Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

trepek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez trepek

  1. Ja również chciałbym mieć w swoim audi (1.9 TDI 1995r) licznik z dodatkowymi wskaźnikami. Szperając po allegro zobaczyłem: AUDI A4 LICZNIK ANGLIK CZĘŚĆI TANIO (3018284875) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Czy wsadzając do takiego licznika "angola" swój obrotomierz i prędkościomierz wszystko będzie działać jak należy?
  2. A co to jest tak "ro ksia "D"? Wybaczcie, nie mam żony to nie wiem:decayed:
  3. trepek odpowiedział(a) na sumoss temat w 1.9TDI
    Daj na zapłon, podłącz VAGa, grupa 001, kolumna 3, odczytaj napięcie.
  4. Mi sie praktycznie nic nie wyświetla jak chodzi o statyczne.
  5. Może kapturek źle dotykać. Zrób bypassa czyli bezpośrednio wyprowadź przewód z każdego kapturka i do świecy. Odpal i zobacz jak pracuje silnik.
  6. 2) Korekcję mówią o nierównomierności spalania mieszanki paliwowo-powietrznej w każdym cylindrze. Wartości są odnoszone do wyniku uzyskanego na cylindrze z wtryskiem sterującym (tutaj przyjmuje się punkt 0). Wartości dodatnie oznaczają, że na cylindrach wymagana była większa dawka paliwa aby zachować równomierność pracy silnika w stosunku do cylindra odniesienia. Innymi słowy mówiąc albo na tych cylindrach ucieka kompresja albo wtryski leją.
  7. 1Z ma. Nie zalewaj 10w-40, szkoda silnika. Zrób płukankę i wlej 5w-40. Zobaczysz, nie pożałujesz. Sam jeżdżę na Millersie 5w-40 XFD i sobie baaardzo chwalę.
  8. Skoro dzwonią to wymień albo zdejmij głowice i wszystkie kanały przeczyść. Skoro płukanka nie pomoże to nie ma co czekać na cudotwórce. Zakasać rękawy i do roboty.
  9. Nie widziałem nigdy w B5 K03. W latach 1991-1994 1Z miał większą turbinę jak Garretta T2. Od marca 1994 wkładali tylko te małe pchełki czyli GT15.
  10. Silnik to 1Z a nie AHU.
  11. Tak z ciekawości zapytam: wiele osób przyjeżdża na spoty?
  12. Czemu kontrowersyjny pomysł? Rzepak bardzo tłusty jest W każdym sklepie go kupisz a że dopuszczony jest do sprzedaży i spożycia to wymagane jest by był oczyszczony itp. W końcu diesel był wymyślony jako silnik spalający olej z orzeszków arachidowych:decayed: A co do OO. Dobre OO jest bardziej kaloryczne niż chrzczone ON. Prościej kupić dobre OO niż dobre ON.
  13. Do 90'tki lej śmiało ale tylko pewnego pochodzenia. @pastaldo Rzepak nie był absolutnie żadnym żartem.
  14. 2.5 TDI nie kupuje się by oszczędzać. VP44 są delikatne, to nie VP37, któremu mogłeś wlać do baku wszystko, co przeszło przez pończochę i było gęstsze od wody. Jak już będziesz chciał wlewać opału to dolewaj oleju rzepakowego. Opał jest suchy a rzepaczek tłuściutki niczym udo pięknej kobiety na plazy skropione oliwką
  15. A jak z fotelami z Passata B5. Sedan do sedana?
  16. Czytałem o tym problemie, co mu zaczęło wypalać przy nawiewie na szybę. Dzięki za informację!
  17. Jak pobiegasz na dworze i się zasapiesz to też dymisz jak parowóz:wink: Para wodna i nic więcej. Jakby był drażniący zapach i szczypałoby w oczy to wtedy należy szukać problemów.
  18. Mam klimatronik przedliftowy a mianowicie dwu ekranowy. W prawym ekranie znikło podświetlenie. Wyświetlacz normalnie wszystko pokazuje. Ma ktoś jakieś zdjęcia z rozbiórki klimatronika albo mógłby mi przybliżyć problem reanimacji podświetlenia?
  19. Zaciski ATE pod tarcze 288x25. Plan na najbliższe miesiące czyli remont generalny zacisków + nowe klocki i tarcze czyli swap przednich hamulcy. Skoro zaczyna się dobrze rozpędzać to i musi się sprawnie zatrzymywać. Seria czyli monolityczna tarcza 280mm powoli ssie...
  20. Płukanka i syntetyczny olej. Jak nie pomoże to wymiana popychaczy. Jak to nie pomoże to głowica do zdjęcia i czyszczenie kanałów.
  21. Zobacz łożyskowanie turbiny w Garrett T2 a T15. T15 to nie dość, że pchełka mała to jeszcze łożysko mniejsze a pompować musi tyle samo powietrza (turbiny stosowane w 1Z). A pomyśl, że w T2 sprzed 1987r łożyskowanie było jeszcze większe a wałek łączący wirniki gruby jak palec. Stąd stare turbiny mogły pracować na kujawskim z biedronki:wink:
  22. Tak pokazuje :-) Zobaczymy jak dalej będzie wskazówka spadała. Pompa spisuje się baaaardzo dobrze, spalanie przeszło moje najśmielsze oczekiwania. W dodatku samochód użytkuję codziennie, przy obecnej aurze, na trasie Olkusz<->Kraków + jazda po Krakowie. Generalnie przyjmuję, że w cyklu mieszanym na dojazdach do Krakowa na baku robię ok 1200km. Mój config nie jest żadną tajemnicą: wtryski AFN, korpus pompy 1Z, tłoczek z głowiczką od AFN, fala+sprężyny+podkładka pod tłoczek od SDI. Wstyd mówić, ale od czasu złożenia pompy jedynie ustawiłem dawkę i kąt wtrysku a logów dynamicznych nie przeprowadzałem, ciekawe jak tam wskazania dynamiczne:doh: Ważne, że niewiadomo jak bym gazował czy kręcił wysoko - nawet najmniejszego dymka nie puści.
  23. Mały update: gruchot na miejscu, podszybie z polifta za całe 100zł, no i moje spalanie

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.