Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

trepek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez trepek

  1. Jednym słowem - ile silników zniszczyło się po płukankach? I jakie to były preparaty? Jakie zużycia wykazywały zniszczone silniki przed płukanką i jaka była ich historia? Ile płukanek zrobiłeś w życiu? Bo narazie to czcze gadanie z Twojej strony nie poparte żadnym argumentem. I co z tego, że pracujesz w zakładzie mechanicznym? Lata pracy != posiadana wiedza. P.S. Popracuj nad ortografią i interpunkcją bo razi Twoje frywolne podejście do zasad gramatycznych i ortograficznych ojczystego języka. A ja nie, wręcz mam pedantyczną manię chodzenia ze szmatką i pucowania motorowni. Moje serduszko:jerk:
  2. Działać będzie. Mogą być jakieś problemy przy wyższych obrotach ale niekoniecznie. Może nieco poddymiać albo np. N108 może nie nadążać za ciśnieniem w pompie.
  3. Taaa... sprzedawca w sklepie. "Pani, a ile samochód ma już przejechane? Ponad 200 tys, uuu... to już minerał":grin: Sebek - dlaczego nie polecasz płukanki? Podaj jeden powód z własnej autopsji a nie zasłyszane, że znajomego wujek, ma znajomego, którego zięć pracuje w warsztacie i który to zięć słyszał, że kiedyś ktoś coś miał Droga Karolino, zamów olej u dzika. Za olej dasz 150-170zł, filtr oleju 50zł. Jak zamówisz resztę filtrów to wysyłka za darmo. Tak jak kolega wyżej pisał, bądź przez cały czas podczas wymiany i patrz mechanikowi na ręcę. Nie daj się skrobnąć ani oszukać. A co do płukanek to strasznie się ich boją ludzie. Niby każdy słyszał, że szkodzą ale jakby się spytać aby wskazali na samochód, któremu zaszkodziło to na palcach można by policzyć te auta. Ja zrobiłem płukankę, samochód śmiga, nic się nie dzieje. Polecam - Amsoil Engine Flush, koszt ok 35zł. Silnik bardzo spokojnie pracuje i cicho.
  4. Podaj moc albo zrób zdjęcie silnika :-) Co do oleju... powiem Ci szczerze, że jak chcesz trochę pojeździć samochodem to zrób płukankę preparatem Amsoil Engine Flush i zalej do tego dobry olej, np. Millers XFD 5w-40 bądź odpowiednik z Amsoil bądź Liquid Moly. XFD 5w40 | Millers Oils Oleje silnikowe i samochodowe Zakupy możesz zrobić u kolegii dzik: http://a4-klub.pl/sprzedam-ogloszenia-komercyjne-firm-157/czesci-waszych-aut-oleje-amsoil-motul-najtaniej-promocja-1str-32035/ Ma pewne oleje, bez podróbek. Motodoktor: to takie ustrojstwo, które się wlewa do silnika do samochodu przed wyjazdem na giełdę aby padnięty i zajeżdżony silnik jako tako pracował. A później się słyszy, jakie to drogie oleje są niedobre i uszkadzają silniki:jerk: Niczego się nie bój, od oleju nic się nie rozszczelni. Jak się ma co zepsuć to nie ważne co wlejesz - i tak się zepsuje.
  5. Jedno koło przednie do góry, zapalasz silnik, wbijasz jedynkę. Jak coś się dzieje na prostych kołach to wina przegubu wewnętrznego, jak coś na skręconych, to zewnętrznego.
  6. Każda cyfra w pompie ma znaczenie. Ostatnia dwójka mówi z jakiego modelu. Środki się różnią między sobą.
  7. Na 99,99% sygnał z tego czujnika leci też do obrotomierza. Nie widziałem, by w alternatorze było coś podpięte pod mostek "W" więc nie ma innych miejsc, gdzie sprawdzana by była prędkość obrotowa silnika.
  8. Wszystko jest możliwe. Ja nie twierdzę, że to będzie winowajcą ale kto wie, nie takie cuda się działy.
  9. VAG pokazuje błędy jak jakiś czujnik albo przestanie działac wogóle albo jak podaje wartości prądowe wzięte z kosmosu. VAG nie jest w stanie stwierdzić czy wartości prądowe są dobre czy też zaburzone przez coś. Co dostanie a co nie wykracza poza jakieś normy, jest interpretowane.
  10. Ja widziałem już samochody z kątami wtrysku 0 i działały:grin: A dawkę paliwa jaką masz? Na bardzo małej dawce o dziwo pokazuje wysoki kąt, co nie jest prawdą. Teraz może podejdźmy do tematu z drugiej strony: ECU kąt wtrysku odczytuje z wtrysku sterującego i impulsatora. Sprawdź, czy wartości napięć są poprawne, sprawdź korekcje na wtryskach i jeszcze raz przejrzyj rozrząd, szczególnie znak na zamachu. Zero się przecina z dolną krawędzią okienka?
  11. To wszystko idzie wyczytać z numeru pompy? A tak w ogóle to mowa jest o tej konkretnej pompie czy ogólnie? Też A tak to rozebrałem kilka pomp i porównywałem środki.
  12. Większe ciśnienie wewnętrzne, nieco inne elementy przesuwające koszyk z rolkami, fala z AFN, lepszy tłoczek niż w 1Z:wink: Nie wiem jak sterownik będzie ogarniał pompę z SDI ale możesz spróbować.
  13. Spalanie miejskie to czarna magia. Coś tam jeżdżą, cos tam stoją, jakieś dyrektywy unijne to weryfikują. Dlaczego producenci kłamią? Ile pali twój samochód? - Motoryzacja w INTERIA.PL - samochody, motocykle
  14. Lepsza od 1Z:jerk:
  15. Średnica tłoczka to nie wszystko ;-) Zarówno 1Z jak i AFN to 10mm a budowa tłokorozdzielacza, głębokość i kształt otworu tłoczącego, jego umiejscowienie na tłokorozdzielaczu, umiejscowienie pierścieni itp są diametralnie różne.
  16. SDI ma sekcję AFN'a a przynajmniej falę. Jak nie zapomnę to na dniach rozbiorę dla Was pompę z SDI i porównam tłoczek z tym z AFN.
  17. No i o to mi chodziło, odczytujesz spalanie chwilowe, które wyświetla Ci bezmyślnie komputer (gdzie nawet producent wprost pisze, że są to wartości orientacyjne i nie należy strasznie się do nich przywiązywać, z resztą komputer może być omyłkowo źle skalibrowany). Zmierz spalanie jak piszę: nalej do pełna, przejedź na trasie 200-300km przy prędkości 90km/h (jak podaje producent), pojedź na stację i znowu wlej do pełna. Producent spalanie na trasie podaje przy prędkości 90km/h, przy 120km/h spalanie jest wyższe z reguły o ok 20-40%.
  18. Dalej nie odpowiedziałeś na pytanie jak mierzysz spalanie... No dobra, wpływ na spalanie ma: - ciśnienie powietrza w oponach (jak i wielkość kół, szerokość itp, wiadomo, że na mega szerokich laczkach spalanie będzie duże, fizyki się nie oszuka) - umiejętne obchodzenie się z pedałem gazu (co wcale nie oznacza, że spokojna, emerycka jazda = niskie spalanie, trzeba wyczuć) - długość odcinków jakie pokonujesz (jazda na ssaniu) - jakość paliwa, jakie wlewasz (oszukanego paliwa samochód spala więcej, może stację zmień?) - kolejna rzecz to VAG, VAG, VAG i logi dynamiczne, nie ma czego się obawiać, na szczęście samochody z grupy VAG nie mają patentów na to i logowanie jest dziecinnie proste (w porównaniu do wynalazków francuskich i japońskich) Nikt z fusów nic nie wywróży.
  19. Tragedia, pali o litr więcej:grin: Rozumiem, że pomiary spalania wykonujesz tak, że tankujesz do pełna pod korek, przejeżdżasz określony dystans, znowu tankujesz pod korek i obliczasz jakie jest średnie spalanie? Z resztą to ciekawe, kupić nowe a5 w benzynie i nażekać, że spalanie nieco większe niż być powinno. Chyba bogatym kryzys również sięga do portfela.
  20. Nie wykręcaj całej bo zaczniej klnąć jak szewc by złapać nakrętkę Odkręć przewody ciśnieniowe.
  21. Jak nie odkręci się śruby z tyłu to pompa będzie chodzić na boki o maks 2mm. A pełny zakres regulacji pompy to ok 1cm.
  22. @Skeeber Oddać pompę na tulejowanie a nie wiedzieć jaki luz:decayed: Tulejowanie nie jest wcale takie proste. Czasami taniej i szybciej dorwać drugi korpus bez luzu. Bardziej zastanawiam się, czy coś nie popsuli z ciśnieniem wewnętrznym albo nie dali innej sekcji tłoczącej, z większym luzem. @Lishoo Albo przewód albo śruba stabilizująca pod dupką pompy. Może zadam takie pytanie do autora, tak na oko ile mm jesteś w stanie przesunąć pompę od jednego skrajnego położenia do drugiego? Ciężko się przesuwa? Odpowiadając na czyjeś wcześniejsze wątpliwości, przy starych pompach bez fasolek na kole, da się ustawić kąt wtrysku na pracującym silniku. Luzujemy dwie śruby z przodu pompy od strony koła pasowego i jedną śrubę stabilizującą z tyłu pompy, popuszczamy lekko śrubę z przodu pompy z łbem zwróconym w stronę szyby czołowej i młotkiem przez drewienko stukamy w pompę analizując odczyty w BS.
  23. Właśnie się zastanawiam co mogli z nią źle zrobić. Wracając do tulejowania, to jaki luz był na osi, że się temu poddałeś?
  24. Blokada nie może przejść przez korpus pompy. Na czym polegała kalibracja pompy wtryskowej? Co te magiki Ci natworzyły? Mierzyłeś ciśnienie w pompie?
  25. Mogło wyciec całe paliwo.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.