Treść opublikowana przez Norbunio
-
Domykanie szyb z kluczyka
Ja myślę że jest to jakaś przypadłość cabrio. Próbowane już było VAGiem ale bez rezultatu, może komuś się udało ? Może trzeba dokupić jakiś moduł?
-
Domykanie szyb z kluczyka
U mnie w cabrio można uchylić szyby z pilota ale nie można ich otworzyć do końca, zamknąć się już nie da. Za to wkładający kluczyc do zamka mozna otworzyć i zamknąć szyby w pełni. O co chodzi? Da radę zrobić u mnie otwierania/zamykanie z pilota?
-
[ALL] Składanie/rozkładanie dachu podczas jazdy?
Da radę zdjąć zabezpieczenie które uniemożliwia rozkładanie i zamykanie dachy podczas jazdy ? W chwili obecnej po przekroczeniu 5km/h nie ma możliwości rozłożenia/złożenia dachu a jeżeli zaczne to robić na postoju i rusze to dach się blokuje i trzeba się zatrzymac żeby dokończyć czynność. Nie zależy mi żeby to robić przy predkości 100km/h ale chociaż 20-30km/h. Jest taka opcja /
-
[1.8T i 2,7BiT] Filtr powietrza pipercross
heh no tak... :>
-
[1.8T i 2,7BiT] Filtr powietrza pipercross
Pany nadal mam wątpliwości czy robić stożek z tipem... Spalanie jakoś znacznie idzie w góre po stożku? Po ile chodzą tipy do A4?
-
[1.8T i 2,7BiT] Filtr powietrza pipercross
Nie no mam nadkola, ale fakt nie pomyślałem że one sa właśnie po to żeby zbierac błoto hehe A co z tipem, wymagane jest aby spawy w środku były zeszlifowane czy nie trzeba sobie tym d*py zawracać?
-
[1.8T i 2,7BiT] Filtr powietrza pipercross
Hmm o tym nie pomyślałem. Raczej myślałem żeby zrobić coś na zasadzie otwartego boxa od góry czyli wyłożyć całą wnękę po ori boxie czymś izolujacym od ciepła a dzieki temu tez odizolowac miejsce od chlapiącego błota i zanieczyszczeń.
-
[1.8T i 2,7BiT] Filtr powietrza pipercross
Pany przewałkowałem cały temat i jakby nie było jest nutka niepewności w kwestii montowania stożka w 1.8T. Założyłbym stożek dla samych efektów dźwiękowych, tylko obawiam się że może wyjść różnie i będzie więcej problemów niż przyjemności. Tip robił by mi ktoś kto ogarnia dobrze temat rzeźbienia w kwasówce. Wstępnie myślałem o hybrydzie forge - bov/dv , ale jak stozek robi dobre efekty dźwiękowe to czemu nie? Silnikowi będzie trochę lżej i nie będzie burdelu w dolocie z brakującym powietrzem. Zastanawia mnie jedno... jak dobrze ugryźć temat izolacji stożka, na moje oko trzeba by odizolować bok ( standardowo jak wszyscy) i dół miejsca gdzie będzie stożek, czym i jak to zrobić?
-
[ALL B6] Po rozgrzaniu lewarek ciężej pracuje
Dziś zauważyłem że po nagrzaniu auta lewarek biegów pracuje ciężej, nie wraca na pozycję centralną po przesunieciu go w prawo lub lewo. OD czego może być to zależne, wróży to jakąś usterkę czy po prostu jest to normalne zjawisko? Po ostudzeniu auta dziala poprawnie az do momentu ponownego nagrzania.[br]Dopisany: 02 Czerwiec 2011, 23:17_________________________________________________Problem ustąpił po wywaleniu katalizatora i zastąpieniu go downpipe'm. Katalizator był zapchany przez co temperatura spalin była dużo wyższa niż powinna i przez to pewnie grzały sie cięgna od zmiany biegów albo dostawał olej od skrzyni. Oprócz ciężko pracującego drążka zmiany biegów we wnętrzu auta było strasznie gorącu w okolicach nóg. Teraz jest chłodno i drążek działa luźno.
-
[B6 BFB] Wydech do 1.8T gdzie?
Kat wywalony, był oporowo zapchany, teraz jest downpipe z nierdzewki. Auto zaczelo jezdzic, jest żwawsze , lepiej sie wkreca i ogolnie zabieg przyniósł mega efekty.
-
[B6 BFB] Wydech do 1.8T gdzie?
Nie no spokojnie, wiadomo że nierdzewka Ogólnie chcę to zrobić "profi" ale bez mega wydatków
-
[B6 BFB] Wydech do 1.8T gdzie?
Spoko wiem że fajny układ daje fajny dzwiek i czesto poprawe osiagow ale nie chce juz sie pakowac w zadne koszty. Tym razem wywale kata i wstawie zwykla rure.
-
[B6 BFB] Wydech do 1.8T gdzie?
nie no spokojnie aż tak mnie nie powiozło, wolę rozwiązania bardziej budżetowe:) kiedyś w vectrze A miałem zapchany wydech i auto w ogole nie szło, zmienilem koncowy i bylo ok. jest jakas opcja sprawdzenia poziomu zapchania tłumików, kata?
-
[B6 BFB] Wydech do 1.8T gdzie?
podepne się pod temat, też prawdopodbnie potrzebuje coś do siebie, wydechy można jakoś sprawdzić czy nie są przypchane ?
-
[ALL B6] Przetwornice xenon zamiennik od Avensis?
Dobra dzięki za info, jeszcze dla pewności, musi być to przetwornica od avensisa 2003-2007 rok pod d2s? Jeżeli tak to widziałem gdzieś na allegro takie przetwornice po jakieś 100zł za szt, więc nie ma tragedii.
-
[ALL B6] Przetwornice xenon zamiennik od Avensis?
domin w takim razie podpowiedz za ktorymi przetwornicami musze sie rozgladac, jak mozesz to podeslij zdjecie. Ile trzeba zaplacic za takie przetwornice ? Do tego idzie już ori żarnik taki jak w normalnym xenonie ?
-
[ALL B6] Przetwornice xenon zamiennik od Avensis?
Pany słyszałem że do B6 podchodzą przewornice od Toyoty Avensis pod żarnik D2S, prawda to ? Jeżeli ktoś ma wiedzę to proszę o info jakich szukać. Podobno jest to dobra i tania alternatywa do ori xenonów. Lampę mam wiadomo soczewkową.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Ja dziś moge być niestety o 21:00 a to już pewnie za późno...
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
witam, Pany ile osób podbija na spoty? OD niedawna mieszkam w Wawie i miło by było Was odwiedzić. Do której jesteście ?
-
[B6 BFB] Jakieś dziwne odgłosy-mozliwe że to turbo?
w Wwa mieszkam dopiero miesiąc...
-
[B6 BFB] Jakieś dziwne odgłosy-mozliwe że to turbo?
a gdzie ten spot i o ktorej ?
-
[B6 BFB] Jakieś dziwne odgłosy-mozliwe że to turbo?
Oby:) Czy sprzęgło znajduje się gdzieś obok turbo ? Ogólnie turbo pompuje równo, cicho i nigdy nie wyczułem żeby coś było nie halo. Za to czuję że sprzęgło powoli klęka więć przyznam że cieszył bym się jakby to było łożysko sprzegła. Łożysko sprzegła może hurgotać? Ten dźwięk jest za toporny jak na turbo-przynajmniej tak mi się wydaje.
-
[B6 BFB] Jakieś dziwne odgłosy-mozliwe że to turbo?
Witam, Spod maski dochodza mnie dziwne odgłosy... Na jałowym jak przygazuje to słyszę dziwny hurgot, dźwięk pukania lecz nie jest on "szybki". Podejrzenie padło na turbo ale turbo z kolei pracuje z dużą ilością obrotów... Ten sam dźwięk jest przy gaszeniu silnika. Dźwięk jest niejednostajny...
-
[B6 BFB] Trzęsie przy starcie, puka przy gaszeniu, czasami szarpie
Witam, Przy zapalaniu silnika trzesie trochę budą, jak go gaszę słyszę pukanie-jakby jakiś wiatrak o coś ocierał a do tego przy przyspieszaniu jak depne to czasami jest stuknięcie, to samo jest jeżeli hamuję silnikiem-czuć że auto nie zwalnia plynnie tylko jest pukniecie i delikatne szarpniecie Czy to dwumas klęka? Jeżeli tak to ile może kosztować sprzęgło i dwumas do benzyny BFB quattro?
-
[B7 BRD] Lakier czarny mat
Tak jak !Tommy pisze, od 3 tys zł w górę, lepsze firmy liczą sobie jakieś 4tys zł +/-, są też różne warianty wykończenia. Rozbieranie auta albo klejenie na nim itd, ale o to musisz pytac firmę. Myślę że warto się zorientować w temacie i wybrać jakiś porządny warsztat żeby nie było lipy.