Treść opublikowana przez paweu1
-
[B5 1Z] Słychać wiatr przy 100km/h
Ale kolega wcześniej wspomniał, że luz na zawiasach jest niewielki, a poza tym drzwi były uderzone. Także oczywiście może to być wina zawiasu jak i przestawionej ramki
-
[B5 1Z] Słychać wiatr przy 100km/h
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=52046.msg1572916#msg1572916
-
[B5 AFN] Problem z odpaleniem w temperaturach dodatnich
Kolega wspomniał, że nia ma VAGa. Jak długo musisz kręcić żeby zapalił?
-
[B5 AFN] Problem z odpaleniem w temperaturach dodatnich
Miałem na myśli coś innego, otóż nawet przy prawidłowym ustawieniu kąta może źle palić. Powód, słaba pompa. Przerabiałem to samo. Założyłem obszerny wątek ze wszystkimi logami, na zimno, na ciepło. Nikt nie potrafił podaj jednoznacznej odpowiedzi dlaczego nie pali. Po przyspieszeniu kąta do 65, pali od kopa jak nigdy do tąd. Jedynym doraźnym wyjściem u ciebie też jest przypieszenie kąta, no chyba, że masz słaby aku lub rozrusznik. Dla pewności możesz jeszcze zmienić czujnik temp. ale pewnie nie pomoże. Także klucz 13 w dłoń i do dzieła
-
[B5 AHU] Wymiana rozrządu czy warto samemu?
Ucisze wszystkich niedowiarków. W książce jest napisane jak BYK Jeszcze ktoś nie wierzy Takie jest zalecenie producenta
-
[B5 AFN] Problem z odpaleniem w temperaturach dodatnich
Najlepszym doraźnym rozwiązaniem będzie delikatne przyspieszenie kąta wtrysku, możesz to zrobić bez VAGa. Zaznacz sobie obecne położenie pompy i przyspiesz kąt o milimetr lub dwa. Sprawdź jaka będzie reakcja. Powinno pomóc
-
[B5 1Z] Słychać wiatr przy 100km/h
Może, choć nie koniecznie. Ja bym się skupił na regulacji ramki, powoli na spokojnie.
-
[B5 AHU] Wymiana rozrządu czy warto samemu?
Po wymianie rozrządu zaleca się sprawdzić kąt wtrysku, może się zmienić delikatnie. Nikt tu nie próbuje nikogo straszyć, nie dojdzie przecież do sytuacji, że nagle silnik nie zapali po wymianie rozrządu. Po prostu zalecana jest kontrola kąta wrtysku. Tak samo w silnikach PD, po wymianie rozrządu należy sprawdzić kąt synchronizacji, a przecież też tylko ściagasz stary pasek, a zakładasz nowy. Nic się nie stanie jak nie sprawdzisz kąta po wymianie. Ale warto to zrobić i mieć święty spokój
-
[B5 1Z] Słychać wiatr przy 100km/h
1. Sprawdź czy wszystkie szyby są domknięte, tylne czasem lubią delikatnie opadać. 2. Sprwadz z zewnątrz przy zamkniętycz drzwiach, czy uszczelka równo przylega do nadwozia. 3. Sprawdź jak są ustawione drzwi względem nadwozia, czy odstają, czy obwisły. 4. Sprawdź luz na zawiasach, otwórz troszkę drzwi i spróbuj nimi poruszać góra dół, czy czuć luz na dolnym zaiwasie. Jeśli coś jest nie halo z ustawieniem drzwi, to pozostaje regulacja ramki i regulacja na klinie między ramką a poszyciem drzwi
-
[B5 AFN] Jak sprawdzić czy popychacze już do wymiany?
Według książki str 55, popychacze sprawdza się na gorącym silniku, po naciśnięciu popychacza drewnianym klinem, luz między popychaczem a wałkiem nie powinien być większy niż 0,2mm. Myśle, że wystarczy posłuchać jak chodzi na zimnym silniku, jęsli głośno klekocze, to warto wymienić. Do wymiany popychaczy trzeba zdjąć wałek rozrządu. poczytaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=107218.0;highlight=popychaczy Jaki masz przebieg?
-
[B5 AHU] Wymiana rozrządu czy warto samemu?
Jeśłi masz odpowiednie zaplecze tzn kilka kluczy+VAG i masz pojęcie o mechanice, to nie widzę przeciwskazań. Po zdjęciu pasa przedniego, masz wszystko na wierzchu, nie ma w tym żadnej filozofii, na koniec sprawdzić kat wtrysku VAGiem i GIT
-
[B5 AFN] Problem z odpaleniem w temperaturach dodatnich
Zrób logi, przynajmniej grupę 000 i 013 w bs. Prawdopodobnie źle ustawiony kat wtrysku, lub słaba pompa. Zacznij od logów
-
[ALL B6] Jakie amortyzatory do sprężyny Eibach Pro-Kit -30mm.
Czyli amorki 1BE są OK, ale do sprężyn o chrakterystyce liniowej. A ja mam sprężyny H&R progresywne i dlatego jest kupa? Czy gdybym założył do przednich amorków 1BE sprężyny 1BE (link), a tył zostawił na H&R, to miałoby to sens? http://moto.allegro.pl/sprezyny-sportowe-przod-audi-a4-1-9-tdi-kombi-i1499200136.html Źle się jeżdzi, bo z tyłu mam twarde amorki, ciężko zabujać autem na postoju ( czy to nie za twardo), a przód jest na 1BE i podskakuje
-
[ALL B6] Jakie amortyzatory do sprężyny Eibach Pro-Kit -30mm.
Nie polecam. Sam założyłem -30mm, z przodu mam amorki 1BE i na większych nierównościach i hopach dobijają odboje i przycieram zderzakiem o asfalt. Jeszcze jedno pytanko, wszyscy na forum piszą że do amorków 1BE można założyć nawet -40 mm, według mnie to nieporozumienie. Mając amorek 1BE i -30mm, mogę opierając się o furę dosuć dobrze zabujać autem nie wspominając o przycieraniu zderzakiem, nie chce nawet myśleć co będzie się działo jak na pokładzie będą 4 osoby
-
[B5 AHU] Obieg, bez klimy
Możliwe że uszkodziła się mechanika wiążąca przycisk z pokrętłem w pozycji na szybę. Musiałbyś dostać się do wtyczek i spróbować na ostro
-
[ALL B5] Czym wyciągnąć piny z kości??
No nie wiem, czy uda ci się wyciągnąć te najmniejsze piny. Powodzenia. Może lepiej kupić drugą kostkę i wyciągnąć z niej piny niszcząc ją.
-
[ A4 B6 i A2 ] Brak podswietlenia w CONCERT II
Brak lini CAN. Podświetlenie można dorobić, ale z włączaniem i wyłączaniem nic nie zrobisz[br]Dopisany: 04 Marzec 2011, 23:59_________________________________________________http://www.audiworld.com/tech/elec86.shtml
-
[B5 1Z] Słabo palący "Zetor" 1Z
Ale wtedy kąt wtrysku byłby bardzo rozjechany, a u mnie wygląda w porządku. Ale postaram się sprawdzić. [br]Dopisany: 09 Marzec 2011, 16:31_________________________________________________Ciekaw jestem, czy kolega przemik próbował przyspieszyć kąt wtrysku i jak to wpłynęło na odpalanie jego AFN'a?
-
[B5 1Z] Słabo palący "Zetor" 1Z
pocieszyłeś mnie, jestem tego samego zdania. Rozrząd był zrobiony jakieś 20 tyś. km temu, więc powinien być OK, Cały czas mam w planie idealne ustawienie wałka, względem wału, bo jeszcze nic z tym nie zrobiłem
-
[ALL B5] Sprężyny obniżające z allegro
-40 + seryjne amorki Na wszystkich chopach będzie dobijało i auto nie bódzie się trzymało drogi, poza tym cena kiepska, za te pieniądze można kupić kompletny zawias
-
[B5 1Z] Słabo palący "Zetor" 1Z
Co teraz powinienem zrobić? Jeździć i czekać aż całkiem padnie? Ile kilometrów można jeszcze nalatać?
-
[B5 1Z] Słabo palący "Zetor" 1Z
Na pierwszej stronie napisałem, że źle pali zimny, przy temp płynu gdy świece już nie grzeją tzn. 10-30*C[br]Dopisany: 07 Marzec 2011, 18:39_________________________________________________Narazie wstrzymam się z ingerencja w mapy startowe. Będę obserwował jak będzie palił, na przyspieszonym kacie wtrysku. Spróbuje jeszcze zalać lepsze paliwo
-
[B5 1Z] Słabo palący "Zetor" 1Z
Co w takim razie byś proponował? Podmiana pompy? Dzisiaj przyspieszyłem kąt wtrysku do 65, zobaczymy co będzie[br]Dopisany: 05 Marzec 2011, 16:19_________________________________________________Jak na razie przyspieszenie kąta pomogło. Teraz w miarę możliwośći będę się starał go opóźniać, aż dojdę do granicy dobrego palenia. Pytanie, co jest przyczyną, słaba pompa + większe szpryce?
-
[ALL B5] Skrzypia plastiki w okolicy drążka zmiany biegów oraz przy ruszaniu
Silikon w sprayu, rozebrać to co trzeszczy, psiknąć i cisza ma być
-
[B5 1Z] Z czego jest to sprzęgło - zdjęcia
Numery Nic więcej nie ma [br]Dopisany: 27 Styczeń 2011, 15:50_________________________________________________Tarcza ma średnicę 228mm i 28 zębów. Porównywałem to ze zdjęciami z allegro i wygląda na golf'a III tdi 90KM Co o tym myśicie. Chciałbym to sprzedać, bo tylko miejsce w garażu zajmuje, a szkoda go wyrzucać