Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

trepek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez trepek

  1. Ly7p - Titanum Grey. ---------- Post dopisany at 23:35 ---------- Poprzedni post napisany at 23:14 ---------- Właśnie odczytałem z kodów wyposażenia, że moje audi ma EDL ---------- Post dopisany 02-12-2012 at 15:16 ---------- Poprzedni post napisany 23-11-2012 at 23:35 ---------- Z powodu krzywego napinacza paska wielorowkowego, pasek uległ zniszczeniu. Znowu rozbieranie połowy samochodu :-/ Ehh... 80'tki były bardziej przemyślane.
  2. Na początku to wymień uszczelkę pod głowicą abyś miał chociaż motorownie w miarę sprawną. Dopiero później za osprzęt.
  3. Takie robienie bez pokazywania zużytej części to sobie można:wink: U mnie, gdy robię pompę dostarczoną mi do domu i nikt nie patrzy, fotografuję poszczególne elementy i zdjęcia są do wglądu.
  4. W pompach VP37 są tylko dwie główne sprężyny, które "trzymają" aby fala obracała się po rolkach. Zwykle pękają od zbyt dużych obrotów ale takich, co to raczej w swoim silników nie byłbyś w stanie osiągnąć bo nie sądzę, byś przez dłuższy czas przekraczał chociaż te 5000 obr/min. A tak z ciekawości ile Ci zawołał za sprężyny i czy pokazał Ci stare?
  5. Wyjąć pompę, włożyć ją pionowo w imadło, odkręcić tył, wyjąc jeden, włożyć drugi, zakrecić i włożyć pompę do silnika :-) Sprawdź która fala wyższa, prócz fali podmieniasz jeszcze tłoczek z głowiczką oraz odsadzenie. Z której pompy weźmiesz falę z tej weź sprężyny główne. Przy pierwszym składaniu pompy możesz zdjąć nastawnik aby mieć dobry pogląd na to, czy wszystko dobrze złożone. Po zakręceniu sprawdź czy obrócisz pompę w rękach, jak nie to musisz rozkręcić i ponownie złożyć. Uważaj aby przy skręcaniu nie rozwalić sobie tłoczka, dokręcaj z głową. Powodzenia! P.S. I tak składanie pomp VP37 jest prostsze niż VE37 bo w VE były 4 sprężyny, które musiały "siąść" w otworki:naughty: Oczywiście wiadomo, czystość, dokładność, precyzja i dobre narzędzia.
  6. Pod silnikiem ciekną i są zaolejone. Ewentualnie jak poruszasz łapą to będzie słychać chlupanie.
  7. Podmień sekcje tłoczące, tak będzie najlepiej.
  8. Najprostszym spodobem to podmiana sekcji tłoczących.
  9. trepek odpowiedział(a) na kls temat w 1.9TDI
    To ja was pobiję, w silniku 1.9 TDI z 1993r mam jeszcze orginalną pompę wody:grin: Pompa jest zdemontowa i nie wykazuje jakiegoś zużycia.
  10. Tak. Ostatnio na allegro jest dużo dawców na 12'stki a raz widziałem 14'stkę.
  11. Zapomniałem, że nie mam sprzęgiełka alternatora:grin: Bo to 1995r to jeszcze nie było.
  12. Wtryski, dawka, logi. Wiele rzeczy do sprawdzenia.
  13. Jak sprawdzić to sprzęgiełko? Napinacz można naprostować czy jak krzywy to bezwzględnie do wymiany?
  14. Na samą turbinę może nie ale nadmiar oleju spowoduje zbyt intensywną pracę separatora (odmy), który może nie spełniać swojego zadania i olej będzie wędrował do dolotu.
  15. Sam napisałem tutorial i udostępniłem go publicznie na forum. Niekoniecznie potrzeba stół pobierczy przy składaniu pompy, mam własne narzędzia do mierzenia ciśnienia oraz... słuch, węch i oczy. Można oczywiście samemu robić, ja nie neguję tego, wszystko jest zrobione przez ludzi i dla ludzi. Doświadczenia jednak nic nie zastąpi i przeczytanie paru stron też nie pomoże. Miałem w rękach już dziesiątki pomp i co nie co widziałem, nastawników też przeczyściłem wiele. I to co pisze w internecie a jak się powinno robić, hmm... tu jest tylko wstęp jakie czynności trzeba zrobić a jak je zrobić to każdy kto przerobił "ileśnaście" pomp wypracował sobie swoją technikę. Jak prócz głupiej wymiany uszczelek rozbieram ją, jak chce klient, do gołego korpusu i czyszczę w środku. Czym i jak, to już moja technika. Tak samo z nastawnikiem, mam swoje preparaty do tego i niestety one kosztują, amortyzacja być musi wliczona w cenę usługi. Albo robi się byle jak albo dobrze. Gdybym miał prawdziwi zakład to ceny bym podniósł o 100%, bo na zus mieć trzeba, na opłaty, na maszyny aby wszystko było tip top. Narazie to chałupnicza praca z zastosowaniem know-how sztuki grzebania przy pompach. Zrobić gładź na ścianie każdy może, jednemu wyjdą rysy a drugiemu struktura kartki papieru.
  16. Musashi ma rację. U mnie też piszczało coś przy rozruchu. Dzisiaj pasek alternatora sobie zafundował kuracje odchudzającą i ma połowę szerokości, reszta rozsypała się dosłownie po całym silniku wkręcając się we wszystko. Muszę rozebrać przód i wszystko posprawdzać. Każde łożysko, napinacz, wisko itp. Nie będzie mi tutaj TDI pokazywać humorków, o nie, nie ze mną te numery:wink:
  17. nie tylko, - zawory, tloki, rozrzad, panewki, rowniez. czerwonego zakresu nalezy unikac. podobnie przegazowki na luzie sa szkodliwe dla jednoski napedowej Pierw pękną główne sprężyny w pompie, szczególnie w AFN albo AHH, lub fala straci kontakt z rolkami niż sprężyny zaworowe zaczną nie wydalać Konstrukcyjnie stare kible na pompie rozdzielaczowej wywodzą się z 1.6 TD, który w serii kręcił się do 5600-6000 obr. Ale fakt faktem, nie ma co tak gazować na postoju.
  18. Silnik jak był rozgrzany to nic mu się nie stanie bo bez obciążenia pracuje na biegu jałowym. Pompa nie jest jedynie przystosowana do takich obrotów.
  19. Nie kręć tak wysoko silnika na luzie bo rozwalisz sobie pompę a przy okazji rozrząd i silnik.
  20. Ja mam odpięte podciśnienie z N18, błędów nie ma. Przynajmniej hamulec brzytwa i zaczyna chwytać jak się lekko muśnie pedał.
  21. To racja bo porusza się nastawnikiem. Uszczelka sama od siebie "puszcza" po 15-20 latach. A cenę, którą podałem to cena kompletnego zrobienia pompy. Nastawnik to się robi za dobrą flaszkę 0.7 z przepoją
  22. Jak się grzebie przy pompie to nie ma się co dziwić ;-) Kiedyś, przy pompach potencjometrycznych, nastawniki miały plombę i nie dało się tak łatwo przesuwać nastawnika:wink: I nie pisz jedynie o nastawniku w konteście całej pompy, bo nastawnik ma tylko 2 uszczelki a cała pompa, hmm... jak dobrze na szybko policzyłem w głowie to 13 gumowych uszczelek i dwa razy tyle miedzianych podkładek.
  23. Jaka cena taka kroć zmian tych samych uszczelek:wink: Uszczelki wymienia się raz na 15-20 lat, po tym czasie guma się rozsypuje. Oczywiście mowa o całej pompie a nie nastawniku samym.
  24. U mnie połowa tego za całą pompę razem z diagnostyką.
  25. Wlej minerała bo ma przejechane ponad 200 tys km.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.