Treść opublikowana przez paweu1
-
[B5 AFN] Drzwi przednie jak je wyregulować
Otwórz drzwi, siądź na progu, popuść w drzwiach śruby zawiasu dolnego i pociągnij lekko drzwi do siebie 1-2mm, dokręć, zamknij. Powinna być minimalna różnica. Jeżeli jest poprawa, to metodą prób i błędów można ustawić. W ostateczności pozostaje wymiana zawiasu. Czy zawiasy z paska B5 pasują do A4 przed liftem?
-
[B5 AFN] Wymiana szklanek.
Panowie zmieniłem opis klucza, jeżeli ktoś nie zauważył, klucz ma średnicę zewnętrzną 28mm (wczęsniej podałem 20mm i wprowadziłem was w błąd)
-
[B5 AFN] dogrzewanie paliwa
Proszę :gwizdanie:
-
[B5 1Z] Jak zmienić kodowanie z manuala na automat
Zmieniałem na 00001 - Automatic gearbox ale nic się nie zmieniło, powinny obroty spaść, a tu żadnej reakcji nie ma
-
[B5 1Z] Jak zmienić kodowanie z manuala na automat
Przeszukałem forum, ale nie znalazłem satysafkcjonującej odpowiedzi, Którą wartość należy zmienić? x?xxx - rodzaj skrzyni biegów 0 - Skrzynia manualna 1 - Skrzynia automatyczna czy xxx?x: Getriebe / xxx?x: Transmission 0 - 5-Gang-Schaltgetriebe / 5-speed manual transmission 6 - automatisches Getriebe (01N) / Automatic transmission (01N) Proszę o jednoznaczną odpowiedź, dotyczy to silnika 1Z Z góry dzięki za odpowiedzi
-
[B5 AFN] Nie świeci oświetlenie wnetrza auta
Rozbierz lampę i sprawdź czy blaszki w przełaczniku nie odstają i powodują tym przerwy w obwodzie
-
[B5 AFN] Wymiana szklanek.
Klucz ma średnicę zewnętrzną 28mm (wcześniej podałem 20mm, mój błąd) Na końcu wihajstra masz poziome oczko, które wkładasz na szpilke i przykręcasz nakrętką, będzie to punkt zaczepienia dźwigni. Jak to teraz widzisz?
-
[B5 AFN] Wymiana szklanek.
Voila! Nawet nie musiałem wychodzić z domu. Proszę bardzo nazywa się to fachowo ściagacz sprężyn zaworowych i wygląda tak a oto efekt moich wypocin, tak to wyglada u mojego sąsiada mechanika lewy koniec urządzenia przykręcasz do śruby w głowicy, nasadkę z klucza rurowego opierasz na sprężynie, pomocnik naciska na prawy koniec wihajstra, sprężyna zostaje wciśnięta, a ty pensetą wyciągasz zabezpieczenie, wyciągsz sprężynę magnesem, wyciągasz uszczelniacz szczypcami, wkładasz nowy uszczelniacz, dobijasz go lekko młotkiem przez klucz rurkowy (z wyczuciem) i dalej już wszystko wiadomo co i jak. Ot i cała historyja Szczypce do uszczelniacza (allegro - 30zł) Proponuje dla pewności zrobić na rozrządzie znaki korektorem. Taki filmik znalazłem na YT, co prawda to nie Audi, ale warto rzucić okiem (jego dźwignia działa odwrotnie) POWODZENIA
-
[B5 AFN] Wymiana szklanek.
Postaram się wstawić zdjęcie
-
[B5 AFN] Wymiana szklanek.
Żeby wymienić uszczelniacze potrzeba (nie koniecznie) obcęgi do wyjęcia starego uszczelniacza, oraz starą świecę żarową z której wyciągamy wnętrzności, spawamy do niej kawałek rurki z zakończeniem na węża od sprężaki. Przyrząd ten dopradza ciśnienie do cylindrów, w których tłoki znajdują się DMP i zapobiega wpadnięciu zaworów do cylindrów. Potrzeba też dzwignie do wciśniecia sprężyn zaworowych, żeby zdjąć zabezpieczenie (można ją zrobić z klicza rurkowego). Z własnego doświadczenia wiem, że uszczelniacze przy przebiegu 250 tyś. są twarde jakby były wykonane z plastiku, efektem tego był siwy dymek po porannym odpaleniu. Po wymianie żadnego kopcenia, także polecam, koszt niewielki a naprawdę warto, tymbardziej, że będziesz miał wałek w górze. Powodzenia
-
[B5 AFN] Wymiana szklanek.
Kolego przy okazji wymień uszczelniacze zaworowe. Ja wymieniałem u siebie popychacze i uszczelniacze, zdjąłem zderzak i popuściłem lekko cały przód, żeby był lepszy dostęp do napinacza paska. Największy problem bedziesz miał z odkręceniem śruby na wałku rozrządu, bez klucza pneumatycznego może być ciężko. Po wymianie cisza, warto było
-
[ALL B5] Jakie głośniki basowe do zabudowy - Audi A4 Sedan
Szpachla odpada
-
W jakim banku konto osobiste ?
Co sądzicie o EUROBANK'u ?
-
[ALL] Kto mi poleci jakieś bardzo dobre radyjoko z USB?
Alpine z serii CDA
-
[B6 AVF] JAK sprawdzić vagiem temperature płynu płynu chlodzącego
W Vag-u 01-Engine, grupa 007 temp dla ECU 17-Instruments, grupa 003 temp dla wskaźnika na desce Na zimnym silniku możesz porównać te wskazania z temp w dolocie 01-Engine, nie pamiętam która grupa (chyba 007) Jeśli się myle, proszę o poprawienie
-
[ALL B5] Problem Odblokowania Radia '' SAFE ''
Napewno jest odwrotnie podłaczony stały plus i sterowanie po stacyjce
-
Jakie imię dla psa?
Murzyn
-
[INNE] Problem z audi B4
Może potencjometr od regulacji podświeltenia masz spalony
-
[B5 1Z] Proszę o opinie na temat GMS 11602
Czy warto kupic takie głośniki http://moto.allegro.pl/gms-11602-hi-end-basy-zwrotn-tweeter-siat16-5-car-i1316827220.html zamierzam wstawić dystanse i wytłumić drzwi. Jak to zagra pod Chorusem i czy zmieszczą się w drzwi, czy nie będą za głębokie, nigdzie nie mogę znaleźć info na temat tych głośników.
-
[B5 1Z] Zetor brata - proszę o analizę logów
Czy pomiar MAF na wolnych obrotach jest prawidłowy? Czy egr działa poprawnie, nie jest zasyfiony?
-
[B5 AFN] Problem z otworzeniem drzwi
Psiknij jeszcze wiecej WD 40. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wyjęcie zamka i dokładne umycie. Psikając WD 40 nie wypłuczesz całego syfu, w zamku prawdopodobnie zalega zaschnięty smar
-
[B5 AFN] Logi do oceny
przepływka też, bo odmówiła posługi, obniż sobie wolne obroty
-
[B5 1Z] Kabel antenowy
Powodem słabego odbioru był brak zasilania wzmacniacza antenowego. Wzmacniacz antenowy znajduje się w tylnym lewym słupku (po stronie kierowcy). Kabel zasilający wzmacniacz powinien być we wziązce zasilającej radio, jest koloru białego. Jeśli podasz na niego 12V wzmacniacz zostanie zasilony. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=1010.0;highlight=pod%B3%B1czenie+anteny+wzmacniacz+antenowy
-
[B5 1Z] Zetor brata - proszę o analizę logów
Proszę o wypowiedz ekspertów na temat brata Zetora Logi statyczne http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28206.html 000 http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28201.html 001 http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28207.html 003 http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28210.html 004 http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28215.html 013 BS http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28204.html 000 http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28205.html 003 http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28203.html 004 http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28217.html 011 Dynamiczne http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28200.html 001 http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28202.html 003 http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28203.html 004 http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28211.html 008 http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28216.html 011
-
[B5 AFN] Drżenie lewarka i całego samochodu 1500-2300 obr
Panowie, mialem to samo, między 1800 a 2200 obrotów, coś drżało i hałasowało. Z braku funduszy na całe sprzęgło wymieniłem tylko łożysko oporowe, łożysko igiełkowe i tarcze sprzęgłową (używka). To był strzał w dziesiątkę, w aucie nastała cisza. Powodem drgań była tarcza sprzęgła. Dodam, że gdy bardzo się nagrzał, to ciężko było ruszyć, bo sprzęgło szarpało.