko ok z montażem, opaski posprawdzane i jazda próbna....i zonk..Autko ładuje max 0,8 a może nawet 0,75 potem spada nawet do 0,4 pod koniec obrotów...Czy to normalne po TIPie czy coś kur...innego mam zaczac sprawdzac..??