Treść opublikowana przez Pawci_o
-
[B5 AFN] Skrzypienie i piszczenie przy skręcaniu i uginaniu koła
U mnie skrzypienie wyeliminowane. Winowajcą okazał się wahacz prosty po prawej stronie na dole.. po wyjęciu i przesmarowaniu dostał sporych luzów i stwierdziłem że nie będę go zakładał, założony został Oryginał, dodatkowo wymieniłem cinenblok na wahaczu bananie bo już miał spore luzy, teraz to aż chce się jeździć Z pozostałych wahaczy pościągałem gumy ochronne przemyłem wd40 i zapuściłem smar penetrujący i na koniec smar do łożysk, teraz pięknie całe zawieszenie pracuje.
-
[B5 AFN] Skrzypienie i piszczenie przy skręcaniu i uginaniu koła
JA dziś byłem na stacji diagnostycznej.. u mnie skrzypi z prawej strony na dole prosty wahacz.. jutro jadę do firmy narzeczonej i będę reanimował wahacz:) nie mam żadnych luzów więc na razie doraźnie postaram się wyeliminować skrzypienie:) Dam znać czy pomogło
-
[B5 AFN] Skrzypienie i piszczenie przy skręcaniu i uginaniu koła
Kupiłem wczoraj smar w spreju taki do zawiasów, niby ma być penetrujący i igłę, odkręciłem kolo i wstrzyknąłem we wszystkie gumy, pomogło ale nie całkowicie.. bo skrzypi dalej.. ciężko zlokalizować skąd się ten dźwięk wydobywa, jak dla mnie najbardziej prawdopodobny jest to wahacz ten na którym mocowany jest amortyzator i piszczy guma w wahaczu do której jest przykręcony amorek, najprawdopodobniej w sobote wymienię ten wahacz- mam nadzieje ze pomoże
-
[B5 AFN] Skrzypienie i piszczenie przy skręcaniu i uginaniu koła
WItam was. Ja mam to samo, skrzypi mi z prawej strony przy skręcaniu i na nierównościach... Ide do apteki po strzykawkę i igłę i coś będę próbował smarować.. jak nie pomoże to pewnie wymienie wahacz..
-
[ALL B5] Ściąga mi w prawo
kolego ja miałem to samo, zaczelo sie po wymianie wahaczy, zbieżność ustawiona dobrze a sciaga, opon nie scierało.. Okazało się że mialem źle założone wahacze - moja rada, sprawdz czy masz identyczne po obu stronach i zmierz ich długości.
-
[B5 1Z] Pompka działa, centralny nie zamyka
koledzy ja miałem podobny problem, tylko on u mnie występował jak demontowałem boczek w drzwiach i zle załozylem linke od otwierania lub zle spasowalem ten bolec do zamykania co wystaje z boczka. objaw był taki że zamykał, te bolce sie ruszyły ale nie dał rady zamknąć. a może tloczki w drzwiach lub przewod powietrzny jest nie szczelny?
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów. Szarpanie przy przyspieszaniu
kolego powiedz gdzie masz zamontowany ten box ? i jak on wygląda, jak możesz to zrób mu zdjęcie w wrzuć na forum.
-
[B5 AVG] Przewód (rurka) podciśnienia sterowania VTG (kierownicami turbiny)
Jestem zainteresowany tymi przewodami, proszę o info na PW lub gg: 1291509 Pisałem do ciebie ale chyba masz zapchaną skrzynkę.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Chłopaki wybiera sie ktoś może w okolice kielc w najbliższym czasie ?? trzeba mi pare gratów do auta przywieść.. jeśli ktoś jedzie oriszę i info na PW.
-
[ALL B5] Odcięcię zapłonu
Witam Was forumowicze. Gdzie się znajdują i jakie kolory kabli, które doprowadzają zasilanie do pompy wtryskowej i do pompy w zbiorniku ? Interesuje mnie ponieważ chcę sobie zabezpieczyć autko przed kradzieżą. Chce żeby działało to tak: wsiadam, nie zrobię "czegoś", wyje... lub inna reakcja no i przy okazji nie daje mi zasilania na pompę wtryskową i pompę paliwa. a jak coś "zrobię" to wszystko jest oka Proszę o info w tym temacie jak coś wymodzę i będzie działać to opisze to wam, może komuś się przyda.
-
[B5 AFB] Problem z układem kierowniczym
Wymieniałem tylko płyn, odkręcałem całkiem zbiorniczek, też podejrzewam paproch, jak znajdę chwilę wolnego czasu to wyczyszczę wszystkie przewody i zaleje nowym płynem, mam nadzieje że ta czynność pomoże.
-
[B5 AFB] Problem z układem kierowniczym
koledzy ja mam dokladnie to samo co kolega "miszcz_kierownicyAutor" wymienilem płyn przez chwile było wszystko dobrze a teraz dalej występuje taki sam problem, lekkie skrecenie jest wpozadku ale zeby wiecej skrecic musze uzyc troche wiekszej sily - moze to zaworek w maglownicy?
-
[B5 AVG] Słabo działające wspomaganie
koledzy proszę o informację gdzie się znajdują te zaworki zwrotne i w jaki sposób się do nich dobrać.. i co dokładnie trzeba kupić w ASO żeby je wymienić??
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Taaaaakk "wystraczy tylko poprzekaldac piny ;/" a do tego trzeba wlutowac sie w imo zeby pokazywalo jak oryginalnie !!! bo w nwoszych ejstw zegarach , do tego ejszcze trzeba kupic kostki nowe pobawic sie z kabelkami w przekaldanie z ajdnych do drugich \a imo ? Czytałem ten temat nie raz i jest tu opisany sposób na imo.. tylko pytanie czy po przelozeniu kostek auto odpali i bedzie swiecila kontrolka od immo, jesli auto odpali i bedzie gaslo to w jaki sposob unicestwic imo w liczniku ? z przelozeniem pinów w kostkach to nie ma problemu tylko to imo to problem ale jest na to sposob i chciał bym sie dowiedziec jaki.. :>
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Wyciągałem zegary nie raz i wiem że mam 26 pinowe wtyczki... Dziekuję za informację, w takim wypadku będę szukał zegarów z cyfrowym zegarkiem, bardzo mi się podobają takie zegary. Jeszcze raz dzieki za wskazówki i razy
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Kolego nie wiem jaki mam obecnie.. to fotka licznika który obecnie posiadam w aucie : a to fota licznika który chce kupic: http://www.zzl-rzeszow.neostrada.pl/Niunia/licznik.jpg obawiam sie troche tego ze cos moze nie dzialać lub źle pokazywać dlatego pytam przed zakupem zeby wszystko wiedziec, licznik jest z auta z 98 roku
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dziekuje za informacje, Kolego "f16mysliwiec" jak znajdziesz te materiały to podeslij, z góry dziękuję.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Kolego co masz na myśli pisząc o podmianie wsadu ?? czy chodzi ci o sam mechanizm do ktorego jest podłączona wskazówka? czy calego wsadu w liczniku od strony programistycznej? Może niech się wypowie na ten temat ten kto kupił licznik od anglika benzyny i przerobił go na europejski do diesla.. co trzeba zrobić żeby wszystkie wskazania były poprawne.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No Właśnie nie wiem jakie mam.. możesz mi dokładnie napisać jak to sprawdzić i w jaki sposób zmienić.. licznik na 99% mam oryginał, ale trafiła mi się okazja tanio kupić licznik z FIS od benzyny anglika no i nie wiem w jaki sposob przekodować go na europe, jak zmienić z benzyny na diesla opisane jest w tym wątku, więc z tym nie będę miał problemów..
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Witam kolegów, proszę o informację czy Vag`em zmienie kodowanie licznika angielskiego mile na wersję europejska kmh ??/ Jeśli tak to proszę o wskazówki w jaki sposób to zrobić.
-
[B5 AVG] Problem z centralką
Przyczyn może byś klika.. ja bym zaczął od zamknięcia samochody pozostawiając otwarty bagażnik i zdjął bym wąż z pompki i dmuchał w niego i zobaczył czy otworzą się wszystkie drzwi, jak się otworzą to sprawdzał bym mikro styki w zamkach, a jak się nie otworzą to sprawdzał bym tłoczki w drzwiach które się nie otwierają. a powiedz czy jak ręcznie otworzysz wszystkie drzwi i zamkniesz auto z pilota lub kluczyka to czy zamyka wszystkie?
-
[ALL B5] Problem z wspomaganiem
kolego jak slychać pompe to mogą być dwie przyczyny... jak sie płyn pieni to układ jest zapowietrzony i pompa pracuje na sucho.. albo sie pompa konczy.. Wymien płyn, wypłukaj układ i dobrze odpowietrz cały układ, sposób odpowietrzenia jest opisany na forum ja w sobote wymienilem płyn i syf straszny leciał przy spuszczaniu starego, pomogłem mu wypłynąć sprężarką, zalałem nowy odpowietrzyłem układ i jeżdze na tym narazie.. jak nie będzie zmieniał koloru i wszystko inne będzie ok to zostawie ten płyn, a jak zmieni kolor to wymienie jeszcze raz.. mam nadzieje ze teraz bedzie wszystko dobrze bo koszt pompy lum magla jest spory... Jeszcze do sprawdzenia sa zaworki zwrotne..
-
[ALL B5] Problem z wspomaganiem
Wymieniłem wczoraj płyn, podczas odpowietrzania układu kierownica lżej chodziła.. układ mam odpowietrzony, jak na razie wszystko jest ok zobaczymy jak będzie dalej.. lukam czy mi płynu nie ubywa i słucham czy sie cos niedobrego z ukłądem nie dzieje.. jak płyn zmieni kolor to wymienie jeszcze raz a jak nie zmieni to zostawie ten Plyn kupiłem w ASO zielony niecale 37 zł 1l.
-
[ALL B5] Problem z wspomaganiem
kolego od dnia kobiet tego roku.. ale nie wiem kiedy wczesniej był wymieniany no i ja troche jezdze od kwietnia zrobilem ponad 20 tyś.. jutro przepłukam ukłąd i zaleje nowy płyn... Też myślę,że po płukance i wymianie płynu wszystko będzie ok. Pewnie masz już tam straszny syf... Ile już masz to auto?
-
[ALL B5] Problem z wspomaganiem
Jutro jadę do szwarga wymienić płyn, wcześniej podjadę gdzieś zmieżyć ciśnienie.. Powiem wam że dziś w poludnie (cieplutko bylo na polu) nie mialem zadnych problemow ze wspomaganiem, auto zapalilem i na wolnych obrotach działało bez problemów- stawiam na płyn:)