Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

OLIVER

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez OLIVER

  1. OLIVER odpowiedział(a) na Lacost temat w 1.9TDI
    A tak przy okazji uzupełnij profil by wiedzieć więcej o samochodzie A podpinałeś pod komputer? jakieś błędy? stało się to z dnia nadzień? Jak by co to komputer do AFN mam ale to trzeba by potwierdzić ...
  2. OLIVER odpowiedział(a) na Lacost temat w 1.9TDI
    świece przy obecnych temperaturach nie mają co robić sprawdziłeś czy na zaworku który jest na pompie dochodzi napięcie 12V podczas kręcenia rozrusznikiem ?
  3. OLIVER odpowiedział(a) na Miczas77 temat w 2.0TDI
    U mnie jest kompletne nowe sprzęgło i też da się wyczuć minimalne drgania na pedale . W byłej B 5 jeździłem 10lat z takim minimalnym drganiem i auto poszło do innego właściciela i hula dalej ..Ten typ tak ma ....
  4. Jak wyjmiesz i rozkręcisz to zobaczysz czy są ślady obcierania wirnika o muszlę , jakie ma łopatki, luzy wirnika itd. to że sztanga elegancko chodzi to nie znaczy że gdzieś tam minimalnie może przycierać i efekty są takie jak opisujesz.. Miałem u siebie podobny objaw : Po równym było ok a jak dałem po gazie pod górę na 3- 4 biegu to wpadał w tryb awaryjny . turbo na stół . co się okazało, dźwigienka na którą zahaczona jest sztanga gruszki przechodzi przez (ja to nazwę korpus żeliwny) i właśnie tam ta ośka pracowała z minimalnym oporem , co dało się wyczuć dopiero po rozkręceniu turba . Po wyczyszczeniu i rozruszaniu tej dźwigienki problemy przeładowania znikły i turbo nadal pracuje poprawnie . Jak więc widzisz tak niewiele a zakłóca prawidłową pracę turbo. A usterka praktycznie nie do zdiagnozowania bez rozbiórki . Dlatego proponuję najpierw sprawdzić, oglądnąć -wyczyścić a dopiero potem podjąć decyzję co dalej ...
  5. Kolego wyjmij najpierw turbo rozkręć zobaczysz w jakim jest stanie ,wyczyść dobrze i zobaczysz czy będzie poprawa ,Sprawdzenie strzykawką turbiny to nie diagnoza ani jej uzdrowienie . Wymienić na inne bądź zregenerować zawsze to możesz zrobić później , Po co od razu iść w koszty
  6. OLIVER odpowiedział(a) na tomek z temat w 1.9TDI
    temat był wałkowany już dawno moze to Wam coś pomoże
  7. OLIVER odpowiedział(a) na tomek z temat w 1.9TDI
    Czy sprawdzałeś na zimnym silniku po odpaleniu czy na przewodach świec żarowych pojawia sie napięcie ? Czy tylko sugerujesz się kontrolką na blacie i słuchem czy przekaźnik złapie ..., Znasz zasadę działania i grzania świec żarowych ?Kiedy grzeją ? kiedy jest grzanie wstępne? kiedy kontrolka świec ma świecić ?
  8. Minie to wygląda na przepuszczanie oleju na na uszczelniaczach trzonu zaworów
  9. Dzięki. P. Łukaszu.. pomogło.. Radio działa dzięki ... Temat do zamknięcia....
  10. Ok ,Spróbujemy
  11. Witam Panowie Koledze w B5 padł akumulator co spowodowało blokadę radia . Po naładowaniu akumulatora właczył radio -SAFE- Nacisnoł równocześnie TPi RDS wpisał kod tylko nie potwierdził znowu TP i RDS Radio nie zagrało wiec je wyłączył . Po ponownym załączeniu radia już nie reaguje na TP i RDS w ogóle nie można wpisać kodu . Po odłączeniu akumulatora i ponownej próbie brak jakiejkolwiek reakcji na przyciski cały czas SAFE Miał ktoś podobny przypadek ? można to jakoś odblokować ? Bo już brak pomysłu
  12. Może to dziwnie zabrzmi ale posprawdzaj czy nie po puściło Ci jarzmo od hamulca w którymś kole . Miałem kiedyś w b5 podobne odgłosy i to była przyczyna ...
  13. No tak ..Ale nim podejmie decyzję o regeneracji turbo to by go trzeba było sprawdzić czy faktycznie to jest to ...By potem się nie okazało tak jak z pokrywą Ja podejrzewam turbinę bo miałem podobny przypadek u siebie z tym kopceniem i puszczaniem białego dymu na zimnym ..Zobaczysz co ci powie ..Powodzenia...
  14. Dobrze by było byś sobie niektóre rzeczy posprawdzał sam byś wiedzieć już co i jak ale chyba nie bardzo masz warunki do tego Moze masz jakiego kolege z warsztatem-garażem co ma narzędzia i troche pojęcia o tym byś podjechał . Bo sam widzisz jak mechanicy podchodzą do sprawy . No i za darmo tego nie robią ..Dobrze ze chociaż Ci powiedział przyjechać na reklamację
  15. Czyli pokrywa to raczej była błędna diagnoza Oczywiście ze po takim przebiegu już powinno ustąpować kopcenie Jeśli coś robisz przy aucie sam to ja bym odkręcił katalizator zaraz za turboi odsunął na bok i odpalił silnik i zobaczysz czy kopci czy nie czy dym jest ze silnika czy z wydechu jak Ci mechanik powiedział . zobaczysz czy turbo od strony gorącej jest suche czy mokre bo jak mokre to już bedzie wszystko wiadomo...
  16. A sprawdzałeś pokrywę ? wymieniłeś na nową (ori) Jesteś pewien za nią ? odpinałeś rurkę od odmy-rura ssąca turbo i jeździłeś z zaślepionym jej wlotem jdo rury ssawnej turbo? Skoro za wtryski jesteś pewien a kopci Ci na biało i śmierdzą spaliny to jest spalany ewidentnie olej tylko trzeba ustalić jego wyciek i spalanie Wiadomo ze tu ludzie różne rzeczy wypisują a to Ty decydujesz czy to prawda czy fałsz i czy to sprawdzisz sobie sam czy nie Takie jest forum Kolego
  17. Trochę za późno logujesz Loguj przed 1500 . Moim zdaniem turbo troche późno wstaje Ale jak chcesz coś więcej wiedzieć to trzeba zrobić komplet logów wtedy Jakiś fachowiec udzieli Ci info na temat motorowni...
  18. Ja bym tu raczej nie stawiał na termostat tylko przyjrzał bym się ilości oleju w dolocie lub sprawdził czy turbo nie puszcza oleju od strony gorącej . Miałem podobny problem ,turbo puszczało minimalnie do wydechu i przykopcał na biało jak był zimny ,po wymianie turbo problem ustąpił
  19. Dzięki Kamilu Na pewno się przyda Nim ją przeglądnę to zauważyłem i się domyśliłem ze Pierwsza pozycja po przyciśnięciu raz z boku to spalenie obecne i jego się nie da skasować a pozostałe 4 wyświetlenia i pozycja 4 średnie spalanie to wszystko da się skasować i co zauważyłem że na 1 i na 2 komputerze po skasowaniu pokazuje dokładnie to samo i przy średnim spalaniu 6,5 l stan paliwa pokazuje tylko na 770 km i się nie podnosi więcej ( zbiornik prawie pełny bo zrobione jest 45km po tankowaniu do pełna Dlatego tu pytam znawców dlaczego to świruje a nie pokazuje dokładniej a jakiś czas temu pokazywało w miarę ok ... Nikt nie miał takiego przypadku?Co może być tego przyczyną?
  20. Dzięki Kamilu Na pewno się przyda Nim ją przeglądnę to zauważyłem i się domyśliłem ze Pierwsza pozycja po przyciśnięciu raz z boku to spalenie obecne i jego się nie da skasować a pozostałe 4 wyświetlenia i pozycja 4 średnie spalanie to wszystko da się skasować i co zauważyłem że na 1 i na 2 komputerze po skasowaniu pokazuje dokładnie to samo i przy średnim spalaniu 6,5 l stan paliwa pokazuje tylko na 770 km i się nie podnosi więcej ( zbiornik prawie pełny bo zrobione jest 45km po tankowaniu do pełna Dlatego tu pytam znawców dlaczego to świruje a nie pokazuje dokładniej a jakiś czas temu pokazywało w miarę ok ... Czytałem instrukcję i kasowania wykonałem dobrze wszystko tak jak się domyślałem . Nawet odłączyłem aku i po podłączeniu nic się nie zmieniło wskazanie stanu paliwa na fisie nawet spadło do wartości ( 650 km) tyle pokazywało mi po zatankowaniu do pełna a przed resetem aku było 770 .Myślę że jutro jak pojadę to się podniesie do tej wartości (770 ) Tylko dlaczego dopiero po czasie jazdy wartości (dystansu na paliwie ) troszkę wzrosną a powinny wzrosnąć do około 1000 km. Bona tyle jest paliwa .
  21. nie mam i nie znalazłem instrukcji obsługi w języku pl. a Niemieckiego nie znam i tu cały problem Myślę że nie jeden forumowicz zna obsługę manetki (co i jak przycisnąć -przytrzymać )i pomoże A moze ma ktoś taką instrukcję po naszemu w pdf. ?i się podzieli Dodam ze błędów w liczniku brak . Jeszcze się zastanawiam nad odłączeniem akumulatora ,tylko nie wiem czy to ma sens
  22. Niewiele to moje kasowanie pomogło bo nie mogę skasować pierwszej pozycji po przyciśnięciu z boku manetki . To chyba jest to średnie spalanie a mi tam pokazuje 10/l/100 . mimo przytrzymania przycisku pod manetką dłużej , inne wskazania się kasują a tego nie mogę dlaczego ? podpowie ktoś ?
  23. Witaj Kamilu ..i tu chyba by się zgadzało bo średnie spalanie miałem 10L ( miasto korki )zbiornik 65L i daje nam mniej więcej co pokazuje mi ...skasowałem i jutro zobaczę .( Trochę to robię wszystko metodą prób i błędów bo nie mam instrukcji .ob. ale może się uda ) Na razie B. Dziękuję Ci za wskazówki i Pozdrawiam
  24. Witam Panowie Mam taki oto problem . Po zatankowaniu zbiornika do pełna wskaźnik paliwa pokazuje dobrze max . Natomiast na fisie wyświetla mi się ze mam paliwa na 670 km i stoi bez zmian ,a przecież powinno pokazywać o wiele więcej ...Przynajmniej tak było po zakupie auta . Jak zatankowałem do pełna to fis pokazywał paliwa na około 1050 km. czy może mi ktoś podpowiedzieć co się stało ? dlaczego nie wzrasta obecnie po zatankowaniu do pełna stan do przebycia ilości km. tylko zostaje na 670 . Dodam ze z czasem jazdy stan ten spada w dół w miarę dobrze pokazuje O co tu chodzi ? Proszę o wyrozumiałość jeśli pytam o błahą sprawę ale nie daje mi to spokoju Może ktoś coś podpowie? Bardzo dziękuję z góry ...
  25. To podziel się informacją który to przekaźnik jaki jego numer i gdzie się znajduje ..Może się komu przyda taka wiadomość

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.