Treść opublikowana przez trepek
-
Zmiana zwykłego licznika na licznik ze wskaznikiem ładowania i temperatury oleju.
Ja również chciałbym mieć w swoim audi (1.9 TDI 1995r) licznik z dodatkowymi wskaźnikami. Szperając po allegro zobaczyłem: AUDI A4 LICZNIK ANGLIK CZĘŚĆI TANIO (3018284875) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Czy wsadzając do takiego licznika "angola" swój obrotomierz i prędkościomierz wszystko będzie działać jak należy?
-
Czy Wasze kobiety, też mają już dosyć forum A4 ??
A co to jest tak "ro ksia "D"? Wybaczcie, nie mam żony to nie wiem:decayed:
-
1.9 tdi afn nie pali !!!!!!!
Daj na zapłon, podłącz VAGa, grupa 001, kolumna 3, odczytaj napięcie.
-
Prośba o ocenę logów - VW Passat 1.9 TDI AFN słabo przyspiesza
Mi sie praktycznie nic nie wyświetla jak chodzi o statyczne.
-
Prośba o ocenę logów - VW Passat 1.9 TDI AFN słabo przyspiesza
Dynamiczne ok.
-
2.5TDI vs "oranżada" oto jest pytanie ;)
1-2l na cały bak.
-
Świece żarowe– układ zasilania
Może kapturek źle dotykać. Zrób bypassa czyli bezpośrednio wyprowadź przewód z każdego kapturka i do świecy. Odpal i zobacz jak pracuje silnik.
-
Dopuszczalne korekcje w grupie 13
2) Korekcję mówią o nierównomierności spalania mieszanki paliwowo-powietrznej w każdym cylindrze. Wartości są odnoszone do wyniku uzyskanego na cylindrze z wtryskiem sterującym (tutaj przyjmuje się punkt 0). Wartości dodatnie oznaczają, że na cylindrach wymagana była większa dawka paliwa aby zachować równomierność pracy silnika w stosunku do cylindra odniesienia. Innymi słowy mówiąc albo na tych cylindrach ucieka kompresja albo wtryski leją.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
1Z ma. Nie zalewaj 10w-40, szkoda silnika. Zrób płukankę i wlej 5w-40. Zobaczysz, nie pożałujesz. Sam jeżdżę na Millersie 5w-40 XFD i sobie baaardzo chwalę.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Skoro dzwonią to wymień albo zdejmij głowice i wszystkie kanały przeczyść. Skoro płukanka nie pomoże to nie ma co czekać na cudotwórce. Zakasać rękawy i do roboty.
-
audi a4 b5 r95 rodzaje silnika
Nie widziałem nigdy w B5 K03. W latach 1991-1994 1Z miał większą turbinę jak Garretta T2. Od marca 1994 wkładali tylko te małe pchełki czyli GT15.
-
[ALL B5] moje 1.9 tdi
Silnik to 1Z a nie AHU.
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Tak z ciekawości zapytam: wiele osób przyjeżdża na spoty?
-
2.5TDI vs "oranżada" oto jest pytanie ;)
Czemu kontrowersyjny pomysł? Rzepak bardzo tłusty jest W każdym sklepie go kupisz a że dopuszczony jest do sprzedaży i spożycia to wymagane jest by był oczyszczony itp. W końcu diesel był wymyślony jako silnik spalający olej z orzeszków arachidowych:decayed: A co do OO. Dobre OO jest bardziej kaloryczne niż chrzczone ON. Prościej kupić dobre OO niż dobre ON.
-
2.5TDI vs "oranżada" oto jest pytanie ;)
Do 90'tki lej śmiało ale tylko pewnego pochodzenia. @pastaldo Rzepak nie był absolutnie żadnym żartem.
-
2.5TDI vs "oranżada" oto jest pytanie ;)
2.5 TDI nie kupuje się by oszczędzać. VP44 są delikatne, to nie VP37, któremu mogłeś wlać do baku wszystko, co przeszło przez pończochę i było gęstsze od wody. Jak już będziesz chciał wlewać opału to dolewaj oleju rzepakowego. Opał jest suchy a rzepaczek tłuściutki niczym udo pięknej kobiety na plazy skropione oliwką
-
fotele i kanapa z avanta pasują do sedana ?
A jak z fotelami z Passata B5. Sedan do sedana?
-
Brak poświetlenia jednego ekranu klimatronika.
Czytałem o tym problemie, co mu zaczęło wypalać przy nawiewie na szybę. Dzięki za informację!
-
Bialy dym konsekwencja dlugiego postoju??
Jak pobiegasz na dworze i się zasapiesz to też dymisz jak parowóz:wink: Para wodna i nic więcej. Jakby był drażniący zapach i szczypałoby w oczy to wtedy należy szukać problemów.
-
Brak poświetlenia jednego ekranu klimatronika.
Mam klimatronik przedliftowy a mianowicie dwu ekranowy. W prawym ekranie znikło podświetlenie. Wyświetlacz normalnie wszystko pokazuje. Ma ktoś jakieś zdjęcia z rozbiórki klimatronika albo mógłby mi przybliżyć problem reanimacji podświetlenia?
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Zaciski ATE pod tarcze 288x25. Plan na najbliższe miesiące czyli remont generalny zacisków + nowe klocki i tarcze czyli swap przednich hamulcy. Skoro zaczyna się dobrze rozpędzać to i musi się sprawnie zatrzymywać. Seria czyli monolityczna tarcza 280mm powoli ssie...
-
Zgasł podczas jazdy na wysokich obrotach.
Płukanka i syntetyczny olej. Jak nie pomoże to wymiana popychaczy. Jak to nie pomoże to głowica do zdjęcia i czyszczenie kanałów.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Zobacz łożyskowanie turbiny w Garrett T2 a T15. T15 to nie dość, że pchełka mała to jeszcze łożysko mniejsze a pompować musi tyle samo powietrza (turbiny stosowane w 1Z). A pomyśl, że w T2 sprzed 1987r łożyskowanie było jeszcze większe a wałek łączący wirniki gruby jak palec. Stąd stare turbiny mogły pracować na kujawskim z biedronki:wink:
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Tak pokazuje :-) Zobaczymy jak dalej będzie wskazówka spadała. Pompa spisuje się baaaardzo dobrze, spalanie przeszło moje najśmielsze oczekiwania. W dodatku samochód użytkuję codziennie, przy obecnej aurze, na trasie Olkusz<->Kraków + jazda po Krakowie. Generalnie przyjmuję, że w cyklu mieszanym na dojazdach do Krakowa na baku robię ok 1200km. Mój config nie jest żadną tajemnicą: wtryski AFN, korpus pompy 1Z, tłoczek z głowiczką od AFN, fala+sprężyny+podkładka pod tłoczek od SDI. Wstyd mówić, ale od czasu złożenia pompy jedynie ustawiłem dawkę i kąt wtrysku a logów dynamicznych nie przeprowadzałem, ciekawe jak tam wskazania dynamiczne:doh: Ważne, że niewiadomo jak bym gazował czy kręcił wysoko - nawet najmniejszego dymka nie puści.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Mały update: gruchot na miejscu, podszybie z polifta za całe 100zł, no i moje spalanie