Treść opublikowana przez paweu1
-
[B5 1Z] Passat b5 115, turbo słabo dmucha
Cześć, potrzebuej pomocy w sprawie Passata znajomego Z góry przepraszam za logi, bo są zrobione częściowo i na szybko, tylko grupy 003 i 011 Z logów widać, że turbo słabo ładuje, proszę o wskazanie kierunku postępowania, tj dziura w dolocie, geometria, czy nieszczelność w wężykach podciśnieniowych? Z góry dzięki za odpowiedzi http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_58851.html 003 dyn http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_58852.html 003 ms http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_58853.html 003 bs http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_58854.html 011 dyn http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_58855.html 011 bs
-
[B5 1Z] Wibracje przy 80km
Może i nieodpowiedni bieg. Ale napewno nie powienien wpadać w takie wibracje. Sprawdź przeguby wewnętrzne, czy nie mają luzu, poduchy pod silnikiem, plecionkę wydechu. Prawdopodobnie jest to sprzęgło, lub skrzynia biegów, zacznij od sprawdzenia poszczególnych elementów. Wielu ludzi sie z tym boryka w B5 i B6, niektórzy wymieniają wszystkie te podzespoły i nic nie pomaga. Jadąc tym odcinkiem na piątym biegu, wciśnij lekko sprzęgło, tak na granicy poślizgu, jeśli przestanie drgać, to prawdopodobnie sprzęgło, choć nigdy nie ma pewności. U niektórych pomaga założenie dwumasa, tak nie pomyliłem się założenie dwumasa zamiast sztywnego koła. Podobny problem mają niektórzy ludzie, po zmianię dwumasa na sztywne koło Powodzenia
-
[B5 1Z] Drgania przy przyspieszaniu 1800-2000obr/min, a skrzynia biegów
Poduszki dobre, bo na postoju nic nie drży, a podczas jazdy lewarek stoi w bez ruchu. Na Stalowych to samo. Po lekkim wciśnieciu sprzęgła, na granicy poślizgu, drgania ustępują
-
[B5 1Z] Drgania przy przyspieszaniu 1800-2000obr/min, a skrzynia biegów
Cześć, wiem że jest dużo tematów dotyczących drgań w tym przdziale obrotów, ale założe jeszcze jeden. Szlag mnie trafia, już nie wiem za co się złapać. Czy ktoś z was miał przypadek, że przyczyną drgań była skrzynia biegów? Większość osób wskazuje na sprzęgło ( u mnie wymienione już dwa razy, po zmiane sprzęgła jest poprawa przez kilka pierwszych kilometrów, a później powtórka z rozrywki), dwumas odpada bo w moim Zetorze go nie ma, luzu poprzecznego na półosiach nie mam - dzisiaj sprawdzałem, plecionka zmieniona i dodatkowo wstawiona druga, ostatnim elementem w układzie napędowym pozostaje skrzynia biegów. Wymiana skrzyni to droga impreza, dlatego z tym zwlekam, bo Biegi wchodzą lekko, olej zmieniony, ale przy jeździe na jedynce, coś rzęzi, a przy przyspieszaniu huk i drgania jak w traktorze. Ale gdy podczas przyspieszania, gdy lekko wcisnę sprzęgło nastaje cisza. Pytanie za 100 punktów, co drży?
-
[B5 AHU] Zużyte poduszki silnika?
Odepnij wtyczkę od impulsatora przy skrzyni i sprawdz czy będzie poprawa. Obstawiam, że nie. Też się z tym męczę, skłaniam się ku skrzyni biegów,
-
[B5 AHU] Zużyte poduszki silnika?
Lewarek lata jak szalony, czy stoi w miejscu? Podczas przyspieszania wciśnij lekko sprzęgło i sprawdz czy przestaje drgać
-
[B5 AFN] Małe spalanie I drgania
Sprawdzcie czy podczas przyspiesznia przestaje drgać po lekkim wciśnięciu sprzęgła, na granicy poślizgu?
-
[B6 AWX] Drgania / wibracje nadwozia lub silnika przy przyśpieszaniu
Panowie, ruszyło coś w temacie?
-
[B6 AVB] Drgania karoseri przy stałych prędkościach
Kolego napisz co było przyczyną drgań
-
tłumaczenie tekstu
W wikipedii znajdujesz to co cię interesuje, później zmieniasz język na angielski i gotowe
-
Jaki wybrać fundusz emerytalny ???
OK Czekam na dalsze spostrzeżenia na temat funduszy
-
Jaki wybrać fundusz emerytalny ???
Cześć. Ponieważ jestem na początku kariery zawodowej, muszę wybrać fundusz emerytalny. Który fundusz polecacie i dlaczego ?
-
Kupno klimatyzatora
Bez przesady kWh kosztuje około 57 groszy, czyli 1.4 razy 5godz = 7 KW/h*0,57 zł = 3,99 zł/dziennie
-
[B5 1Z] Co oznacza błąd 00000 End of Output ?
Cześć, dzisiaj podłączyłem Vaga i wyskoczył mi błąd 00000 End of Output, błąd powtarza sie kilka razy, fura chodzi normalnie, wszystko jest w porządku. Co oznacza ten błąd?
-
[B5 1Z] Wymiana łożyska w skrzyni biegów, schemat skrzyni biegów
Panowie, dochodzę do wniosku, że winę za drżenie przy przyspieszaniu w przedziale 1800 - 2000 obr/ min i jęczenie skrzyni ponosi, łożysko na wałku, który wychodzi ze skrzyni i łożysko igiełkowe w wale. Mam zamiar wymienić obydwa łożyska, z igiełkowym nie będzie problemu, już raz zostało zmienione i pomogło na chwilę, drgania zniknęły, ale nie wiem jak sprawa wygląda z wymianą łożyska na wałku wychodzącym ze skrzyni. Czy jest potrzebny jakiś ściągacz, jakie są wymiary łożyska, numer z etki itp. Przydałby się szczegółowy schemat skrzyni W którą stronę wychodzi łożysko na wałku skrzyni, do środka, czy na zewnątrz skrzyni? Proszę o wszelkie informację
-
[ALL B6] Przewód od zmnieniarki
Musisz odkręcić schowek pasażera, plastik na słupku A (pod schowkiem z prawej strony), plastik z prawego progu, tylną kanapę i w bagażniku musisz to jakoś madrze rozplanować
-
[B5 1Z] Wysokość zawieszenia 1BE na felgach 15 sedan
Cześć, interesuje mnie jaka powinna być wysokość od ziemi do krawędzi błotnika dla zawiasu 1BE w sedanie na felgach 15 cali. Mam obecnie 1BE, ale chyba tył jest od Avanta bo stoi trochę za wysoko. Czy możecie zmierzyć jak to u was wygląda, lub wrzucić fotki z pomiaru U mnie tył stoi na wysokści około 67 -68 cm, w zależności od ilości paliwa
-
[ALL B6] Przewód od zmnieniarki
Prawym progiem, czyli od strony pasażera, lub tunelem środkowym Żeby nie było zakłoceń od instalacji, która jest w lewym progu
-
[ALL] Na którym biegu lepiej?
Śmiało na czwórce, nie ma sensu niepotrzebnie kręcić silnika i słuchać huku. No chyba że jedziesz pod górę
-
[ALL] Smrodzik z klimy
Właczenie ogrzewania na max nic nie da, ponieważ na drodze powietrza najpierw jest parownik (nagrzenica) klimy, a dopiero później nagrzenica. Czyli powietrze przelatuje przez nagrzewnicę klimy, a dopiero później zostaje podgrzane w nagrzenicy i trafia do wnętrza samochodu Zróbcie tak jak napisałem w tym temacie, koszt niewielki, a napewno pomoże http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=203356.0
-
[B5 1Z] Szarpanie na ciepłym silniku przy ruszaniu pod górę
Jeśli sprzęgło nie drżało w przedziale obrotów 1700 - 2000, to możesz nabić nową okładzinę na tarczę w specjalistycznym warsztacie, koszt około 80zł w Rzeszowie
-
[ALL] Smrodzik z klimy
Zapraszam do mojego tematu http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=203356.0
-
[B5 1Z] Szarpanie na ciepłym silniku przy ruszaniu pod górę
Jeśli poduchy są w porządku, to pozostaje wymiana tarczy lub komletnego sprzęgła Wcześniej spróbuj przypalić troche sprzęgło, jeśli to pomoże, to znasz winowajce
-
[B5 AFN] Praca silnika na klimie
To normalne zjawisko, kompresor mocno obciąża silnik. Zwiększ dawkę paliwa, powinno się poprawić
-
[ALL B6] trzeszczą przednie drzwi
Silikon w sprayu powinien pomóc