Treść opublikowana przez trepek
-
Czy to nastawnik?
Z tym kluczykiem to mogą być problemy z immo. Co do nierównej pracy przyczyn może być wiele: od złego wtryskiwacza po uciekającą kompresję na jednym garnku. EDIT. Ok, nie ma immo. Przewody do pompy i od pompy masz przeźroczyste? Może pompa się zapowietrza, taki sam byłby objaw. Zobacz też, czy nie ma wycieków z pompy wtryskowej, szczególnie przy sekcji tłoczącej.
-
benzyna w baku
Nic się nie stanie pompie. Jak chcesz to dolej do baku opakowanie kujawskiego i będzie dobrze. Będzie frytkami capić
-
benzyna w baku
Możesz jeździć. Chociaż możesz dolać więcej ON.
-
Kat wtrysku AFN
Po części mechanik miał rację, bo ECU wysteruje sobie kąt wtrysku przez N108 tylko... jak już silnik będzie pracował. Statyczny kąt trzeba ustawić. Wiele osób sugeruje się wartościami producenta i ustawia na 49-51 ale trzeba wziąć jeszcze uwagę na zużycie sekcji tłoczącej i można spokojnie dawać 55. Na kąt wtrysku patrz do BS, tam masz odczyty bez korekcji jaką wykonuje ECU poprzez N108.
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Obency scansol to nie to samo, co dawny. Dzisiejszego da się powąchać A stary z nóg zbijał. Ile trzymałeś scansola na feldze? Ja nakładałem na noc i dawał radę. Stary scansol wystarczyło położyć na 15 minut...
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Jak nie znajdziesz nikogo to mógłbym uzyskać kontakt do znajomego, co u siebie w Audi 80 zrobił osłonę miski z amelinium po swapie VR6. Ale on z północy kraju jest.
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Ja jestem wolny i chętny do Was ;-) Będę dzisiaj na spocie jak co.
-
Kółko zębate wału AFN ---> klin czy ścięcie??
Jesteś pewien, że klin? Półksiężyc też ścina jak mechanik fajtłapa.
-
Kółko zębate wału AFN ---> klin czy ścięcie??
TDI mają półksiężyc. Problem występuje w TD, czyli AAZ, tam masz klin. Po lewej AAZ, po prawej TDI.
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Dobry. Kto jutro na zlocie?
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Co do foteli to myślę o tych z Passata B5. Mam z tyłu dzieloną kanapę, powinno podejść. Czekam tylko na zdjęcia i jak będą fajne to pojadę. Niedaleko mnie, komplet 150zł, szary welur a więc powinno pasować kolorystycznie. A co do alufelg: Narazie bezbarwny wziąłem, teraz trzeba je na lusterko zrobić, zaczynam od 160'tki i idę powoli do 2500. Mowa o papierze ściernym. Jeszcze wam powiem, że obecny Scansol to nie to samo, co dawny... miałem w domu resztę starego scansola (tego ponoć trującego) i on po 15 min wszystko przetrawił, ten dzisiejszy to przez noc był nałożony a i tak wszystko nie zeszło. Kochana UE i jej przepisy.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Żeliwne mają swoje humory jednak zadbane i sprawne hamują lepiej od aluminionych - są sztywniejsze. Myślałem, czy dałoby się tył na coś lepszego zamienić ale kolega devastation uświadomił mnie, że lepiej zrobić swoje niż zmienić na aluminium. ---------- Post dopisany at 18:48 ---------- Poprzedni post napisany at 16:32 ---------- Kurcze... mam na oku fajne welurowe fotele... tylko kto by mi je przywiózł z Elbląga? ---------- Post dopisany 25-02-2013 at 13:27 ---------- Poprzedni post napisany 07-02-2013 at 18:48 ---------- Polerka alusów trwa :-) Przynajmniej mam na tyle ułatwione zadanie, że pod warstwą bezbarwnego lakieru znajduje się już wypolerowane (w jakimś stopniu) amelinium. Narazie scansolem trawię bezbarwny. ---------- Post dopisany 27-02-2013 at 12:27 ---------- Poprzedni post napisany 25-02-2013 at 13:27 ---------- Polerka in progress. Po zdjęciu bezbarwnego: Dekielkie też będą zrobione.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
bo 5w40 cec**je się bardzo dobrymi osiągami , masz porównanie różnych parametrów i zachowania w róznych temperaturach i ten specific motula naprawde ma dobre osiągi. a u siebie zauważyłem tak jaby spokojniejszą/cichszą pracę silnika.także polecam. każdy olej dobry byle by nie rozlewany w Polsce (niestety) dzieki kolejna odp ktorej oczekiwalem jutro zmienie zamowienie na 5w40 i bedzie dobrze....sprzedawca odradzal mi zalanie czysciciela przed wymiana ale jak juz robie wymiane wg waszych wytycznych to zaleje czysciciela Z płukanką to bym się zastanowił ale decyzja należy do ciebie. Zalejesz to do silnika i mimo spuszczenia starego oleju część tej mikstury zostanie w zakamarkach silnika. Obecne oleje są mieszalne ze sobą dlatego zrób wymianę oleju a następną przy przebiegu ok 8 tkm i powinno być wszystko ok. Wiadomo płukanki są obecnie w modzie ale nie dajmy się zwariować na żywicy nikt nie jeździ a pierwsi właściciele pałowali te silniki przeważnie po 20-30 tkm i głowy sobie nawet nie zawracali jego stanem. A płukanka to jakiś kwas, co tłoki zżera i gumowe uszczelki? I co z tego, że parę kropel zostanie w zakamarkach silnika? Ehh... Piszesz a nawet nie wiesz czym jest płukanka (oczywiście markowa, dobra płukanka).
-
[B5 1Z] Szarpie po upuszczaniu i wciskaniu pedału gazu
A podczas szarpania na 4 biegu przy 60 km/h ktoś robił logi dynamiczne?
-
[B5 1Z] Szarpie po upuszczaniu i wciskaniu pedału gazu
Szarpanie takie jest związane głównie z pękniętymi sprężynami w tarczy sprzęgła. One od tego właśnie są aby minimalizować takie szarpnięcia :-)
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Tak, bez najmniejszego problemu. Cipuszka mała chyba za 20zł jest, starcza na 4 felgii i jeszcze zostaje. Ja zrobiłem na puszcze 4 felgii plus to co zostało użyłem dzisiaj na 4 koła (efekt jak widać, jeszcze raz by się przydało). I kup pędzel z naturalnym włosiem. Sztuczne może spalić
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Na 99% jest lakier. Jakby to było wypolerowane aluminium tylko to miałoby kolor jak błyszczący pierścień dekielka. Zobacz również, że kolor felg jest taki jak mój, pod lakierem będziesz miał strukturę jak na zdjęciu z przybliżeniem. Ja już oczami wyobraźni widzę ślady maszyny polerskiej:naughty: Taki efekt chcę mieć na swoich:
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Poważnie piszę. Zobacz jakie u mnie były alufelgii: Teraz po scansolu: I w przybliżeniu: To wszystko trzeba wypolerować.
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Jak jest bezbarwny z utwardzaczem to ni chu chu byś to papierem zdjął
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Najprawdopodobniej alufelgii są pociągnięte bezbarwnym, musisz go ściągnąć tym: SCANSOL ZIELONY do usuwania lakierów farby lakiery (3040297036) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Scansola używaj w wentylowanym pomieszczeniu! Po nałożeniu scansola pędzlem, odczekaj jak pisze producent, zdzieraj lakier szpachelką z drewna. Schodzi łatwo, zwykle 2-3 warstwy i masz surowe aluminium. Jeśli nie ma głębokich rys aby wżer to zacznij polerkę czymś w okolicach ~300, później wodny 400, 600 i dalej jak wymieniłeś.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Co do tego, że Millers tani i w marketach na półkach w Anglii stoi - Panowie, Millers jest angielski i tylko w Anglii rozlewany więc wiadomo, że w Anglii będzie najtańszy. U nas Żubrówka czy Wyborowa kosztuje 24zł, w Niemczech 50zł. Czy to znaczy, że Żubrówka bądź Wyborowa to syf i nie ma co ją porównywać do Finlandii czy Absoluta? Czym zachodnie wódki są lepsze od Naszych? Niczym. A przyjedzie Arab do polski, zobaczy na półkach po ile Wyborowa a po ile Finlandia i sobie pomyśli, że skoro taka różnica w cenie to to tańsze jest syfem. Dlatego lokalne oleje w danym kraju kosztują mniej niż u nas.
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Siemanko wszystkim. Jest jeden blacharz-lakiernik w Osieku pod Olkuszem, bardzo dobry człowiek. Od zawsze się tym trudni a przynajmniej przez ostatnie 20 lat (bo tyle sięga moja pamięć). 2 lata temu malował pół samochodu rodzicom (cały bok) to nie było nic znać, że malowane. Miejsc odcięcia się nie znajdzie, nie ma skórki pomarańczy, zacieków czy innych wad. Samochód w metalicu był. Jak sprzedawaliśmy ten samochód to każdy widział małe skazy, wgniotki, delikatne zaprawki i różne cuda próbował wmówić, które miejsca nie miały, a połowy malowanego samochodu nikt nie zauważył. @nex Ja polerowałem i aktualnie właśnie poleruję. Jakie masz koła? Surowe aluminium? Jak nie to pierw wszystko musisz scansolem ściągnąć. Jak masz jakieś wżery bądź rysy to musisz zacząć od polerki papierem 160, później 220, 300 i dopiero wodna 400. A później tak jak piszesz. Jak zaczniesz od razu 600'tką to nie ma szans aby rysy wypolerować. I nie przejmój się tym, że przy początkowych papierach będziesz miał matowe amelinium, z czasem wszystko nabierze blasku aż będzie lusterkiem, w którym się przejrzysz.
-
Dymi na biało / czuć spalonym olejem / nie ma mocy AJM a4b5 Pomocy! !!
140 kW? Jesteś pewien?
-
Dymi na biało / czuć spalonym olejem / nie ma mocy AJM a4b5 Pomocy! !!
Zależy ile regeneracja a ile nowa. Jak regeneracja wyjdzie z 900zł a nowa 1500zł to chyba wybór oczywisty.
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Z osobami z poza krakowa, to juz sie nie przywitasz?! no dobra siema wszystkim No! Siema wszystkim :-)