Treść opublikowana przez Norbunio
-
[B6 BFB] Wydech do 1.8T gdzie?
Gdzieś widziałem ich tłumiki, godne polecenia ?
-
[B6 AWX] FMIC w 1.9tdi AWX on board
Tak myślałem:) W piątek jadę do Pawła na tipa i przy okazji omówię z nim IC oraz wydech. Zastanawiam się czy nie kupie IC chinola a może Paweł wyspawa rury.
-
[B6 BFB] Uniwersalne tłumiki Magnaflow, jaki rozmiar ?
1.Magnaflow ma w swojej ofercie uniwersalne tłumiki bez końcówek. Taki by mi pasował, końcówki od starego wydechu bym przespawał do tego uniwersalnego i sprawa załatwiona. Pozostaje kwestia dobrania wielkości tłumika, na Youtube wyczaiłem że większość do Audi A4 1.8T wkłada tłumiki o wielkości 5"x8"x14". Są też inne wielkości : 4"x9" oraz 5"x11". Jaki tłumik będzie najlepszy do 1.8T quattro ? Mam wydech podwójny - lewa i prawa strona. 2.Jaki tłumik wybrać? są dostępne : wejscie 2.25" - wyjście 2.25" wejscie 2.5" - wyjscie 2.5" wejscie i wyjscie centralnie lub wejscie cetralnie i wyjscie z z brzegu tłumika tak jak w linku ponizej http://www.magnaflow.eu/02product/shopexd.asp?zone=main&id=9067 Ktoś już testował takie rozwiązanie z uniwersalnym tłumikiem, jak brzmia te tłumiki? Strasznie warczą? Mam downpipe zrobiony, dojdzie tip ze stożkiem a środkowy tłumik będzie raczej seryjny.
-
[B6 BFB] Wydech do 1.8T gdzie?
No właśnie mam taką koncepcje zeby zostawić środkowy ori żeby było jak najciszej w środku a tylne dać Magnaflow
-
[B6 BFB] Wydech do 1.8T gdzie?
Ja musze wymienic uklad bo juz przyszedl na niego czas. U mnie modow wiekszych nie bedzie, jest downpipe, niebawem wejdzie tip ze srozkiem, fmic i program. Wydech ma byc dopelnieniem wszystkiego i najlepiej jakby delikatnie bulgotal. Fajnie by bylo miec przelotowy zeby sobie pozapierdzielac ale wole komfort niz duzo huku:
-
[B6 BFB] Wydech do 1.8T gdzie?
Ja potrzebuje dwa końcowe i środkowy. Zastanawiam się czy nie wywalić środkowego albo zastąpić go przelotowym a końcowe seria albo może coś od s4 ?. Mam tez propozycję pełnego wydechu na przelotowych tłumikach. Miał ktoś styczność z pełnym wydechem zrobionym na tłumikach przelotowych? Bardzo to buczy? Jakbym się zdecydował jednak na seryjne tłumiki to jakie zamienniki są godne polecenia ?
-
[1.8T i 2,7BiT] Filtr powietrza pipercross
Kurde wlasnie sie nie przyjzalem za bardzo tej kierownicy, cos w niej zmieniales ze jest taka dluga?? Jak mozesz to zmierz ile cm jest od przeplywki do scianki stozka.
-
[ALL B6] Uszkodzenie fotela-odcinek lędźwiowy
Ok dzieki, jutro to rozbiore i jak bede mial pytania to wrzuce jakies foto. pozdro
-
[B6 AWX] FMIC w 1.9tdi AWX on board
mlody_drog : kto miał Ci robic fmic na nierdzewkach? Sam mysle zeby to jakos ogarnac na nierdzewkach ale cena to jakies 1800zl +/- z wliczonym coolerem oczywiscie.
-
[B6 ASN] Wycinać katy czy nie?
Ej nie wiem co z ta druga sonda ale to jakis mit. Mi chlopaki ze Sport Tig ogarniali downpipe'a i nie ma zadnego problemu z druga sonda. Zadnych checkow ani problemow. Wyglad downpipe'a mozna zobaczyc na ich stronie
-
[B6 BFB] FORGE FMDVSPLTR - dyskusja o hybrydzie bov/dv
Jaki masz stożek? Ja jak bede pakowal to najwiekszy jaki sie da w sensie na ile pozwola warunki i rozsadek.
-
[B6 BFB] FORGE FMDVSPLTR - dyskusja o hybrydzie bov/dv
jak założysz Tipa + stożek to zaden splitter nie bedzie ci potrzebny , z seryjnej DV-ki jest dobre jebniecie Właśnie zbieram info na ten temat. Słuchałem jak stożek na seryjnej dv wali i jest na prawde dobrze:) Ze splitera nie będzie żadnego pożytku oprócz syczenia a skoro upuszcza powietrze do atmosfery to cholera czy auto troche nie ucierpi nie sprawności. Niby nikt nie narzeka ale zawsze jest ta niepewność. Stożek podniesie sprawność silnika i da to pieprzone pssst praktycznie w tej samej cenie co splitter a do tego bedzie slychac turbo jak sie wkreca:) Kwestia jeszcze przemyslenia ale jestem juz chyba blizej montazu stozka z tipem niz splitera mówisz kolego o tym jak na moim tipe i stożku sapie? Czy o jakimś innym przykładzie No powołując sie na przykład myslałem o twoim sapaniu, co prawda w trakcie jazdy nie już go nie słyszałem ale to pewnie dlatego że byłeś z przodu hehe
-
[ALL B6] Uszkodzenie fotela-odcinek lędźwiowy
Na takie info czekałem, dobra ale jaka jest procedura zdejmowania tej osłony, pcham wszystko do góry czy najpierw góre "odrywam" i dopiero do góry?
-
[ALL B6] Uszkodzenie fotela-odcinek lędźwiowy
Strzelił mi ostatnio fotel na oparciu po środku-zapadła się odcinek lędźwiowy, tak jakby poduszka pomppująca spadła z zawiasu. Jak i gdzie to naprawić, miał ktoś podobny przypadek? W gre wchodzi naprawa czy trzeba kupic nowy element? Po kilku dniach nie czuję różnicy bo się przyzwyczaiłem ale chce to naprawić
-
[B6 BFB] FORGE FMDVSPLTR - dyskusja o hybrydzie bov/dv
heh dobrze wiedzieć, jak zamawiałem to człowiek powiedzial że pasuje do wielu aut/wersji...
-
[B6 BFB] FORGE FMDVSPLTR - dyskusja o hybrydzie bov/dv
Ale co na zwykłej DV ? Jutro odbieram 710 z TT 225hp (profilaktyczna wymiana) do tego po sofcie zwiększy się boost wiec wiec z tego co piszesz bedzie dobrze sapało:) Wychodzi na to ze forge'a jednak odpuszcze...
-
[B6 BFB] Wydech do 1.8T gdzie?
Wywal najpierw kata a reszte wydechu zrobisz pozniej. Podobno w turbawkach najpierw zapycha sie kat. Ja jakos na dniach bede dyskutowal na temat wydechu z kims kto ogarnia temat tuningu naszych aut wiec jak cos madrego wymyslimy to sie podziele wiadomosciami. Zjarany jestem na Magnaflow ale nie ma go jak dostac w rozsadnych pieniadzach a 3 tys nie mam zamiaru placic za wydech. Jak nie znajde okazji to nie wiem czy nie wstawie duzego srodkowego przelotowego i przelotowych tez duzych z tylu.
-
[ALL] FMIC w A4 B5 1.9 TDI AFN oraz 1.8T B6 AVJ
Udało się komuś upchnąć IC z A5 do zderzaka z halogenami ? Nie chciąlbym ich tracić... Myślałem o chinolu ale jak jest opcja na ori to wolałbym ori, ewentualnie iveco. Celuję w 200km-jest downpipe, wejdzie kompletny wydech, na dniach tip + stożek, IC i na koniec soft.
-
[ALL] Jakieś grupowe chipowanie (1.8T) w stolicy ?
ta, ja wlasnie zakladam konto zeby sie dopisac;)
-
[B6 BFB] FORGE FMDVSPLTR - dyskusja o hybrydzie bov/dv
Ja lada chwila będę robił program, ale przed tym chcę zrobić dolot i IC. Rogal mówił że jak będzie trzeba to BOV'a tez ogarnie bez problemu, kwestia tylko czy jest sens wywalać szmal skoro stożek i tip dadzą mniej więcej podobny efekt. Wiadomo że stozek z tipem nie pierdolnie tak jak pełny bov ale mnie na takim okropnym sapaniu nie zalezy. Niech sobie sapie powiedzmy "na pół gwizdka" a to już sam stożek powinien zrobić.
-
[B6 BFB] FORGE FMDVSPLTR - dyskusja o hybrydzie bov/dv
jak założysz Tipa + stożek to zaden splitter nie bedzie ci potrzebny , z seryjnej DV-ki jest dobre jebniecie Właśnie zbieram info na ten temat. Słuchałem jak stożek na seryjnej dv wali i jest na prawde dobrze:) Ze splitera nie będzie żadnego pożytku oprócz syczenia a skoro upuszcza powietrze do atmosfery to cholera czy auto troche nie ucierpi nie sprawności. Niby nikt nie narzeka ale zawsze jest ta niepewność. Stożek podniesie sprawność silnika i da to pieprzone pssst praktycznie w tej samej cenie co splitter a do tego bedzie slychac turbo jak sie wkreca:) Kwestia jeszcze przemyslenia ale jestem juz chyba blizej montazu stozka z tipem niz splitera
-
[B6 BFB] FORGE FMDVSPLTR - dyskusja o hybrydzie bov/dv
Wlasnie rozważam montaż tipa i stożka. W cenie splittera + niewielka dopłata będzie tip+stożek+nowe dv 710n:)
-
[B6 ASN] Wycinać katy czy nie?
Głosnośc trochę się zwiększa, słychać bardziej turbawke i wydech troche głosniej sie odzywa. Tak czy siak jest i tak cicho niemalże jak przy serii
-
[1.8T i 2,7BiT] Filtr powietrza pipercross
Przy planowaniu tipa warto się zastanowić nad większą przepływką? Ta od VR6 to najlepsze rozwiązanie z tańszych a sprawdzonych ?
-
[1.8T i 2,7BiT] Filtr powietrza pipercross
W miarę jedzenia apetyt rośnie, na tą chwilę wydaje mi się że 200 koni wystarczy bo w tyle celuję, ale kto wie czy po osiągnięciu zamierzonego celu nie będę chciał iść bardziej z mocą. Stąd też takie moje gdybanie bo szkoda by było robić tą samą robotę dwukrotnie