Treść opublikowana przez trepek
-
Ciężko zapala na zimnym
Tak jak koledzy piszą, podaj wartość kąta wtrysku. Jak odpinasz czujnik to ECU widzi, że na dworze jest -35*C. Jak co to zapraszam do siebie na ustawienie.
-
Golf III 1Z problem z silnikiem
Wartości kontrolne ciśnienia oleju dla silnika 1Z: - ciśnienie włączenia 75-107 kPa - 2000 obr -> co najmniej 200 kPa - powyżej 3000 obr -> najwyżej 700 kPa
-
Golf III 1Z problem z silnikiem
Tutaj masz zdjęcia bloku z audi 80. Tam, gdzie przykręcona jest łapa silnika są wkręcona śruby. Od strony turbiny, pod łapą są jeszcze dwa otwory nagwintowane pod łapę, sprawdziłem je wkręcając w nie śrubę.
-
Golf III 1Z problem z silnikiem
Znalazłem informacje, że silniki poprzeczne od wzdłużnych różni umiejscowienie jednej śruby. Nadlew pod nią jest, trzeba wywiercić otwór i nagwintować.
-
Golf III 1Z problem z silnikiem
Nadlewy na bloku pod łapy masz, musisz wywiertać w nich otwory i nagwintować.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Już nie wiem które pierwsze zdjęcia wstawiać Zaległe mam zdjęcia z podklejania boczków, dzisiaj konserwuję próg pod listwą progową prawą. Zaraz idę umyć płytę pod silnik z wygłuszeniem od TDI, muszę zdrobić zdjęcie wkładu koła zapasowego i zdjęcie kompletnego nagłośnienia Bose, czyli 8 głośników, wzmacniacz i wiązka:kox: ---------- Post dopisany at 21:49 ---------- Poprzedni post napisany at 16:12 ---------- Parę zdjęć do spamowania ;-) Dzisiaj zacząłem konserwację samochodu w znanych mi miejscach niedomagania. Zakupiłem odpowiednie preparaty: Niestety dwa najważniejsze, czyli dwa piwka, nie zmieściły się w kadrze :-/ Jedną z bolączek tego samochodu są wykwity pod prawą listwą progową: Włosy murzyna poszły w ruch: I powstał taki o to efekt: Później użyłem odrdzewiacza i poszedłem na obiad: W między czasie zrobiłem zdjęcie wypełnienia koła zapasowego (na piękne wykwity na feldze proszę nie zwracać uwagi, wszystkiego nie jestem w stanie ogarnąć...) Płyta pod silnik z wygłuszeniem od TDI. Jak widac, nie jest w idealnym stanie ale kupiłem ją za całe 38zł + KW. Do tego otrzymałem komplet spinek oraz jeszcze jedną rzecz. Podczas otwierania paczki myślę sobie "nosz kurcze, sprzedający się pomylił i wysłał mi coś innego podobnych rozmiarów". Ale otwieram dalej i patrzę, że to "coś" to było jedynie usztywnienie osłony. Wraz z osłoną dostałem tylną półkę z polifta w kolorze jasno szarym (a więc takim jak ja mam) z maskownicami głośników, półka jest cała, dobra <ok> Muszę teraz poszukać trzeciego światła stop i zamocować w tej półce roletę. Zapomniałem zrobić zdjęcia półki ale jutro się poprawię. Zfotografowałem również zestaw BOSE do sedana oraz jakieś tam zdjęcie środka: Po ponad 3h zobaczmy jak wygląda warstwa odrdzewiacza: Pomimo zastosowania go na zdrowy metal, który został odtłuszczony, odrdzewiacz już przereagował z rdzą. Jak widać, metal zaczyna się utleniać momentalnie po odsłonięciu czerpiąc tlen z powietrza atmosferycznego. A tutaj stan po dwóch warstwach podkładu epoksydowego: Po stwardnieniu tworzy fajną i twardą powłokę. To nie koniec konserwacji.
-
Problemy z pokrywą zaworów.
Sprecyzuj:) A może zapitala Ci po srubach...zmieniałeś gumki???? Dobrze by było, jakby kolega przyjrzał się pokrywie zaworów, czy jest prosta. Fakt, po bokach nie ma żadnych śrubek ale pokrywy nie są nowe i mogły nie jedno widzieć.
-
Problemy z pokrywą zaworów.
Zmień dekiel na prosty.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Pasował bez problemu. Włożyłem go do podstawki, od góry zamocowałem plastik podtrzymujący i na do podszybie. Kilka zdjęć z dzisiejszych prac, zamontowałem wygłuszenia kielichów oraz grodzi od strony silnika. ---------- Post dopisany 02-10-2012 at 21:03 ---------- Poprzedni post napisany 25-09-2012 at 18:53 ---------- Dziś doszła do mnie paczka z kompletnym systemem Bose do sedana oraz wkładem do koła zapasowego z kompletem kluczy. Niedługo przyjdzie płyta pod silnik z ori wygłuszeniem. Zdjęcia wkrótce.
-
Siwy dym,zwiększone obroty przy zapalaniu...koniec turbo?
oki1990 Zacznij stosować interpunkcję bo nie da się Ciebie czytać. Nikt nie będzie się domyślał, co miałeś na myśli pisząc 40 słów jednym ciągiem. Chcesz konkretnych odpowiedzi - pisz konkretnie i precyzyjnie. Ortografię przemilczę...
-
Jack Daniel's Tennessee Honey
Człowiek uczy się całe życie:decayed:
-
[B5 AFN] Dziwna praca silnika
Tak, chociaż nie ma 100% pewności. Da się jedynie wskazać ewentualny lejący wtrysk na słuch i dotyk. Na słuch gdy się jest obeznanym i słyszało się pracę wielu silników. Na dotyk: chwytasz poszczególne przewody wysokiego ciśnienia, jak któryś mocniej bije to wtrysk jest podejrzany o początki lania. Generalnie maślane uderzenia powinny być przy zdrowych wtryskach.
-
Awaria silnika po planowaniu głowicy PROSZĘ O POMOC
I w taki sposób powstają samochody z problemami:kwasny:
-
Gdybym miał zniszczyć auto swojemu wrogowi to:
Wysmarować kupą klamki zewnętrzne od wewnętrznej strony. Resztę kupy równomiernie rozetrzeć na przedniej szybie i wsadzić do podszybia, na filtr kabinowy.
-
Szarpie autem
Jaki dokładnie błąd masz?
-
Szarpie autem
Przeczyść impulsator, posprawdzaj styki w wtyczce i wiązkę.
-
Pilne:) Muszę wymienić silnik Mam 1.9 tdi AFN mam okazje KUPIĆ 1.9 tdi AHU POMOCY
Ło Jezu, Jezu, Jezu... Słupki w 1Z i AHU są takie same bo to te same silniki. Bardziej interesującą kwestią jest to jaką pompę wtryskową masz? Jak od 1Z to zagada, może sofcik będzie wymagał pewnej korekty ale będzie to jeździć i to całkiem sprawnie. I nie ma się czego bać. Jak co to pisz albo przyjedź do mnie, też dwa swapy zrobiłem:wink:
-
Szarpie autem
W skrzyni biegów go masz, poniżej okienka ze znakiem na zamachu.
-
Jack Daniel's Tennessee Honey
Nie szukasz studenta na stancję? Umiem gotować, prać, nie palę
-
1.9 tdi 90km czy można wycisnąć więcej?
1) Można, nawet może pęknąć 200KM. 2) Inne: wtryski, program, turbo, kolektory, FMIC, olej syntetyczny, przerobienie pompy wtryskowej itp. 3) Parę tyś zł. 4) Zależy od Twojej prawej nogi i sposobu obchodzenia się z samochodem bo i serię można zabić w miesiąc.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Taki sam jak masz. Albo jakieś 0w-40 bo zima idzie.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Dziękuję. Dzisiaj walczę z boczkami. Pranie i podklejanie. ---------- Post dopisany at 15:56 ---------- Poprzedni post napisany at 15:00 ---------- O kurde, zastanawiałem się co to ja miałem za filtry firmy WIX i co to za chińczyk, a tutaj: AMSOIL - WIX Oil and Air Filters No, no:naughty:
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
U nas nas forum dosyć długo były na sprzedaż. Z tego co przymierzałem to trochę trzeba się nagimnastykować ale prócz zapału nic nie wymaga Z tego co wiem to takie wygłuszenia były na 100% w 2.5 TDI v6. A co do FMICa to wyzwań się nie boję Już dwa razy swapa robiłem własnoręcznie więc FMIC to dla mnie bułka z masełkiem na śniadanie:naughty: ---------- Post dopisany at 13:16 ---------- Poprzedni post napisany at 00:12 ---------- Jeździłem dzisiaj trochę samochodem i powiem, że pierwszą zauważalną różnicą (a może powinienem napisać usłyszaną) jest dużo cichsza praca silnika. Wyłączyłem radio, wyłączyłem dmuchawy, silnika podczas jazdy praktycznie nie słychać. Silnik też nie buczy podczas obciążenia tylko gładko przyśpiesza, na 5 biegu przy 90km/h i depnięciu całego gazu cisza, lekki pomruk silnika... A silnik na obroty się wkręca.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Dbam o samochód, a jak! Może nie mam jakiegoś mega zasobnego portfela, nie kupię od razu soczewek, pakietu z RS4, 18 calowych Avusów z nowymi oponami, gwintu itp ale mój samochód ma być czysty, schludny, zdrowy i do bólu zadbany, jak kilkuletni egzemplarz. Cały czas tylko chodzę ze szmatką i usuwam bród z zakamarków, zaglądam czy wszystko ok czy coś pasowałoby zmienić. Planów mam dużo i powoli je realizuję ale o tym w swoim czasie:przebiegly: Mogę tylko powiedzieć, że w moim samochodzie to można jeździć w białych skarpetkach:decayed: Nikt nie pali ani nie śmieci. Taka szara, niepozorna mysz. ---------- Post dopisany 22-09-2012 at 11:53 ---------- Poprzedni post napisany 21-09-2012 at 21:39 ---------- Dzisiaj kurier do mnie zawitał a tam: ---------- Post dopisany 24-09-2012 at 18:56 ---------- Poprzedni post napisany 22-09-2012 at 11:53 ---------- Dzisiaj zrobiłem płukankę, wymieniłem olej oraz filtry. Zobaczcie co spłyneło z silnika Na dnie 2 mm jakiejś mazi. Ponoć Castrol 10W-40 był wlewany... Korzystając z pogody umyłem obudowę filtra bardzo dokładnie. No i mój mały szkrabuś: Trzeba będzie zrobić FMICa a wszystkie gumy na czerwone zamienić.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Zrobiłem u siebie płukankę Amsoil Flush oraz zalałem Millers XFD 5W-40. Sam jestem ciekaw jak to się będzie sprawować bo narazie jest ok