Treść opublikowana przez paweu1
-
[B6 BFB] Przejscie z Dwumasa na Jednomasa .... Co potrzeba ??
Jeśli twoja dwumasa jest w dobrym stanie, to dobrze się zastanów czy warto zmieniać na jednomasa. Bo możesz się bardzo rozczarować, po pierwszej jeździe. Napewno pojawi się buczenie i drgania przy jeździe na niskich obrotach (np na dwójce bez gazu) i bardziej wyczuwalny luz w układzie przeniesienia napędu, przy zaminach obciążenia, co jest bardzo denerwujące. Wiem co pisze, do swojego 1Z włożyłem dwumasę, bo miałem drgania przy przyspieszaniu, przy obrotach 1600-2000, poza tym silnik głośniej pracował. A teraz cisza, nic nie szarpie przy ruszaniu i ogólnie na plus
-
[ALL B5] Montaż łącznika stabilizatora
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=8812.0
-
[ALL B6] Jak zamaskować dziurę po wymianie radia Audi Chorus na standardowe 1 DIN
Albo własnoręczna rzeźba. Co do dziury, możesz okleić tunel folią ala carbon
-
[B5 AFN] Niebieski dymek jakie logi zrobić?
Ja bym się skupił na uszczelniaczach zaworowych, były zmieniane. U mnie, po wymia znacząca poprawa, zero siwego dymu na zimnym silniku
-
[ALL TDI] Przechowywanie pompowtryskiwaczy
Dokładnie tak, wrzuć do miski z ON i niech leżą
-
Zaoszczędź nawet 20% paliwa :P
Czego to ludzie nie wymyślą :polew: :polew:
-
Toyota Prius
Clarkson porównanie spalanie Priusa i M3 Oczywiście M3 bardziej ekonomiczne A tak na serio, warto się zastanowić nad kosztami eksploatacji kilku letniego Priusa. Lepszą opcją było auto z Plug-in
-
[B5 AVG] Komplet sprężyn i amorków
Na moje oko 1BA, czyli standard Jak chcesz mam do sprzedania przednie amorki BOGE 65-67% sprawności, jedyne 60zł + KW
-
[ALL B5] Cholernie Parujące Szyby
Może obieg wewnętrzny się przyciął i jest zamknięty częściowo
-
[INNE] Logi Passat B5 90 KM - niech ktoś zerknie
Przepływka źle mierzy, kąt wtrysku możesz lekko przyspierzyć Kierownice w turbinie chyba sie lekko przycinają, ale na ten temat niech sie wypowiedzą znawcy tematu
-
[B5 1Z] Koło zamachowe
Co to znaczy, że silnik ma drgania? Drży na postoju na biegi jałowym, czy w czasie jazdy przy przyspieszaniu? Sprawdzałeś, plecionke na wydechu, poduszki silnika? Co do szarpania przy ruszaniu, przyczyna tkwi w sprzęgle, przy wymianie sprzęgła nie jest potrzebna wymiana koła zamachowego
-
[B5 ADR] wymiana chorusa 1 na chorusa 2
Radio pasuje, tylko że nie będzie włączało się po kluczyku i będzie się samo wyłączało ponieważ nie masz lini CAN
-
[ALL B5] Co to jest za manetka ?
Tempomat
-
[B5 AFN] PO pracy silnika na wysokich obrotach, siwy dym z rury wydechowej.
Nie dusiłeś go przypadkiem na zimnym silniku?
-
[B5 ADP] szarpanie na każdym biegu przy odejmowaniu i dodawaniu gazu
Jeśli poduchy rzeczywiście są dobre, to jedynym łącznikiem między silnikiem a skrzynią biegów jest sprzęgło i w nim trzeba szykać przyczyny. Nie zawsze można określić stan tarczy na oko
-
[ALL B5] problem z radiem Chorus
Racja. Co do czyszczenia czyszczenia, myślałem o Chorusie II
-
[ALL] Co to za wtyczki?
Mniejszeggo zdjęcia już się nie dało wstawić? Czarna chyba od zmieniarki, słabo widze
-
[B5 ADP] szarpanie na każdym biegu przy odejmowaniu i dodawaniu gazu
Jeśli poduchy sa OK, to pozostaje sprzęgło, spręzynki w tarczy wyświechtane
-
[ALL B5] Boczki,tapicerki drzwi przód przeróbka Anglik na Euro?
Załóż i sprawdź, jeśli nie będzie działało to musisz przepinować kostkę przy sterowaniu szybami, chyba piny 5 i6 trzeba zamienić miejscami. Tak się robi w passacie, w audi powinno być tak samo.
-
[ALL B5] Konserwacja nadkoli i progów
Też miałem się bawić z konserwacją, ale odpuściłem. Audi jest tak dobrze, zabezpieczone, że nie ma co szukać. Uzupełnij jedynie braki powłoki zabezpieczającej, jeśli takie są i to wystarczy http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=16436.0;highlight=zabezpiecz
-
[ALL B5] problem z radiem Chorus
Trzeba rozebrać i wyczyścić potencjometr. Jeśli masz lutownicę i jakiekolwiek pojęcie, to dasz sobie radę. Uważaj żeby nie zgubić, malutkiej części z potencjometra
-
[ALL B5] Jak pozbyć się trzeszczącej tapicerki drzwi?
Spróbuj wyłożyć wewnętrzą stronę tapicerki filcem, możesz go nawet przykleić http://allegro.pl/filc-techniczny-wloknina-podkladkowa-400g-m2-i1863495656.html
-
[B5 AFN] Wymiana szklanek zaworów
Wszystko opisane w tym wątku http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=107218.msg2087537#msg2087537 Miłej lektury
-
[B5 1Z] Passat b5 115, turbo słabo dmucha
I wszystko jasne, dziura jak stodoła na dole węża wychodzącego z turbinki
-
[B5 1Z] Passat b5 115, turbo słabo dmucha
Też mi się tak wydaje, bo przepływka mierzy w miarę prawidłowo, a dolocie ciśnienia nie ma Czy EGR może puszczać ciśnienie? cieknie z niego olej