Treść opublikowana przez trepek
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Ly7p - Titanum Grey. ---------- Post dopisany at 23:35 ---------- Poprzedni post napisany at 23:14 ---------- Właśnie odczytałem z kodów wyposażenia, że moje audi ma EDL ---------- Post dopisany 02-12-2012 at 15:16 ---------- Poprzedni post napisany 23-11-2012 at 23:35 ---------- Z powodu krzywego napinacza paska wielorowkowego, pasek uległ zniszczeniu. Znowu rozbieranie połowy samochodu :-/ Ehh... 80'tki były bardziej przemyślane.
-
B5 AFN 110 Sedan 98r Problem ze spalaniem i ogólny wrak
Na początku to wymień uszczelkę pod głowicą abyś miał chociaż motorownie w miarę sprawną. Dopiero później za osprzęt.
-
Pompa wtryskowa
Takie robienie bez pokazywania zużytej części to sobie można:wink: U mnie, gdy robię pompę dostarczoną mi do domu i nikt nie patrzy, fotografuję poszczególne elementy i zdjęcia są do wglądu.
-
Pompa wtryskowa
W pompach VP37 są tylko dwie główne sprężyny, które "trzymają" aby fala obracała się po rolkach. Zwykle pękają od zbyt dużych obrotów ale takich, co to raczej w swoim silników nie byłbyś w stanie osiągnąć bo nie sądzę, byś przez dłuższy czas przekraczał chociaż te 5000 obr/min. A tak z ciekawości ile Ci zawołał za sprężyny i czy pokazał Ci stare?
-
Pompa wtryskowa
Wyjąć pompę, włożyć ją pionowo w imadło, odkręcić tył, wyjąc jeden, włożyć drugi, zakrecić i włożyć pompę do silnika :-) Sprawdź która fala wyższa, prócz fali podmieniasz jeszcze tłoczek z głowiczką oraz odsadzenie. Z której pompy weźmiesz falę z tej weź sprężyny główne. Przy pierwszym składaniu pompy możesz zdjąć nastawnik aby mieć dobry pogląd na to, czy wszystko dobrze złożone. Po zakręceniu sprawdź czy obrócisz pompę w rękach, jak nie to musisz rozkręcić i ponownie złożyć. Uważaj aby przy skręcaniu nie rozwalić sobie tłoczka, dokręcaj z głową. Powodzenia! P.S. I tak składanie pomp VP37 jest prostsze niż VE37 bo w VE były 4 sprężyny, które musiały "siąść" w otworki:naughty: Oczywiście wiadomo, czystość, dokładność, precyzja i dobre narzędzia.
-
jak rozpoznacz uszkodzone poduszki
Pod silnikiem ciekną i są zaolejone. Ewentualnie jak poruszasz łapą to będzie słychać chlupanie.
-
Pompa wtryskowa
Podmień sekcje tłoczące, tak będzie najlepiej.
-
Pompa wtryskowa
Najprostszym spodobem to podmiana sekcji tłoczących.
-
[B5 AFN] Fabryczna pompa wody?
To ja was pobiję, w silniku 1.9 TDI z 1993r mam jeszcze orginalną pompę wody:grin: Pompa jest zdemontowa i nie wykazuje jakiegoś zużycia.
-
Pompa wtryskowa
Tak. Ostatnio na allegro jest dużo dawców na 12'stki a raz widziałem 14'stkę.
-
Pisk paska wielorowkowego
Zapomniałem, że nie mam sprzęgiełka alternatora:grin: Bo to 1995r to jeszcze nie było.
-
TDi Dużo pali
Wtryski, dawka, logi. Wiele rzeczy do sprawdzenia.
-
Pisk paska wielorowkowego
Jak sprawdzić to sprzęgiełko? Napinacz można naprostować czy jak krzywy to bezwzględnie do wymiany?
-
Intercooler zalany olejem
Na samą turbinę może nie ale nadmiar oleju spowoduje zbyt intensywną pracę separatora (odmy), który może nie spełniać swojego zadania i olej będzie wędrował do dolotu.
-
Pompa wtryskowa
Sam napisałem tutorial i udostępniłem go publicznie na forum. Niekoniecznie potrzeba stół pobierczy przy składaniu pompy, mam własne narzędzia do mierzenia ciśnienia oraz... słuch, węch i oczy. Można oczywiście samemu robić, ja nie neguję tego, wszystko jest zrobione przez ludzi i dla ludzi. Doświadczenia jednak nic nie zastąpi i przeczytanie paru stron też nie pomoże. Miałem w rękach już dziesiątki pomp i co nie co widziałem, nastawników też przeczyściłem wiele. I to co pisze w internecie a jak się powinno robić, hmm... tu jest tylko wstęp jakie czynności trzeba zrobić a jak je zrobić to każdy kto przerobił "ileśnaście" pomp wypracował sobie swoją technikę. Jak prócz głupiej wymiany uszczelek rozbieram ją, jak chce klient, do gołego korpusu i czyszczę w środku. Czym i jak, to już moja technika. Tak samo z nastawnikiem, mam swoje preparaty do tego i niestety one kosztują, amortyzacja być musi wliczona w cenę usługi. Albo robi się byle jak albo dobrze. Gdybym miał prawdziwi zakład to ceny bym podniósł o 100%, bo na zus mieć trzeba, na opłaty, na maszyny aby wszystko było tip top. Narazie to chałupnicza praca z zastosowaniem know-how sztuki grzebania przy pompach. Zrobić gładź na ścianie każdy może, jednemu wyjdą rysy a drugiemu struktura kartki papieru.
-
Pisk paska wielorowkowego
Musashi ma rację. U mnie też piszczało coś przy rozruchu. Dzisiaj pasek alternatora sobie zafundował kuracje odchudzającą i ma połowę szerokości, reszta rozsypała się dosłownie po całym silniku wkręcając się we wszystko. Muszę rozebrać przód i wszystko posprawdzać. Każde łożysko, napinacz, wisko itp. Nie będzie mi tutaj TDI pokazywać humorków, o nie, nie ze mną te numery:wink:
-
jakie max obroty wasz ma
nie tylko, - zawory, tloki, rozrzad, panewki, rowniez. czerwonego zakresu nalezy unikac. podobnie przegazowki na luzie sa szkodliwe dla jednoski napedowej Pierw pękną główne sprężyny w pompie, szczególnie w AFN albo AHH, lub fala straci kontakt z rolkami niż sprężyny zaworowe zaczną nie wydalać Konstrukcyjnie stare kible na pompie rozdzielaczowej wywodzą się z 1.6 TD, który w serii kręcił się do 5600-6000 obr. Ale fakt faktem, nie ma co tak gazować na postoju.
-
jakie max obroty wasz ma
Silnik jak był rozgrzany to nic mu się nie stanie bo bez obciążenia pracuje na biegu jałowym. Pompa nie jest jedynie przystosowana do takich obrotów.
-
jakie max obroty wasz ma
Nie kręć tak wysoko silnika na luzie bo rozwalisz sobie pompę a przy okazji rozrząd i silnik.
-
Wywalenie zaworka N18
Ja mam odpięte podciśnienie z N18, błędów nie ma. Przynajmniej hamulec brzytwa i zaczyna chwytać jak się lekko muśnie pedał.
-
Pompa wtryskowa
To racja bo porusza się nastawnikiem. Uszczelka sama od siebie "puszcza" po 15-20 latach. A cenę, którą podałem to cena kompletnego zrobienia pompy. Nastawnik to się robi za dobrą flaszkę 0.7 z przepoją
-
Pompa wtryskowa
Jak się grzebie przy pompie to nie ma się co dziwić ;-) Kiedyś, przy pompach potencjometrycznych, nastawniki miały plombę i nie dało się tak łatwo przesuwać nastawnika:wink: I nie pisz jedynie o nastawniku w konteście całej pompy, bo nastawnik ma tylko 2 uszczelki a cała pompa, hmm... jak dobrze na szybko policzyłem w głowie to 13 gumowych uszczelek i dwa razy tyle miedzianych podkładek.
-
Pompa wtryskowa
Jaka cena taka kroć zmian tych samych uszczelek:wink: Uszczelki wymienia się raz na 15-20 lat, po tym czasie guma się rozsypuje. Oczywiście mowa o całej pompie a nie nastawniku samym.
-
Pompa wtryskowa
U mnie połowa tego za całą pompę razem z diagnostyką.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Wlej minerała bo ma przejechane ponad 200 tys km.