Treść opublikowana przez paweu1
-
[ALL B5] Migająca kontrolka ukł. hamulcowego oraz ABS
Urwane kable od czujników ABS, albo czujniki wysunęły się ze swoich miejsc. Zapnij VAGa i sprawdź który to czujnik, przyjrzyj się co mu dolega
-
[B5 AFN] Cieżko chodzi sprzegło
Zgadza się. Ale najpierw niech zmienie płyn, u mnie była zauważalna zmiana po tym zabiegu
-
[B5 AFN] Cieżko chodzi sprzegło
Zmień płyn hamulcowy i odpowietrz sprzęgło
-
[B5 1Z] Wycięcie środkowego tłumika w dieslu
Czy przed wycięciem tłumika, było słyszalne buczenie, czy słychać jakąś róznicę przed i po wycięciu?
-
wymiana oleju w motocyklu
Jeśli nie katujesz sprzętu, masz wlany dobry jakościowo olej, nie przepalałeś moto w zimie, to możesz nie zmieniać. Ale producent zaleca zmianę co 6tyś km. Najlepiej jeśli przed zimą olej jest zmieniony i motocykl stoi nie przepalany całą zimę w ogrzewanym garażu
-
[INNE] Kupno motocykla
Masz troche mały budżet. Za 8 kafli kupisz starego Bandita, który będzie nosił ślady użytkowania, chodzi przede wszystkim o rdzę, starsze Suzuki mają słabą powłokę lakierniczą. Poza tym Bandit jest stosunkowo ciężki, silnik jest słaby (po tygodniu jazdy stwierdzisz, że jest słaby), przy szybszej jeździe potrafi łyknąć troche oleju. Ogólnie wypada troche blado na tle konkurencji Na twoim miejscu skłaniał bym się bardziej w stronę Horneta lub Fazera, oba sprzęty powinny być w lepszej kondycji i mają mocniejsze silniki chłodzone cieczą, lepsze heble i zawias. Co do kupna moto, to na pierwszy rzut oka widać czy było coś kombinawane czy nie. Brudny, zaniedbany sprzęt z łysymi oponami i wyciągniętym napędem mówi wszystko. Wszystkie otarcia, obicia na ramie i zbiorniku, brak ciężarków na kierze, urwane końcówki podnóżków, wygięte klamki, ułamane ograniczniki przy kierownicy, wszystko to świadczy o ciężkiej przeszłości. Z samej gatki i zachowania sprzedającego (kręcenie zimnego silnika do odcięcia) można się dużo dowiedzieć, jeśli chwali się, że latał na gumie, robił piskówy, kręcił do odcięcia i przez cały okres eksploatacji nie dołożył ani złotówki (nie pojęcia o rodzajach olejów, opon, nie dba o czystość i naciąg łańcucha), to mówi samo za siebie. Obejrzyj kilka sztuk i będziesz miał rozeznanie. Zaloguj się na forum Bandita lub innym i przejrzyj dział sprzedam, tam masz większe prawdopodobieństwo, że kupisz zadbany sprzęt Powodznia
-
[B6 AWX] Drgania / wibracje nadwozia lub silnika przy przyśpieszaniu
Mam ten sam problem w b5. Zauważyłem, że podczas przyspieszania na 4 lub 5 biegu poniżej 2000obr/min, drgania nie występują jeśli wcisnę delikatnie sprzęgło na granicy poślizgu. Zrób kilka prób aż wyczujesz dokładnie sprzęgło, 5 bieg, wciskasz lekko sprzęgło na granicy poślizhu i gaz w podłogę. Jeśli nie będzie drgało, to masz odpowiedź - sprzęgło ewentualnie dwumas Już raz zmieniłem sprzęgło, przez jakiś czas był spokój, ale teraz drgania znów wróciły
-
[B5 AEB] Jak założyć klime...
Wyjmij schowek i osłonę pod kierownicą i przyjrzyj się dobrze metalowej belce (rama). Wydaje mi się do niej wszystko jest przykręcone, a belka przykręcona jest tylko po bokach do nadwozia. Co do elektryki, masz dwa identyczne auta, także możesz przełożyć wiązkę silnika i wiązkę pod deską i wtedy napewno będzie działać i masz 100% pewność poprawności. Rozbieraj powoli dawcę i patrz dokładnie jak to wygląda, masz na czym się wzorować, więc przemyśl wszystko dokładnie i do dzieła
-
[B5 AEB] Jak założyć klime...
W pierwszej kolejności skup się na przełożeniu obudowy nagrzewnicy. Myślę, że jak wcześniej przygotujesz sobię dawcę, to kompletny środek przełożysz w niecałe dwa dni. Jak będziesz miał gotowy środek i auto będzie jeżdzące, to możesz powoli wkładać kompresor, rurki i chłodnicę w miarę możliwości wolnego czasu. Masz idealnego dawcę, także możesz przełożyć całą instalację, wypinasz kostki przy progach i z kompa, i wrzucasz całą wiązkę z dawcy. Możesz zrobić jeszcze prościej. Z dawcy wypinasz instalację przy progach i z kompa, odręcasz kolumnę kierowniczą od metalowej ramy pod deską rozdzielczą i wyciagasz kompletną deskę z obudową nagrzewnicy i ze stalażem (ramą), wszystko jest skręcone w całosci i tak zostaje, nic nie rozdzielasz. Poprostu wszystko w całości wyciagasz i wkładasz do swojego auta, pozwoli ci to zaoszczędzić mnóstwo czasu i pracy Dobrze przemyśl sprawę, bo można to zrobić ekspresem. Kiedyś robiłem tak przekładkę Laguny I z sąsiadem. Dostalismy komletną deskę skręconą razem z grodzą i cała przekładka polegała na wrzuceniu całości do przygotowanego auta
-
[B6 AWX] Drgania / wibracje nadwozia lub silnika przy przyśpieszaniu
Wiele osób boryka się z tym problemem, u niektórych pomaga wymiana sprzęgła, dwumasa
-
[B5 AEB] Jak założyć klime...
Góra dwa dni i zrobione. Ewentualnie zostanie jeszcze kosmetyka, jakieś szczegóły Spróbuj wyodrębnić wiązkę klimy od dawcy, jeśli się nie da. Możesz przerzucić kompletną wiązkę która znajduję się pod deską
-
[B5 AEB] Jak założyć klime...
Czy obydwie A4 mają tą samą wersję silnikową i ten sam rocznik? Jeśli tak to nie ma najmniejszego problemu. Rozbierz A4 dawcę, spróbuj wyodrębnić wiązkę klimy. Myślę, że w twojej sytuacji nie będzie większego problemu, skoro masz kompletnego dawcę http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=93749.0;highlight=klima http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=9609.0;highlight=klima
-
[ALL B5] Ciężko obracąjace sie tarcze hamulcowe.
Koło ma się kręcić bez oporów. Klocki ciasno siedzą i nie odbijają, albo prowadnicę zacisków są krzywę
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ciężki młot i walisz w zwortnice, w końcu rdza puści i wybijesz śrubę
-
[B5 1Z] Wycięcie środkowego tłumika w dieslu
To napewno. Gorzej, jeśli zacznie jescze bardziej buczeć. Co do buczenia, to zauważyłem, że zależy od sposobu w jaki wydech wisi na wieszakach im jest sztywniejszy tym mniej buczy. Najbardziej mnie denerwuje inna dolegliwość, otóż przy 1800- 2000 obr/min trzęsie budą. Nie rozwiązany problem wielu użytkowników A4
-
[ALL B5] Wymiana dolnego zawiasu kierowcy
Zrób tak jak w linku z poprzedniego wątku. Zdejmij tapicerkę, dobij klina maksymalnie do góry.
-
[ALL B5] Przedni grill częsciowo zasłonięty fabrycznie.
Zimowa zasłona
-
[ALL B5] Wymiana dolnego zawiasu kierowcy
Jest luz na zawiasie? Otwórz lekko drzwi i spróbuj poruszać góra, dół. Jak duży jest ten luz? Jest regulacja na klinie regulacyjnym, przy przedniej dolnej śrubie w środku w drzwiach. Jeśli chcesz regulować, musisz zdjąć tapicerkę. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=178992.0;highlight=progu
-
[B5 1Z] Wycięcie środkowego tłumika w dieslu
Za prosto by było, Buczenie nasila się przy dodaniu gazu, także łożyska odpadają. Ewidentnie siedzi coś w wydechu. Spróbuje go jeszcze usztywnić i zobaczę co będzie się działo
-
[B5 AFN] Spadek mocy po wymianie rozrządu
Zdejmij pokrywę zaworów i sprawdź ustawienie rozrządu,
-
[B5 1Z] Wycięcie środkowego tłumika w dieslu
Dobrze wiedzieć, Tylko, że ty masz V6 a ja R4, Może mój inaczej zareaguje. Co w takim razie może być przyczyną buczenia, dźwiek dochodzi gdzieś z tyłu
-
[B5 1Z] Wycięcie środkowego tłumika w dieslu
Jeśli jest wypalony, to raczej nie zaszkodzi. Mam nadzieje, że pomoże, tylko chciałbym żeby się wypowiedział ktoś, kto wycinał środkowy tłumik
-
[B5 1Z] Wycięcie środkowego tłumika w dieslu
Cześć, zastanawiam się nad wycieciem środkowego tłumika w moim dieslu. Podejrzewam, że jest przyczyną buczenia poniżej 2000obr/min, buczenie bardzo męczy pasażerów z tyłu, z przodu nie jest wcale lepiej. Założyłem nowe wieszki, nową plecionkę, wyciąłem kata, ale nadal przy jeżdzie i przyspieszniu poniżej 2000obr/min jest nieprzyjemne buczenie. Co o tym myślicie, czy to pomoże?
-
Motocykl gaśnie po zatkaniu wydechu.
No niestety, trzeba się mieć na baczności. Tak jak napisałem wcześniej, odkręcaj korek wlewu oleju i sprawdzaj czy jest przedmuch ze skrzyni korbowej. W zdrowym silniku nie powinno nic dmuchać
-
Motocykl gaśnie po zatkaniu wydechu.
Dlaczego???